روش تحقیق

وبلاگ کلاسی درس روش تحقیق

موضوع: تاثیر شبکه های اجتماعی اینترنتی بررفتار جوانان 20تا30 سال محله بهشتی (تهدیدات و فرصتها)

واحد تحلیل: رفتار جوانان

واحد مشاهده: جوانان بین 20تا 30 سال

سطح تحلیل: روش خرد

روش تحقیق: عرضی (دریک زمان ویک مقطع خاص) ژرفنگر: عمق آن زیاد است و فهم موضوع خیلی مهم است.(مطالعه موردی)

ابزار تحقیق: پرسشنامه

روش اعتبار سنجی : روش های زیادی است اما ما از روش  آلفای کرونباخ اعتبار سنجی میکنیم .

 یکی دیگر از روشهای محاسبه قابلیت اعتماد استفاده از فرمول کرونباخ است . این روش برای محاسبه ی هماهنگی درونی ابزار اندازه گیری از جمله"پرسشنامه ها یا آزمون هایی که خصیصه های مختلف را اندازه گیری  می کند بکار میرود" در اینگونه ابزار پاسخ هر سوال میتواند مقادیر عددی مختلف را اختیار کند. و اعتبار پرسشنامه تحقيق خود را میتوانیم از این روش بدست آوريم.

روش نمونه گیری : غیر احتمالی :زیرا همه افراد مصاحبه شده شانس یکسانی ندارند  و افراد انتخاب شده به صورت اتفاقی و یا سهمیه ای از محله بهشتی انتخاب شده است.

 

                                                                                                     ندا دادارصفت 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۲ساعت 13:28  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع: عوامل موثر در پيش فعالي كودكان در سال 91-90در منطقه5تهران

واحد تحليل:كودكان پيش فعال منطقه5تهران

واحد مشاهده:آن دسته از خانواده هايي كه فرزندان پيش فعال دارند.

سطح تحليل:خرد

روش تحقيق:پيمايشي است زيرا اين موضوع در ارتباط با نياز هاي جامعه است ونتايج حاصله را مي توانيم به جوامع ديگر تعميم دهيم.

ابزار تحقيق :پرسشنامه/مصاحبه

روش اعتبار سنجي:ميزان اعتبار پرسشنامه تحقيق خود را با استفاده از آلفاي كرونباخ مي سنجيم. براي محاسبه آلفاي كرونباخ بايد ابتدا نمره هاي هر زير مجموعه سوال هاي پرسشنامه را وهمچنين واريانس كل را بدست آورده وسپس آن را در فرمول آلفاي كرونباخ مي گذاريم و اعتبار پرسشنامه تحقيق خود را بدست مي آوريم.

روش نمونه گيري: با توجه به اين كه محل تحقيق ما در منطقه 5تهران است از روش نمونه گيري خوشه اي چند مرحله اي استفاده مي كنيم در اين روش ابتدا بايد چارچوب نمونه گيري مناسبي را پيدا كنيم به عنوان مثال يك منطقه را به بخش ها و محله ها و....تقسيم بندي مي كنيم وبر اساس اين تقسيم بندي نمونه گيري مي كنيم.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۲ساعت 22:10  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع 1: بررسی دلایل گرایش به مصرف مواد مخدر در جوانانمواد مخدر پدیده ای است استعماری که قدرتهای سلطه گر به منظور محو ارزشهای اخلاقی و اجتماعی و تسلط بر جوامع از آن بهره میجویند. در جوامع اعتیادزده معمولاً انواع فساد و جرائم براحتی شایع میشود و تحرک و تلاش و سازندگی بتدریج ضعیف و نابود میگردد.

نتیجه و سمبل این پدیده شوم، افراد معتادی هستند که از مشخصات بارز آنها تسلیم پذیری، ناتوانی، خمودگی، سستی و بی تفاوتی در برابر مسائل و مشکلات اجتماعی و فردی است و خواسته ای جز دستیابی به مواد افیونی ندارند و برای تامین آن حاضر به انجام هر عمل زشت و ناپسندی از جمله دزدی، تقلب، خودفروشی، خیانت، فحشا و . . . هستند.
اعتیاد به مثابه یک عارضه و آسیب فردی و اجتماعی دارای علل و عوامل، ریشه ها، زمینه ها و همچنین عوارض و تبعات سوء اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، محیطی، روانی و فردی متعددی میباشد، تا آنجا که سلامت فکری، فرهنگی و اقتصادی جامعه را با خطر مواجه میسازد، لذا بایستی در جهت جلوگیری از اشاعه این پدیده شوم، برنامه ریزی و اقدام جدی و همه جانبه ای صورت پذیرد و با عناصری که در جهت ترویج مواد مخدر و اعتیاد و کسب منفعت از این طریق مبادرت میورزند با شدت با شدت و قاطعیت مبارزه شود.
ه دليل فراگير شدن قوانين تشديد مجازات در قبال ورود و عرضه مواد مخدر طبيعي در دنيا و گراني و محدود شدن دسترسي به آنها، به نظر مي‌رسد در آينده شاهد تغيير الگوي مصرف به اين گونه مواد باشيم.

موضوع 2: تاثیر رابطه قبل از ازدواج بر تاخیر ازدواج

یکی از تغییرات ارزشی و نگرشی، در حیطه معاشرت با جنس مخالف قبل از ازدواج می‌باشد که می‌تواند به پذیرش این روابط به عنوان جایگزین ازدواج در بین جوانان مربوط باشد. علیرغم اهمیت فرهنگی و سنتی ازدواج در جامعه ایرانی، در سالهای اخیر شاهد افزایش قابل توجه سن ازدواج و همچنین روند رو به افزایش میزان تجرد قطعی و میزانهای طلاق بخصوص در شهرهای بزرگ و صنعتی هستیم. طی چهار دهه گذشته، سن اولین ازدواج در بین جوانان بخصوص دختران ایرانی بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. معاشرت قبل از ازدواج یکی از مهمترین تغییرات ارزشی و نگرشی شواهد اخیر بر افزایش معاشرت‌های قبل از ازدواج در بین جوانان دلالت می‌کند.

موضوع 3: بررسی علل و عوامل بزهكاری جوانان و نوجوانان

بزه ، اولین  پدیده ای  است كه  با تجمع  افراد به  دور یكدیگر و شكل  گرفتن  جامعه ، تظاهر می كند، زیرا گرد هم  آمدن  افراد موجب  سرپیچی  از برخوردهای  گوناگونی  بین  آنها شده و به  همین  دلیل  دستورات  و مقرراتی  پدید می آید تا قدری  آزادی  افراد را به  سود جامعه  مقید گرداند و حدود هر یك  از افراد جامعه  را مشخص  شود. بررسی های  جرم  شناسی  نشان  می دهد كه  هر معلولی ، علتی  دارد و هیچ  چیز به خودی  خود به  وجود نمی آید بنابراین  هر جرمی  هم  دارای  علل  سازنده ای  است  كه  بر روی  فرد اثر می گذارد و او را بسوی  ناسازگاری  و نابهنجاری  سوق  می دهد.
بزهكاری  اصولاً از مجموعه ای  از جرایمی  به  وجود می آید كه  در یك  زمان  و مكان  معین  به  وقوع  می پیوندد و به  همین  جهت  زمانی  كه  مورد بررسی  قرار می گیرند، در حقیقت  كلیه  پدیده های  اقتصادی  ،فرهنگی ، بهداشتی ، سیاسی ، مذهبی ، خانوادگی  و... یك  جامعه  عمیقاً مورد مطالعه  واقع  می شوند. در وهله  اول  بزهكاران  از جهات  مختلف ، سن ، میزان  تحصیلات ، جرم ، مشكلات  خانوادگی  و... تقسیم  بندی  می شوند و بدنبال  آن  علل  و عوامل  مؤثر بزهكاری  اطفال  و نوجوانان  و پیشگیری  از این  عامل  مورد بررسی قرار می گیرد. 

 

موضوع 4: بررسی علل مهاجرت روستائیان به شهرها در ایران

در کشورهای در حال توسعه و از جمله ایران، مهاجرت از روستا به شهر در زمره مهمترین مسائل اجتماعی و اقتصادی به شمار می آید. این مهاجران هم در مبدأ و هم در مقصد مسائل و مشکلاتی از جمله؛ بروز نابسامانی های متعدد ناشی از فشار بر منابع و امکانات محدود جوامع شهری ،  بیکاری و کم کاری ، کمبود فضای زیستی و آموزشی ، آلودگی هوا و محیط زیست، سالخوردگی و زنانه شدن نیروی کار کشاورزی ، تخلیه روستاها و غیره را به وجود می آورند.

موضوع 5: عوامل موثر بر وفاداری مشتریان شبکه پخش توتال

بازاریابی در سیر تکامل خود در مرحله ای قرار گرفته که بازاریابان تنها در اندیشه یافتن مستریان جدید نبوده بلکه هدف از بازاریابی مدیریت تقاضا از طریق رشد دادن و سوق دادن مشتری تا حد نبوغ در نردبان وفاداری به سازمان هاست. امروزه دیگر رضایتمندی مشتریان کافی نیست و شرکت ها نباید به رضایتمندی مشتریانشان دل خوش کنند. آنها باید مطمئن شوند که مشتریان رضایتمندشان وفادار هم هستند به عبارت دیگر در این پارادایم هدف برقراریروابط بلند مدت و متقابل با گروههای ذینفع و مهمتر از همه مشتری به طوری است که مشتریان بیشتری را حفظ و مشتریان کمتری را از دست دهند. به این ترتیب در بلند مدت منافعی حاصل میشود که در نتیجه سهم بازار و سودآوری شرکت ها افزایش خواهد یافت.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۲ساعت 12:19  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

پیشینه نظری:

وفاداری مشتری مفهومی است که به طور وسیع در زمینه رفتار مشتریان برای سالیان زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ریک و باسو (1994)به وفاداری مشتری به عنوان قدرت برقراری رابطه بین نگرش مزد در مورد موجودیت (مارک، خدمت، انبار، فروشنده و ...) و تکرار خرید توجه نموده اند.
به طور کلی سه مفهوم وفاداری مشتری مشخص شده است:

وفاداری به عنوان یک نگرش ابتدایی که گاهی اوقات منجر به برقراری یک رابطه با مارک مورد نظر می گردد.
وفاداری عمدتاً براساس رفتار آشکار شده مانند الگوی خریدهای گذشته.
خرید معتدل شده به وسیله نگرش افراد.

وفاداری به عنوان یک نگرش ابتدایی :
محققان معتقدند آنجا که یک تعهد فکری قوی نیست به یک مارک وجود دارد، وفاداری نیز دیده می شود. این نگرش ها ممکن است به وسیله پرش از افراد در مورد اینکه به چه میزان آنها با یک مارک علاقه دارند و نسبت به آن احساس تعهد می کنند ، آنرا به دیگران توجیه می کنند و در رابطه با آن در مقایسه با سایر مارک ها، اعتقادات و احساسات مثبت دارند اندازه گیری شود. قدرت این نگرش ها ،پیش بینی کننده مهمی برای خرید یک مارک می باشد. این آن چیزی است که اولیور (1997) وقتی که وفاداری مشتری را تعریف می کند در ذهن دارد:
یک تعهد عمیق برای خرید مجدد یا مشتری شدن مجدد برای یک محصول یا فرصت در آینده به وسیله تکرار خرید از مارک مشابه یا مجموعه ای از مارک های مشابه؛ علی الرغم تاثیرات موقعیتی و تلاشهای بازاریابی برای تاثیر گذاری بر روی تغییر رفتار.
تحقیقات تجربی سیستماتیک برای تائید یا رد کردن این دیدگاه از وفاداری مشتری وجود دارد.


وفاداری براساس رفتار آشکار شده :
این به مفهوم بسیار بحث انگیز است. تحقیقات صورت گرفته مقدار زیادی داده در زمینه الگوهای خرید در طول سالیان دراز در سراسر طبقه های تولید و برای بسیاری از کشورهای متنوع ایجاد نموده است. براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که مشتریان بسیار کمی وجود دارند که نسبت به مجهول 100، وفادار هستند و یا کاملاً بی قید می باشند. بیشتر افراد در بین این دو سطح قرار می گیرند.
از این دیدگاه وفاداری به عنوان یک تحلیل در حال رشد نسبت به خرید یک مارک از چندین ملاک تعریف می شود.
 

خرید معتدل شده بوسیله نگرش افراد:

انجام دادن به طرز فکر خریداران براساس یک تعریف از وفاداری به دو دلیل می باشد:
 تمایز بین وفاداری نگرشی و وفاداری غیر نگرش در میان مشتریان مفید خواهد بود. زیرا مشخص می کند که چه کسانی و چه تعداد از مشتریان آسیب پذیر هستند به همین دلیل یک معیار در مورد اینکه چقدر طول می کشد تا مشتریان وفادار باقی بمانند ارائه شده است.
یک تعریف رفتاری صرف از وفاداری که بتوانند علل رفتار وفادارانه را توضیح دهد وجود ندارد. 2006(
Jean donio and paola massari)

 
Oliver بیان داشت وفاداری شامل 3 عنصر است:
1- عنصر رفتاری مشتری که همان تکرار عمل خرید است.
2- عنصر نگرشی مشتری که همان تعهد و اطمینان مشتری است.
3-عنصر در دسترس بودن گزینه های زیاد برای التهاب و انجام عمل خرید.
البته
oliver رویکرد و نگرش را به سه قسمت مجزا تقسیم کرده است:
* وفاداری شناختی که چه رفتار مشتری منجر شده و به باور مشتری مربوط می شود.
* وفاداری احساسی که متعهد و اعتماد مشتری منجر شده و به احساس وی مربوط می گردد.
* وفاداری کنشی که به قصد مشتری به انجام عمل خرید در آینده مربوط می شود.

مفهوم وفاداری در مشتری و ایجاد مشتریان وفادار در چارچوب کسب و کار به صورت ایجاد تعهد در مشتریان برای انجام معامله یا سازمان خاص و خرید کالا و خدمات به طور کلی توصیف می شود.

پیشینه تجربی:

پس از بررسی پایان نامه های مشابه با موضوع تحقیق _ شناسایی عوامل موثر بر وفاداری مشتریان در صنعت پخش روغن موتور(مطالعه موردی شرکت پخش روغن موتور توتال) در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم :

از پژوهش های مشابه در ارتباط با موضوع تحقیق توسط محسن رحیمیان (1382) دانشجوی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه علامه طباطیایی به راهنمایی دکتر قاسم انصاری رنانی تحت عنوان "عوامل موثر بر حفظ و تقویت وفاداری مشتریان محصولات شرکت صنعتی بوتان انجام گرفته است. سوال اصلی این پژوهش عبارتست از : مهمترین عوامل موثر بر حفظ وفاداری مشتریان کدامند؟

ابزار گردآوری اطلاعات در این زمینه پرسشنامه بوده است. همچنین بر اساس یافته های پژوهش مهمترین عوامل موثر بر وفاداری مشتریان در 3 گروه اصلی :

1-      رضایت مشتریان

2-      تصویر درک شده از شرکت

3-      کیفیت دریافت شده از نرم افزا محصول و 15 گروه فرعی ارائه شده که البته تقدم و تاخر ، اهمیت و اولویت هر کدام در این تحقیق بررسی شده اند.

از پژوهش های مشابه انجام شده ذر ارتباط با موضوع پژوهشی است تحت عنوان " ارائه طرح وفاداری مشتریان بانک رفاه که توسط علی دهقانی طرزه (1382) دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی با راهنمایی دکتر محمد اعرابی صورت گرفته است . در این پژوهش متغیر وابسته وفاداری مشتریان بانک رفاه و متغیرهای مستقل ، طرحهای وفاداری (کیفیت خدمات ، شناخت مشتریان ، جایزه و پاداش و مشارکت مشتریان بیان شده است.در این پژوهش برای جمع آوری اطلاعات از پرسش نامه استفاده شده است.

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۲ساعت 13:29  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

بررسی تاثیر استفاده از مشروبات الکلی مردان بر خشونت خانگی علیه زنان ساکن جنوب تهران

واحد تحلیل : زنان ساکن جنوب تهران

واحد مشاهده : آن دسته از زنان ساکن مناطق جنوبی تهران که همسرانان اعتیاد به الکل داشته و مورد خشونت خانگی قرار گرفته اند .

سطح تحلیل : خرد

روش تحقیق : پیمایشی –  این روش در ارتباط با نیازهای جامعه انسانی است – پهنانگر است و می توانیم به رابطه ی علت و معلولی بین متغیرها به طور دقیقی دست پیدا کرده و نتایج حاصله را به کل جامعه تعمیم دهیم .

ابزار تحقیق : پرسشنامه

روش اعتبارسنجی : میزان اعتبار درونی پرسشنامه ی تحقیق خود را با استفاده از آلفای کرونباخ می سنجم . پاسخ هر سوال مي تواند مقادير عددي مختلف را اختيار كند. براي محاسبه ضريب آلفاي كرونباخ ابتدا بايد واريانس نمره هاي هر زير مجموعه سوال هاي پرسشنامه و واريانس كل را محاسبه كرد. سپس با استفاده از فرمول مقدار ضريب آلفا را محاسبه كرد.

روش نمونه گیری : احتمالی – خوشه ای :علت انتخاب این روش این است که در ابتدا باید چارچوبی نمونه گیری مناسبی پیدا کنم .برای این کار ابتدا باید مناطق جنوبی تهران را مشخص کرده از بین این مناطق 100 نفر از زنانی را که مورد خشونت توسط همسرانشان قرار گرفته اند را انتخاب کنم .

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم آذر ۱۳۹۲ساعت 13:11  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع تحقیق : بررسی عوامل موثر بر اضطراب در منطقه 4 تهران

سطح تحلیل : میانه

واحد تحلیل : منطقه 4 تهران

واحد مشاهده : افراد ساکن در منطقه ی 4 تهران

روش تحلیل : به دلیل وجود رابطه علل و معلولی در روش پیمایشی و اینکه این روش تاثیر عوامل بر یکدیگر را اندازه گیری می کند،از روش پیمایشی استفاده می شود.چون این تحقیق در منطقه ی 4 تهران صورت می گیرد،نتایج به روش پیمایشی قابل تعمیم است.

ابزار تحقیق: پرسشنامه

روش نمونه گیری : چون تحقیق در یکی از مناطق تهران صورت می گیرد و دسترسی به افراد تمام نوایح مشکل است،از روش احتمالی خوشه ای استفاده می گردد.بدین صورت که ابتدا منطقه ی 4 تهران را به نوایح مختلف تقسیم نموده و با استفاده از روش سیستماتیک چند ناحیه انتخاب می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 21:33  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

بسمه تعالی

موضوع: عوامل موثر بر وفاداری مشتریان شبکه پخش توتال

متغیر 1: فرایند ثبت سفارش

تعریف مفهومی: دریافت نیاز مشتری از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری و ... که اولین مرحله در فرایند فروش می باشد.

تعریف عملیاتی: توجه داشتن به فرایند ثبت سفارش کالا و کوتاه بودن این فرایند به منظور کسب اطلاعات دقیق از مشتریان و همچنین ارضای نیاز آنها از مواردی است که شرکت جهت حصول وفاداری مشتریان باید به آن توجه داشته باشد.

 

بعد1: کیفیت فرایند سفارش گیری کالا

مولفه 1: کیفیت فرایند سفارش گیری کالا از طریق سیستم دستی

مولفه 2:کیفیت فرایند سفارش گیری کالا از طریق سیستم مکانیزه

 

 بعد 2: کامل بودن (تنوع) سبد محصولات شرکت در حین سفارش گیری

مولفه 1: تا چه اندازه تمایل دارید کالاهای سبد پخش شرکت را از سایر منابع (عمده فروشی ، سایر رقبا و ... ) غیر از خود شرکت خریداری نمایید؟

مولفه 2: آیا در صورت ارائه کالای جدید از سوی شرکت، سفارش خرید می دهید؟

 

بعد 3: تور ویزیت

مولفه 1: میزان مشاوره ویزیتورها در حین ثبت سفارش کالا

مولفه 2: فاصله بین دو سفارش گیری ویزیتورها

 

بعد 4: عدم محدودیت در میزان سفارش

مولفه 1: آیا در میزان خرید محصولات سقف خرید در نظر گرفته شده است؟

مولفه 2: آیا امکان خرید در مقادیر کمتر از کارتن وجود دارد؟

 

متغیر 2:فرایند توزیع

تعریف مفهومی: تحویل کالای مورد سفارش به مشتری

تعریف عملیاتی: توجه داشتن به فرایند تحویل کالا و کوتاه بودن این فرایند از جمله مواردی است که میتواند تاثیر بسزایی در میزان وفاداری مشتریان در شبکه پخش داشته باشد.

 

بعد 1: فاصله بین سفارش گیری تا تحویل کالا

مولفه 1: آیا زمان طی شده از هنگام ثبت سفارش تا تحویل کالا قابل قبول است

 

بعد 2: تطابق اقلام سفارش داده شده با سفارش مشتری

مولفه 1: میزان اشتباهات شرکت در ارسال اقلام سفارش داده شده توسط مشتری

 

بعد 3: سالم بودن کالا در زمان تحویل

مولفه 1: میزان سالم بودن کالا در زمان تحویل

 

متغیر 3: قیمت

تعریف مفهومی: بهای تمام شده کالای ساخته شده

تعریف عملیاتی: با توجه به اینکه بین قیمت سبد محصولات و افزایش وفاداری مشتریان رابطه معناداری وجود دارد لذا می بایست قیمت را در بازه قابل قبولی برای مشتری نگه داشت.

 

بعد 1: قیمت محصولات سبد کالایی ارائه شده توسط شرکت

مولفه1: آیا قیمت محصولات شرکت در مقایسه با سایر شرکتها رقابتی می باشد؟

مولفه 2: اگر سایر رقبا قیمت کمتری ارائه دهند ، میزان خرید شما از شرکت تا چه اندازه تغییر خواهد کرد؟

 

بعد2: نوسانات (تغییرات) قیمت محصولات سبد

مولفه 1: ارزیابی شما از میزان نوسانات قیمت محصولات شرکت چه میزان است؟

 

بعد3: متوسط سود محصولات سبد کالایی

مولفه 1: ارزیابی شما از میزان سود قیمت محصولات شرکت چه میزان است؟

 

متغیر 4: برگزاری برنامه های ترفیعی و تشویقی

تعریف مفهومی: از راهکارهای تشویق مشتریان به خرید

تعریف عملیاتی: برگزاری برنامه های ترفیعی و تشویقی مانند برگزاری میهمانی ، ارائه کارت های تخفیف برای مراکز تفریحی و ... برای مشتریان وفادار سبب می شود تا رابطه خوبی با مشتریان برقرار شود.

 بعد 1: تخفیفات نقدی

مولفه 1: آیا میزان تخفیفات نقدی ارائه شده شرکت راضی کننده می باشد؟

مولفه 2: در صورت کاهش مزایای ارائه شده از سوی شرکت ، تا چه حد تمایل به ادامه همکاری دارید؟

 

بعد 2: تخفیفات تعدادی (جنسی)

مولفه 1: میزان تخفیفات و طرحهای شرکت در رابطه با ارایه کالا چقدر است؟

 

بعد 3: قبول چک مدت دار

مولفه 1: آیا شرکت برای فروش کالا از چک مدت دار استفاده می کند؟

مولفه 2: آیا مدت چک های دریافتی انتظار مشتری را برآورده می کند؟

 

 متغیر 5: روشهای برقراری ارتباط صمیمانه و دوستانه شرکت با مشتریان

تعریف مفهومی: ایجاد ارتباط دوستانه و صمیمی با مشتری

تعریف عملیاتی: بین روشهای برقراری ارتباط صمیمانه و دوستانه و افزایش وفاداری مشتریان همبستگی معناداری وجود دارد بنابراین بهتر است که با مشتری ارتباط صمیمانه تری را برقرار کنیم.

 

بعد 1: نحوه برخورد و رفتار ویزیتورهای شرکت

مولفه 1: میزان رضایت شما از نحوه برخورد ویزیتورهای شرکت چقدر است؟

 

بعد 2: نحوه برخورد و رفتار توزیع کنندگان

مولفه 1: میزان رضایت شما از نحوه برخورد موزعان شرکت چقدر است؟

 

بعد3: نحوه برخورد و رفتار کلیه پرسنل

مولفه 1: میزان رضایت شما از نحوه برخورد و رفتار پرسنل شرکت چقدر است؟

مولفه 2: دقت و سرعت عمل پرسنل در ارائه خدمات تا چه میزان است؟

مولفه 3: آیا ارائه اطلاعات کافی توسط پرسنل شرکت صورت می گیرد؟

 

بعد 4: میزان پاسخگویی پرسنل شرکت به شکایات و مشکلات

مولفه1: آیا مرجعی برای انعکاس شکایات و مشکلات مشاهده شده شده از طرف شما در شرکت وجود دارد؟

مولفه2: مشکلات ، پیشنهادات و انتقادات شما تا حد از سوی شرکت مورد پیگیری قرار می گیرد؟

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 11:54  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

پیشینه تحقیق:

پس از بررسی پایان نامه های مشابه با موضوع تحقیق _ شناسایی عوامل موثر بر وفاداری مشتریان در صنعت پخش روغن موتور(مطالعه موردی شرکت پخش روغن موتور توتال) در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم :

از پژوهش های مشابه در ارتباط با موضوع تحقیق توسط محسن رحیمیان (1382) دانشجوی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه علامه طباطیایی به راهنمایی دکتر قاسم انصاری رنانی تحت عنوان "عوامل موثر بر حفظ و تقویت وفاداری مشتریان محصولات شرکت صنعتی بوتان انجام گرفته است. سوال اصلی این پژوهش عبارتست از : مهمترین عوامل موثر بر حفظ وفاداری مشتریان کدامند؟

ابزار گردآوری اطلاعات در این زمینه پرسشنامه بوده است. همچنین بر اساس یافته های پژوهش مهمترین عوامل موثر بر وفاداری مشتریان در 3 گروه اصلی :

1-      رضایت مشتریان

2-      تصویر درک شده از شرکت

3-      کیفیت دریافت شده از نرم افزا محصول و 15 گروه فرعی ارائه شده که البته تقدم و تاخر ، اهمیت و اولویت هر کدام در این تحقیق بررسی شده اند.

از پژوهش های مشابه انجام شده ذر ارتباط با موضوع پژوهشی است تحت عنوان " ارائه طرح وفاداری مشتریان بانک رفاه که توسط علی دهقانی طرزه (1382) دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی با راهنمایی دکتر محمد اعرابی صورت گرفته است . در این پژوهش متغیر وابسته وفاداری مشتریان بانک رفاه و متغیرهای مستقل ، طرحهای وفاداری (کیفیت خدمات ، شناخت مشتریان ، جایزه و پاداش و مشارکت مشتریان بیان شده است.

در این پژوهش برای جمع آوری اطلاعات از پرسش نامه استفاده شده است.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 9:52  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:دلایل علاقه مندی مردم به کالاهای خارجی و عدم استفاده آنان از کالای ایرانی در مرکز خرید الماس شرق

پیشینه نظری:

 

یکی از پژوهشگران در زمینه‌ی هویت فرهنگی ایران معتقد است تا قبل از ورود تجلیات مدرنیته به ایران هویت فرهنگی ایرانیان از دو لایه‌ی فرهنگی ایران باستان و فرهنگ اسلامی تغذیه می‌شد و تعارض جدی میان آن 2 به وجود نمی‌آمد، ولی با ورود مدرنیته به ایران برخی حرکت‌ها و دگرگونی‌های سیاسی‌ـ‌اجتماعی در ایران پدید آمد که اوج آن پیروزی انقلاب مشروطه و استقرار آن بوده است. این امر عوارض چندی به همراه داشته است که مهم‌ترین آن‌ها زیر سؤال رفتن هویت فرهنگی قبلی و نفی گذشته‌ی خود بوده است (اشرفی، 1380، به نقل از محسنی، 1386)

پیشینه تجربی: در این دیدگاه فرض بر این است که مصرف‌کنندگان گاهی بر اساس تصمیم‌گیری کاملاً عقلایی خرید نمی‌کنند. در مقابل گاهی آنها برای سرگرمی، خیال‌پردازی و هیجانات و احساسات مبادرت به خرید کالا و خدمات می‌کنند. ریشه‌های این دیدگاه در روان‌شناسی انگیزشی و همچنین حوزه‌های جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی است. محققانی که دیدگاه تجربی را به خدمت می‌گیرند از روشهای تفسیری تحقیق استفاده می‌کنند. مفسرین برای کسب فهمی از فرایند مصرف حتی به ثبت فرهنگ عامه و سنتهای جامعه نیز می‌پردازند.

با خريد کالاي خارجي بايد منتظر ورشکستگي توليد کنندگان و به تبع آن بيکاري بسياري از کارگران اين مرز و بوم بود که اين اتفاق متاسفانه در برخي صنف ها رخ داده است. با خريد کالاي خارجي فرصتهاي شغلي و اشتغال در کشور صادرکننده تضمين مي شود.گذشته از آن نيز بخشي از ارزحاصل از ثروت ملي به بهاي واردات کالا از کشور خارج مي شود.مصرف کنندگان داخلي بايد به اين نکته توجه داشته باشند که مصرف کالاهاي خارجي که مشابه داخلي آن در کشور با همان کيفيت وجود دارد به معناي تعطيلي صنايع و کارخانه‌ها و به دنبال آن بيکاري خيل عظيم جوانان ايراني است که در اين کارخانه‌ها مشغول فعاليت هستند و اين تداوم مصرف سبب وابستگي به بيگانگان در جهت تأمين نيازهاي کشور است 

سنی، منوچهر، بررسی در جامعه‌شناسی فرهنگی ایران، پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 1386.

abbaskhosravani.blogfa.com

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 1:19  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

متغیر 1:کیفیت

تعریف مفهومی:این واژه «کیفی» و جمع آن «کیفیت‌ها» و گهگاه «کیفیات» است در فلسفه و در نظریه شناخت منظور از کیفیت، چگونگی یک چیز است

تعریف عملیاتی:یکی از فاکتورهای مهم در خرید محصولات و جلب نظر مشتریان می تواند کیفیت محصولات باشد

بعد 1:جنس

مولفه 1:مواد اولیه(مواد خام)

مولفه 2:مونتاژ و اسمبل کردن محصولات

متغیر 2:بیکاری

تعریف مفهومی:به ا فراد بین (15 تا 65 سال) و جویای کار باشند اما شغل یا منبع درامدی پیدا نکنند

تعریف عملیاتی:باتوجه به رویکرد مصرف کنندگان به محصولات خارجی این روند موجب می شود که تولید کنندگان داخلی با مشگل روبرو شده و نرخ بیکاری افزایش می یابد

بعد 1:نحوه ارتزاق روزی

مولفه 1 :بیکاری موجب افزایش آسیب های اجتماعی و خشونت های خانوادگی و افزایش اعتیاد می شود

متغیر 3:خدمات پس از فروش 

تعریف مفهومی:ارائه خدمات و سرویس برای رفاه و رضایت هرچه بیشتر مصرف کنندگان 

تعریف عملیاتی:حمایت از مصرف کنندگان بخشی از وظایفی است که بر عهده تولیدکنندگان می باشد یکی از روش های حمایتی شامل خدمات پس از فروش می باشد

بعد 1:گارانتی

مولفه 1:اصل بودن گارانتی و تاریخ انقضای گارانتی

بعد 2:نصب صحیح وسیله

مولفه 2:متخصصین با مهارت به منظور نصب و راه اندازی

متغیر 4:بسته بندی

تعریف مفهومی :علم،هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهدای ،انبارش،انتقال و توزیع ، ذخیره،فروش و استفاده از آن است . بسته بندی شامل مراحل طراحی،ارزیابی وتولید بسته ها میشود

تعریف عملیاتی:هیچکس نمی تواند منکر جذابیت های بصری در جذب مخاطب به منظور تشویق خرید محصول باشد بنابرین بسته بندی یکی از فاکتورهای مهم در رویکرد مصرف کنندگان به کالاهای خارجی است

بعد 1 :زیبایی محصول

مولفه 1:بسته بندی محکم و استاندارد که دارای محافظ از جمله یونولیت و.... می باشد

متغیر 5 :تبلیغات

تعریف مفهومی:تبلیغات منحصراً به کنترل عقیده با نماد های مهم نظیر گزارش ها ،شایعات ،تصاویر و دیگر اشکال ارتباط جمعی می پردازد 

تعریف عملیاتی:زندگی در شهر های بزرگ همیشه با تبلیغات عجین شده است و نمی توان منکر تاثیر تبلیغات در تشویق خریداران شد

بعد 1:نحوه صحیح تبلیغات

مولفه 1:در نظر گرفتن زیبایی های بصری در ارائه یک محصول+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲ساعت 0:32  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

با سلام و تشكر خدمت استاد گرامی. انتخاب موضوع روش تحقيق – دلیل انتخاب موضوع و سوالات تحقیق – پیشینه – فرضیات و تعریف عملیاتی -  مریم شرقی

1-               بررسي شبكه هاي اجتماعي و تاثيرات آنها بر ابعاد زندگی جوانان

دلیل انتخاب موضوع: شبکه های اجتماعی مجازی نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی هستند که با اینکه عمر زیادی ندارند توانسته اند به خوبی در زندگی مردم جا باز کنند. مردم بسیاری در سنین مختلف و از گروههای اجتماعی  متفاوت در شبکه های فوق کنار هم جمع شده اند و از فاصله های بسیار دور از طریق شبکه های اجتماعی با هم ارتباط برقرار می کنند. ما می خواهیم تاثیر این شبکه های را بر ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی جوانان مورد بررسی قرار دهیم.

 

2-               نقش و تاثیر نماز در دوری از گناه در جوانان 30-25 سال

دلیل انتخاب موضوع: براي پرداختن به اين موضوع كه نماز در ساختار شخصيت جوان، دارای چه آثاري بوده و نقش و تأثير آن تا چه حدي است به نظر مي‎رسد كه تبيين وتوضيح چند مطلب در اين باب لازم و ضروري باشد. نخست حقيقت و روح نماز است و ديگري اهميت دوران نوجواني و جواني و نيز روحيه انفعالي و تأثير پذيري اين نسل (نسل جوان) در مقابل عوامل خارج است.
به نظر مي‎رسد تا وقتي كه مطالب و مسائل مزبور روشن نشود و جايگاه خود را پيدا نكنند فوايد و آثار اين امر عبادي يعني نماز در زندگي جوانان درپرده‎اي از ابهام خواهد ماند و قطعاً موضوع مورد بحث، موضع و جايگاه حقيقي خود را پيدا نكند.

3-               بررسی عوامل موثر بر رونق گردشگری داخلی

دلیل انتخاب موضوع: گردشگری و مسافرت به‌عنوان بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین صنعت در دنیا به‌حساب می‌آید. بسیاری از کشورها آن را به‌عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغالزایی و رشد بخش خصوصی و توسعه اقتصاد می‌دانند و به‌طور مستقیم و غیرمستقیم، به‌عنوان بخشی از فرآیند ارتباطات جهانی، نقش اساسی در ایجاد شناخت و توسعه میان ملت‌ها ایفا می‌کند. بنابراین این تحقیق کمکی است به یافتن عوامل موثر بر گردشگری داخلی و توسعه این صنعت.

4-               نقش و تاثیر فرهنگ و تحصیلات بر رفتار خرید مصرف کننده در سبد خرید

دلیل انتخاب موضوع: انسان دارای نیازهای پیچیده ای است مانند نیازهای فیزیکی، اجتماعی وشخصی. درکشورهای پیشرفته معمولا بنگاه های اقتصادی ومردم به دنبال تامین نیازهای مربوطه هستند. خواسته افراد شکلی از نیازهای آدمی است که تحت تاثیر فرهنگ وشخصیت افراد بوجود می آید و برحسب امکانات جامعه متحول شده وبه توسعه جامعه کمک می کند. مردم دارای خواسته های نامحدودند اما در برابرمنابع محدودی قرار دارند، لذا کالا هایی راکه برای مصرف انتخاب می کنند که حداکثر رضایت آنها را فراهم نماید . در این پژوهش سعی شده است که تاثیر عامل فرهنگ و تحصیلات بر رفتار خرید مصرف کننده مورد بررسی قرار گیرد.

سوالات تحقیق:

1-       آیا تحصیلات در رفتار مصرف کننده برای خرید تاثیرگذار است؟

2-       آیا تحصیلات در رفتار مصرف کننده برای خرید بی تاثیر است؟

3-       آیا فرهنگ به عنوان عامل تاثیر گذار برای خرید مصرف کننده در نظر گرفته می شود؟

4-       آیا فرهنگ به عنوان عامل تاثیر گذار برای خرید مصرف کننده در نظر گرفته نمی شود؟

5-       آیا فرهنگ و تحصیلات نقشی در مقدار خرید مصرف کننده دارند؟

 

5-                تاثیر اتوماسیون اداری بر روند کار کارمندان شرکت کرمان خودرو

دلیل انتخاب موضوع: امروزه ارتباطات ومکاتبات اداری در سازمان ها و موسسات اقتصادی، به دلیل گسترش و توسعه روز افزون تغییرات فناوری در جهان و نیز افزایش سریع تغییرات محیطی و لزوم پاسخگویی سریع و مناسب سازمان به این تحولات کاملاً متحول شده است. بدین منظور استفاده از سیستم اتوماسیون اداری به عنوان روشی نوین، از سویی به جریان کار سرعت می بخشد و از سویی دیگر، با جمع آوری اطلاعات مجموعه فعالیت های سازمان و طبقه بندی آنها، بستر مناسبی را برای سرعت بخشیدن به امور روزمره فراهم می سازد. مسلماً با تسهیل فرایند انجام کارها، یکی از اهداف هر سازمان که همانا رضایت ارباب رجوع و افزایش بهره وری منابع انسانی است، حاصل می شود. ما در این تحقیق می خواهیم تاثیر اتوماسیون اداری را بر بهره وری کارمندان شرکت کرمان خودرو بسنجیم.

1-       آیا اتوماسیون اداری می تواند بر افزایش مهارت کارمندان تاثیر بگذارد؟

2-       آیا اتوماسیون اداری بر افزایش آراستگی در محیط کار تاثیرگذار است؟

3-       آیا اتوماسیون اداری در افزایش آراستگی در محیط کار بی تاثیر است؟

4-       آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان می تواند تاثیر بگذارد؟

5-       آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان بی تاثیر است؟

6-       آیا ارتباطی بین کار با اتوماسیون اداری و انگیزه کارمندان برای بهتر انجام دادن کارها وجود دارد؟

 

 

 

 

 

پیشینه نظری: از حدود هزار و هشتصد سال پيش که کاغذ در چين اختراع شد نامه نيز رشد و تحول يافت از الواح سنگي و گلي با خطوطي مثل ميخي به شکل تقريبي امروزه آن، ولي در واقع تولد نامه را مي‌توان تقريبا با تاريخ بشريت يکي دانست. از زماني که بشر هنوز زبان تکوين شده نداشت و براي انتقال منظور خود به هم نوع خود از نقاشي روي ديوار غارها و سنگها استفاده مي‌کرد. در فرهنگ لغات نامه، نوشته معنا شده است. پس در واقع به راحتي مي‌توان گفت که نقاشه‌هاي روي ديوار غار‌ها نيز نوعي نامه بوده است. با گذشت زمان و پيشرفت تکنولوژي شکل و جنس نامه‌ها، طريقه ي نوشتن نامه‌ها، کاربرد نامه‌ها و طريقه ي انتقال نامه‌ها دستخوش تغيرات و تحولات اساسي و بنيادين گرديد. از ميخ و گل خشک شده به پر و کاغذ و e-mail ! و با پيدايش تلفن و تلگراف و اينترنت روش‌هاي سريع تري براي پيغام فرستادن و دريافت پيغام اختراع شده است و پيشرفت وسايل ارتباطي به مقدار زياد در ميزان استفاده از نامه‌هاي کاغذي تاثير داشته است و به رغم عصر كنوني اينترنت، شبكه اطلاعاتي جهاني و همه ابزار ديجيتال، هرگز نياز به ارتباط نوشتاري عالي تا بدين حد زياد نبوده است، هنوزنامه نگاري با کاغذ و قلم منقرض نشده است! و حتي در بسياري از مناسبات و کارها نامه‌هاي کاغذي هنوز بدون رغيب مي‌نمايند.
هيچ گاه مهارت مؤثر نوشتاري در امور تجاري، آموزشي يا دولتي تا بدين پايه مورد تقاضا قرار نداشته است. روند به سوي كوچك كردن شركتها، جذب منابع از بيرون، منطقي ساختن امور و، به ويژه در اين روزها، خود اشتغالي بدان معناست كه افرادي كه هرگز خود را در كار نوشتن خبره نمي‌دانستند اكنون بايد اين وظيفه را نيزهمراه با ديگر مسئوليتهاي مقابل خويش به عهده بگيرند.

پیشینه تجربی:با استفاده از سیستم های اتوماسیون اداری می توان کارها را از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی و مستمر انجام داد که این ویژگی به کوتاه شدن فواصل زمانی و مکانی به عنوان یک راه خوب تاکید دارد. سیتم های اتوماسیون اداری باعث آسان شدن روند اداری و افزایش راندمان کار کارمندان و مدیریت می شوند. و با توجه به اینکه بایگانی های نامه به صورت سیستمی انجام می شود در آراستگی محیط کار تاثیر به سزایی دارد و همچنین باعث میشود که کارمندان ملزم به انجام کار در یک بازۀ زمانی محدود شوند و زمان لازم برای بهتر انجام دادن کارهای دیگر نیز داشته باشند.

زمانیکه در سال 1390 شرکت کرمان خودرو هنوز اتوماسیون اداری نداشت اکثر مکاتبات با زمانی طولانی پاسخ داده می شد و کارمندان نامه رسان از موضوعات نامه ها مطلع بودند ولی از سال 1392 تاثیرات اولیه اتوماسیون اداری این بود که دیگر همه کارمندان از موضوعات مطلع نبودند و میز کارمندان پر از برگه ها نبود و نامه ها در یک زمان تعیین شده و مشخص پاسخ داده می شد.

فرضیه ها:

مدل کلی:

مهارت --------------------------- یادگیری سریع - سرعت در انجام کارها – تاثیر روانی-بایگانی سیستمی-زمان کم برای انجام سریع کارها (متغیر مداخله گر)

سواد کارمندان – توانائی استفاده از کامپیوتر – تحصیلات کارمندان – توانائی استفاده از اتوماسیون – مدیریت زمان (متغیر تعدیل کننده)

مدل فرضیه ها:

1-       اتوماسیون اداری-----------یادگیری سریع (مداخله گر)------------سواد کارمندان (تعدیل کننده)--------------مهارت

2-       اتوماسیون اداری----------- سرعت در انجام کارها (مداخله گر)----------- توانائی استفاده از کامپیوتر (تعدیل کننده)----------مدیریت زمان

3-       اتوماسیون اداری ------------ تاثیر روانی (مداخله گر)-------------تحصیلات کارمندان (تعدیل کننده)------------ انگیزه

4-       اتوماسیون اداری------------- بایگانی سیستمی (مداخله گر)---------- توانائی استفاده از اتوماسیون --------------- آراستگی محیط کار

5-       اتوماسیون اداری------------- زمان کم برای انجام سریع کارها (مداخله گر) -------------مدیریت زمان (تعدیل کننده)  --------------- راندمان

فرضیه ها:

1-       اتوماسیون اداری بر افزایش مهارت کارمندان تاثیر دارد.

تعریف مفهومی (اتوماسیون): Automation)) ترکيبي است از دو کلمه "automatic" و "operation" و به معني عمل کردن بدون عامل خارجي (انسان) يا با کمترين تاثير عامل خارجي است. بعبارتي اتوماسيون يعني خودکارشدن عمليات.

تعریف عملیاتی: اتوماسیون اداری مشتمل بر تمام سیستمهای الکترونیک رسمی و غیررسمی می باشد که به برقراری ارتباط اطلاعات بین اشخاص در داخل و خارج موسسه و بالعکس مربوط می شود.

بعد1: مهارت

مولفۀ 1: چه عاملی شما را تشویق به استفاده از اتوماسیون اداری می کند؟

مولفه 2: آیا ممکن است شما نتوانید از اتوماسیون اداری استفاده کنید؟

تعریف مفهومی (مهارت): زیرکی و رسایی در کار و استادی و زبردستی

تعریف عملیاتی: منظور از مهارت «خوب انجام دادن» یک کار است، چنان‏که مدیر ماهر، پزشک ماهر، سخنور ماهر و مکانیک ماهر داریم.

2-       اتوماسیون اداری بر مدیریت زمان کارمندان موثر است.

تعریف تجربی (مدیریت زمان): مدیریت زمان یعنی زمانبندی درست برا ی بهتر انجام دادن امور.

تعریف عملیاتی: مدیریت زمان یكی از مباحث اصلی در اداره هر كاری برای رسیدن به هر هدفی است. از آنجا كه زمان در اختیار همه ابنای بشر است، اصولا مدیریت زمان یك امر همگانی و عمومی است.

بعد1: مدیریت زمان

مولفۀ 1: آیا شما تاثیر اتوماسیون اداری را بر انجام سریع کارها قبول دارید؟

مولفۀ 2: شما چقدر اتوماسیون اداری را موثر در سرعت کار می دانید؟

 

3-       اتوماسیون اداری در بالارفتن انگیزه کارمندان برای انجام بهتر کارها موثر است.

تعریف مفهومی (انگیزه): آنچه کسی را به کاری برانگیزاند؛ سبب؛ باعث؛ علت.

تعریف عملیاتی: در عمل، انگیزه با عنوان تلاش برای رسیدن به هدف و عامل رفتار تعریف می‌شود.

بعد1: انگیزه

مولفۀ1: اتوماسیون اداری بر بالارفتن انگیزه کارمندان تا چه میزان تاثیرگذار است؟

مولفۀ2: انگیزه چه تاثیری بر انجام بهتر کارها توسط کارمندان دارد؟

 

4-       اتوماسیون اداری باعث بایگانی سیستمی و در نتیجه مرتب بودن محیط کار می گردد.

تعریف مفهومی (مرتب بودن): 1 - بانظم و ترتیب . 2 - ترتیب داده شده .

تعريف عملياتي: با نظم و ترتیب بودن اجزا.

بعد1: مرتب بودن محیط کار

مولفۀ1: آیا رابطه ای بین بایگانی سیستمی و مرتب بودن محیط کار وجود دارد؟

مولفۀ2: وقتی برای مکاتبات برگه ای رد و بدل نمی شود در  نظم محیط تاثیرگذار است؟

 

5-       اتوماسیون اداری باعث بالارفتن راندمان کارمندان می گردد.

تعریف مفهومی (راندمان): نتیجه ٔ کار و کوشش . میزان موفقیت در کار. بازدِه .

تعریف عملیاتی: ميزان كاركرد يك ماشين يا گروه يا فرد در يك كار و فعاليت.

 بعد1: راندمان

مولفۀ1:آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان موثر است؟

مولفۀ2: بالارفتن راندمان کار کارمندان چه تاثیری در پیشرفت کارمندان دارد؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 22:59  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

با سلام و تشكر خدمت استاد گرامی. انتخاب موضوع روش تحقيق – دلیل انتخاب موضوع و سوالات تحقیق – پیشینه – فرضیات و تعریف عملیاتی -  مریم شرقی

1-               بررسي شبكه هاي اجتماعي و تاثيرات آنها بر ابعاد زندگی جوانان

دلیل انتخاب موضوع: شبکه های اجتماعی مجازی نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی هستند که با اینکه عمر زیادی ندارند توانسته اند به خوبی در زندگی مردم جا باز کنند. مردم بسیاری در سنین مختلف و از گروههای اجتماعی  متفاوت در شبکه های فوق کنار هم جمع شده اند و از فاصله های بسیار دور از طریق شبکه های اجتماعی با هم ارتباط برقرار می کنند. ما می خواهیم تاثیر این شبکه های را بر ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی جوانان مورد بررسی قرار دهیم.

 

2-               نقش و تاثیر نماز در دوری از گناه در جوانان 30-25 سال

دلیل انتخاب موضوع: براي پرداختن به اين موضوع كه نماز در ساختار شخصيت جوان، دارای چه آثاري بوده و نقش و تأثير آن تا چه حدي است به نظر مي‎رسد كه تبيين وتوضيح چند مطلب در اين باب لازم و ضروري باشد. نخست حقيقت و روح نماز است و ديگري اهميت دوران نوجواني و جواني و نيز روحيه انفعالي و تأثير پذيري اين نسل (نسل جوان) در مقابل عوامل خارج است.
به نظر مي‎رسد تا وقتي كه مطالب و مسائل مزبور روشن نشود و جايگاه خود را پيدا نكنند فوايد و آثار اين امر عبادي يعني نماز در زندگي جوانان درپرده‎اي از ابهام خواهد ماند و قطعاً موضوع مورد بحث، موضع و جايگاه حقيقي خود را پيدا نكند.

3-               بررسی عوامل موثر بر رونق گردشگری داخلی

دلیل انتخاب موضوع: گردشگری و مسافرت به‌عنوان بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین صنعت در دنیا به‌حساب می‌آید. بسیاری از کشورها آن را به‌عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغالزایی و رشد بخش خصوصی و توسعه اقتصاد می‌دانند و به‌طور مستقیم و غیرمستقیم، به‌عنوان بخشی از فرآیند ارتباطات جهانی، نقش اساسی در ایجاد شناخت و توسعه میان ملت‌ها ایفا می‌کند. بنابراین این تحقیق کمکی است به یافتن عوامل موثر بر گردشگری داخلی و توسعه این صنعت.

4-               نقش و تاثیر فرهنگ و تحصیلات بر رفتار خرید مصرف کننده در سبد خرید

دلیل انتخاب موضوع: انسان دارای نیازهای پیچیده ای است مانند نیازهای فیزیکی، اجتماعی وشخصی. درکشورهای پیشرفته معمولا بنگاه های اقتصادی ومردم به دنبال تامین نیازهای مربوطه هستند. خواسته افراد شکلی از نیازهای آدمی است که تحت تاثیر فرهنگ وشخصیت افراد بوجود می آید و برحسب امکانات جامعه متحول شده وبه توسعه جامعه کمک می کند. مردم دارای خواسته های نامحدودند اما در برابرمنابع محدودی قرار دارند، لذا کالا هایی راکه برای مصرف انتخاب می کنند که حداکثر رضایت آنها را فراهم نماید . در این پژوهش سعی شده است که تاثیر عامل فرهنگ و تحصیلات بر رفتار خرید مصرف کننده مورد بررسی قرار گیرد.

سوالات تحقیق:

1-       آیا تحصیلات در رفتار مصرف کننده برای خرید تاثیرگذار است؟

2-       آیا تحصیلات در رفتار مصرف کننده برای خرید بی تاثیر است؟

3-       آیا فرهنگ به عنوان عامل تاثیر گذار برای خرید مصرف کننده در نظر گرفته می شود؟

4-       آیا فرهنگ به عنوان عامل تاثیر گذار برای خرید مصرف کننده در نظر گرفته نمی شود؟

5-       آیا فرهنگ و تحصیلات نقشی در مقدار خرید مصرف کننده دارند؟

 

5-                تاثیر اتوماسیون اداری بر روند کار کارمندان شرکت کرمان خودرو

دلیل انتخاب موضوع: امروزه ارتباطات ومکاتبات اداری در سازمان ها و موسسات اقتصادی، به دلیل گسترش و توسعه روز افزون تغییرات فناوری در جهان و نیز افزایش سریع تغییرات محیطی و لزوم پاسخگویی سریع و مناسب سازمان به این تحولات کاملاً متحول شده است. بدین منظور استفاده از سیستم اتوماسیون اداری به عنوان روشی نوین، از سویی به جریان کار سرعت می بخشد و از سویی دیگر، با جمع آوری اطلاعات مجموعه فعالیت های سازمان و طبقه بندی آنها، بستر مناسبی را برای سرعت بخشیدن به امور روزمره فراهم می سازد. مسلماً با تسهیل فرایند انجام کارها، یکی از اهداف هر سازمان که همانا رضایت ارباب رجوع و افزایش بهره وری منابع انسانی است، حاصل می شود. ما در این تحقیق می خواهیم تاثیر اتوماسیون اداری را بر بهره وری کارمندان شرکت کرمان خودرو بسنجیم.

1-       آیا اتوماسیون اداری می تواند بر افزایش مهارت کارمندان تاثیر بگذارد؟

2-       آیا اتوماسیون اداری بر افزایش آراستگی در محیط کار تاثیرگذار است؟

3-       آیا اتوماسیون اداری در افزایش آراستگی در محیط کار بی تاثیر است؟

4-       آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان می تواند تاثیر بگذارد؟

5-       آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان بی تاثیر است؟

6-       آیا ارتباطی بین کار با اتوماسیون اداری و انگیزه کارمندان برای بهتر انجام دادن کارها وجود دارد؟

 

 

 

 

 

پیشینه نظری: از حدود هزار و هشتصد سال پيش که کاغذ در چين اختراع شد نامه نيز رشد و تحول يافت از الواح سنگي و گلي با خطوطي مثل ميخي به شکل تقريبي امروزه آن، ولي در واقع تولد نامه را مي‌توان تقريبا با تاريخ بشريت يکي دانست. از زماني که بشر هنوز زبان تکوين شده نداشت و براي انتقال منظور خود به هم نوع خود از نقاشي روي ديوار غارها و سنگها استفاده مي‌کرد. در فرهنگ لغات نامه، نوشته معنا شده است. پس در واقع به راحتي مي‌توان گفت که نقاشه‌هاي روي ديوار غار‌ها نيز نوعي نامه بوده است. با گذشت زمان و پيشرفت تکنولوژي شکل و جنس نامه‌ها، طريقه ي نوشتن نامه‌ها، کاربرد نامه‌ها و طريقه ي انتقال نامه‌ها دستخوش تغيرات و تحولات اساسي و بنيادين گرديد. از ميخ و گل خشک شده به پر و کاغذ و e-mail ! و با پيدايش تلفن و تلگراف و اينترنت روش‌هاي سريع تري براي پيغام فرستادن و دريافت پيغام اختراع شده است و پيشرفت وسايل ارتباطي به مقدار زياد در ميزان استفاده از نامه‌هاي کاغذي تاثير داشته است و به رغم عصر كنوني اينترنت، شبكه اطلاعاتي جهاني و همه ابزار ديجيتال، هرگز نياز به ارتباط نوشتاري عالي تا بدين حد زياد نبوده است، هنوزنامه نگاري با کاغذ و قلم منقرض نشده است! و حتي در بسياري از مناسبات و کارها نامه‌هاي کاغذي هنوز بدون رغيب مي‌نمايند.
هيچ گاه مهارت مؤثر نوشتاري در امور تجاري، آموزشي يا دولتي تا بدين پايه مورد تقاضا قرار نداشته است. روند به سوي كوچك كردن شركتها، جذب منابع از بيرون، منطقي ساختن امور و، به ويژه در اين روزها، خود اشتغالي بدان معناست كه افرادي كه هرگز خود را در كار نوشتن خبره نمي‌دانستند اكنون بايد اين وظيفه را نيزهمراه با ديگر مسئوليتهاي مقابل خويش به عهده بگيرند.

پیشینه تجربی:با استفاده از سیستم های اتوماسیون اداری می توان کارها را از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی و مستمر انجام داد که این ویژگی به کوتاه شدن فواصل زمانی و مکانی به عنوان یک راه خوب تاکید دارد. سیتم های اتوماسیون اداری باعث آسان شدن روند اداری و افزایش راندمان کار کارمندان و مدیریت می شوند. و با توجه به اینکه بایگانی های نامه به صورت سیستمی انجام می شود در آراستگی محیط کار تاثیر به سزایی دارد و همچنین باعث میشود که کارمندان ملزم به انجام کار در یک بازۀ زمانی محدود شوند و زمان لازم برای بهتر انجام دادن کارهای دیگر نیز داشته باشند.

زمانیکه در سال 1390 شرکت کرمان خودرو هنوز اتوماسیون اداری نداشت اکثر مکاتبات با زمانی طولانی پاسخ داده می شد و کارمندان نامه رسان از موضوعات نامه ها مطلع بودند ولی از سال 1392 تاثیرات اولیه اتوماسیون اداری این بود که دیگر همه کارمندان از موضوعات مطلع نبودند و میز کارمندان پر از برگه ها نبود و نامه ها در یک زمان تعیین شده و مشخص پاسخ داده می شد.

فرضیه ها:

مدل کلی:

مهارت --------------------------- یادگیری سریع - سرعت در انجام کارها – تاثیر روانی-بایگانی سیستمی-زمان کم برای انجام سریع کارها (متغیر مداخله گر)

سواد کارمندان – توانائی استفاده از کامپیوتر – تحصیلات کارمندان – توانائی استفاده از اتوماسیون – مدیریت زمان (متغیر تعدیل کننده)

مدل فرضیه ها:

1-       اتوماسیون اداری-----------یادگیری سریع (مداخله گر)------------سواد کارمندان (تعدیل کننده)--------------مهارت

2-       اتوماسیون اداری----------- سرعت در انجام کارها (مداخله گر)----------- توانائی استفاده از کامپیوتر (تعدیل کننده)----------مدیریت زمان

3-       اتوماسیون اداری ------------ تاثیر روانی (مداخله گر)-------------تحصیلات کارمندان (تعدیل کننده)------------ انگیزه

4-       اتوماسیون اداری------------- بایگانی سیستمی (مداخله گر)---------- توانائی استفاده از اتوماسیون --------------- آراستگی محیط کار

5-       اتوماسیون اداری------------- زمان کم برای انجام سریع کارها (مداخله گر) -------------مدیریت زمان (تعدیل کننده)  --------------- راندمان

فرضیه ها:

1-       اتوماسیون اداری بر افزایش مهارت کارمندان تاثیر دارد.

تعریف مفهومی (اتوماسیون): Automation)) ترکيبي است از دو کلمه "automatic" و "operation" و به معني عمل کردن بدون عامل خارجي (انسان) يا با کمترين تاثير عامل خارجي است. بعبارتي اتوماسيون يعني خودکارشدن عمليات.

تعریف عملیاتی: اتوماسیون اداری مشتمل بر تمام سیستمهای الکترونیک رسمی و غیررسمی می باشد که به برقراری ارتباط اطلاعات بین اشخاص در داخل و خارج موسسه و بالعکس مربوط می شود.

بعد1: مهارت

مولفۀ 1: چه عاملی شما را تشویق به استفاده از اتوماسیون اداری می کند؟

مولفه 2: آیا ممکن است شما نتوانید از اتوماسیون اداری استفاده کنید؟

تعریف مفهومی (مهارت): زیرکی و رسایی در کار و استادی و زبردستی

تعریف عملیاتی: منظور از مهارت «خوب انجام دادن» یک کار است، چنان‏که مدیر ماهر، پزشک ماهر، سخنور ماهر و مکانیک ماهر داریم.

2-       اتوماسیون اداری بر مدیریت زمان کارمندان موثر است.

تعریف تجربی (مدیریت زمان): مدیریت زمان یعنی زمانبندی درست برا ی بهتر انجام دادن امور.

تعریف عملیاتی: مدیریت زمان یكی از مباحث اصلی در اداره هر كاری برای رسیدن به هر هدفی است. از آنجا كه زمان در اختیار همه ابنای بشر است، اصولا مدیریت زمان یك امر همگانی و عمومی است.

بعد1: مدیریت زمان

مولفۀ 1: آیا شما تاثیر اتوماسیون اداری را بر انجام سریع کارها قبول دارید؟

مولفۀ 2: شما چقدر اتوماسیون اداری را موثر در سرعت کار می دانید؟

 

3-       اتوماسیون اداری در بالارفتن انگیزه کارمندان برای انجام بهتر کارها موثر است.

تعریف مفهومی (انگیزه): آنچه کسی را به کاری برانگیزاند؛ سبب؛ باعث؛ علت.

تعریف عملیاتی: در عمل، انگیزه با عنوان تلاش برای رسیدن به هدف و عامل رفتار تعریف می‌شود.

بعد1: انگیزه

مولفۀ1: اتوماسیون اداری بر بالارفتن انگیزه کارمندان تا چه میزان تاثیرگذار است؟

مولفۀ2: انگیزه چه تاثیری بر انجام بهتر کارها توسط کارمندان دارد؟

 

4-       اتوماسیون اداری باعث بایگانی سیستمی و در نتیجه مرتب بودن محیط کار می گردد.

تعریف مفهومی (مرتب بودن): 1 - بانظم و ترتیب . 2 - ترتیب داده شده .

تعريف عملياتي: با نظم و ترتیب بودن اجزا.

بعد1: مرتب بودن محیط کار

مولفۀ1: آیا رابطه ای بین بایگانی سیستمی و مرتب بودن محیط کار وجود دارد؟

مولفۀ2: وقتی برای مکاتبات برگه ای رد و بدل نمی شود در  نظم محیط تاثیرگذار است؟

 

5-       اتوماسیون اداری باعث بالارفتن راندمان کارمندان می گردد.

تعریف مفهومی (راندمان): نتیجه ٔ کار و کوشش . میزان موفقیت در کار. بازدِه .

تعریف عملیاتی: ميزان كاركرد يك ماشين يا گروه يا فرد در يك كار و فعاليت.

 بعد1: راندمان

مولفۀ1:آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان موثر است؟

مولفۀ2: بالارفتن راندمان کار کارمندان چه تاثیری در پیشرفت کارمندان دارد؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 22:58  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1)بررسی دلایل طلاق در دانشجویان دانشگاه تهران

هدف:هدف از انجام این تحقیق شناسایی علل وعوامل طلاق و مهمترین راهکارهای پیشگیری کاهش ن موردبررسی قرار گرفته است.

ضرورت انجام:جلوگیری از پیامدها و آثار زیان بار طلاق  که روز به روز با افزایش آمار طلاق جامعه را تهدید می کند.

5سوال اصلی:

1)عوامل فردی و شخصیتی (سن)بر طلاق جوانان تا چه میزان تاثیرگذارست؟

2)نقش هنجارهای اجتماعی در طلاق؟

3)آیامشاوره ها و آموزش های قبل ازدواج میتواند در کاهش طلاق مثبت باشد؟

4)تاثیر دوستی های قبل از ازدواج؟

5)تاثیر عوامل اقتصادی از جمله فقر،تورم و... به چه میزان است؟

2)بررسی دلایل اعتیاد به قلیان در دانشجویان دانشگاه تهران سال92

هدف:یافتن عوامل در جهت کاهش مصرف قلیان و اعتیاد آن است.

ضرورت انجام:اداشتن جامعه ای سالم و سلامت روانی وجسمی جوانان.

5سوال اصلی:

1)تاثیر برگزاری همایش ها و کلاسهایی در زمینه عوارض مصرف مواد مخدر بر کاهش آن؟

2)نقش عوامل اقتصادی بر اعتیاد به قلیان؟

3)ناآگاهی از بیماری ها حاصل از تنباکو و دود آن؟

4)ناکامی دانشجویان در قبولی کنکور در رشته مورد نظر؟

5)عوامل اجتماعی رایج در بین جوانان از قبیل مدگرایی،دوستان ناباب و هم چنین شکست های عشقی تا چه حد تاثیر گذارست؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 22:45  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

فرضیه و متغیرها

موضوع : بررسی اثرات مخرب زیست محیطی خشک شدن دریاچه ارومیه بر زندگی هم وطنان ساکن اطراف این دریاچه

متغیر وابسته: زندگی هم وطنان ساکن اطراف دریاچه

متغیر مستقل: نزولات جوی – آلاینده های جوی – شن و نمک روان – حاصلخیزی زمینهای کشاورزی – شیوه های آبیاری

فرضیه 1- کاهش میزان نزولات جوی که موجب کاهش منابع آبی می شود زندگی هم وطنان ساکن اطراف دریاچه را تهدید می کند.

متغیر وابسته: زندگی هم وطنان                     متغیر مستقل: نزولات جوی

متغیر تعدیل کننده: کاهش منابع آبی                 متغیر کنترل: وضعیت اقتصادی

فرضیه 2- افزایش آلاینده های جوی به علت آسیبی که به سلامتی می زند، زندگی هم وطنان ساکن اطراف دریاچه را تهدید می کند.

متغیر وابسته: زندگی هم وطنان                        متغیر مستقل : آلاینده های جوی

متغیر تعدیل کننده: سلامتی افراد                       متغیر کنترل: سن ، جنس، قدرت بدنی

فرضیه 3- شن و نمک روان دریاچه با کاهش دادن محصولات کشاورزی زندگی هم وطنان ساکن اطراف دریاچه را با مشکل مواجه می کند.

متغیر وابسته: زندگی هم وطنان                        متغیر مستقل: شن و نمک روان

متغیر تعدیل کننده: محصولات کشاورزی               متغیر مداخله گر: حاصلخیزی خاک

فرضیه 4- کاهش حاصلخیزی زمینهای کشاورزی باعث ایجاد مشکلات اقتصادی در زندگی هم وطنان ساکن اطراف دریاچه می شود.

متغیر وابسته: زندگی هم وطنان                       متغیر مستقل: حاصلخیزی خاک

متغیر تعدیل کننده: مشکلات اقتصادی              متغیر کنترل: منابع درآمد خانواده

فرضیه 5- شیوه های مختلف آبیاری مزارع به علت تأثیری که بر روی منابع آبی می گذارند زندگی هم وطنان ساکن اطراف دریاچه را تحت تأثیر قرار می دهند. 

متغیر وابسته: زندگی هم وطنان                     متغیر مستقل: شیوه های آبیاری

متغیر تعدیل کننده: میزان منابع آبی

 

تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها:

متغیر 1- نزولات جوی

تعریف مفهومی: چیزی که از آسمان و ابر به زمین افتد

تعریف عملیاتی: باریدن چیزی از آسمان به شکل باران ، برف یا تگرگ

1-      1- به طور متوسط چند روز از سال بارش در این منطقه وجود دارد؟

2-      2- میزان بارش ها بیشتر به شکل بارن، برف یا تگرگ است؟

متغیر 2- آلاینده

تعریف مفهومی: هر ماده یا انرژی ناشناس که به مقدار بیش از حد ظرفیت طبیعی برای محیط باشد و به تبع آن توازن در محیط را بر هم بزند را آلاینده گویند.

تعریف عملیاتی: مواد مضری همچون دود، گرد و غبار، مواد شیمیایی و ... که به سبب فعالیتهای صنعتی وارد زمین و جو اطراف آن شده و می تواند موجب نابودی محیط زیست شود.

1-      1- چه کارخانه هایی در این منطقه به فعالیت مشغولند؟

2-      2- میزان آلودگی هایی که توسط کارخانه ها تولید می شود چقدر است؟

3-      3- پسماندهای حاصل از فعالیت کارخانه ها به چه ترتیبی دفع می شوند؟

4-      4- آیا بازرسان سازمان محیط زیست بر فعالیت این کارخانه ها نظارت می کنند؟

متغیر 3- آبیاری

تعریف مفهومی: بکارگیری مصنوعی آب در زمین

تعریف عملیاتی: فعالیتی که کشاورزان به منظور رفع نیازهای آبی محصولات کشاوری خود و افزایش میزان این محصولات و جلوگیری از خشک شدن آن انجام می دهند.

1-      1- از چه منابع آبی جهت آبیاری مزارع در این منطقه استفاده می شود؟

2-      2- چند درصد از کشاورزان این منطقه جهت آبیاری مزارع اقدام به حفر چاه کرده اند؟

3-      3- از چه نوع روشهای آبیاری جهت تامین نیاز زمینهای کشاورزی استفاده می شود؟

4-     4-  آیا جهت حفر چاه عمیق در این منطقه مجوزی از اداره مربوطه اخذ می شود؟

5-      5- در صورت عدم مجوز حفر چاه و اطلاع مسئولین مربوطه چه اقدام عملی صورت می گیرد؟

6-      5- آیا مأمورین اداره آب و فاضلاب منطقه بازدیدهای دوره ای از زمینهای کشاورزی و نحوه آبیاری آنها بعمل می آورند؟

متغیر 4- حاصلخیزی

تعریف مفهومی: توان تولید و باروری خاک

تعریف عملیاتی: حاصلخیزی به این معناست که خاک زمین کشاورزی شرایطی داشته باشد که بتوان حداکثر محصول را از آن بدست آورد.

1-      1- آیا میزان تولید محصولات کشاورزی در این منطقه طی 10سال اخیر تغییری داشته است؟

2-      2- جهت افزایش دادن حاصلخیزی خاک از چه نوع کودهایی در زمینهای کشاورزی استفاده می شود؟  

3-      3- میزان استفاده از انواع کودها در این منطقه نسبت به دیگر مناطق کشور چه میزان است؟

متغیر 5- منابع آبی

تعریف مفهومی: منشأ آبی که مفید یا ظرفیت مفید بودن برای انسان ها دارد.

تعریف عملیاتی: مجموع آبهای جاری و موجود در رودخانه ها و نیز آبهای موجود در تالاب ها ، مرداب ها ،دریاچه ها و ... و نیز آبهای زیرزمینی که جهت مصارف انسان استفاده می شود منابع آبی می گویند.

بعد 1- آبهای سطحی:

1-      1- میزان آب رودخانه های تأمین کننده آب دریاچه ارومیه چقدر است؟

2-      2- چه میزان از آبهای سطحی منطقه به هدر می رود؟

3-      3- آیا جهت استفاده از آبهای سطحی برنامه ریزی وجود دارد؟

بعد 2- آبهای زیر زمینی:

1-      1- روش های دستیابی به آبهای زیرزمینی چگونه است؟

2-      2- میزان برداشت از آبهای زیرزمینی در سال چقدر است؟

3-      3- چه میزان از آبهای زیرزمینی صرف مصارف خانگی ، کشاورزی و صنعتی می شود؟

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 22:21  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

با سلام و تشکر فراوان از استاد عزیز-دانشجو زاهده شاملو،  استاد بنده بدلیل اینکه نمره کافی و مورد قبول دریافت نکرده بودم به تغییر موضوع پرداختم و مراحل را مجدداً از ابتدا تقدیم حضورتان میکنم بشرح ذیل:

 

موضوع: بررسی نحوه تاثیر تشویق در افزایش یادگیری  دانش آموزان

بیان مسئله:

در بیان مسئله می خواهیم بدانیم چه نوع تشویقی اثر مثبت دارد و چه نوع آن اثر منفی و آیا تشویق تنها را موفقیت یک دانش آموز است؟ تشویق باید چگونه باشد ؟ آیا به نوع و اندازه کاری انجام داده می شود بستگی دارد.آیا واقعاًتشویق بیش از روش های دیگر مانند تنبیه به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تاثیر دارد. تشویق در منزل و از طرف والدین موثر تر است یا تشویق گروهی.

اسکینز روانشناسی رفتارگرا چنین عقیده دارد که تنبیه شدید کودکان و نوجوانان در قبال انجام رفتار نامطلوب ممکن است موقت به حذف آن رفتار در کودک بینجامد ولی در بیشتر مواقع به رفتارهای انتقام جویانه و ضد اجتماعی تبدیل خواهد شد و یا مشکلات هیجانی دیگری را به بار می آورد.تنبیه هایی که معلمان بر کودکان روا میدارند از یک طرف مشکلات عاطفی و اختلالات رفتاری را موجب می گردد و از طرفی دیگر رابطه معلم شاگردی آشفته میگردد و امکان بازسازی و تر میم آن مشکل خواهد بود و کودک تصور منفی از معلم خود خواهد داشت.

اهداف تحقیق:

بطور کلی انجام یک تحقیق مستلزم یکسری اهداف می باشد که این اهداف از پیش در نظر محقق نقش بسته است.چون تشویق در مدارس بطور مستقیم و غیر مستقیم صورت می پذیرد و اهداف تحقیق نیز در برگیرنده روش باشد لازم به ذکر است تشویق آموز قادر به انجام آن خواهد بود تا فرآیندهای یادگیری او تقویت شده و علاقه به حل مسئله پیدا نماید در این صورت اهداف این تحقیق بشرح ذیل میباشد:

1-   انواع تشویق مستقیم عملکرد دانش آموز را تقویت میکند

2-   روشهای غیر مستقیم تشویق نیز باعث افزایش کارآیی دانش آموز میگردد.

 

اهمیت موضوع تحقیق:

ازآنجائیکه خانواده ها و مدارس ابتدایی ترین و مهمترین کانون پرورش و تربیت کودکان ونوجوانان هستندو گردانندگان آنها والدین و مربیان و اصلی ترین نقش در این زمینه را بعهده دارند.باید با اصول وقوانین تربیت آشنایی کامل داشته باشند و آن را به نحو احسن بکار ببرند. چرا که اگر این اصول وقوانین درست بکار برده نشود نباید در انتظار موفقیت اموزش وپرورش باشیم بنابراین فساد و عواقب جبران ناپذیری آینده دور از انتظار نخواهد بود.

سوالات تحقیق:

1-   به نظر معلمان ومدیران تا چه اندازه تشویق در امر یادگیری دانش آموزان موثر است؟

2-   به نظرمعلمان و مدیران در چه شرایطی تشویق اثر بیشتری دارد؟

3-   به نظرمعلمان و مدیران با توجه به روحیه دانش آموزان تشویق چگونه صورت پذیرد تاثیر بیشتری خواهد داشت؟

4-   به  نظر معلمان و مدیران خانواده در یادگیری  به چه میزان تاثیر گذار خواهد بود؟

5-   به نظر معلمان ومدیران شرایط روحی بچه ها می تواند در مدرسه و چگونگی تشویق در امر یادگیری موثر باشد؟

 

فرضیه تحقیق:

1-   معلمان ومدیران بر این عقیده اند که اندازه تشویق در امر یادگیری موثر می باشد.

 

معلمان ومدیران: مستقل

        تشویق: وابسته

       یادگیری: تعدیل گر

         مدرسه:کنترل

        اندازه تشویق: مداخه گر

 

2-   به نظرمعلمان و مدیران در چه شرایطی تشویق اثرپذیری بیشتری دارد.

معلمان و مدیران: مستقل

تشویق: وابسته

اندازه تشویق: تعدیل گر

پیشرفت تحصیلی: مداخله گر

خانواده:کنترل

3-   به نظرمعلمان و مدیران  با توجه به روحیه دانش آموزان تشویق چگونه صورت پذیرد تاثیر بیشتری خواهد داشت.

معلم و مدیران: مستقل

روحیه دانش آموزان:وابسته

تشویق: تعدیل گر

جنسیت: مداخله گر

نوع تشویق:کنترلی

4-به  نظر معلمان و مدیران  خانواده اثر زیادی در یادگیری فرزندان دارند.

معلمان ومدیران:مستقل

یادگیری: وابسته

تنبیه: تعدیل گر

جنسیت: مداخله گر

خانواده:کنترلی

4-   به نظر معلمان ومدیران شرایط روحی بچه ها در مدرسه و چگونگی تشویق در یادگیری موثر است

معلمان و مدیران: مستقل

یادگیری: وابسته

شرایط روحی: تعدیل گر

یادگیری :مداخله گر

مدرسه: کنترلی

 

پیشینه تحقیق: شاید برای عده ای تصور اینکه بتوان در مدرسه ای از تشویق استفاده کرد کمی دشوار است اما واقعیت این است که میتوان در سنگر مدارس شاهد حضور معلمان و شاگردانی بود که با سرمایه از محبت وچهره های متبسم ومصصم در تلاش اند که در کارهای خود موفق بوده باشند. پس باید رنگ مدرسه ای یاد آور زیبائیها ونیکوئیها باشد چرا که همه انسانها بالاخص نوجوانان محبت پذیر هستند و لذا نیاز به محبت از اساسی ترین نیازهای انسان است. تشویق نیروها و استعدادهای دانش آموزان را بکار میاندازد واستقامت آنها را در کارها زیاد میکند..(احمد بهشتی ، مجله تربیت شماره 2 سال هشتم)

 

تشویق و تربیت رفتار مثبت کودکان سبب شکل گیری عادات مطلوب در آنان              می شود از آنجا که از طریق رفتارهای تشویق آمیز کلامی و غیر کلامی ، مستقیم وغیر مستقیم مربی بیش از هر چیز به یک نیاز  هم نوجوانان یعنی نیاز به محبت مطلق وتوجه نوجوانان پاسخ داده می شود.ما شاهد بیشترین و  موثر ترین و پایدارترین اثر در رفتار آنان هستیم. در حالیکه وقتی دانش آموزی را تنبیه می کنیم نه تنها به هیچ یک از نیاز های فطری و اساسی او پاسخ نمی دهیم بلکه تعادل حیاتی اش را برهم زده او را با تجربه ناخوشایندی که همواره از آن گریز دارد مواجه میکنیم ولو اینکه بطور موقت رفتار مطلوب آنرا کنترل کرده باشیم(احمد بهشتی ، مجله تربیت شماره 2 سال هشتم)

رسول خدا پایه رفتار با کودکان و نوجوانان را بر محبت استوار کرده وسفارش میکنند که آنان را گرامی بداریم و با جایزه ای که امکان وفایش هست آنان را تشویق نمائیم. (رضا فرهادیان مجله تربیت شماره(1) سال هشتم ص19)

استفاده از روشهای تشویق و محبت یکی از روش های تربیتی  بسیار موثر و نشانه صدر فرد است،خدا ی تعالی  رمز پیروزی پیامبر اکرم (ص)  در همین داشتن محبت ورزی ایشان دانسته است .(غلامرضا مدید عزیزی مجله پیوند  شماره 74 خرداد 3 18-17)

کودک اگر از لحاظ درسی  واخلاقی در سطح غیر قابل قبولی باشد باید نقطه مثبتی در رفتار وظاهر او یافت و از آن بعنوان جای پای برای تشویق وی استفاده کرده

 

تعریف متغییر ها:

تشویق: تایید دانش آموز در قبال انجام مورد قبول که با دادن چیزی که ارزش پولی نداشته باشد، تشویق بصورت کلامی و غیر کلامی میتواند باشد.

یادگیری: ایجاد تغییر نسبتا پایدار در رفتار بالقوه یادگیرنده مشروط بر آن که تغییر بر اثر اخذ تجربه رخ دهد.

پیشرفت تحصیلی:پیشرفت تحصیلی اصطلاحی به معنای واقعی موفقیت است و برابر تعیین پیشرفت آموزش بصورتی که از تستهای متنوع استفاده میگردد.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 21:35  توسط دانشجویان کلاس اول  | 


1)بررسی دلایل اعتیاد به قلیان در دانشجویان دانشگاه تهران سال92

قلیان بزرگ ترین عامل و دام اعتیاد بر سر راه جوانان و اقشار گونان جامعه است و این معضل هزینه های هنگفتی بر یک جامعه تحمیل می کند.خصوصیات و ویژگی های فردی از دیگر عوامل روی آوردن نسل جوان جامعه به مصرف قلیان است که منشا آن ضعف نفس،بی ایمانی،خود ناباوری است.

2)بررسی دلایل طلاق در دانشجویان ارشاد نیم سال دوم 91

طلاق به عنوان یک مسئله اجتماعی میتواند زمینه بروز بسیاری از مسائل وپیامدهای متفاوت و بعضا زمینه بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر در سطوح فردی و اجتماعی را فراهم آورد.از یک سو این آثار و پیامدها میتواند عوارضی را برای زنان و مردان و از سوی دیگر برای فرزندان به همراه داشته باشدو دلایل زیادی در این موضوع تاثیرگذارست.

3)بررسی تاثیرات منفی شبکه های ماهواره ای در شمال غرب تهران

ابعاد و اثرات کوتاه مدت و دراز مدت ماهواره بعنوان یکی از موثرترین وسایل ارتباط جمعی همیشه دارای اهمیت بوده است،اما با گذشت زمان و تغییرات اساسی در شرایط اقتصادی،اجتماعی،سیاسی کشور و جهان شاهده این هستیم که تعداد شبکهای فارسی زبان رو به افزون است که به تبع تاثیرات منفی را بر بر افراد و خانواده از جمله پوشش افراد،بی بند و باری و فروپاشی خانواده به دنبال دارد.

4)بررسی میزان مطالعات درسی در دبیرستانهای دخترانه شرق تهران سال91

از آنجا که یادگیری از اهمیت بسزایی برخوردارست با ترغیب دانش آموزان به مطالعه کتوب درسی میتوان میزان مطالعات را بالا برد که این مسئله به نوبه خود سبب یادگیری بهتر مطالب درسی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می گردد.با بررسی میزان مطالعات گامی مثبت در این زمینه برداشت.

5)بررسی تاثیرات حمل و نقل عمومی مترو در تهران سال92

بررسی حمل و نقل عمومی در جهت بهبود وضعیت آن باعث دستیابی به راهکارهای اجرایی با در نظر گرفتن تحلیل های اقتصادی و اجتماعی در کلانشهرها و همچنین اهداف دیگری نظیر کاهش زمان سفر و کاهش مصرف سوخت خواهد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 21:30  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

هدی ثقفی

دلایل افزایش مرگ زودرس در شهر تهران در سال ۹۲.

پیشینه نظری:

 1. پژوهشگران می گویند افرادی که کمتر از۶ ساعت در شب می خوابند در معرض خطر بیشتر مرگ زودرس هستند.
 2. تحقیقات جدیدنشان میدهدزنانی که دارای همسر بسیار جوان تر از خود هستندزودتر جان خود رااز دست میدهند.چراکه این کار امید به زندگی رادر آنان کاهش میدهد.این در حالی است که این موضوع در مورد مردان کاملامتفاوت است٬زیرامردانی که بازنان جوان تر ازدواج میکنند٬عمر طولانی تری دارند.
 3. انجمن جمعیت شناسی ایران ٬طی تحقیقاتی دامنه دار٬وضعیت سلامت افراد جامعه رادر گستره ای وسیع مورد بررسی قرار داده است.دراین تحقیق دلایل گوناگون فوت زنان و مردان ایرانی ٬براساس اولویت های شناخته شده٬طبقه بندی گردیده است به نحوی که از حوادث ناشی از ترافیک به عنوان اولین دلیل مرگ مردان نام برده شده است.همچنین روند صعودی مشارکت های اجتماعی زنان در چند دهه اخیر٬تمایل آنان به رانندگی حتی باخودروهای سنگین راافزایشی چشمگیر بخشیده است.به دوش کشیدن بار زندگی به تنهایی یاپابه پای همسران وشراکت درحوزه هایی که کاملا مردانه به حساب می آیند٬بادر نظرگرفتن شرایط جسمی وروحی زنان عمر بسیار کوتاهی رابرای آنان رقم میزند.
 4. جدیدترین پژوهش هاحاکی ازآن است که قرصهای خواب آور علاوه بر خوابی آرام وشیرین ٬خطر مرگ رانیز به همراه دارند.خطر مرگ در این مواردبه وضعیت سلامتی زمینه ای فردارتباطی ندارد وبا تعداد مصرف سالانه قرص ها افزایش می یابد.

منبع :سایت های گوگل ویاهو ٬کلیدواژه :مرگ زودرس

باتوجه به نظر پژوهشگران ودانشمندان در رابطه باعلوم تجربی وعلل مرگ ومیر٬نتیجه میگیریم که باید مطالعه خودرادر رابطه بااین مسائل وآمارهایی که در اختیار ما گذاشته میشوند٬بالاببریم ٬به جای مراجعه به پزشک سر هرمسئله کوچکی ٬اطلاعات خودمان راافزایش دهیم تا به بیماریهای جسمی و روانی مبتلا نشویم.مثلا همین ساعت استاندارد خواب که خیلی از افراد از آن آگاهی ندارند وبا خواب مفرط سلامت خود رابه خطر می اندازند.یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم وهوارا آلوده نکنیم چون این آلودگی باعث بیماریهای زیادی میشود.باید در رابطه بااین مسائل اطلاع رسانی شود تا مردم ساکن شهرهای بزرگ مانند تهران از خطر مرگ زود رس حداقل از این به بعددر امان باشند.

نقدمنابع: منابع اینترنتی در پایین ترین سطح منابع قرار دارندوسطح اطمینان و اعتبار آنها نیز پایین است.اما مثلا پژوهش های مختلف در زمینه یک موضوع خاص راکه بایددر کتابهای مختلفی بررسی کنیم به طور یک جا در سایت هامیتوانیم بیابیم.در اینجاهم آخرین پژوهش های دانشمندان در رابطه با علل مرگ ومیر در جهان ذکر شده که میتواند اطلاعات خوبی رابه دست دهد.

پیشینه تجربی :

طبق آمارهاو مقالات موجودبیشترین دلایل مرگ های زودرس در تهران٬در حال حاضر آلودگی هوا٬ایست قلبی وتصادفات هستند...

 1. رئیس مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت بابیان اینکه آلودگی هواتاثیرات وعوارض ناگواری بر سلامت مردم دارداز ثبت ۱۰هزارو۶۰۰مرگ سالانه منتسب به آلودگی هوا در کشور خبر دادکه از این تعدادیک سوم آن (سه هزار و۶۴۰نفر)به شهر تهران باز می گردد٬به گونه ای که افرادضمن داشتن بیماری های قلبی وعروقی زمینه٬بر اثر آلودگی هوادچارمرگ زودرس میشوند.وی افزود :باوجود اینکه تنها ۱۱درصد جمعیت کشور در تهران زندگی میکنند اثرات آلودگی هوابر مرگ ومیر های زودرس در تهران سه برابر متوسط کشور است.
 2. مهندس توکلی نژاد مدیرعامل سازمان بهشت زهرادر مقاله ای راجع به بیشترین دلایل مرگ ومیر تهرانی ها درسال ۹۲ تصریح کرد:ایست قلبی ٬بیشترین دلیل مرگ تهرانی ها درشش ماهه نخست سال جاری بوده است.در شش ماهه نخست امسال ۲هزار و۹۵۰نفر به دلیل ایست قلبی در تهران فوت کرده اند که این میزان نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته ۱۴/۶۱درصدرشد داشته است .ایست قلبی در سال ۹۱نیز اولین دلیل فوت در تهران بوده است.
 3. مقاله سمانه جعفرزاده عضو انجمن خبر نگاران تهران راجع به آمارهای تکان دهنده تصادفات شهری در پایتخت کشور:درایران روزانه ۹۲نفربر اثر حوادث ترافیکی جان خود راازدست میدهند٬همچنین به ازای هر ۱۰هزار وسیله نقلیه ۱۲۰سانحه رانندگی اتفاق می افتددر حالی که این رقم در فرانسه وژاپن۱۲تصادف است...   در عین حال بر اساس مطالعات ٬این رقم در شهر تهران برابر ۳۱۵تصادف است که از رقم بالای میزان تصادفات این کلانشهر نسبت به شاخص های جهانی حکایت دارد.

منبع :سایت های گوگل و یاهو٬کلید واژه :مرگ زودرس

باتوجه به آمارهای اعلام شده وتحقیقات فراوانی که در این زمینه انجام شده است میتوان دریافت که درشهرهای بزرگ مثل تهران به دلیل مشکلاتی مانند ازدحام جمعیت ٬میزان استفاده از وسایل نقلیه شخصی ٬در نتیجه آلودگی هواناشی  از دود این وسایل و همچنین تصادفات افزایش یافته ٬که این مسئله باید اطلاع رسانی شودوبیشتر اهمیت داده شود تا از مرگ های زودرس جلوگیری شود.علاوه بر اطلاع رسانی ٬هر فرد باید به طور شخصی اطلاعات خود رادر این زمینه ها بالا ببردچون به هر حال زندگی شهرنشینی به خصوص در شهرهای بزرگ مانند تهران ومشهد٬پیچیدگی های فراوانی نسبت به مناطق دیگر دارد.

نقد منابع:در مقاله های ذکر شده که در واقع منابع فرد نگر هستند٬متغیر های ذکر شده به طور مثال آمار تصادفات یا آلودگی هوا دقیقا مرتبط با موضوع دلایل مرگ زودرس هستند.آمارهای ارائه شده٬ موضوع تحقیق را به طور شفاف تجزیه وتحلیل میکنند.به طور مثال در قسمتی که گفته شد میزان مرگ های زودرس بر اثر آلودگی هوایک سوم میزان سالانه کشور است ٬به گونه ای که افرادضمن داشتن بیماریهای قلبی و عروقی زمینه ٬بر اثر آلودگی هوا دچار مرگ زودرس میشوند٬موضوع تحقیق را به طور کامل شفاف سازی میکند.فقط خیلی کلی و بدون بازه زمانی هستند.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 20:4  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

هدی ثقفی

دلایل افزایش مرگ زودرس در شهر تهران در سال ۹۲.

پیشینه نظری:

 1. پژوهشگران می گویند افرادی که کمتر از۶ ساعت در شب می خوابند در معرض خطر بیشتر مرگ زودرس هستند.
 2. تحقیقات جدیدنشان میدهدزنانی که دارای همسر بسیار جوان تر از خود هستندزودتر جان خود رااز دست میدهند.چراکه این کار امید به زندگی رادر آنان کاهش میدهد.این در حالی است که این موضوع در مورد مردان کاملامتفاوت است٬زیرامردانی که بازنان جوان تر ازدواج میکنند٬عمر طولانی تری دارند.
 3. انجمن جمعیت شناسی ایران ٬طی تحقیقاتی دامنه دار٬وضعیت سلامت افراد جامعه رادر گستره ای وسیع مورد بررسی قرار داده است.دراین تحقیق دلایل گوناگون فوت زنان و مردان ایرانی ٬براساس اولویت های شناخته شده٬طبقه بندی گردیده است به نحوی که از حوادث ناشی از ترافیک به عنوان اولین دلیل مرگ مردان نام برده شده است.همچنین روند صعودی مشارکت های اجتماعی زنان در چند دهه اخیر٬تمایل آنان به رانندگی حتی باخودروهای سنگین راافزایشی چشمگیر بخشیده است.به دوش کشیدن بار زندگی به تنهایی یاپابه پای همسران وشراکت درحوزه هایی که کاملا مردانه به حساب می آیند٬بادر نظرگرفتن شرایط جسمی وروحی زنان عمر بسیار کوتاهی رابرای آنان رقم میزند.
 4. جدیدترین پژوهش هاحاکی ازآن است که قرصهای خواب آور علاوه بر خوابی آرام وشیرین ٬خطر مرگ رانیز به همراه دارند.خطر مرگ در این مواردبه وضعیت سلامتی زمینه ای فردارتباطی ندارد وبا تعداد مصرف سالانه قرص ها افزایش می یابد.
 5.  
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 18:55  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

هدی ثقفی

اصلاحیه:

تعاریف اسمی وعملیاتی ۵ متغیر اصلی بیکاری٬ساعات خواب٬ آلودگی هوا٬ افسردگی وتورم اقتصادی در رابطه با موضوع دلایل افزایش مرگ زودرس در شهر تهران در سال۹۲.

تعاریف اسمی:

 1. بیکاری: بیکار در اقتصاد به فردی گفته میشود که در سن کار یعنی۱۵تا۶۵سال وجویای کار باشد اما شغل یا منبع درامدی پیدا نکند. کودکان وافراد مسن از آن جهت که قادر به انجام کار نیستند٬جزء جمعیت فعال به حساب نمی آیند٬ زنان خانه دار ودانشجویان نیز اگر جویای کار نباشند  جزء جمعیت فعال شمرده نمیشوند.
 2. ساعات خواب:تمام موجودات زنده دارای یک ساز وکار  زمان سنجی یا "ساعت" هستند که دوره های فعالیت  واستراحت آنها را کنترل میکند. این ساعت ها که به نام چرخه های زیستی خوانده میشوند٬به دوره فرآیندهای فیزیولوژیک وبیولوژیکی که در یک جدول زمانی تقریبا ۲۴ ساعته نوسان دارند٬ اشاره میکنند. به طور  مثال احساس انرژی وهوشیاری بیشتر  درطول روز وخستگی و کمبود انرژی در ساعات شب. با وجودی که بسیاری از افراد به چرخه های زیستی به صورت یک فرآیند می نگرند اما در واقع تعدادی ساعات مختلف در بدن وجود دارد که در طول روز نوسان میکنند.
 3. آلودگی هوا : تغییر در ویژگی های طبیعی جو  بر اثر مواد شیمیایی٬غباری یا عامل های زیست شناختی است.  این آلودگی هوا ممکن است طبیعی مانند فعالیت آتش فشانها یا مصنوعی باشد. آلودگی های مصنوعی عمدتا ناشی از فعالیت وسایل نقلیه وکارخانه ها هستند.
 4. افسردگی: افسردگی حالتی از اندوه٬ عجز وناامیدی است که بر اثر ناکامی ها یا شکست های انسان ممکن است در او ایجاد شود. ایتن حالت با بیماری افسردگی کاملا متفاوت است چرا که بیماری افسردگی ممکن است در فردی که در زندگی به هیچ وجه دچار ناکامی نشده است٬ نیز روی دهد.
 5. تورم اقتصادی: به معنی روند فزاینده و نامنظم افزایش قیمت ها  در اقتصاد است. 

تعاریف عملیاتی:

بیکاری:

ابعاد: بی انضباطی- نافرمانی- تنبلی

بعد۱: بی انضباطی

مولفه۱:آیا صبح زود بیدار میشوید یا خواب بی رویه ای دارید و به بیداری صبح عادت ندارید؟

مولفه۲:آیا به مقررات اهمیت میدهید؟

مولفه۳:آیا فردی آن تایم ودقیق هستید؟

ساعات خواب:

ابعاد:تعداد ساعات- خواب مفرط و...

بعد۱: تعداد ساعات خواب

مولفه۱: در شب چند ساعت می خوابید؟

مولفه۲: آیا با این میزان خواب٬ خستگی شما به طور کامل برطرف میشود؟

مولفه۳: آیا در برنامه زندگی تان خواب نیمروزی دارید؟ اگر پاسخ مثبت است٬ چه تایمی را به آن اختصاص میدهید؟

آلودگی هوا:

ابعاد: وسایل نقلیه- عناصر آلوده کننده- تعداد کارخانجات

بعد۱: وسایل نقلیه

مولفه۱: چقدر از وسایل نقلیه عمومی به جای شخصی استفاده میکنید؟

مولفه۲: آیا سوخت مصرفی  خودرو شما با استاندارد های موجود منطبق است؟ [در آلودگی هوا تأثیر دارد؟]

مولفه۳: آیا خودرو شما فرسوده واز رده خارج وآلوده کننده است یا جدید واستاندارد؟

افسردگی:

ابعاد: پرخاشگری -بی اشتهایی - بداخلاقی- نافرمانی -بی انضباطی

بعد۱: پرخاشگری

مولفه۱: عصبانی شدن سر کوچکترین مسائل

مولفه۲: جروبحث های طولانی و خسته کننده

مولفه۳: حساس شدن وبهانه جویی

تورم اقتصادی:

ابعاد:نوسان قیمت ها - اقتصادکشور- سلامت اقتصادی

بعد۱:نوسان قیمت ها

مولفه۱: آیا تورم٬توازن اقتصادی را بر هم میزند وباعث افزایش بی رویه قیمت ها میشود؟

مولفه۲: آیا قیمت ها هر روز یا ۲روز در میان تغییر میکنند واین باعث نارضایتی افراد میشود؟

مولفه۳: آیا خرید وفروش  اجناسی مانند ملک٬ طلا٬ اتومبیل دشوار شده وبا عدم  اطمینان همراه است؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 18:29  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

هدی ثقفی

اصلاحیه:

تعاریف اسمی وعملیاتی ۵ متغیر اصلی بیکاری٬ساعات خواب٬ آلودگی هوا٬ افسردگی وتورم اقتصادی در رابطه با موضوع دلایل افزایش مرگ زودرس در شهر تهران در سال۹۲.

تعاریف اسمی:

 1. بیکاری: بیکار در اقتصاد به فردی گفته میشود که در سن کار یعنی۱۵تا۶۵سال وجویای کار باشد اما شغل یا منبع درامدی پیدا نکند. کودکان وافراد مسن از آن جهت که قادر به انجام کار نیستند٬جزء جمعیت فعال به حساب نمی آیند٬ زنان خانه دار ودانشجویان نیز اگر جویای کار نباشند  جزء جمعیت فعال شمرده نمیشوند.
 2. ساعات خواب:تمام موجودات زنده دارای یک ساز وکار  زمان سنجی یا "ساعت" هستند که دوره های فعالیت  واستراحت آنها را کنترل میکند. این ساعت ها که به نام چرخه های زیستی خوانده میشوند٬به دوره فرآیندهای فیزیولوژیک وبیولوژیکی که در یک جدول زمانی تقریبا ۲۴ ساعته نوسان دارند٬ اشاره میکنند. به طور  مثال احساس انرژی وهوشیاری بیشتر  درطول روز وخستگی و کمبود انرژی در ساعات شب. با وجودی که بسیاری از افراد به چرخه های زیستی به صورت یک فرآیند می نگرند اما در واقع تعدادی ساعات مختلف در بدن وجود دارد که در طول روز نوسان میکنند.
 3. آلودگی هوا : تغییر در ویژگی های طبیعی جو  بر اثر مواد شیمیایی٬غباری یا عامل های زیست شناختی است.  این آلودگی هوا ممکن است طبیعی مانند فعالیت آتش فشانها یا مصنوعی باشد. آلودگی های مصنوعی عمدتا ناشی از فعالیت وسایل نقلیه وکارخانه ها هستند.
 4. افسردگی: افسردگی حالتی از اندوه٬ عجز وناامیدی است که بر اثر ناکامی ها یا شکست های انسان ممکن است در او ایجاد شود. ایتن حالت با بیماری افسردگی کاملا متفاوت است چرا که بیماری افسردگی ممکن است در فردی که در زندگی به هیچ وجه دچار ناکامی نشده است٬ نیز روی دهد.
 5. تورم اقتصادی: به معنی روند فزاینده و نامنظم افزایش قیمت ها  در اقتصاد است. 

تعاریف عملیاتی:

بیکاری:

ابعاد: بی انضباطی- نافرمانی- تنبلی

بعد۱: بی انضباطی

مولفه۱:آیا صبح زود بیدار میشوید یا خواب بی رویه ای دارید و به بیداری صبح عادت ندارید؟

مولفه۲:آیا به مقررات اهمیت میدهید؟

مولفه۳:آیا فردی آن تایم ودقیق هستید؟

ساعات خواب:

ابعاد:تعداد ساعات- خواب مفرط و...

بعد۱: تعداد ساعات خواب

مولفه۱: در شب چند ساعت می خوابید؟

مولفه۲: آیا با این میزان خواب٬ خستگی شما به طور کامل برطرف میشود؟

مولفه۳: آیا در برنامه زندگی تان خواب نیمروزی دارید؟ اگر پاسخ مثبت است٬ چه تایمی را به آن اختصاص میدهید؟

آلودگی هوا:

ابعاد: وسایل نقلیه- عناصر آلوده کننده- تعداد کارخانجات

بعد۱: وسایل نقلیه

مولفه۱: چقدر از وسایل نقلیه عمومی به جای شخصی استفاده میکنید؟

مولفه۲: آیا سوخت مصرفی  خودرو شما با استاندارد های موجود منطبق است؟ [در آلودگی هوا تأثیر دارد؟]

مولفه۳: آیا خودرو شما فرسوده واز رده خارج وآلوده کننده است یا جدید واستاندارد؟

افسردگی:

ابعاد: پرخاشگری -بی اشتهایی - بداخلاقی- نافرمانی -بی انضباطی

بعد۱: پرخاشگری

مولفه۱: عصبانی شدن سر کوچکترین مسائل

مولفه۲: جروبحث های طولانی و خسته کننده

مولفه۳: حساس شدن وبهانه جویی

تورم اقتصادی:

ابعاد:نوسان قیمت ها - اقتصادکشور- سلامت اقتصادی

بعد۱:نوسان قیمت ها

مولفه۱: آیا تورم٬توازن اقتصادی را بر هم میزند وباعث افزایش بی رویه قیمت ها میشود؟

مولفه۲: آیا قیمت ها هر روز یا ۲روز در میان تغییر میکنند واین باعث نارضایتی افراد میشود؟

مولفه۳: آیا خرید وفروش  اجناسی مانند ملک٬ طلا٬ اتومبیل دشوار شده وبا عدم  اطمینان همراه است؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 18:29  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

انتخاب موضوع روش تحقيق – دلیل انتخاب موضوع و سوالات تحقیق – مریم شرقی

1-               بررسي شبكه هاي اجتماعي و تاثيرات آنها بر ابعاد زندگی جوانان

دلیل انتخاب موضوع: شبکه های اجتماعی مجازی نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی هستند که با اینکه عمر زیادی ندارند توانسته اند به خوبی در زندگی مردم جا باز کنند. مردم بسیاری در سنین مختلف و از گروههای اجتماعی  متفاوت در شبکه های فوق کنار هم جمع شده اند و از فاصله های بسیار دور از طریق شبکه های اجتماعی با هم ارتباط برقرار می کنند. ما می خواهیم تاثیر این شبکه های را بر ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی جوانان مورد بررسی قرار دهیم.

 

2-               نقش و تاثیر نماز در دوری از گناه در جوانان 30-25 سال

دلیل انتخاب موضوع: براي پرداختن به اين موضوع كه نماز در ساختار شخصيت جوان، دارای چه آثاري بوده و نقش و تأثير آن تا چه حدي است به نظر مي‎رسد كه تبيين وتوضيح چند مطلب در اين باب لازم و ضروري باشد. نخست حقيقت و روح نماز است و ديگري اهميت دوران نوجواني و جواني و نيز روحيه انفعالي و تأثير پذيري اين نسل (نسل جوان) در مقابل عوامل خارج است.
به نظر مي‎رسد تا وقتي كه مطالب و مسائل مزبور روشن نشود و جايگاه خود را پيدا نكنند فوايد و آثار اين امر عبادي يعني نماز در زندگي جوانان درپرده‎اي از ابهام خواهد ماند و قطعاً موضوع مورد بحث، موضع و جايگاه حقيقي خود را پيدا نكند.

3-               بررسی عوامل موثر بر رونق گردشگری داخلی

دلیل انتخاب موضوع: گردشگری و مسافرت به‌عنوان بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین صنعت در دنیا به‌حساب می‌آید. بسیاری از کشورها آن را به‌عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغالزایی و رشد بخش خصوصی و توسعه اقتصاد می‌دانند و به‌طور مستقیم و غیرمستقیم، به‌عنوان بخشی از فرآیند ارتباطات جهانی، نقش اساسی در ایجاد شناخت و توسعه میان ملت‌ها ایفا می‌کند. بنابراین این تحقیق کمکی است به یافتن عوامل موثر بر گردشگری داخلی و توسعه این صنعت.

4-               نقش و تاثیر فرهنگ و تحصیلات بر رفتار خرید مصرف کننده در سبد خرید

دلیل انتخاب موضوع: انسان دارای نیازهای پیچیده ای است مانند نیازهای فیزیکی، اجتماعی وشخصی. درکشورهای پیشرفته معمولا بنگاه های اقتصادی ومردم به دنبال تامین نیازهای مربوطه هستند. خواسته افراد شکلی از نیازهای آدمی است که تحت تاثیر فرهنگ وشخصیت افراد بوجود می آید و برحسب امکانات جامعه متحول شده وبه توسعه جامعه کمک می کند. مردم دارای خواسته های نامحدودند اما در برابرمنابع محدودی قرار دارند، لذا کالا هایی راکه برای مصرف انتخاب می کنند که حداکثر رضایت آنها را فراهم نماید . در این پژوهش سعی شده است که تاثیر عامل فرهنگ و تحصیلات بر رفتار خرید مصرف کننده مورد بررسی قرار گیرد.

سوالات تحقیق:

1-       آیا تحصیلات در رفتار مصرف کننده برای خرید تاثیرگذار است؟

2-       آیا تحصیلات در رفتار مصرف کننده برای خرید بی تاثیر است؟

3-       آیا فرهنگ به عنوان عامل تاثیر گذار برای خرید مصرف کننده در نظر گرفته می شود؟

4-       آیا فرهنگ به عنوان عامل تاثیر گذار برای خرید مصرف کننده در نظر گرفته نمی شود؟

5-       آیا فرهنگ و تحصیلات نقشی در مقدار خرید مصرف کننده دارند؟

 

5-                تاثیر اتوماسیون اداری بر روند کار کارمندان شرکت کرمان خودرو

دلیل انتخاب موضوع: امروزه ارتباطات ومکاتبات اداری در سازمان ها و موسسات اقتصادی، به دلیل گسترش و توسعه روز افزون تغییرات فناوری در جهان و نیز افزایش سریع تغییرات محیطی و لزوم پاسخگویی سریع و مناسب سازمان به این تحولات کاملاً متحول شده است. بدین منظور استفاده از سیستم اتوماسیون اداری به عنوان روشی نوین، از سویی به جریان کار سرعت می بخشد و از سویی دیگر، با جمع آوری اطلاعات مجموعه فعالیت های سازمان و طبقه بندی آنها، بستر مناسبی را برای سرعت بخشیدن به امور روزمره فراهم می سازد. مسلماً با تسهیل فرایند انجام کارها، یکی از اهداف هر سازمان که همانا رضایت ارباب رجوع و افزایش بهره وری منابع انسانی است، حاصل می شود. ما در این تحقیق می خواهیم تاثیر اتوماسیون اداری را بر بهره وری کارمندان شرکت کرمان خودرو بسنجیم.

1-       آیا اتوماسیون اداری می تواند بر افزایش مهارت کارمندان تاثیر بگذارد؟

2-       آیا اتوماسیون اداری بر افزایش آراستگی در محیط کار تاثیرگذار است؟

3-       آیا اتوماسیون اداری در افزایش آراستگی در محیط کار بی تاثیر است؟

4-       آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان می تواند تاثیر بگذارد؟

5-       آیا اتوماسیون اداری بر راندمان کار کارمندان بی تاثیر است؟

6-       آیا ارتباطی بین کار با اتوماسیون اداری و انگیزه کارمندان برای بهتر انجام دادن کارها وجود دارد؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ساعت 9:27  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:گرایش مردم به استفاده از کالای خارجی

افزایش تبلیغات باعث افزایش تعداد خریداران در شهر های بزرگ می شود

مستقل:تبلیغات

وابسته:تعداد خریداران

تعدیل کننده:شهر های بزرگ

کنترل:کیفیت کالا

مداخله گر:قیمت کالا

نحوه بسته بندی کالا ها باعث جذب خریداران کالا در سنین مختلف می شود

مستقل:بسته بندی

وابسته:جذب خریداران

کنترل:سن

تعدیل کننده:ایران

مداخله گر:کیفیت و قیمیت و کارایی

پایگاه اقتصادی خانواده در انتخاب افراد شاغل خانواده موثر است

مستقل:پایگاه اقتصادی

وابسته:انتخاب افراد

تعدیل کننده:افراد شاغل

کنترل:قیمت کالا

مداخله گر:فرهنگ و سلیقه

گرایش مردم به استفاده از کالای خارجی نرخ بیکاری را افزایش می دهد

مستقل:گرایش مردم

وابسته:نرخ بیکاری

تعدیل کننده:کالای خارجی

کنترل:قیمت کالای خارجی و ایرانی

مداخله گر:افزایش واردات

کیفیت باعث گرایش مردم ایران به استفاده از کالای خارجی شده است

مستقل:کیفیت

وابسته:گرایش

تعدیل کننده:مردم ایران

کنترل:قیمیت

مداخله گر:طول عمر مفید

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 23:2  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

اصلاحیه

۱)تاثیر تنوع طلبی مردان در تحکیم ویا فروباشی بنیاد خانواده(باتکیه بر مردان منطقه ۱۰ تهران)

۲)دلایل وجود رشوه خواری در فرهنگ سازمانی(باتکیه بر شرکت بیمه)

۳)تاثیر عدم توجه به صحبت های بانوان در شرکت(باتکیه بر بخش فنی ایران خودرو)

۴)دلایل تمایل جوانان به عضویت در سایت ها وشبکه های اجتماعی (با تکیه بر دانشجویان ارشاد)

۵)تاثیر ایجاد خلاءمیان والدین وفرزندان امروزی (با تکیه بر دانشجویان ارشاد )

دلایل:

۱)زندگی های خیلی از جوانان امروزی بر اثر همین عامل از بین رفته است.

۲)با این روش حق خیلی از مردم خورده میشود وباعث بی عدالتی ونابرابری می شود.

۳)نادیده گرفتن ومهم نشمردن حرف های خانم که باعث کاهش اعتماد به نفس آنها می شود.

۴)به دلیل تبلیغات و انتشار بعضی مزیت ها و نقص ها وبدی های شبکه های اجتماعی.

۵)چون پدر ومادر نقش مهم وبه سزایی در تربیت بچه ها دارند باید رابطه عمیق وصمیمی باهم داشته باشند.


موضوع: تاثیر ایجاد خلا میان والدین و فرزندان امروزی چه می تواند باشد 

بیان مسئله

1)با توجه به گذشت زمان دیده میشود که رفته رفته فرزندان و والدین امروزی رابطه عمیق وعاطفی گذشته در بینشان کم رنگ تر می شود. این فاصله ها نشات گرفته از اختلاف سلیقه ونظر هایی حاصل میشود که در این دوره زمانی بیش از قبل است که دلیل اصلی آنها نیز می توان به وسایل ارتباطی نظیر اینترنت،موبایل،ماهواره و.... است که باعث ایجاد فاصله شده اند اما از آنجایی که خانواده بنیاد اصلی تحکیم جامعه است  وهمه بزرگان وبه خصوص اسلام به حفظ وپایداری آن توصیه کرده اند و لذا عدم نگهداری درست آن منجر به انحرافات وحتی تهدیدی برای جامعه است که می تواند صدمه بزرگی به جامعه بزند.

ضرورت و هدف:

هدف از پی بردن به این مساله این است که بتوانیم راهکارهایی تعبیه شود که اختلافات وخلا  بین والدین و فرزندان امروزی را کم تر کنیم واینکه چون خانواده نقش به سزایی در پیدایش شخصیت فرزندان دارد وبررسی این قضیه ضرورت می یابد.

سوالات اصلی:

1)آیا فاصله سنی بین والدین و فرزندان موثر است؟

2)آیاتعداد فرزندان موثر است؟

3)آیا وسایل ارتباطی تاثیر ی در ایجاد فاصله ها دارد؟

4)آیا جنسیت موثر است؟

5)آیا رابطه ای بین فاصله ء والدین و فرزندان و امنیت اجتماعی وجود دارد؟


موضوع: دلیل اینکه در فرهنگ سازمانی شرکتی رشوه خواری رایج است چیست

بیان مسئله

رشوه خواری یکی از معضلاتی است که در دنیای سازمانها ی امروزی تقریبا به عنوان یک اصل جا افتاده است . انجام این عمل ضربه محکمی به فرهنگ سازمانی می زند وحتی می توان تاثیرات سوء آن را در جامعه مشاهده کرد . البته نیمی از بروز این رفتار به مدیریت و بخشی از آن به شخصیت و رفتار کارمند  وبخشی هم به  ارباب رجوع بستگی دارد که هر کس حد ومرز  رفتار خویش را بشناسد کم تر امکان بروز هر گونه فساد اخلاقی به وجود می آید.

ضرورت وهدف

اگر کاکنان درک درستی از جایگاهشان داشته باشند واگر بدانند که این رفتارشان  چه تاثیریدر داخل و خارج از سازمان دارد . ضرورت انجام این این عمل این است که بتوانیم کاری کنیم که حد اقل افرادی که تازه به سازمان وا رد شده اند از این رفتار پیروی نکنند و دیگر اینکه نتوانیم ذهنیت بدی که از سازمان در افکار ارباب رجوع بوجود آمده را چگونه از بین ببریم.

سوالات اصلی

1)آیا این رفتار کارکنان منشا شخصیتی دارد یا تابع تاثیر محیطی است؟

2)آیا خود سازمان متولی چنین شخصیت هایی با این رفتار ها می شود؟

3)آیا جنسیت کارکنان نیز می تواند تا ثیر گذار باشد؟

4)چقدر خود ارباب رجوع در بوجود آوردن چنین شرایطی سهیم است؟

5)آیا جایگاه و مقام کارکنان نیز تاثیر دارد؟

فرضیه

فاصله

دلایل:

۱)زندگی های خیلی از جوانان امروزی بر اثر همین عامل از بین رفته است.

۲)با این روش حق خیلی از مردم خورده میشود وباعث بی عدالتی ونابرابری می شود.

۳)نادیده گرفتن ومهم نشمردن حرف های خانم که باعث کاهش اعتماد به نفس آنها می شود.

۴)به دلیل تبلیغات و انتشار بعضی مزیت ها و نقص ها وبدی های شبکه های اجتماعی.

۵)چون پدر ومادر نقش مهم وبه سزایی در تربیت بچه ها دارند باید رابطه عمیق وصمیمی باهم داشته باشند.


موضوع: تاثیر ایجاد خلا میان والدین و فرزندان امروزی چه می تواند باشد 

بیان مسئله

1)با توجه به گذشت زمان دیده میشود که رفته رفته فرزندان و والدین امروزی رابطه عمیق وعاطفی گذشته در بینشان کم رنگ تر می شود. این فاصله ها نشات گرفته از اختلاف سلیقه ونظر هایی حاصل میشود که در این دوره زمانی بیش از قبل است که دلیل اصلی آنها نیز می توان به وسایل ارتباطی نظیر اینترنت،موبایل،ماهواره و.... است که باعث ایجاد فاصله شده اند اما از آنجایی که خانواده بنیاد اصلی تحکیم جامعه است  وهمه بزرگان وبه خصوص اسلام به حفظ وپایداری آن توصیه کرده اند و لذا عدم نگهداری درست آن منجر به انحرافات وحتی تهدیدی برای جامعه است که می تواند صدمه بزرگی به جامعه بزند.

ضرورت و هدف:

هدف از پی بردن به این مساله این است که بتوانیم راهکارهایی تعبیه شود که اختلافات وخلا  بین والدین و فرزندان امروزی را کم تر کنیم واینکه چون خانواده نقش به سزایی در پیدایش شخصیت فرزندان دارد وبررسی این قضیه ضرورت می یابد.

سوالات اصلی:

1)آیا فاصله سنی بین والدین و فرزندان موثر است؟

2)آیاتعداد فرزندان موثر است؟

3)آیا وسایل ارتباطی تاثیر ی در ایجاد فاصله ها دارد؟

4)آیا جنسیت موثر است؟

5)آیا رابطه ای بین فاصله ء والدین و فرزندان و امنیت اجتماعی وجود دارد؟


موضوع: دلیل اینکه در فرهنگ سازمانی شرکتی رشوه خواری رایج است چیست

بیان مسئله

رشوه خواری یکی از معضلاتی است که در دنیای سازمانها ی امروزی تقریبا به عنوان یک اصل جا افتاده است . انجام این عمل ضربه محکمی به فرهنگ سازمانی می زند وحتی می توان تاثیرات سوء آن را در جامعه مشاهده کرد . البته نیمی از بروز این رفتار به مدیریت و بخشی از آن به شخصیت و رفتار کارمند  وبخشی هم به  ارباب رجوع بستگی دارد که هر کس حد ومرز  رفتار خویش را بشناسد کم تر امکان بروز هر گونه فساد اخلاقی به وجود می آید.

ضرورت وهدف

اگر کاکنان درک درستی از جایگاهشان داشته باشند واگر بدانند که این رفتارشان  چه تاثیریدر داخل و خارج از سازمان دارد . ضرورت انجام این این عمل این است که بتوانیم کاری کنیم که حد اقل افرادی که تازه به سازمان وا رد شده اند از این رفتار پیروی نکنند و دیگر اینکه نتوانیم ذهنیت بدی که از سازمان در افکار ارباب رجوع بوجود آمده را چگونه از بین ببریم.

سوالات اصلی

1)آیا این رفتار کارکنان منشا شخصیتی دارد یا تابع تاثیر محیطی است؟

2)آیا خود سازمان متولی چنین شخصیت هایی با این رفتار ها می شود؟

3)آیا جنسیت کارکنان نیز می تواند تا ثیر گذار باشد؟

4)چقدر خود ارباب رجوع در بوجود آوردن چنین شرایطی سهیم است؟

5)آیا جایگاه و مقام کارکنان نیز تاثیر دارد؟

دلایل:

۱)زندگی های خیلی از جوانان امروزی بر اثر همین عامل از بین رفته است.

۲)با این روش حق خیلی از مردم خورده میشود وباعث بی عدالتی ونابرابری می شود.

۳)نادیده گرفتن ومهم نشمردن حرف های خانم که باعث کاهش اعتماد به نفس آنها می شود.

۴)به دلیل تبلیغات و انتشار بعضی مزیت ها و نقص ها وبدی های شبکه های اجتماعی.

۵)چون پدر ومادر نقش مهم وبه سزایی در تربیت بچه ها دارند باید رابطه عمیق وصمیمی باهم داشته باشند.


موضوع: تاثیر ایجاد خلا میان والدین و فرزندان امروزی چه می تواند باشد 

بیان مسئله

1)با توجه به گذشت زمان دیده میشود که رفته رفته فرزندان و والدین امروزی رابطه عمیق وعاطفی گذشته در بینشان کم رنگ تر می شود. این فاصله ها نشات گرفته از اختلاف سلیقه ونظر هایی حاصل میشود که در این دوره زمانی بیش از قبل است که دلیل اصلی آنها نیز می توان به وسایل ارتباطی نظیر اینترنت،موبایل،ماهواره و.... است که باعث ایجاد فاصله شده اند اما از آنجایی که خانواده بنیاد اصلی تحکیم جامعه است  وهمه بزرگان وبه خصوص اسلام به حفظ وپایداری آن توصیه کرده اند و لذا عدم نگهداری درست آن منجر به انحرافات وحتی تهدیدی برای جامعه است که می تواند صدمه بزرگی به جامعه بزند.

ضرورت و هدف:

هدف از پی بردن به این مساله این است که بتوانیم راهکارهایی تعبیه شود که اختلافات وخلا  بین والدین و فرزندان امروزی را کم تر کنیم واینکه چون خانواده نقش به سزایی در پیدایش شخصیت فرزندان دارد وبررسی این قضیه ضرورت می یابد.

سوالات اصلی:

1)آیا فاصله سنی بین والدین و فرزندان موثر است؟

2)آیاتعداد فرزندان موثر است؟

3)آیا وسایل ارتباطی تاثیر ی در ایجاد فاصله ها دارد؟

4)آیا جنسیت موثر است؟

5)آیا رابطه ای بین فاصله ء والدین و فرزندان و امنیت اجتماعی وجود دارد؟


موضوع: دلیل اینکه در فرهنگ سازمانی شرکتی رشوه خواری رایج است چیست

بیان مسئله

رشوه خواری یکی از معضلاتی است که در دنیای سازمانها ی امروزی تقریبا به عنوان یک اصل جا افتاده است . انجام این عمل ضربه محکمی به فرهنگ سازمانی می زند وحتی می توان تاثیرات سوء آن را در جامعه مشاهده کرد . البته نیمی از بروز این رفتار به مدیریت و بخشی از آن به شخصیت و رفتار کارمند  وبخشی هم به  ارباب رجوع بستگی دارد که هر کس حد ومرز  رفتار خویش را بشناسد کم تر امکان بروز هر گونه فساد اخلاقی به وجود می آید.

ضرورت وهدف

اگر کاکنان درک درستی از جایگاهشان داشته باشند واگر بدانند که این رفتارشان  چه تاثیریدر داخل و خارج از سازمان دارد . ضرورت انجام این این عمل این است که بتوانیم کاری کنیم که حد اقل افرادی که تازه به سازمان وا رد شده اند از این رفتار پیروی نکنند و دیگر اینکه نتوانیم ذهنیت بدی که از سازمان در افکار ارباب رجوع بوجود آمده را چگونه از بین ببریم.

سوالات اصلی

1)آیا این رفتار کارکنان منشا شخصیتی دارد یا تابع تاثیر محیطی است؟

2)آیا خود سازمان متولی چنین شخصیت هایی با این رفتار ها می شود؟

3)آیا جنسیت کارکنان نیز می تواند تا ثیر گذار باشد؟

4)چقدر خود ارباب رجوع در بوجود آوردن چنین شرایطی سهیم است؟

5)آیا جایگاه و مقام کارکنان نیز تاثیر دارد؟

 

             

 

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 20:50  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

با سلام و احترام

استاد عزیز اینجانب هفته ژیش تمامی تکالیف را بطور کامل انجام داده بوده و نمره کامل کسب کرده بودم فقط سوالات تحقیق و بیان مسئله را که قبلا انجام داده بودم فراموش کرده بودم.لذا تمامی موارد خواسته شده را بطور کامل تقدیم حضورتان می کنم.با تشکر

انتخاب موضوع:

1- تاثیر اجرای تبلیغات دعوت شده(invertising) در شبکه های اجتماعی در ذهن مخاطب

دلیل انتخاب موضوع:در شبکه های اجتماعی هنگام کار به کاربر پیشنهاداتی در مورد برخی کالاها یا خدمات بصورت پاپ آپ اد ها  به شکل ها و عناوین مختلف در کنار صفحه داده می شود که اغلب کاربر یا اعتنایی به آنها نمی کند و یا آنها را بعنوان مزاحم تلقی می کندو آن ها را آزار دهنده می داند ولی تبلیغات دعوت شده تبلیغاتی هستند که کاربر با میل خود و با کلیک آن ها را انتخاب کرده و نسل آینده تبلیغات می باشد که تاثیرگذاری آن چندین برابر بیشتر از تبلیغات محیطی و تلویزیونی بوبده و همچنین هزینه آن نیز خیلی کمتر است.

۲-بررسی رفتار مصرف کننده آنلاین در ایران

دلیل انتخاب موضوع:امروزه مصرف کنندگان محصولات و خدمات مورد نیاز خود را به صورت حضوری و یا از طریق وب سایت ها بصورت آنلاین و یا از محل های دیگر خریداری می کنندو از اطلاعاتی که به راحتی و بی درنگ از طریق رسانه های اجتماعی متعدد در اختیار او گذارده می شود بهره مند می شوند.در نتیجه می توانیم در مورد نحوه جستجو- خرید آنلاین- ارتباط با سایر مصرف کنندگان و همین طور فروشندگان بررسی و تحقیق کنیم.

۳- تاثیر تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی از نگاه جوانان ۲۰ الی ۳۰ سال

دلیل انتخاب موضوع:با توجه به اینکه آمار کاربران اینترنتی روز به روز در حال افزایش است و جوانان هم گرایش زیادی به استفاده از شبکه های اجتماعی دارند و مدت زمان زیادی رادر این شبکه ها صرف می کنند و شاید تبلیغ یک کالا یا خدمت در تلویزیون یا بیلبورد ها و غیره  فقط یک بار دیده شود و بالطبع تاثیر آن هم کمتر است ولی هزینه زیادی را می طلبد و برای تاثیرگذاری باید چندین بار پخش شود ولی در رسانه های اجتماعی علاوه بر اینکه چندین بار یک تبلیغ دیده می شود و به دلیل تکرار در ذهن مخاطب می ماند هزینه کمتری هم دارد.

 

۴- نقش و دلایل خرده فروشی الکترونیک در ذهن مخاطبین مرکز تهران(تکنیک e-tail)

دلیل انتخاب موضوع: با توجه به اینکه روند خرید کالا یا خدمات در شهر تهران به دلیل طولانی بودن مسافتها و ترافیک و هزینه بر بودن رفت و آمد و برخی مسایل اجتماعی افراد به خرید اینترنتی ( حتی کوچک ترین وسیله) و از طرفی برای جوانانی که می خواهند کسب و کار جدیدی راه اندازی کنند بالا بودن اجاره ها و مسایل مربوط به تامین سرمایه و انبارداری و مالیات جوانان به فروش اینترنتی روی آورده اند که فکر می کنم موضوع خوبی برای تحقیق باشد.

۵-تاثیر آواتار (چهرک ها) بر رفتار خرید:

دلیل انتخاب موضوع: با توجه به اینکه در فضای مجازی هویت افراد فقط از طریق آواتار آن ها قابل تشخیص هستند و اینکه آواتار ایجاد شده به طور صحیح با هویت واقعی او منطبق می باشد یا نه سرمنشا بسیاری از مشکلات موجود در فضای مجازی می باشدو افراد بسیاری از این طریق از کاربران سودجویی کرده و یا باعث ایجاد مشکلاتی برای آن ها می شوند جای تحقیق و بررسی دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392ساعت 1:26  توسط دانشجویان کلاس اول  |  نظر بدهید

 

 انتخاب دوموضوع:

1- نقش و دلایل خرده فروشی الکترونیک در ذهن مخاطبین مرکز تهران(تکنیک e-tail)

دلیل انتخاب موضوع: با توجه به اینکه روند خرید کالا یا خدمات در شهر تهران به دلیل طولانی بودن مسافتها و ترافیک و هزینه بر بودن رفت و آمد و برخی مسایل اجتماعی افراد به خرید اینترنتی ( حتی کوچک ترین وسیله) و از طرفی برای جوانانی که می خواهند کسب و کار جدیدی راه اندازی کنند بالا بودن اجاره ها و مسایل مربوط به تامین سرمایه و انبارداری و مالیات جوانان به فروش اینترنتی روی آورده اند که فکر می کنم موضوع خوبی برای تحقیق باشد.

سوالات تحقیق:

۱-آیا  تنبلی در فعالیت در محیط فیزیکی می تواند عامل روی آوردن جوانان به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی باشد؟

۲- آیا  تنبلی در فعالیت در محیط فیزیکی نمی تواند عامل روی آوردن جوانان به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی باشد؟

۳- آیا مشکلاتی از قبیل کمبود سرمایه-بالا بودن اجاره ها- پرداخت مالیات و...می تواننددلیل روی آوردن مردم مرکز تهران به خرید از خرده فروشان اینترنتی باشند؟

۴-آیا مشکلاتی از قبیل کمبود سرمایه-بالا بودن اجاره ها- پرداخت مالیات و...نمی تواننددلیل روی آوردن مردم مرکز تهران به خرید از خرده فروشان اینترنتی باشند؟

۵- آیا طولانی بودن مسافتها از دلایل روی آوردن مردم مرکز تهران به خرید از خرده فروشان اینترنتی می باشد؟

۶-آیا طولانی بودن مسافتها از دلایل روی آوردن مردم مرکز تهران به خرید از خرده فروشان اینترنتی نمی باشد؟

۲-تاثیر آواتار (چهرک ها) بر رفتار خرید:

دلیل انتخاب موضوع: با توجه به اینکه در فضای مجازی هویت افراد فقط از طریق آواتار آن ها قابل تشخیص هستند و اینکه آواتار ایجاد شده به طور صحیح با هویت واقعی او منطبق می باشد یا نه سرمنشا بسیاری از مشکلات موجود در فضای مجازی می باشدو افراد بسیاری از این طریق از کاربران سودجویی کرده و یا باعث ایجاد مشکلاتی برای آن ها می شوند جای تحقیق و بررسی دارد.

سوالات تحقیق:

۱-آیا آواتارها می توانند بر رفتار خرید تاثیر بگذارند؟

۲- آیا شباهت آواتار به انسان می تواند بر خرید بیشتر تاثیر بگذارد؟

۳- آیا شباهت آواتار به انسان در رفتار خرید بی تاثیر است؟

۴-آیا شکل آواتار می تواند نشانگر تصویر برند در ذهن خریدار باشد؟

۵- آیا شکل آواتار نشانگر تصویر برند در ذهن خریدار نیست؟

 

پیشینه نظری: زندگی دوم بر بستر آواتارسازی(Avatar Generation) رخ می دهد، اَوَتار (अवतार) در آیین هندو به معنی «حلول خدا» بوده و آواتار تجسمی مادی ناشی از به زمین آمدن ایزدان هندو است. در تعریف عمومی نیز کلمه آواتار به معنای حلول خداوند در قالب انسانی و تجسم عامل الهی(منجی) می باشد. خدای این آیین هر زمان که جهان در خطر نابودی قرار بگیرد، در قالب و کالبد یکی از موجوات 10 گانه از جمله ماهی، گراز، شیر- انسان و ... حلول کرده و آن را نجات می دهد.
  در زندگی دوم آواتار(Avatar) یک شخصیت مجازی است که کاربر خود را در قالب آن به نمایش می گذارد.اکثر کاربران نمی دانند آواتارسازی به نوعی اسطوره سازی است به این معنا که فرد با ساخت آواتار اسطوره مدنظر از خودش را ساخته و برای دیگران به نمایش می گذارد، اسطوره ای که خودش را در قالب آن ریخته است.
برای روشن تر شدن این موضوع می توان گفت رستم اسطوره ای است که شاعر بزرگ ایرانی، فردوسی، او را پرورانده است، آواتارسازی باعث می شود فرد، منِ آرمانی خود و یا اسطوره تصوری خویش را برای دیگران قابل رؤیت کند، البته به شکل یک کاراکتر مجازی.کارشناسان عقیده دارند برای مواجهه و مقابله با مهدویت است که غرب مقوله آواتار را به شکل فیلم، انیمیشن و نیز آواتارسازی در اینترنت ایجاد و گسترش می دهد، چرا که وقتی افراد خود را در قالب اسطوره و منجی در فضای مجازی و زندگی دوم قرار دهند، دیگر منتظر منجی دنیای واقعی نخواهند نشست.
نکته جالب در این میان این است که ویشنو(یکی از خدایان سه گانه ی هندو و خدایی که در قالب آواتار حلول می کند) 10 آواتار دارد که هنوز در قالب آخرین آواتار حلول نکرده است، آواتار نهایی "کالی"( اسب سفید‌‌) نام دارد. هنگامی که پلیدی به اوج رسد، ویشنو سوار بر اسبی سفید از آسمان فرود آمده و شمشیر خود را چون شهاب حرکت خواهد داد.

آواتار اگرچه در ظاهر یک کاراکتر کارتونی از فرد به نظر می رسد اما تمام ماجرا این نیست. برای حضور در زندگی دوم فرد به عضویت یکی از سایت های مربوطه در آمده و سپس آواتار دلخواه خود را می سازد. پس از ساخت آواتار وی می تواند در بازی(محیط های زندگی دوم، دسته ای از بازی های آنلاین هستند) حضور پیدا کند. محیط بازی همچون دنیای واقعی خیابان، فروشگاه، جنگل، دریا و ... دارد، آواتار می تواند برای خود زمینی خریده و منزل رؤیایی اش را در آن بنا کند، شغل پیدا کرده، به دانشگاه برود، ازدواج کند، مهمانی و مراسم مختلف برگذار نماید.

منبع: www.MASAFPORTAL.com

پیشینه تجربی: در فیلم سینمایی آواتار سال 2009، ضمیر هوشیار یک تکاور دریایی فلج از پا، به یک بدن بیولوژیکی کنترل شده از راه دور که می تواند در هوای کشنده سیاره تخیلی پاندورا[1] زنده بماند منتقل می شود. در این دنیای افسانه ای، آواتارها موجودات بیولوژیکی مهندسی شده ژنتیکی هستند که راه می روند، حرف می زنند و اساساً بدن های از دور کنترل شده هستند. در دنیای واقعی امروز، البته، واژه "آواتار" معطوف به یک موجود زنده سه بعدی نیست بلکه مربوط به تمثال مجازی یک کاربر در محیط دیجیتال می باشد. با این حال، در معنای واقعی، آواتارها برای تعامل با افراد واقعی در دنیای "واقعی" از دنیای مجازی کامل خود فراتر رفته اند.

زمانی که، در سال 2004،از بازاریاب های متخصص درباره پتانسیل استفاده از آواتارها سوال می کردید، بطور قطع پاسخی سریعی از مرز کسب و کار آینده دریافت می کردید: دنیای مجازی زندگی دوم[2]. در زندگی دوم، جامعه مجازی آنلاینی که توسط لیندن لابز در سال 2003 شکل گرفت، کاربران آواتارهایی خلق کرده و وارد دنیای الکترونیکی می شوند و با آواتارهای دیگر در محیطی شبیه سازی شده ملاقات می کنند. با وجود میلیون ها کاربر مجازی که در دنیای زندگی دوم سرگردان هستند، بازاریاب ها مشتاق به ایجاد نسخه های مجازی از برند و کسب و کار خود بودند. به گزارش هاروارد بیزینس ری ویو[3] که زندگی دوم را "محل بالقوه رویا" می داند، " بازاریاب ها در این جا فرصت تعامل با ذهن های درگیر را دارند. تجارت بخش جدایی ناپذیر زندگی دوم است... قطعاً معرفی برندهای جدید ، به هر شکلی، گام منطقی بعدی است" (Hemp, 2000, p. 49).

شرودر(۲۰۰۸) دنیای مجازی را به عنوان یک محیط مجازی پایا و ماندگار که افراد در آن با یکدیگر زندگی و تعامل می کنند تعریف می کند. این شبکه همگام سازی شده و ماندگار است که در آن توسط آواتارها معرفی می شوند و بنابراین کاربر می تواند دنیای مجازی را تا حدی بنا بر نیازهای خود از نظر ساخت و ابراز هویت فردی و جمعی مورد نظرش انتخاب کند.

منبع: کتاب رفتار مصرف کننده آنلاین-نویسنده: آنجلین جی کلوس- مترجم: سمیه اولی- محسن شاهین پور

فرضیه ها:

مدل کلی:

رفتار خرید...............سرعت در خرید-تصمیم گیری سریع-تاثیر روانی بر تصمیم خرید-زمان کم برای جستجو(متغیر مداخله گر).........سرعت اینترنت- بالا آمدن سریع سایت- فیلتر نبودن سایت ها- رایگان بودن اینترنت- در دسترس بودن اینترنت(متغیر تعدیل کننده) ........................آواتار

مدل فرضیه ها:

۱-شکل آواتار  .....سرعت در خرید(مداخله گر).....بالا آمدن سریع سایت(تعدیل کننده)...........تصمیم برای خرید

۲- شباهت آواتار به برند..تصمیم گیری سریع(مداخله گر).....فیلتر نبودن سایت ها(تعدیل کننده)... رضایت از خرید

۳- جنسیت آواتار .....تاثیر روانی بر تصمیم خرید(مداخله گر).....رایگان بودن اینترنت(تعدیل کننده).....رفتارخرید

۴- آواتارهای سخنگو......زمان کم برای جستجو(مداخله گر)..........در دسترس بودن اینترنت(تعدیل کننده)......خرید سریع

۵- نژاد آواتار .................تصمیم گیری برای خرید

فرضیه ها:

۱- شکل آواتار بر تصمیم خرید کاربران آنلاین تاثیر گذار است.

تعریف مفهومی( آواتار) :آواتار به تصاویری گفته میشود که یک شخص در اینترنت و به خصوص در فروم های گفتگو (که محل بحث و تبادل نظر و سوال جواب است) به عنوان عکس خود استفاده می‌کند.

تعریف عملیاتی:به تصاویری که شخص در رسانه های اجتماعی برای خود بر میگزیند و نشانگر جنسیت-سن-شخصیت و سلیقه و گرایش شخص می باشد.

بعد 1:شناخت آواتار

مولفه 1: آیا به آواتار افراد در رسانه های اجتماعی دقت می کنید؟

مولفه 2:آیا ممکن است از دوستی با شخصی که آواتار مبهم و نامشخصی دارد بپرهیزید؟

تعریف مفهومی(تصمیم خرید) : زمانی است که کاربر نیازی را برای داشتن چیزی احساس کرده و پس از جستجو و دریافت اطلاعات درباره آن به خرید آن مبادرت می ورزد.

تعریف عملیاتی: صاحبنظران معتقدند فرایند خرید با شناخت نیاز آغاز میشود. مصرف کنندگان پس از شناخت یک نیاز، به جستجو و کنکاش اطلاعات درباره ی خرده فروشان / محصولاتی که ممکن است نیاز را  ارضا کنند می پردازند.پس از جمع آوری اطلاعات به ارزیابی گزینه ها پرداخته و تصمیم را انجام میدهند.

بعد2: تصمیم خرید

مولفه1: آیا ممکن است به آواتار اعتماد نکرده و تصمیم به خرید نداشته باشید؟

مولفه 2: چه عاملی تصمیم خرید را در شما می پروراند؟

۲- شباهت آواتار به برند در رضایت کاربر از خرید تاثیرگذار است.

تعریف مفهومی (شباهت): مانند بودن و شبیه بودن به شکل برند

تعریف عملیاتی(شباهت آواتار به برند): بعضی از آواتارها همشکل برند شرکت یا موسسه ای هستند که شکل برند آن شرکت معروف بوده و در بین افراد جا افتاده است.شباهت آواتار به برند می تواند عامل اعتماد به محصول از طرف کاربر باشد.

بعد1: شباهت آواتار به برند

مولفه 1: آیا شباهت آواتار به برند در خرید شما تاثیر گذار است؟

مولفه 2: آیا شما از بین آواتارها آواتاری را که شبیه به برند مورد نظر شماست انتخاب می کنید یا شباهت مهم نیست؟

بعد 2: رضایت از خرید

مولفه1: چه زمانی از خرید آنلاین خود راضی هستید؟

مولفه 2: کدام عامل در رضایت شما از خرید آنلاین موثر می باشد؟

۳- جنسیت آواتار در رفتار خرید کاربران موثر است.

تعریف مفهومی (جنسیت): زن یا مرد بودن افراد

تعریف عملیاتی: جنس تفاوت بیولوژیک میان زن و مرد است و جنسیت ویژ‌گی‌های شخصی و روانی‌ست که جامعه آن را تعریف می‌کند و بر مبنای این ویژگی ها سایر متغیرهای اجتماعی تعریف می شوند.

بعد 1: جنسیت

مولفه 1: آیا در هنگام خرید جنسیت فروشنده را لحاظ می کنید؟

مولفه 2: در خرید چه اجناسی جنسیت فروشنده برایتان مهم است؟

تعریف مفهومی(رفتار خرید): راه و روش و سبک خرید

تعریف عملیاتی: بررسی راه و روش خرید کاربر آنلاین این امکان را به ما می دهد تا سلایق و رفتارهای آن ها را خوب بدانیم ومتناسب با آن ها محصولات را ارائه دهیم.

بعد 2: رفتار خرید:

مولفه 1: اگر جنسی را از یک فروشنده مذکر بخرید راضی هستید یا بالعکس؟

مولفه2: آیا هنگام خرید از یک فروشنده جنس مخالف خودتان راحت هستید؟

4- آواتارهای سخنگو در سرعت خرید کاربران تاثیرگذار است.

تعریف مفهومی( آواتار سخنگو):آواتاری که سخن گوینده وناطق  باشد.

تعریف عملیاتی: آواتاری است که به محض ورود به صفحه و یا کلیک کردن بر روی آن با شما سخن گفته، قابلیت های سایت را معرفی کرده و یا شما را به بخش های مختلف سایت راهنمایی می کند.

بعد 1: آواتار سخنگو

مولفه 1: آیا آواتار سخنگو در هدایت شما جهت خریدی سریع موثر است؟

مولفه 2: آیا سایتی که آواتار سخنگو دارد برای شما جذابیت دارد؟

تعریف مفهومی( سرعت خرید): شتاب زده و تند رفتن - چست و چالاک

تعریف عملیاتی: برخی عوامل مانند سرعت اینترنت، پروسه خرید کوتاه، بالا آمدن سریع سایت و ...باعث افزایش سرعت خرید می گردند.  

بعد2: سرعت خرید

مولفه 1: چه عواملی در سرعت خرید موثرند؟

مولفه 2: آیا در کل فردی هستید که سریعا خرید می کنید؟

  ۵- نژاد آواتار در تصمیم گیری برای خرید کاربران موثر است.

تعریف مفهومی (نژاد ): اصل و نسب -گوهر- قومیت

تعریف عملیاتی: سیاه یا سفید بودن رنگ پوست آواتار، رنگ مو و چشم و... را به عنوان نژاد آواتار می شناسیم.

بعد 1: نژاد

مولفه 1:آیا نژاد فردی که شما از او خرید می کنید برایتان مهم است؟

مولفه 2: آیا نژاد آواتار بر روی تصمیم شما برای خرید تاثیر گذار است؟

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 19:31  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

بررسی تاثیر استفاده از مشروبات الکلی مردان بر خشونت خانگی علیه زنان ساکن جنوب تهران

متغییر 1 : اعتیاد به مشروبات الکلی

تعریف مفهومی : الکلیسم ، می بارگی

تعریف عملیاتی : اعتیاد حاد به مصرف مشروبات الکلی به صورت افراطی که فرد را از حالت طبیعی خارج کند .

 

بعد 1 : میزان استفاده از مشروبات الکلی

مولفه 1 ) تعداد دفعات نوشیدن مشروب در طول شبانه روز .

مولفه 2 ) حجم هر بار مصرف مشروبات چقدر است .

 

بعد 2 : علائم اعتیاد به مشروب

مولفه 1 ) هوس و میل شدید به مصرف الکل

مولفه 2 ) علائمی مانند تهوع ، استفراغ ، افزایش تعرق ، لرزش ، توهم ، استرس و بیهوشی هنگام ترک کردن یا ننوشیدن

مولفه 3 ) رفتار نامناسب، پرحرفی یا کم حرفی، حرف زدن نامربوط،‌ معاشرتی شدن یا گوشه گیری و پرخاشگری، انجام اعمال خشونت آمیز ،اختلال تعادل و ناتوانی انجام حرکات ظریف، اختلال در توجه و حافظه.

مولفه 4 ) فرد دام الخمر به دلیل نداشتن تعادل در رفتار و حرکات در روابط اجتماعی ، خانوادگی و شغلی دچار مشکلاتی همچون طرد از جامعه ،اخراج از کار و طلاق می شود .

 

متغیر 2 : آزار جسمی

تعریف تجربی : هرگونه خشونت که به جسم انسان آسیب رساند .

تعریف عملیاتی : هرگونه رفتار غیر طبیعی که موجب صدمه زدن به فرد دیگری شود .

 

بعد 1 : ضرب و جرح

مولفه 1 ) هرگونه تماس بدنی ، کتک زدن ، مجروح کردن ، شکستن ، سوزاندن ، لگد زدن ، هل دادن ، مشت زدن

 

متغیر 3 : آزار روانی

تعریف تجربی : خشونت هایی که بر علیه روان باشد .

تعریف عملیاتی : رفتارهایی که به سلامت روانی فرد آسیب رساند .

 

بعد 1 : تهدید

مولفه 1 ) تهدید به اعمال خشونت

مولفه 2 ) تهدید به طلاق

مولفه 3 ) تهدید به بیرون کردن اعضای خانواده

 

بعد 2 : توهین کردن

مولفه 1 ) فحاشی

مولفه 2 ) حقیر و سبک شمردن

مولفه 3 ) با طعنه و کنایه صحبت کردن

 

بعد 3 : بی توجهی یا غفلت

مولفه 1 ) بی توجهی به نیازهای عاطفی اعضای خانواده

مولفه 2 ) عدم تهیه تغذیه و پوشاک مناسب

مولفه 3 ) بی توجهی به مسائل بهداشتی ، سلامتی

مولفه 4 ) استفاده از الکل در حضور دیگر افراد

 

متغیر 4 : آزار جنسی

تعریف تجربی : خشونت هایی که ماهیت جنسی داشته باشند .

تعریف عملیاتی : هرگونه سوء استفاده ، تجاوز و یا آزار از لحاظ جنسی

 

بعد 1 : سوء استفاده جنسی

مولفه 1 ) مجبور کردن فرد به انجام اعمال منافی عفت بدون رضایت وی

مولفه 2 ) پذیرفتن زن به خاطر ترس از واکنش و یا رفتار مرد

مولفه 3 ) حمله فیزیکی و معنوی به شخصیت زن همراه با تهدید

 

متغیر 5 : مشکلات رفتاری

تعریف تجربی : هرگونه تغییر در رفتارهای روزمره

تعریف عملیاتی : رفتاری که فرد به وسیله ی آن حقوق اجتماعی دیگران را نقض می کند .

 

بعد 1 : پرخاشگری

مولفه 1 ) چیزی را به زور می خواهد .

مولفه 2 ) جیغ زدن ،داد زدن و رنجاندن افراد

مولفه 3 )  عصبانی دن توسط مسائل جزئی

 

 بعد 2 : دروغگویی

مولفه 1 ) کتمان حقیقت

مولفه 2 ) جلب اعتماد اطرافیان توسط دروغگویی

مولفه 3 ) دروغگویی از روی توهم و تخیل

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ساعت 18:6  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 موضوع1: عوامل موثر بر مشتریان شبکه پخش توتال

بازاریابی در سیر تکامل خود در مرحله ای قرار گرفته که بازاریابان تنها در اندیشه یافتن مستریان جدید نبوده بلکه هدف از بازاریابی مدیریت تقاضا از طریق رشد دادن و سوق دادن مشتری تا حد نبوغ در نردبان وفاداری به سازمان هاست. امروزه دیگر رضایتمندی مشتریان کافی نیست و شرکت ها نباید به رضایتمندی مشتریانشان دل خوش کنند. آنها باید مطمئن شوند که مشتریان رضایتمندشان وفادار هم هستند به عبارت دیگر در این پارادایم هدف برقراریروابط بلند مدت و متقابل با گروههای ذینفع و مهمتر از همه مشتری به طوری است که مشتریان بیشتری را حفظ و مشتریان کمتری را از دست دهند. به این ترتیب در بلند مدت منافعی حاصل میشود که در نتیجه سهم بازار و سودآوری شرکت ها افزایش خواهد یافت (مدیریت ارتباط با مشتری - الهی و حیدری ،1384 ص 154)

در عصر حاضر توجه به وفاداری مشتری از مباحث مهم بازاریابی است. وفاداری مشتری ، وفاداری کارکنان ، وفاداری مدیریت ، وفاداری به جامعه و اصول ، آرمانها و اعتقادات و ... تحقیقات بسیاری نشان داده اند که رضایتمندی کلید نهایی موفقیت و سودآوری نیست . درحقیقت مفاهیم بازاریابی هم که تا دیروز بر این مهم تاکید می ورزید دیگر آنرا به رسمیت نمی شناسد بلکه امروز تنها مشتری مشعوف و شادمان و مشتری که احساس تعلق خاطر و تعلق قلبی پیدا کرده برای سازمانها ، سرمایه به شمار می رود که سودآوری و عمر طولانی نیز دارد.

اهمیت پرداختن به مقوله وفاداری در شرکت های پخش مشخص است زیرا با داشتن مشتریان وفادار به یکی از اهداف شرکتهای پخش که حداقل سازی نرخ هزینه و انتقال منافع به مشتریان و سهامداران می باشد بیشتر نزدیک می شویم.

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق:

با توجه به اینکه  رضایتمندی یکی از مفاهیم پایه ای و اصلی وفاداری مشتریان است لذا شرکتها نیاز به کنترل و بهبود سطح رضایت مشتریان خود دارند. هرچقدر که رضایت مشتری بالاتر باشد نرخ حفظ مشتری نیز بالاتر خواهد بود. در خصوص رضایت مشتری واقعیت هایی به شرح ذیل وجود دارد:

جذب مشتریان جدید 5 تا 10 برابر بیش از ایجاد رضایت و حفظ مشتریان موجود هزینه دارد.

یک شرکت متوسط بین 10 تا 30 درصد مشتریان خود را هر ساله از دست میدهد.

5 درصد کاهش در نرخ دفع مشتریان با توجه به نوع صنعت می تواند بین 25 تا 85 درصد سود را افزایش دهد.

نرخ سود هر مشتری با افزایش تعداد سالهایی که مشتریان جذب شرکت شده اند افزایش می یابد. (کاتلر، فیلیپ 1382)

با توجه به این واقعیت ها توجه به وفاداری مشتریان از مقوله های مهمی است که سازمان ها نباید به هیچ وجه از آن غافل شوند.

 اهداف تحقیق:

در این پژوهش هدف اصلی شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر وفاداری مشتریان شرکت پخش روغن موتور توتال می باشد. تا با برنامه ریزی صحیح در حوزه برقراری ارتباط با مشتریان و اصلاح فرایندها و عملکردها، تعداد مشتریان وفادار افزایش یافته و به تبع آن هزینه های وفادارسازی و مشتری یابی کاهش یابد. البته این امر در نهایت منجر به افزایش سهم بازار و سودآوری  شرکت خواهد شد.

در این راستا اهداف فرعی ذیل نیز در مسیر تحقق هدف کلان فوق محقق خواهند شد:

1-      تعیین میزان تاثیر فراینهای ثبت سفارش و تحویل کالای شرکت بر وفاداری مشتریان

2-      تعیین تاثیر روشهای برقراری ارتباط با مشتری بر وفاداری آنان

3-      تعیین نقاط قوت و زمینه های قابل بهبود عملکرد شرکت در حوزه وفاداری مشتریان.

4-      دستیابی به راهکارهای عملیاتی برای حفظ مشتریان وفادار و وفاداری سایر مشتریان

سوالهای تحقیق :

1-      عوامل موثر بر میزان وفاداری مشتریان شبکه پخش توتال کدامند؟

2-      اولویت بندی عوامل موثر بر واداری مشتریان شبکه پخش توتال چگونه است؟


موضوع 2: بررسی علل مهاجرت روستائیان به شهرها در ایران

در کشورهای در حال توسعه و از جمله ایران، مهاجرت از روستا به شهر در زمره مهمترین مسائل اجتماعی و اقتصادی به شمار می آید. این مهاجران هم در مبدأ و هم در مقصد مسائل و مشکلاتی از جمله؛ بروز نابسامانی های متعدد ناشی از فشار بر منابع و امکانات محدود جوامع شهری ،  بیکاری و کم کاری ، کمبود فضای زیستی و آموزشی ، آلودگی هوا و محیط زیست، سالخوردگی و زنانه شدن نیروی کار کشاورزی ، تخلیه روستاها و غیره را به وجود می آورند.

اهمیت و ضرورت تحقیق:

مهاجرت افراد جوان از روستا باعث کاهش رشد جمعیت (و در مواردی خالی از سکنه شدن)،  افزایش نسبت سالخوردگی و افزایش نسبت وابستگی در روستا می گردد. طبق بررسی های وزرات اقتصاد در روستاها و شهرهای کوچک، نرخ رشد جمعیت پایین تر از نرخ طبیعی می باشد(وزارت اقتصاد، 1375: 25). رمضانیان در تحقیقی تحت عنوان «ساخوردگی جمعیت شاغل در بخش کشاورزی ایران ، دلایل و پیامدها» مهم ترین عامل موثر بر سالخوردگی جمعیت شاغل در بخش کشاورزی  را مهاجرت دانسته است . از آنجا که اکثر مهاجران را جوانان جویای کار تشکیل می دهند، در نتیجه نوعی عدم تعادل (از نظر ساختار سنی) بین جمعیت شاغل در مناطق شهری (قطب مشاغل صنعتی و خدماتی) و مناطق روستایی (قطب مشاغل کشاورزی) پدید آمده است . این عدم تعادل به صورت سالخورده تر شدن جمعیت کشاورز و جوان تر شدن جمعیت شاغل در بخش های صنعت و خدمات جلوه گر می شود. (رمضانیان، 1380)

 اهداف پژوهش:

هدف کلی پژوهش، شناخت علل مهاجرت (ابعاد اقتصادی، اجتماعی – فرهنگی، جمعیت شناسی و طبیعی – کشاورزی) روستاییان به شهرهاست. اهداف دیگر تحقیق عبارت اند از:

شناخت سهم هر یک از عوامل در علل مهاجرت از روستا به شهر

شناخت روش های بررسی و واحد تحلیل کارهای انجام شده در این زمینه

شناخت سهم هر یک از عوامل جاذبه، دافعه، تبعی و شخصی در علل چهار گانه مهاجرت از روستا به شهر

معرفی فرا تحلیل به عنوان یکی از روش های بررسی در تحقیقات اجتماعی

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ساعت 9:0  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

با عرض سلام و احترام 

 استاد گرامی اینجانب درپیشینه نظری و تجربی نمره ۲ و در فرضیه نویسی نمره ۵ را کسب کرده بودم و فقط مدل کلی را ترسیم نکرده بودم و با توجه به اینکه رسم نمودار در اینجا برایم مقدور نبود موارد اصلاحی بصورت زیر تقدیم می شود:

پیشینه نظری: زندگی دوم بر بستر آواتارسازی(Avatar Generation) رخ می دهد، اَوَتار (अवतार) در آیین هندو به معنی «حلول خدا» بوده و آواتار تجسمی مادی ناشی از به زمین آمدن ایزدان هندو است. در تعریف عمومی نیز کلمه آواتار به معنای حلول خداوند در قالب انسانی و تجسم عامل الهی(منجی) می باشد. خدای این آیین هر زمان که جهان در خطر نابودی قرار بگیرد، در قالب و کالبد یکی از موجوات 10 گانه از جمله ماهی، گراز، شیر- انسان و ... حلول کرده و آن را نجات می دهد.
  در زندگی دوم آواتار(Avatar) یک شخصیت مجازی است که کاربر خود را در قالب آن به نمایش می گذارد.اکثر کاربران نمی دانند آواتارسازی به نوعی اسطوره سازی است به این معنا که فرد با ساخت آواتار اسطوره مدنظر از خودش را ساخته و برای دیگران به نمایش می گذارد، اسطوره ای که خودش را در قالب آن ریخته است.
برای روشن تر شدن این موضوع می توان گفت رستم اسطوره ای است که شاعر بزرگ ایرانی، فردوسی، او را پرورانده است، آواتارسازی باعث می شود فرد، منِ آرمانی خود و یا اسطوره تصوری خویش را برای دیگران قابل رؤیت کند، البته به شکل یک کاراکتر مجازی.کارشناسان عقیده دارند برای مواجهه و مقابله با مهدویت است که غرب مقوله آواتار را به شکل فیلم، انیمیشن و نیز آواتارسازی در اینترنت ایجاد و گسترش می دهد، چرا که وقتی افراد خود را در قالب اسطوره و منجی در فضای مجازی و زندگی دوم قرار دهند، دیگر منتظر منجی دنیای واقعی نخواهند نشست.
نکته جالب در این میان این است که ویشنو(یکی از خدایان سه گانه ی هندو و خدایی که در قالب آواتار حلول می کند) 10 آواتار دارد که هنوز در قالب آخرین آواتار حلول نکرده است، آواتار نهایی "کالی"( اسب سفید‌‌) نام دارد. هنگامی که پلیدی به اوج رسد، ویشنو سوار بر اسبی سفید از آسمان فرود آمده و شمشیر خود را چون شهاب حرکت خواهد داد.

آواتار اگرچه در ظاهر یک کاراکتر کارتونی از فرد به نظر می رسد اما تمام ماجرا این نیست. برای حضور در زندگی دوم فرد به عضویت یکی از سایت های مربوطه در آمده و سپس آواتار دلخواه خود را می سازد. پس از ساخت آواتار وی می تواند در بازی(محیط های زندگی دوم، دسته ای از بازی های آنلاین هستند) حضور پیدا کند. محیط بازی همچون دنیای واقعی خیابان، فروشگاه، جنگل، دریا و ... دارد، آواتار می تواند برای خود زمینی خریده و منزل رؤیایی اش را در آن بنا کند، شغل پیدا کرده، به دانشگاه برود، ازدواج کند، مهمانی و مراسم مختلف برگذار نماید.

منبع: www.MASAFPORTAL.com

پیشینه تجربی: در فیلم سینمایی آواتار سال 2009، ضمیر هوشیار یک تکاور دریایی فلج از پا، به یک بدن بیولوژیکی کنترل شده از راه دور که می تواند در هوای کشنده سیاره تخیلی پاندورا[1] زنده بماند منتقل می شود. در این دنیای افسانه ای، آواتارها موجودات بیولوژیکی مهندسی شده ژنتیکی هستند که راه می روند، حرف می زنند و اساساً بدن های از دور کنترل شده هستند. در دنیای واقعی امروز، البته، واژه "آواتار" معطوف به یک موجود زنده سه بعدی نیست بلکه مربوط به تمثال مجازی یک کاربر در محیط دیجیتال می باشد. با این حال، در معنای واقعی، آواتارها برای تعامل با افراد واقعی در دنیای "واقعی" از دنیای مجازی کامل خود فراتر رفته اند.

زمانی که، در سال 2004،از بازاریاب های متخصص درباره پتانسیل استفاده از آواتارها سوال می کردید، بطور قطع پاسخی سریعی از مرز کسب و کار آینده دریافت می کردید: دنیای مجازی زندگی دوم. در زندگی دوم، جامعه مجازی آنلاینی که توسط لیندن لابز در سال 2003 شکل گرفت، کاربران آواتارهایی خلق کرده و وارد دنیای الکترونیکی می شوند و با آواتارهای دیگر در محیطی شبیه سازی شده ملاقات می کنند. با وجود میلیون ها کاربر مجازی که در دنیای زندگی دوم سرگردان هستند، بازاریاب ها مشتاق به ایجاد نسخه های مجازی از برند و کسب و کار خود بودند. به گزارش هاروارد بیزینس ری ویو که زندگی دوم را "محل بالقوه رویا" می داند، " بازاریاب ها در این جا فرصت تعامل با ذهن های درگیر را دارند. تجارت بخش جدایی ناپذیر زندگی دوم است... قطعاً معرفی برندهای جدید ، به هر شکلی، گام منطقی بعدی است" (Hemp, 2000, p. 49).

شرودر(۲۰۰۸) دنیای مجازی را به عنوان یک محیط مجازی پایا و ماندگار که افراد در آن با یکدیگر زندگی و تعامل می کنند تعریف می کند. این شبکه همگام سازی شده و ماندگار است که در آن توسط آواتارها معرفی می شوند و بنابراین کاربر می تواند دنیای مجازی را تا حدی بنا بر نیازهای خود از نظر ساخت و ابراز هویت فردی و جمعی مورد نظرش انتخاب کند.

منبع: کتاب رفتار مصرف کننده آنلاین-نویسنده: آنجلین جی کلوس- مترجم: سمیه اولی- محسن شاهین پور

فرضیه ها:

مدل کلی:

رفتار خرید...............سرعت در خرید-تصمیم گیری سریع-تاثیر روانی بر تصمیم خرید-زمان کم برای جستجو(متغیر مداخله گر).........سرعت اینترنت- بالا آمدن سریع سایت- فیلتر نبودن سایت ها- رایگان بودن اینترنت- در دسترس بودن اینترنت(متغیر تعدیل کننده) ........................آواتار

مدل فرضیه ها:

۱-شکل آواتار  .....سرعت در خرید(مداخله گر).....بالا آمدن سریع سایت(تعدیل کننده)...........تصمیم برای خرید

۲- شباهت آواتار به برند..تصمیم گیری سریع(مداخله گر).....فیلتر نبودن سایت ها(تعدیل کننده)... رضایت از خرید

۳- جنسیت آواتار .....تاثیر روانی بر تصمیم خرید(مداخله گر).....رایگان بودن اینترنت(تعدیل کننده).....رفتارخرید

۴- آواتارهای سخنگو......زمان کم برای جستجو(مداخله گر)..........در دسترس بودن اینترنت(تعدیل کننده)......خرید سریع

۵- نژاد آواتار .................تصمیم گیری برای خرید

فرضیه ها:

۱- شکل آواتار بر تصمیم خرید کاربران آنلاین تاثیر گذار است.

تعریف مفهومی( آواتار) :آواتار به تصاویری گفته میشود که یک شخص در اینترنت و به خصوص در فروم های گفتگو (که محل بحث و تبادل نظر و سوال جواب است) به عنوان عکس خود استفاده می‌کند.

تعریف عملیاتی:به تصاویری که شخص در رسانه های اجتماعی برای خود بر میگزیند و نشانگر جنسیت-سن-شخصیت و سلیقه و گرایش شخص می باشد.

بعد 1:شناخت آواتار

مولفه 1: آیا به آواتار افراد در رسانه های اجتماعی دقت می کنید؟

مولفه 2:آیا ممکن است از دوستی با شخصی که آواتار مبهم و نامشخصی دارد بپرهیزید؟

تعریف مفهومی(تصمیم خرید) : زمانی است که کاربر نیازی را برای داشتن چیزی احساس کرده و پس از جستجو و دریافت اطلاعات درباره آن به خرید آن مبادرت می ورزد.

تعریف عملیاتی: صاحبنظران معتقدند فرایند خرید با شناخت نیاز آغاز میشود. مصرف کنندگان پس از شناخت یک نیاز، به جستجو و کنکاش اطلاعات درباره ی خرده فروشان / محصولاتی که ممکن است نیاز را  ارضا کنند می پردازند.پس از جمع آوری اطلاعات به ارزیابی گزینه ها پرداخته و تصمیم را انجام میدهند.

بعد2: تصمیم خرید

مولفه1: آیا ممکن است به آواتار اعتماد نکرده و تصمیم به خرید نداشته باشید؟

مولفه 2: چه عاملی تصمیم خرید را در شما می پروراند؟

۲- شباهت آواتار به برند در رضایت کاربر از خرید تاثیرگذار است.

تعریف مفهومی (شباهت): مانند بودن و شبیه بودن به شکل برند

تعریف عملیاتی(شباهت آواتار به برند): بعضی از آواتارها همشکل برند شرکت یا موسسه ای هستند که شکل برند آن شرکت معروف بوده و در بین افراد جا افتاده است.شباهت آواتار به برند می تواند عامل اعتماد به محصول از طرف کاربر باشد.

بعد1: شباهت آواتار به برند

مولفه 1: آیا شباهت آواتار به برند در خرید شما تاثیر گذار است؟

مولفه 2: آیا شما از بین آواتارها آواتاری را که شبیه به برند مورد نظر شماست انتخاب می کنید یا شباهت مهم نیست؟

بعد 2: رضایت از خرید

مولفه1: چه زمانی از خرید آنلاین خود راضی هستید؟

مولفه 2: کدام عامل در رضایت شما از خرید آنلاین موثر می باشد؟

۳- جنسیت آواتار در رفتار خرید کاربران موثر است.

تعریف مفهومی (جنسیت): زن یا مرد بودن افراد

تعریف عملیاتی: جنس تفاوت بیولوژیک میان زن و مرد است و جنسیت ویژ‌گی‌های شخصی و روانی‌ست که جامعه آن را تعریف می‌کند و بر مبنای این ویژگی ها سایر متغیرهای اجتماعی تعریف می شوند.

بعد 1: جنسیت

مولفه 1: آیا در هنگام خرید جنسیت فروشنده را لحاظ می کنید؟

مولفه 2: در خرید چه اجناسی جنسیت فروشنده برایتان مهم است؟

تعریف مفهومی(رفتار خرید): راه و روش و سبک خرید

تعریف عملیاتی: بررسی راه و روش خرید کاربر آنلاین این امکان را به ما می دهد تا سلایق و رفتارهای آن ها را خوب بدانیم ومتناسب با آن ها محصولات را ارائه دهیم.

بعد 2: رفتار خرید:

مولفه 1: اگر جنسی را از یک فروشنده مذکر بخرید راضی هستید یا بالعکس؟

مولفه2: آیا هنگام خرید از یک فروشنده جنس مخالف خودتان راحت هستید؟

4- آواتارهای سخنگو در سرعت خرید کاربران تاثیرگذار است.

تعریف مفهومی( آواتار سخنگو):آواتاری که سخن گوینده وناطق  باشد.

تعریف عملیاتی: آواتاری است که به محض ورود به صفحه و یا کلیک کردن بر روی آن با شما سخن گفته، قابلیت های سایت را معرفی کرده و یا شما را به بخش های مختلف سایت راهنمایی می کند.

بعد 1: آواتار سخنگو

مولفه 1: آیا آواتار سخنگو در هدایت شما جهت خریدی سریع موثر است؟

مولفه 2: آیا سایتی که آواتار سخنگو دارد برای شما جذابیت دارد؟

تعریف مفهومی( سرعت خرید): شتاب زده و تند رفتن - چست و چالاک

تعریف عملیاتی: برخی عوامل مانند سرعت اینترنت، پروسه خرید کوتاه، بالا آمدن سریع سایت و ...باعث افزایش سرعت خرید می گردند.  

بعد2: سرعت خرید

مولفه 1: چه عواملی در سرعت خرید موثرند؟

مولفه 2: آیا در کل فردی هستید که سریعا خرید می کنید؟

  ۵- نژاد آواتار در تصمیم گیری برای خرید کاربران موثر است.

تعریف مفهومی (نژاد ): اصل و نسب -گوهر- قومیت

تعریف عملیاتی: سیاه یا سفید بودن رنگ پوست آواتار، رنگ مو و چشم و... را به عنوان نژاد آواتار می شناسیم.

بعد 1: نژاد

مولفه 1:آیا نژاد فردی که شما از او خرید می کنید برایتان مهم است؟

مولفه 2: آیا نژاد آواتار بر روی تصمیم شما برای خرید تاثیر گذار است؟

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ساعت 5:21  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

1.دلایل عدم رضایت مندی مشتری در گرفتن خدمات از شرکت خودروسازی سایپا چیست؟

ضرورت:فرصتهای از دست رفته شرکت به منظور جذب مشتری

اهمیت:ارائه راهکارهایی جهت جذب مشتری و جلب رضایتمندی

2.دلایل کشش دانشجویان به سمت مدرک گرایی و در عین حال عدم تخصص نیروی کار جوان چیست؟

ضرورت:عدم تخصص نیروی کار جوان وکشش به سمت کارهای غیر تخصصی

اهمیت:اموزش نیروهای متخصص در دانشگاهها و ایجاد انگیزه جهت کارافرینی

3.تاثیر الودگی هوا بر سلامت افراد جامعه چیست؟

ضرورت:افزایش بیماریهای تنفسی و ریوی

اهمیت:ایجاد سامانه های حمل و نقل مناسب شهری

4.دلایل بالا رفتن سن ازدواج و متاهل نشدن جوانان چیست؟

ضرورت:افزایش امار افراد مجرد در جامعه

اهمیت:ریشه یابی مشکلات اجتماعی و اقتصادی

5.دلایل مهاجرت مردم از روستاها و شهرهای کوچک به کلانشهرها چیست؟

ضرورت:افزایش بی رویه جمعیت در کلانشهرها

اهمیت:توزیع عادلانه منابع و امکانات در تمام شهرها

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ساعت 1:33  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوعات:

1-طرز  تربیت فرزندان چگونه باشد تا بهترین باشد

2-دید بد دیگران نسبت به دانشجویان

3-تاثیر شبکه های ماهواره ای در ایران

4-قیمت بالای داروهای ایرانی

5-بررسی دلایل طلاق در بین دانشجویان دانشگاه تهران سال 90


دلایل:

1-برای اصلاح جامعه چه روشی را باید انتخاب کرد؟

2-رفتار نادرست دیگران با دانشجویان

3-غیر قانونی بودن ماهواره در ایران


موضوع انتخابی:بررسی دلایل طلاق در بین دانشجویان تهران سال 91

طلاق در میان دانشجویان: 1-ناکامی

                                    2-دوستی های قبل از ازدواج

                                    3-دخالت های اطرافیان


-ناکامی:

1-سستی اراده در ناکامی افراد تاثیر گذار بوده و باعث افزایش طلاق در بین دانشجویان میشود

متغیر مستقل(x):ناکامی

متغیر وابسنه(y):طلاق در میان دانشجویان

متغیر تعدیل کننده:سستی اراده

2-ناکامی در ازدواج دانشجویان باعث میشود که زوج های جوان رابطه مناسبی با هم نداشته باشند که موجب طلاق می گردد 

متغیر مستقل(x):ناکامی

متغیر وابسنه(y):طلاق در میان دانشجویان

متغیر مداخله گر:رفتار نا مناسب بین زوج ها

3-متغیر کنترل :دانشجویان در رشته های مختلف(پزشکی,مهندسی و ...)


-دوستی های قبل از ازدواج:

1-تحقیقات نشان میدهد دوستی قبل از ازدواج باعث شکاکی بین زوجین میشود

متغیر مستقل(x):دوستی های قبل از ازدواج

متغیر وابسنه(y):طلاق در بین دانشجویان

متغیر مداخله گر:شکاکی

2-دوستی های قبل از ازدواج ریشه گرفته از ذات درونی فرد میباشد

متغیر مستقل(x):دوستی های قبل از ازدواج

متغیر وابسنه(y):طلاق در بین دانشجویان

متغیر تعدیل کننده:ذات درونی

3-متغیر کنترل:سن-جنسیت


-دخالت های اطرافیان:

1-دخالت های اطرافیان نشانه ای از اعتماد به نفس پایین در افراد است که میتواند یکی از دلایل طلاق در بین دانشجویان باشد

متغیر مستقل(x):دخالت های اطرافیان

متغیر وابسنه(y):طلاق در بین دانشجویان

متغیر تعدیل کننده:اعتماد به نفس پایین

2-بررسی های  انجام شده نشان میدهد که دخالت های اطرافیان سبب تنفر و کینه در بین زوجین میشود که در طلاق میان دانشجویان نقش به سزایی دارد

 متغیر مستقل(x):دخالت های اطرافیان

متغیر وابسنه(y):طلاق در بین دانشجویان

متغیر مداخله گر:تنفر و کینه

3-متغیر کنترل:سن


                                                                                      نویسنده:مریم بنایی

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ساعت 0:56  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1)بررسی دلایل اعتیاد به قلیان در دانشجویان دانشگاه تهران سال 92 
ضرورت:بالا رفتن سطح سلامتی اجتماعی و روانی در بین جوانان 
اهداف:کاهش گرایش افراد به مصرف قلیان و اعتیاد به آن 
2)بررسی دلایل طلاق در دانشجویان دانشگاه ارشاد نیم سال دوم 91 
ضرورت:افزایش ثبات خانواده در بهبود وضع جامعه 
اهداف:مبارزه با مسایل بعد طلاق بخصوص در زنان.کاهش آسیب به فرزندان طلاق 
3)بررسی تاثیرات منفی شبکه های ماهواره ای در شمال غرب تهران 
ضرورت:مبارزه با مسایل ناشی از شبکه ها مانند بی بند وباری 
اهداف:سوق دادن افراد به تماشای فیلم های ایرانی مطابق فرهنگ و دینمان و کاهش بازخورد منفی در فرو باشی خانواده 
4)بررسی میزان مطالعه درسی در ذبیرستانهای دخترانه شرق تهران سال91 
ضرورت: بالا رفتن سطح سواد جامعه 
اهداف:بهرورتر شدن جوانان در زمینه های تحصیلی و شغلی. 
5)بررسی تاثیرات حمل ونقل عمومی در مترو در تهران سال 92 
ضرورت:کاهش استفاده از خودروی شخصی بخصوص تک سرنشین 
اهداف:کاهش آلودگی هوا.کاهش ترافیک                  

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 23:52  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر