X
تبلیغات
روش تحقیق

روش تحقیق

وبلاگ کلاسی درس روش تحقیق

۱-عوامل تاثیر گذار در خود باوری افراد برای رسیدن به اهداف شخصی طی سال های ۶۰تا۹۰ در تهران

انگیزه ها:همگی ما به این موضوع واقف هستیم که عرض زندگی از طول ان مهم تر و اساسی تر است در واقع مطلبی که در زندگی فرد نقش تاثیر گذاری را دارد میزان دستیابی وی به اهدافیست که برای اینده ی خود ترسیم کرده است.در اصل میزان موفقیت در گرو این خواهد بود که اشخاص تا چه میزان به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود رسیده اند و در راه رسیدن به ان تا چه میزان تلاش کرده اند و تا چه اندازه تلاش خود را در رسیدن به موفقیت ماثر میدانند و تمام نیرو و قدرت خود را برای رسیدن به مقصود به کار میبندند.

هدف:عوامل متعددی در رسیدن به اهداف دخیلند اما مهم ترین عامل خود شخص و تلاش وی برای رسیدن است و نکته اساسی این است که فرد به خوبی از تاثیر نقش خود در رسیدن به مقصود مطلع باشد و این مستلزم باور این قضیه است که همگی افراد به نوبه ی خود دارای توانایی ها و قدرت هایی هستند تا برای رسیدن از انها کمک بگیرند و به طور کامل و درست به کار ببندند و به درجه ای از خود باوری دست پیدا کنند که به هر هدفی با تلاش خود خواهند رسید.

ضرورت:گاهی افراد در ناکامی ها تمام پیرامون خود را مقصر میدانند و انقدر که  از شرایط و میزان امکانات و اشخاص دیگر توقع دارند که در اصل نقش خو و تلاش را در پیروزی منکر میشوند ودر این شرایط اگاهی افراد از نقش خود در پیروزی ها یک ضرورت است.

سوال:

۱-ایا مورد تایید واقع شدن در جامعه در خود باوری افراد برای رسیدن به هدف ماثر است؟

۲-ایا تشویق افراد خانواده در طول مسیر حرکت و تلاش در خودباوری افراد ماثر است؟

۳-ایا الگو گرفتن از افراد موفق در رسیدن به اهداف و گرفتن نیرو در ناکامی ها ماثر است؟

۴-ایا قرار گرفتن در فضایی رقابتی برای رسیدن به اهداف و رشد خوباوری تاثیر گذار است؟

۵-ایا ناکامی در فعالیت ها ی گذشته در رسیدن به اهداف در اینده تاثیر گذار است؟

 ۲- عوامل تاثیر گذار بر روی اوردن جوانان به بازیگری در دهه اخیر در تهران

انگیزه ها:با توجه به اینکه هنر دارای رشته های متعددی است جوانان به هنر های نمایشی به خصوص بازیگری تمایل بیشتری دارند و وقت و هزینه ی زیادی صرف این کار میکنند در صورتی که شاید رشته های هنری دیگر به این میزان با استقبال روبرو نیستند.

 اهداف:با توجه به اینکه ورود به عرصه بازیگری بسیار پیچیده  است و همچنین افراد زیادی علاقه به ورود در ان دارند در نتیجه تعداد معدودی موفق به ورود ان میشوند و تعداد زیادی نیز بدون گرفتن نتیجه وقت و هزینه ی خود را هدر داده اند در صورتی که اگر واقع بینانه به این قضیه نگاه کنند شاید تصمیم بهتری در انتخاب خود بگیرند.

ضرورت:درک این نکته بسیار مهم است که هر شخص قبل انتخاب باید به نتایج ان نیز به خوبی واقف باشد و هر کس که واقعا علاقه به بازیگری دارد وارد این عرصه شود نه صرفا برای دیده شدن چون هیچ تضمینی وجود ندارد که بعد از انتخاب و صرف وقت به نتیجه مورد انتظار دست یابد.

سوال:

۱-ایا علاقه به شهرت در روی اوردن به بازیگری ماثر است؟

۲-ایا داشتن اعتماد به نفس کاذب تاثیر کذار به روی اوردن به بازیگری است؟

۳-ایا افزایش موسسات بازیگری در سطح شهر تهران تاثیر گذار است؟

۴-ایا وجود زیبایی ظاهری در افزایش این میل اثر گذار است؟

۵-ایا میزان تلاش فرد برای اثبات کردن خود به دیگران در روی اوردن به بازیگری ماثر است؟

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1392ساعت 14:53  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱.عوامل ماثر در پدیده خود افشاگری و به اشتراک گذاشتن مطالب خصوصی و شخصی در فضای مجازی در دهه اخیر در تهران 

(چه دلیلی میتواند وجود داشته باشد که عکس ها و یا احساسات روزانه شخصی را که قبلا کسی حاضر به نمایش ان نبود را این قدر راحت به نمایش بگذارند؟فقط کافیست به فضاهای مجازی مثل فسبوک سری زد تا با کلی از عکس ها و پست های کاملا شخصی و خصوصی برخورد کرد به همراه تعداد زیادی بازدید کننده و نظر دهنده.)

۲.عوامل تاثیر گزار در خود باوری افراد برای رسیدن به اهداف شخصی طی سال های ۶۰تا۹۰در تهران

(گاهی افراد برای رسیدن به هدف های زندگی در خودشون قدرت رسیدن به ان هدف را نمیبینند و ان هدف برای انها تبدیل به ارزو میشود تا مقصدی که برای رسیدن به ان باید تلاش کنند و شاید در طی طول زندگی خود هیچگاه متوجه ایراد کارشان هم نشوند و تنها مقصر اصلی را شرایط پیرامون خودشان بدانند.)

۳.عوامل ماثر در سطحی کار کردن کارمندان مشاغل دولتی بر پیشرفت ملی ایران  طی سال های ۶۰تا ۹۰

(مردم ایران در انجام وظایف خود تا چه حد کمال گرا هستند؟و اینکه اگر هر فردی در کشور احساس وظیفه نسبت به شغل خود داشته باشد و سعی در انجام درست و کامل وظیفه ی خود در کار را داشته باشد تا چه میزان در پیشرفت کشور نقش خواهد داشت.)

۴.عوامل ماثر در روی اوردن جوانان به بازیگری در دهه اخیر در تهران

(چرا جوانان اصرار به دیده شدن در سینما دارند؟و ایا این علاقه جوانان به هنر است یا صرفا برای مشهور شدن و وارد عرصه بازیگری شدن است و چرا اینکه در این همه رشته های هنری میل جوان ها به بازیگری بیشتر از سایر هنر هاست.)

۵.نقش تعالیم والدین بر استفاده تلفن همراه و شبکه های مجازی در نوجوانان در طی ۸۰تا ۹۰در تهران

(استفاده درست و به جا از وسایل ارتباط جمعی مستلزم فراگیری فرهنگ لازم برای استفاده از ان است.چرا که هر چیزی میتواند جنبه مثبت و منفی داشته باشد و همه ی ما باید قبل از هر چیز ابتدا به همه وجوه موضوع به خوبی واقف باشیم تا بتوانیم از  به درستی و در جهت پیشرفت به سوی کمال گام برداریم)

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1392ساعت 14:25  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیر امکانات رفاهی برراندمان تحصیلی دانشجویان دانشگاه های دولتی تهران-درسال تحصیلی91-92

چون در کشورهای خارجه اکثر امکانات برایشان مهیا است خیلی راحت تر وبا تمرکز بیشتری میتوانندمطالعه کنندوبعد از کلاس میدانند که جایی برای رفتن دارند که خستگیشان رابرطرف کنند در حالی که در برخی از دانشگاه های ما این چنین نیست.حال سوالی که پیش می اید این است که ایجاد محیطی ارامش بخش ایا تاثیر بسزایی را در یادگیری مفاهیم دارد یاخیر؟

2-تاثیر بانکداری الکترونیکیبرترافیک شهر تهران در زمان حال

چون فکر میکنیم که بانکداری الکترونیکی بر ترافیک شهری هیچ تاثیری نداردو علت اصلی ترافیک فقط شاید گوشه چشمی از ان برداشته باشد ولی این سوال به وجود میاید که باوجود اینکه این شیوه در کم کردن اتلاف وقت بسیار نقش بسزایی داشته چرا ترافیک شهری همچنان به روال قبل ادامه دارد؟

3-عوامل موثر برپیدایش بانکداری الکترونیکی در شهر تهران در سال90-92

واقعا یکی از مهم ترین چیزهایی که باعث پیدایش بانکداری الکترونبکی شد ترافیک بوده است ویا عوامل دیگری منجر به یک همچین فرضیه ایی شده بود؟

4-علت بروز افکار مخرب وبدبینی زنان خانه دار نسبت به نزدیکان خود در تهران در سال91-92

فکر کردن زنان خانه دار به موضوعات پیش پاافتاده بوده است که با شاخ وبرگ دادن به موضوعات کوچک ان را برای خود بزرگجلوه میکنندودر اخر افکار بر انان غلبه کرده ودیگران را از نظر وی بد جلوه میدهد.

5-عوامل موثر برنگهداری حیوانات خانگی به جای نگهداری فرزندان منطقه 12شهرتهران درسال 91-92

افراد برای انکه احساس خودشان را در هر رده ی سنی بروز دهند نیاز به کسی یا چیزی دارند که ان احساس رابا وی در میان گذارند وحیوانات اهلی چون این خصوصیت را دارند که فقط به صاحبشان عشق می ورزند بهترین کیس هستند ولی برخی از افراد به این معتقدند که هیچ چیز جای هم نوع را نمیگیرد ولی با این وجود همچنان برخی از افراد حیوانات را برای خود برمیگزینند.

+ نوشته شده در  شنبه دهم اسفند 1392ساعت 19:35  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیر بی سوادی برفرهنگ اجتماع ایران

بیان مسله:چرا ارتباط مردمان ایران در مکان های عمومی معقول نیست

2.تاثیر استفاده ازتلفن همراه برسیستم عصبی کودکان زیر 12 سال

بیان مسله:چرا کودکان در سن زیر 12 سال نباید از ارامش کافی برخوردار باشند

3.تاثیر ورزش بر روحیه ی افراد مسن

بیلن مسله:چرا بعضی افراد مسن طول عمر بالایی دارند

4.تاثیر بازی های رایانه ای براخلاق و رفتار کودکان

بیان مسله:چرا برخی از کودکان در خواب خود با بازی های رایانه ای عجین شده اند

5.تاثیر تفکیک جنسیت دانشجویان بریادگیری دانشجویان ارشاد دماوند

بیان مسله:چرا دانشجویلن رغبتی برای درس خواندن ندارند وزود خسته میشوند از دانشگاه

نام و نام خانوادگی:فایزه حسینی موخر     رشته حسابداری

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اسفند 1392ساعت 17:15  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیر اینترنت بر نوجوانان استان تهران در سال 90-91

در حال حاضر در جوامع امروزی مساله اینترنت به وضوح نمایان شده است در این رابطه محقق تاثیرات مثبت یا منفی این سیستم بر نمونه مدنظر (نوجوانان)انتخاب شده را مورد بررسی قرار می دهد.تا استفاده کنندگان از این سیستم بتوانند به نقاط ضعف و قوت اینترنت پی برده و در صدد رفع نقاط ضعف استفاده از اینترنت برآیند.

2-اثرات گرایش جوانان به اعتیاد در دانشگاه های تهران در دهه ی80 :

مساله اعتیاد در همه ی زمینه ها و در تمام مکان های عمومی و خصوصی در جامعه بشری مطرح است در این زمینه محقق می خواهد عوامل موثر بر گرایش افراد در جامعه به این بیماری روحی و جسمی در مکان هایی که افراد به صورت گروهی حضور دارند مخصوصا دانشگاه ها را یافته و راجع به آنها بحث و پیش بینی نمایند.

3-اثرات مواد شیمیایی بر خانواده های جانبازان دوران دفاع مقدس در تهران در دهه ی 70:

همه ی ما در مورد این موضوع کم و بیش اطلاعاتی داریم. در این باره محقق سعی کرده است که تمام جوانب مربوط به جانبازان خصوصا آسیب های دوران جنگ که بر جانبازان شیمیایی تحمیل شده و با این موضوع مواجه هستند را بررسی و مورد مطالعه قرار دهد.

4-تاثیر استفاده از صورتهای مالی در شرکت های خصوصی شهر تهران در دهه ی 80:

کارشناسان رشته های مدیریت و حسابداری در جریان صورتهای مالی و همینطور قوانین و مقررات مربوط به سازمان ها هستند.در اینجا علت وجود صورتهای مالی در سازمان های خصوصی مورد بررسی قرار گرفته تا استفاده کنندگان از این صورتهای مالی بتوانند با اطمینان از قابلیت اتکا این صورتها بهره گیرند.

5-تاثیر تعداد فرزندان بر بهبود روابط خانوادگی در استان تهران منطقه 8 در سال 90-91:

یکی از عوامل متغییر در مورد بهبود روابط خانوادگی ،تعداد افراد خانواده می باشد.بنابراین این تحقیق به شما در مورد کیفیت خانواده هی کم جمعیت و پرجمعیت در منطقه 8استان تهران بررسی لازم را نموده است.


+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اسفند 1392ساعت 11:19  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیر سیستمهای اطلاعاتی حسابداری بر شبکه های اجتماعی

 به دلیل رشته ی خودم                                                                                                                                                               2.تاثیر نقش سیستم اطلاعاتی حسابداری در فرایند تصمیم گیری مدیران 

3.تاثیرات تغیرات نرخ های بانکی در سرمایه گذاری در بورس

به دلیل سهام در بورس

4.تاثیرات اضهارنظر حسابرس بر حجم معاملات سهام در بورس

5.تاثیرات میزان حقوق کارمندان بر عملکرد انها در حرفه ی خود 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1392ساعت 10:19  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

1.عوامل موثر بر افزایش طلاق در 2 سال اول زندگی در 20سال اخیر:

هدف از انجام طرح این مسئله مورد مطالعه قرار دادن عوامل تاثیر گذار که موجب می شود افراد از زندگی که برای تشکیلش زحمت می کشند خیلی زود و راحت کنار بگذارند و تنهایی را به آن زندگی ترجیح بدهند.

 

2.عوامل موثر در به وجود آمدن بچه های کار در سنین 7-10 سال:

چرا باید بچه ها یا زنان بر سر چهارراه ها یا در خیابان ها در سرما و گرما در هر ساعتی از شبانه روز کار کنند.کارهایی که لایق یک خانم در جامعه ی اسلامی نیست و بچه هایی که باید در آن سن درس بخوانند و یا حتی بازی کنند ایجاد می شود.

 

3.عوامل موثر در بی انگیزه شدن خانواده ها برای بچه دار شدن در 15 سال اخیر:

چه عاملی باعث میشود دختر و پسرهای جوان به تک فرزندی و یا حتی به بی فرزندی  رضایت دهند و حاضر می شوند زندگی را بدون فرزند ادامه دهند.

 

4.تاثیر امکانات دانشگاه بر روی انگیزه برای ادامه ی تحصیل دانشجویان در مراحل بالاتر:

امکانات بسیار تاثیرگذارند در ایجاد انگیزه برای تحصیل دانشجویان.یکی از بی انگیزگی های دانشجویان نبود امکانات لازم است.این موضوع را انتخاب کردم که متوجه شوم چند درصد از امکانات انگیزه ی دانشجویان را برای تحصیل شامل می شود.

 

5.تاثیرات تورم و مسائل مادی بر روی سن ازدواج در جوانان در 20سال اخیر:

هدف از طرح این مسئله رسیدن به عوامل موثرو تاثیرگذار بر روی سن جوانان است.عوامل مادی چقدر می تواند موثر بر زود یا دیر ازدواج کردن جوانان شود.آیا واقعا تاثیری دارد یا نه؟آیا مسئله ی ازدواج فقط یک مسئله ایست که به آن دید هزینه ای داریم.
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1392ساعت 0:1  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

1)رابطه وضعيت مالي جوانان 20-30 سال تهران با افزايش سن ازدواج در 10 سال اخير

علت: درسالهاي اخير تمايل جوانان به ازدواج كاهش پيدا كرده و به همين علت سن ازدواج بالا رفته ولي چرا؟؟؟آيا مشكلات اقتصادي وبالا رفتن سطح توقعات ميتواند باعث كاهش تمايل جوانان به ازدواج شود؟ خانواده ها در چه حد در بروز اين مشكل نقش داشته اند.

2: Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} رابطه امكانات رفاهي بر ميزان رواج بي مسئوليتي ميان جوانان مناطق شمالي تهران
علت: چرا جوانان از قبول مس‌‍‌‍‍يوليت فرار ميكنند ؟ آيانحوه برخورد خانواده ها در مقابل اين موضوع بر افزايش يا كاهش ان تاثير دارد.تاثير امكانات رفاهي براين موضوع چقدر است؟
3:
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} تاثير محيط فيزيكي دانشگاه بر ميزان يادگيري دانشجويان دانشگاه ارشاد دماوند
علت:ايا ممكن است وجود امكانات رفاهي واموزشي نا مناسب برنحوه يادگيري افراد تاثير بگذارد؟
4:
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}  رابطه وضعيت اقتصادي خانوارها با ميزان اشتياق زنان خانه دار منطقه11 تهران به اشتغال
علت:چرا زنان خانه دار تمايل به اشتغال در بيرون از خانه هستند؟ آيا وضعيت اقتصادي نامناسب خانوارها بر ميزان تمايل زنان به اشتغال تاثير دارد ؟ آيا ايجاد امكانات رفاهي بيشتر براي فرزندان ،زنان خانه دار براي اشتغال ترغيب مينمايد؟
5:
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} تاثير نحوه نظارت موسسات حسابرسي بر عملكرد موثرتر حسابدارن شركت هاي سهامي تهران
علت:اگر موسسات حسابرسي وجود نداشت عملكرد شركت هاي سهامي چگونه ميشد؟عدم وجودموسسات حسابرسي چه تاثيري برميزان اطمينان افراد به اين شركتها  داشت؟

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 23:48  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

با سلام 

ü       تاثیر خلاقیت بر مدیریت

سازمان ها برای بقا و تداوم نقش مثبت و سازنده خود نیازمند افکار ، اندیشه ها ، نظرات تازه و نو هستند تا با دریافت دیدگاه های جدید مبتنی بر تحقیقات میدانی و اندیشه ها بتوانند پویایی خود را تضمین کنند وگرنه رو به نابودی هستند .

 

ü       نقش خانواده در پیشگیری از انحرافات اجتماعی فرزندان 15 الی 25

مي توان با بهره گيري از شيوه صحيح و تاييد شده ، رفتار فرزندان را مطابق ارزش هاي حاکم شکل داد و يا در اثر سوء تدبير و سخت گيري و يا سهل انگاري در روش تربيت، راه انحراف و کجروي رفتاري و ناهمنوايي را توسط فرزندان در جامعه هموار ساخت .

 

ü       دلایل بالا رفتن سن ازدواج در ایران

این روزها تمایل به ازدواج در بین جوانان کم شده است ، دختران به دلیل مسکن نداشتن پسران و نداشتن موقعیت شغلی مناسب و ادامه تحصیل از ازدواج دوری می کنند. ( طی کردن این مراحل و سپس به فکر ازدواج افتادن سن ازدواج را به آستانه 30 سالگی می رساند )


ü       دلایل افسردگی ناشی از کار

عوامل مختلفی به‌ عنوان منابع فشارهای روانی در محیط کار وجود دارند که گاهی تحمل آن ها از عهده فرد خارج است. گاهی هم شخص قادر به مقابله با این عوامل نیست و دچار عوارض متعددی می‌شود که طولانی شدن این فشارهای روانی به ایجاد فرسودگی شغلی منجر می شود و در پی آن، کسالت، بی ‌تفاوتی، عدم تصمیم‌ گیری صحیح، ناکامی،  خستگی مفرط و دلسردی در فرد می شود.

 

ü       رابطه اضطراب با افسردگی در دانشجویان تهرانی

اﻓﺴﺮدﮔﻲ و اﺿﻄﺮاب، ﻣﻲﺗﻮاﻧﺪ زﻧﺪﮔﻲ ﻋﺎدي ﻣﺎ را ﺗﺤﺖ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﻗﺮار داده و آن را دﭼﺎر اﺷﻜﺎل ﺳﺎزد ، اﻓﺮادي ﻛﻪ دﭼﺎر اﻓﺴﺮدﮔﻲ و اﺿﻄﺮاب ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻗﺎدر ﺑﻪ ﺑﺮﻗﺮاري ارﺗﺒﺎط ﻣﺆﺛﺮ و ﺳﺎزﮔﺎري ﺑﺎ دﻳﮕﺮان ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ.

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 22:38  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.      تاثیر ایجاد امنیت در وسایل نقلیه عمومی بر رفتار زنان در 3 سال اخیر در مناطق 5 6 7 تهران

برای هر خانم وقتی وارد محیط اجتماع می شود امنیت در الویت است . زیرا با امنیت است که می توان کار روزانه را به نحوه صحیح و رضایت بخش به پایان رساند و باعث نوعی رضایت مندی از خود شد و حتما در نوع برخورد زنان با همسران و فرزندان خود نیز تاثیر به سزایی می گذارد اما آیا امنیت می تواند باعث کنترل تنش های رفتاری هم شود؟

2.    تاثیر امکانات رفاهی بر راندمان تحصیلی دانشجویان دانشگاه های دولتی در شهر تهران در سال تحصیلی 92-91

در دانشگاه های دولتی گاهی به دلیل کمبود بودجه ممکن است امکانات رفاهی را به یک باره صرف سفر اساتید ودانشجویان نخبه برای همایش های بین المللی به خارج از کشور صرف شود و این عمل باعث کمبود رفاه در محیط آموزشی دانشگاه شود.

دانشجویان با ناامیدی و با این طرز تفکر که مسئولان به فکر رفاه ما نیستند به طور ناخوداگاه از رویه تحصیلی آنان کاسته شود و یا با ذوق و شوق اولیه به کارها و پروژه های درسی کمتر بپردازند.

 

 

3.  تاثیر آلودگی هوا بر سلامت کودکان سنین 8-5 سال مناطق 10-6-5 تهران در سال 92

خیلی از والدین پس از تعطیلی مدارس برای آلودگی هوا دست کودکان را گرفته و به بازار می روند درحالی که آموزش و پرورش به دنبال حفظ سلامتی این کودکان است اما افراد با این کار خود بر بیماری کودک خود می افزایند.

دیده شده که سطح سرب خون کودکان شهرنشین پایین آمده و ذرات نیتروژن با قطر کمتر از یک میکرون روی بافت ریه زمینه را برای بیماری هایی چون آسم از دوران کودکی روی افراد افزایش می دهند.

4.  تاثیر ازدواج بر روحیه کاری مردان سنین 25-20 سال در شهرستان گناباد استان خراسان رضوی در سال های 92-90

در این شهرستان سن ازدواج مردان نسبت به شهر تهران کمتر است و میخواستم بدانم که این افراد نسبت به دوستان مجرد خود چطور هم به درس و دانشگاه خود توجه اکید دارند و هم کار و درآمد معینی برای خود ایجاد کرده اند ؟

چه انگیزه ای درون آنها ایجاد شده که کارهای خود را با برنامه ریزی و بدون مشکل و بطور صحیح به اتمام می رسانند؟

5.   تاثیر سواد والدین بر رفتار دختران سنین 16-14 سال منطقه 15 تهران

خیلی از دختران به دلیل توقع بالا و از طرفی سطح سواد پایین والدین ، آنان را به عنوان مشاوران اصلی زندگی خود نمی دانند در حالی که هرچند مدرک دانشگاهی ندارند اما تجربه ی این گونه والدین می تواند باعث کمک به فرزندان خود شود اما گاه فرزند ، دوستان و یا هم سن سالان خود را برای مشورت در حیطه تصمیمات مهم زندگی انتخاب می کنند که باعث پشیمانی او می شود و این مسئله ممکن است یکی از عوامل ایجاد دوستی های نامشروع شود.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 20:46  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1:تاثير ميزان اطلاعات فروشنده ها از رون شناسي مصرف بر روند فروش آنها در مناطق مركزي كرج.

   هميشه اينكه چرا گاهي ازجلوي ويترين يك مغازه به سادگي عبور ميكنيم ولي ويترين مغازه ديگر جلب توجه بيشتري ميكند برايم جالب بود و اينكه نحوه چيدمان ويترين چه ميزان در افراد ميل به خريد ايجاد ميكند و فروشنده ها در چه حد از علم روانشناسي مصرف اطلاع دارند.

2:رابطه سن افراد با موضوعات جست جو شده از اينترنت از سنين 10 تا 20 سال در منطقه 3كرج

   مطالب جست و جو شده از اينترنت تا چه ميزان به سن افراد مربوط ميشود و افراد در سن هاي مختلف بيشتر به چه موضوعاتي علاقه دارند و خانواده ها در چه حد بر جست وجوهاي اينترنتي فرزندانشان كنترل دارند.

3:بررسي تاثير نرم افزار هاي اجتماعي(مسنجرها:مانند وي چت و لاين)بر روابط جوانان 18 تا30 سال دانشجويان دانشگاه ارشاد دماوند.

   آيا استفاده از اين نرم افزارها بر روابط دوستي دختران و پسران تاثير دارد؟چرا دولت مخالف استفاده از اين نرم افزارهاست و سعي در فيلتر كردن انها دارد و فيلتر كردن ان ها چه تاثيري بر ميزان استفاده جوانان از نرم افزارها دارد؟

4:بررسي ميزان اطلاعات خانواده هاي مناطق حومه اي كرج از روان شناسي رشد با وضعيت جسمي فرزندان 2تا6 سال آنها.

   چه ميزان علم روان شناسي رشد مي تواند بر وضعيت جسماني و سلامتي كودكان تاثير بگذارد و خانواده ها تاچه حد از اين علم استفاده ميكنند؟آيا بي اطلاعي خانواده ها از اين علم ممكن است باعث افزايش معلوليت كودكان شود؟

5:بررسي ميزان استفاده دانشجويان حسابداري از نرم افزارهاي حسابداري.

     دانشجويان حسابداري تا چه حد با نرم افزارها آشنايي دارند و استفاده از نرم افزارها چقدر بر درك بهتر مفاهيم حسابداري كمك ميكند؟+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 20:41  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

1-     1-  تاثیر علاقه یا عدم علاقه به رشته ی تحصیلی در موفقیت یا عدم موفقیت در زمینه ی کاری آینده ی دانشجویان.

(دلیل : موفقیت یا شکست در زمینه ی کاری تا چه حد با علاقه به کار و رشته ی تحصیلی مربوطه ارتباط دارد.)

2-      2- نقش حسابداری در جذب سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه پذیر.

(دلیل : سرمایه گذاران تا چه اندازه اطلاعات حسابداری(صورتهای مالی) را ملاک برای سرمایه گذاری خود قرار می دهند.)

3-    3-   تاثیر صمیمیت بین کارکنان یک واحد اقتصادی در عملکرد تک تک آنها و رسیدن به اهداف کل سازمان.

(دلیل : صمیمیت بین کارکنان موجب بهبود یا مانع عملکرد آنها می شود؟)

4-      4- تاثیر تعداد افراد خانواده بر رفتار فردی نوجوانان و جوانان.

(دلیل : نقش تک فرزندی و چند فرزندی در روحیه و اخلاق فردی.)

5-    5-   تاثیر روابط پیش از زادواج بر زندگی زناشویی بین جوانان 20-25 ساله تهرانی.

(دلیل : آیا این روابط خللی در زندگی آینده ی افراد ایجاد می کند ، و یا می تواند به عنوان یک تجربه به زندگی آینده ی فرد کمک کند!؟)

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 19:44  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Cambria","serif"; mso-ascii-font-family:Cambria; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Cambria; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

1-عوامل  موثر بر رفتارهای اعتراضی مردم در رسانه های جمعی نسبت به برخی فیلم ها   

چون در چند سال گذشته اعتراض گروه های مختلف مردم نسبت به سریال ها حتی فیلم های سینمایی به قدری افزایش یافته که حتی در بعضی موارد با در نظر نگرفتن علاقه سایرین به ان فیلم از پخش ان فیلم جلوگیری شده است.

2-تاثیر امکانات اموزشی در ایجاد انگیزه در دانشجویان دانشگاه ارشاد

چون بیشتر مواقع دانشجویان نداشتن انگیزه را ناشی از کمبود ها میدانند.میخواهم بفهمم که این کمبود واقعا به این میزان تاثیر گذار است یا این موضوع  تنها یک بهانه است.   

3-تاثیر انتقال پایتخت ازتهران  در میزان الودگی وترافیک تهران

در چند ماه گذشته با افزایش الودگی هوا پیشنهاد هایی مبنی بر انتقال پایتخت داده شد که گروهی موافق وگروهی مخالف بودند میخواهم بدانم این انتقال واقعا تاثیر گذار است یانه؟

4-تاثیر صداوسیما در استفاده نکردن جوانان تهران از کلمات انگلیسی

چون صدا وسیما اصرار زیادی به استفاده نکردن  از کلمات انگلیسی توسط مجریان دارد ودر چند سال گذشته تعداد معادل های فارسی که برای کلمات انگلیسی ارایه شده افزایش پیدا کرده ولی از طرفی میزان استفاده جوانان از کلمات انگلیسی افزایش پیدا کرده است .

5-تاثیرات اهدای جوایز به استفاده کنندگان محصولات در افزایش فروش

در چند ماه گذشته  تعداد تولید کنندگانی که به استفاده کنندگان محصولات  خود به قید قرعه جوایزی میدهند افزایش پیدا کرده ودربعضی ازشبکه ها مراسم قرعه کشی پخش میشود ایا میزان درامد به اندازه ای هست که هم جایزمیدهند وهم مخارج مربوط به پخش از تلویزیون را میدهند؟

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 19:34  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیرات بانکداری الکترونیک در کاهش اتلاف وقت(مناطق 1 ،3،2)دهه ی 80 تا 90:

تمامی استفاده کنندگان از این سیستم نوین به خوبی از علل وجود و مزایای سیستم بانکداری الکترونیک آگاهی نسبی دارند از این رو این تحقیق به صورت اجمالی به شما از قابلیت های کلی این سیستم و همچنین قابلیت اتکای آن اطمینان می دهد.زیرا این فرایند در قرن 20مراحل تکاملی خود را طی نموده.

2-تاثیرات امکانات رفاهی بر افزایش انگیزه کارکنان سازمان مخابرات استان تهران در دهه ی 80:

همه روزه همه افراد در هر جایگاهی با وجود یا عدم وجود امکانات رفاهی در مسائل روزمره سازمان ها روبرو هستند از این رو این تحقیق به شما کمک می کند که تاثیرات مثبت امکانات رفاهی و افزایش انگیزه (در نمونه ای سازمان مخابرات انتخاب شده )را دانسته و در روند سیر تکاملی سازمان از این روش ها استفاده کافی نمایند.

3-تاثیرات استفاده از اینترنت بر دانشجویان دانشگاه ارشاد ورودی 90-91:

تقریبا تمامی دانشجویان با اینترنت آشنایی نسبی دارند از این رو این تحقیق به شما  این اطمینان را می دهد که طبق نمونه ی منتخب عوامل موثر بر افزایش آگاهی و معلومات و همچنین نحوه ی استفاده ی بیشتر استفاده کنندگان از اطلاعات اینترنت را برای شما مشخص و سازماندهی کند.

4-عوامل موثر بر پیدایش استاندارد های حسابداری در ایران دهه ی 80:

در سازمان ها و شرکت ها اصولا روابطی برای استفاده کنندگان داخلی و خارجی وجود دارد که این ضوابط به عنوان استاندارد حسابداری در متن صورتهای مالی استفاده می شود تا اطراف در مورد قابلیت اتکای این صورتها اطمینان حاصل کنند و از این رو محقق علل پیدایش و عوامل موثر بر پیدایش این استاندارد ها را پیگیری کرده است.

5-علل وجود حسابرس از لحاظ دلایل ارجاع کار در قرن 20:

یکی دیگر از عواملی که تامین کننده قابلیت اتکای صورتهای مالی در قرن 20 است وجود حسابرس در سازمان است. از این رو این تحقیق در مورد علل وجود حسابرس الزامی در شرکت هایی مانند بورس بررسی های لازم را می کند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 17:39  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

بسم الله الرحمن الرحیم

سرکار خانم دکتر توحیدلو

احتراماً؛ در خصوص ارائه تحقیق درس روش تحقیق، پنج موضوع پیشنهادی اینجانب همراه با بررسی، تحلیل و ضرورت موضوعات، ایفاد می گردد.

----------------------------------------------------------------------------------------------


1: بررسی تأثیر عائله مندی مجرم بر تعیین، نوع و اجرای مجازات
توضیح: مجازات بزهکار بر اساس اغلب نظریات جرم شناسی، ضرورتی انکار ناپذیر است. با این وجود برخی از مقررات جزایی در شرایطی خاص، از شدت و خشونت مجازات کاسته و آن را ملایم تر می سازد. گاهی هم وجود شرایط خاص سبب اعطای امتیازاتی به بزهکار می شود که ویژگی های ذاتی مجازات را نفی میکند و حتی به نظر می رسد سبب بخشش و به قولی نوازش بزهکار می شود. یکی از این عوامل، شرایط خانوادگی و عائله مند بودن مجرم است که به موجب قوانین یا رویه قضایی موجب کاهش مجازات یا اعطای امتیازاتی به بزهکار می گردد. بنابر این این شبهه پیش خواهد آمد که آیا عائله مند بودن عاملی برای گریز از مجازات و موجب سوء استفاده مجرمان برخوردار از چنین وضعی است یا سیاست قانونی و قضایی در تزاحم دو امر مهم از سوی یکدیگر قرار می گیرند؟
---------------------------------------------------------------------------------

2: تاثیر وضعیت تحصیل خانواده بر وضعیت تحصیلی فرزندان در تهران

توضیح:ازآن جا که تحصیلات والدین می تواند نقش مهمی در امر تربیت فرزندان داشته باشند و والدین تحصیلکرده به دلیل احراز مشاغل بهتر و مفید تر به خودی خود از فرهنگ بالاتر ومحیط وموقعیت بهتری برخوردار خواهند بود و برخورداری از موقعیت خوب اجتماعی به نوبه خود باعث تأثیر روی نگرش فرزندان نسبت به والدین واحساس امنیت و اعتماد به نفس آنها می شود ودرنتیجه بهتر می توانند با محیط خود ارتباط برقرار کنند و همین امر موجب رشد وشکوفایی استعدادآن ها می شود. درحالی که کودکی که والدین وی تحصیلات خوبی ندارند نه تنها نمی توانند به وجودآنها افتخار کنند بلکه در خود احساس حقارت می کنند. وارتباط وتعامل آنها از سایرین کمتر است .البته تحصیلات به تنهایی نمی توانند عامل پیشرفت فرد محسوب شود. اما ازآنجا که تحصیلات میتواند موجب آگاهی بیشتر والدین وقرار گرفتن آنها در وضعیت اجتماعی، اقتصادی بالاتر گردد و نیز در تحقیقات ثابت شده که شغل و سطح اجتماعی والدین نیز رابطه مستقیمی با پیشرفت تحصیلی فرزندان دارند، بنابراین ملاک انتخاب تحصیلات والدین و تأثیری که بر روی پیشرفت تحصیلی فرزند آن ها می گذارد به این دلیل منظور شده است که خانواده های با تحصیلات بالاتر فرزند کمتری دارند و بنابراین بهتر می توانند با آنها در ارتباط باشند. معمولاً وقت بیشتری برای رسیدگی به مسائل آن ها را دارند.

                                   -------------------------------------------------------------------------------- 3: بررسی تأثیر هنرهای ادبی در تربیت دینی کودکان با تأکید بر قصه های قرآنی

توضیح: هنر و دین از مقوله هایی هستند که از آغاز آفرینش انسان تا کنون، همگام با یکدیگر، حیات و هستی بشر را درنوردیده اند. این پیوستگی دین و هنر ، ریشه در پنهان جان و عمق هستی انسان و جهان دارند و با گوش دل می توان راز « فطرة الله التی فطر الناس علیها » را از آنها باز شنید. بنابراین همچنان که دین مقدس و تعالی است، هنر نیز ریشه در قداست و تعالی جویی انسان دارد. ادبیات و هنرهای ادبی از دیرباز یکی از مهم ترین و متداول ترین شاخه های هنر به شمار می آمده اند و حتی با ظهور هنرهای جدید هنوز هم از رونق نیفتاده اند. یکی از مصادیق بارز هنرهای ادبی قصه است. با قصه نه تنها می توان انسان را با میراث فرهنگی و آداب جامعه خود و جهان آشنا ساخت و قدرت تفکر را در او پرورش داد ، بلکه می توان زمینه خود سازی و جامعه سازی را در انسان برانگیخت.  تأثیر تربیتی قصه های قرآنی در کودکان نیز به وطریق اولی از اهمیت بالاتر و به سزاتری برخوردار است.چه؛ قرآن کتاب هدایت انسان ها در تمامی اعصار است و اهمیت این مسأله از آنجایی برداشت می شود که خداوند در سوره مبارکه یوسف آیه سوم خطاب به پیامبرش می فرماید: « نحن نقص علیک احسن القصص بما اوحینا الیک هذا القرآن و إن کنت می قبله لمن الغافلین. » و نیز با تأکید بر این نکته که خداوند از داستان های قرآن به « احسن القصص » یعنی بهترین قصه ها تعبیر کرده. بنابراین اگر ما قصه و ادبیات را جزو لاینفک ساختار ذهن یک کودک تصور کنیم، می توان اهمیت و تأثیر قصه های قرآنی را در تربیت دینی کودکان مؤثر دانست.

                                          --------------------------------------------------------------------------- 4: بررسی رابطه قوانین اصلاحی مقررات طلاق و تأثیر آن بر نرخ طلاق

توضیح: با توجه به اهمین تشکیل خانواده، استحکام آن و پیامدهای منفی طلاق در جنبه های مختلف زندگی انسان از یک سو و اهمیت قانون از سوی دیگر، بررسی نقش و تأثیر قانون در میزان و نرخ طلاق ضروری است.  با توجه به ماده واحده اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب سال 1371 مجمع تشخیص مصلحت نظام که بر اساس قانون مذکور برای طلاق در تمامی موارد حتی زمانی که زن و شوهر توافق دارند ، مراجعه به دادگاه الزامی گردیده است و نیز برای ثبت رسمی طلاق صدور گواهی عدم امکان سازش به وسیله دادگاه لازم است. با این اوصاف این سؤال مطرح است که در حال حاضر چرا آمار طلاق نه تنها کاسته نشده، که روبه افزایش است؟
--------------------------------------------------------------------------------------
------------------------ 5: تأثیر دین و نماز در میزان آرامش و کم شدن استرس بین جوانان
توضیح:دوره جوانى از مهم‏ترين و حساس‏ ترين دوره‏ هاى زندگى انسان به شمار میرود; زيرا در اين دوره جوانان به دنبال يافتن هويت‏ خويش، در مسير شكل دادن به شخصيتى متكى به خود گام برمیدارند. داشتن امنيت روحي و رواني در اين دوره تاثير به سزايي در هويت يابي جوانان دارد.

همه انسانها در تمام عمر، خصوصا دوران پر مخاطره جواني نيازمند احساس امنيت و آرامش‏ اند، اما بيشتر آنان نمي‏دانند كه چگونه بايد آن امنيت روحي و رواني را به دست آورند.

از جمله راههاي بسيار مهم و موثر در احساس امنيت روحي و رواني و كسب آرامش براي جوانان، ارتباط مستقيم و بي واسطه جوانان با پروردگارشان، يعني نماز است. نماز، كبريايي و عظمتي دارد که خداي تعالي، آن را به عظمت توصيف مي‏كند. خداوند متعال، چنين مقدّر كرده انسانهايي که با او ارتباط و بر نماز و ذکر او مداومت داشته باشند، به برکت نماز، در دنيا و آخرت سعادتمند و از حيات طيبه برخوردار گردند.

قرآن کريم براي پرورش شخصيت انسانها و ايجاد تغيير در رفتار آنان، خصوصا در ايام جواني، روش كار و ممارست عملي در زمينه افكار و عادات جديد رفتاري را (كه در نظر دارد در نفوس آنان تحكيم بخشد)، به كار گرفته و به همين منظور عبادات مختلفي چون نماز، روزه، زكات و حج و مانند آنها را واجب كرده است. در اين بين نماز و ارتباط با خدا بيش از ساير عبادات به جوانان امنيت و آرامش روحي و رواني عطا مي کند.

نماز به عنوان ذکر خدا به روح و روان تشنه جوان آرامش بخشيده، اطمينان خاطر درونی را در او تقويت می کند. چون نماز اقبال بخدا، و التجاء به اوست، روح ايمان را زنده می سازد، و به جوان مي ‏فهماند كه بجایی تكيه دارد كه انهدام پذير نيست، و به سببى دست زده كه پاره شدنى نيست.

جوان نماز گزار هرگز دچار اضطراب ناشي از گناه نمي شود، احساسي كه بسياري از جوانان بي نماز از آن رنج مي برند اين عدم اضطراب جوان نماز گزار نتيجه و ثمره ارتباط او با خالق مهربان اوست.

جوان نمازگزار ديدگاه خاصي به هستي دارد، ديدگاه ويژه جوانان نمازگزار به زندگي در دنيا و ثبات شخصيت آنها باعث مي شود که همواره احساس آرامش و امنيت روحي و رواني نموده، در مقابل افت و خيزهاي غير منتظره زندگي دچار ترس و اضطراب نشوند، و در نتيجه به حذف آن گروه از تغييرات هيجاني كه سبب بهم خوردن امنيت روحي و رواني آنان است، از زندگي خود بپردازند.


--------------------------------------------------------------------------------------

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 17:27  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیر امکانات رفاهی بر راندمان تحصیلی دانشجویان

بنظرمن وجود امکانات رفاهی باعث ایجاد انگیزه، توجه و تمرکز بیشتر دانشجویان به تحصیل می شود. با مقایسه ی دانشجویان دانشگاه های مختلف در شهر تهران با امکانات رفاهی متفاوت میتوان به تاثیر گذاری این موضوع بر روند تحصیلی دانشجو پی برد.

2.تاثیر مُد بر زندگی جوانان تهران

به نظر می رسد پدیده مدگرایی در بین جوانان تهرانی بسیار رایج تر از سایر شهر ها بوده. بررسی این پدیده برروی دیگر جنبه های زندگی آنها می تواند موضوع تعیین کننده ای در آینده شان باشد.

3.تاثیر ماهواره بر جوانان زیر 20 سال

ماهواره باعث الگو برداری نامناسب جوانان می شود. بنظر می رسد خانواده هایی که ماهواره ندارند و یا مخاطب همیشگی برنامه های آن نیستند نسبت به خانواده هایی که وقت بیشتری برای دیدن برنامه های ماهواره ای میگذارند زندگی ساده و صمیمی تری دارند و به دور از مشکلات خانوادگی حاد هستند.

4.تاثیر آلودگی هوا بر وضعیت تحصیلی دانشجویان در مناطق مرکزی شهر تهران

بنظر می رسد افرادی که در منطق مرکزی و شلوغ تر و آلوده تر تهران رفت و آمد دارند خسته تر و دچار بیماری های متنوع تری هستند. وجود آلودگی با پیامدهای منفی خود باعث افت تحصیلی دانشجوهایی می شود که در این مناطق رفت و آمد دارند.

5. تاثیر اختلاف نظر والدین و فرزندان بر زندگی جوانان 15 تا 20 سال

وجود اختلاف نظر در بین والدین و فرزندان باعث ایجاد تصمیمات خودسرانه فرزندان می شود. و یا اعتماد بیشتر فرندان به افرادی خارج از محیط خانه و خانواده و دوری آنها از کانون خانواده می شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 13:53  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیر تکدی گری در آینده دخترانی (نسل جدید)که به این کار مشغولند:

تکدی گری باعث میشود که از دختران جوان سواستفاده های زیادی شود.و ممکن است در آینده،به کار های بدتری بپردازند

2-تاثیر اینترنت بر فرزندان نسل جدید:

اینترنت در نسل جدید باعث کم شدن روابط فرزندان با خانواده ها شده است و جذب شدن زیاد نوجوانان در فضای مجازی است که اکنون جوانان بیشتر وقت خود را در اینترنت به سر میبرند

3-تاثیر تعداد فرزندان در بهبود روابط خانوادگی در خانواده های شاغل 

متاسفانه در سال های اخیر تک فرزندی در کشور رواج یافته است در کنار آن اشتغال والدین نیز به دلیل مشکلات مالی جدی و همه گیر شده است.این اتفاق ها به طور ناخودآگاه کودک را مجبور می کند برای فرار از تنهایی به سمت گروه های همسال ناشناس برود .در سال های اخیر ایت خلا توسط پدر بزرگ مادربزرگ خواهر و.... پر می شد اما امروزه این روابط وجود ندارد و در کنار آن ورود اینترنت و شبکه های مجازی به داخل خانه ها و پر شدن وقت بچه ها به استفاده از این وسایل باعث بروز آسیب های زیادی شده است


4-انگیزه گرایش جوانان به اعتیاد در شرایط کنونی:

امروزه شاهد تجزیه تحلیل های متفاوتی از معضل اعتیاد جوانان به مواد مخدر و مشکلاتی که مبتلایان برای خود ،خانواده و اجتماع ایجاد کرده اند و می کنند هستیم.و بررسی این که چرا آمار اعتیاد در سنین 17 تا 25 سالگی بیشتر است؟

5-تاثیر بیکاری بر جوانان پس از تحصیل در دانشگاه:

افسردگی و نا امیدی ناشی از بیکاری از عوامل موثر گرایش جوانان به سمت اعتیاد است.بیکاری جوانان تاثیر زیادی در شیوع ناهنجاری های اخلاقی در جامعه دارد و آسیب های آن فقط به امور اقتصادی در کشور منتهی نمیشود.(به خاطر توقع آن ها از اینکه پس از تحصیل در شغل مناسبی مشغول به کار شوند.)

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1392ساعت 12:36  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

با سلام و عرض خسته نباشيد

عوامل موثر بر كاهش رغبت اكثر  دانشجويان دختر دانشگاه ارشاد دماوند ورودی ۹۰-۸۹بر يادگيري دروس و قابل قبول بودن  نمره ۱۰  براي ان ها

كاهش تمايل دانشجويان اكثر دانشگاه هاي غير دولتي و ازاد بر افزايش ارتقاي علمي و تلاش براي كسب نمره ۱۰يك نگراني تلقي مي شود .ايا واقعا پاس كردن مهم است يا درس خواندن؟

تاثيرات ارزشيابي ديگران بر روي رفتار فردي

چرا حضور يك فرد در جامعه كه وي‍ژگي هاي متفاوتي با يك فرد عادي دارد مورد ديد همه قرار گرفته و باعث راندن ان شخص از جامعه ميشوند؟به عنوان مثال  افراد معلول وافراد قد بلند مثل من كه كم كم دارم از جامعه رانده ميشوم.

تاثيرات اموزش هاي دانشگاهي بر رواج اخلاق حرفه اي حسابداري

در دانشگاه هاي امريكا واحدي به نام اخلاق حرفه اي در واحدهاي دانشگاهي است حال انكه در ايران با وجود اين فساد مالي واحدي به اين نام وجود ندارد.

بررسي دلايل افزايش بروز تخلفات مالي در بانک ملی و صادرات

با توجه به  افزايش اختلاص در سال هاي اخير و ارتباط اين موضوع با رشته دانشگاهيم مشتاق به اگاهي از عوامل و دلايل و اينكه با توجه به سيستم هاي پيشرفته حسابداري چراي جلوي ان اختلاصات گرفته نمي شود؟

عوامل موثر بر افزايش پرخاشگري جوانان سن ۲۱-۲۰ دانشگاه ارشاد دماوند ورودی۹۲-۹۳ در برخورد با والدين و عدم پذيرش تجربه ان ها

زود ازكوره در رفتن جوانان يك نگراني براي موفقيت در زندگي و  دست وپنجه كردن با مشگلات در آينده را به وجود اورده است و اگاهي از اين عوامل يكي از دغدغه هاي من به شمار ميرود.چون من يكي از ان افراد هستم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم اسفند 1392ساعت 23:47  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

سلام استاد

روز یا شب شما بخیر!

_ تاثیر آلودگی هوا بر روی محیط زیست

به خاطر این که محیط زیست رو به نابودی است و آلودگی هوا هم به سرعت رو به افزایش است و مخل زندگی شده . علت انتخاب موضوع بیداکردن رابطه میان این دو.

ـ تاثیرمدرک دانشگاهی داشتن بربیداکردن شغل

امروزه بدون داشتن مدرک دانشگاهی شغلی بیدانمی شود. ازطرفی هرچه مدرک دانشگاهی بالاتر

می رود بازهم شغلی بیدانمی شود(شغل خوب)

- تاثیرحجاب داشتن برایمان قلبی

مبنای داشتن ایمان قلبی وواقعی آیاذاشتن حجاب است. آیاحجاب بایه ی ایمان است. برای داشتن حجاب چه کارهایی بایدکرد.(منظورازحجاب چادراست)

- بیداکردن شغل حسابداری بایادگیری نرم افزارهای حسابداری درآموزشگاه های خصوصی بدون تحصیل دردانشگاه ها و همچنین بیداکردن شغل حسابداری با مدرک دانشگاهی حسابداری

علت انتخاب این است که آموزشگاه ها بامدت زمان کوتاه نرم افزارهای حسابداری رایادمی دهند. حال آنکه برای داشتن مدرک لیسانس حداقل ۴سال بایدطی شود بعلاوه بدون یادگیری نرم افزارها. یک دانشجودرکنارگرفتن مدرک لیسانس بایدخودش نرم افزارهای حسابداری رایادبگیرد وگرنه شغلی بیدانمی کند.

- تاثیرورزش درسلامت روحی و جسمی افراد

باوجوددغدغه های فکری ومشکلات فراوان امروزه تنها چیزی که به سلامت افرادکمک میکند ورزش می باشد. 

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم اسفند 1392ساعت 17:24  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

حانیه بخشی پور                                                                                                  

1-تاثیرات شیوع کودک آزاری و نیز پیش بینی آن از طریق بررسی افسردگی و اضطراب والدین بر رفتار دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی استان تهران سال 90-91                                           

-رابطه ی بین کودک آزاری و افسردگی و اضطراب والدین                                                   

این دسته از کودکان دچار این مشکل از دیگران و دوستان کناره گیری و اجتناب کرده .پرخاشگر و مضطرب بوده و در مواقع بسیاری دچار افت تحصیلی شدیدی هستند.رفتارهای ناسازگارانه ای که این کودکان از خود نشان می دهند باعث ضعف اجتماعی واز دست دادن روابط دوستانه می شود.           

2-تاثیر آموزش بازی درمانی مادران بر مشکلات رفتاری کودکان دختر مقطع ابتدایی دارای ناتوانی های یادگیری در شهر اردبیل سال 90-91                                                                      

مشکلات رفتاری به شرایطی اطلاق می شود که در آن پاسخ های هیجانی و رفتاری در مدرسه با هنجار های فرهنگی و سنی و قومی تفاوت داشته باشد به طوریکه بر عملکرد تحصیلی فرد و مراقبت از خود و رفتار در کلاس و .....تاثیر منفی بگذارد.                                                                    

3-آثار شیوه های مقابله با استرس بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان مقطع راهنمایی شهرستان مرودشت سال 87-88                                                                                                    

دوره ی نوجوانی دوره ی انتقال از کودکی به بزرگسالی است در این دوره تغییرات زیستی و روانی فراوانی صورت می گیرد و میزان قابل توجهی از استرس را بر نوجوانان تحمیل می کند .این شرایط شیوه های مقابله ای مناسب را در نوجوانان می طلبد.                                                      

4-تاثیر توجه و سبک های یاد گیری بر حافظه ی آشکار و ناآشکار دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده ی فنی مهندسی دانشگاه پیام نور مرکز اهواز سال 89-90                                                

دانشجویانی در هر کلاس وجود دارند که توجه متمرکزی به درس نداشته وچیز زیادی یاد نمی گیرند .چگونه افراد می توانند به طور موثر یک محرک را از میان سایر محرک ها مورد توجه قرار دهند؟

آیا میتوان سبک های موثر یادگیری را که مناسب با موضوع درسی و ویژگی های دانشجویان است به آنان آموخت؟                                                                                                     

5- عوامل موثر در پرورش اعتماد به نفس در کودکان و نو جوانان شهر لواسانات سال 91-92      

تشخیص عزت نفس صدمه دیده در بچه هایی که در زمینه ی اعتماد به نفس کمبود دارند یا از زندگی می هراسند .مشخصه ی این کودکان :کمبود خود آگاهی .برخورد منفی توام با بدبینی به زندگی.نیاز به تشویق دیگران و......                                                                                          

6-تاثیر آوای قرآن بر میزان اضطراب بیماران استان تهران سال 85-86                                

اضطراب در بیماران باعث افزایش تعداد نبض.درد شکم .تعریق کف دست ودر مواقع شدید استفراغ و شوک می شود .                                                                                                

چه روشی می توان به کار برد که محرک های روانی را در این افراد را کاهش دهد. ؟                       

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم اسفند 1392ساعت 12:0  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱.تاثیر داروهای روانگردان بر روی زندگی زناشویی در تهران ۲.تاثیر الودگی هوا بر رفت وامد به مرکز شهر تهران    ۳.تاثیر محیط مهد کودک بر افزایش خشونت در کودکان در تهران ۴.تاثیر امواج ماهواره ای بر دنیا امدن کودکان نارس ۵. تاثیر ازایش سخت گیری در مدارس بر انگیزه دانش اموزان در شهر شیراز

تاثیر امواج ماهواره ای بر به دنیا امدن کودکان نارس

امروزه ماهواره به عنوان یک وسیله ارتباطی به دنیای خارج مورد توجه عموم افراد قرار گرفته است علاوه بر استفادهای موثر از ماهواره استفادهای نامناسبی از این وسیله ارتباطی میشود که بعضی از کشور ها به لحاظ امنیتی پارازیت هایی بر سراسر کشور میاندازند که تاثیر نا مناسبی بر زنان باردار میگذارد وباعث به دنیا امدن کودکان نارس میشود .

تاثیر الودگی هوا بررفت و امد به مرکز شهر تهران

امروزه الودگی هوا به عنوان یه مشکل بزرک در کشور مطرح شده است که موجب افزایش بیماری و گرفتی قلب وعروق در افراد موسن شده است ورفت وامد به مرکز شهر را دشوار میکند و اخلال های زیادی در شهر به وجود می اورد از جمله طرح زوج وفرد کردن اتومبیل ها و حتی تعطیلی کارخانجات صنعتی

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 22:56  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱-اثرات از بین بردن مراکز تاریخی و مشهور کشور بر روی جایگاه ایران در بین کشورهای باقدمت در ۱۰ سال گذشته

علت:کشور های توسعه یافته امروزی همچون اروپا و آمریکا به دنبال ایجاد مراکز تاریخی برای خود هستند اما کشوری چون ایران با این عظمت تاریخی نسبت به نابودی این مراکز بی اعتناست.نگهداری تاریخ برای پابرجا موندن فرهنگ هر کشور ضروری است.

۲-اثرات بالا بودن هزینه درمان در کلان شهر تهران بر میزان فوت کودکان سرطانی ۵ تا ۱۰ سال در ۵ سال اخیر

علت:با توجه به کاهش رشد  جمعیت در این سالها و هزینه های بالای درمان و حقوق های زیر یک میلیون تومان اکثریت مردم-کوکان امروز و آینده ساز فردا در چه بحرانی قرار دارند.

۳-اثرات عدم ثبات اقتصادی بر روی انگیزه جوانان ۲۰ تا ۲۵ سال پایتخت برای ادامه تحصیل

علت:نیاز روزافزون دانش و تکنولوژی در رشد و پیشرفت هر کشوری به وفور دیده می شود. سوال اینجاست که با این هزینه های بالا جوانان قادر به ادامه تحصیل هستند یا خیر. به یاد انشاهای دوران کودکیٍ" امروزه علم بهتر است یا ثروت؟"

۴-اثرات پیشرفت تکنولوژی بر نابودی کره زمین در در یک دهه گذشته

علت: زیاد شدن اخبار مربوط به نازک شدن لایه اوزون و تاثرات آن بر نسل هاب آینده  و  رعایت نکات قابل توجه در کم شدن این خطرات

۵-نظام آموزشی ضعیف در مقطع تحصیلی متوسطه و عدم یادگیری نوجوانان برای بهتر زندگی کردن

علت:اصولی نبودن آمورش و پرورش و عدم توجه به زندگی آینده نوجوانان و جوانان و یاد ندادن طریقه  درست زندگی کردن برای کاهش میزان طلاق

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 22:53  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱_تاثیر امکانات رفاهی بر راندمان تحصیلی دانشجویان دانشگاه های دولتی تهران_درسال تحصیلی۹۲_۹۱

علت انتخاب موضوع این بوده است که چون درکشورهای خارجه اکثر امکانات برایشان مهیا است خیلی راحت تر وبا تمرکز بیشتری میتوانند مطالعه کنند وبعد از کلاس میدانند که جایی برای رفتن دارند تا خستگیشان رابرطرف کنند در حالی که در برخی از دانشگاه های ما این چنین نیست.حال سوالی که پیش می اید این است که ایجاد محیطی ارامش بخش ایا تاثیر بسزایی را در یادگیری مفایم دارد یا خیر؟

۲_تاثیرات بانکداری الکترونیکی بر ترافیک

چون فکر میکنم که بانکداری الکترونیکی بر ترافیک شهری هیچ کمکی نکرده وعلت اصلی ترافیک فقط شاید گوشه چشمی از ان برداشته باشد ولی این سوال به وجود می اید که باوجود اینکه این شیوه در کم کردن اتلاف وقت بسیار نقش بسزایی داشته چرا ترافیک شهری همچنان به روال قبل ادامه دارد؟

۳_عوامل موثر برپیدایش بانکداری الکترونیکی

انگیزه ی من از این موضوع این بو،ده است که واقعا یکی از مهم ترین چیزهایی که باعث پیدایش بانکداری الکترونیکی شد ترافیک بوده است ویا عوامل دیگری منجر به یک همچین فرضیه ایی شده بود.

۴_علت بروز افکار مخرب وبدبینی زنان خانه دار نسبت به نزدیکان خود

انگیزه ی من در این موضوع فکر کردن زنان خانه دار به موضوعات پیش پا افتاده بوده است که باشاخ وبرگ دادن به موضوعات کوچک ان را برای خود بزرگ جلوه میکنند ودر اخر ان افکار بر انان غلبه کرده و دیگران رااز نظر وی بد جلوه میدهد.

۵_عوامل موثر بر نگهداری حیوانات خانگی به جای نگهداری فرزندان

افراد برای انکه احساس خودشان را در هر رده ی سنی بروز دهند نیاز به کسی یاچیزی دارند که ان احساس رابا وی درمیان گذارند وحیوانات اهلی چون این خصوصیت را دارند که فقط به صاحبشان عشق میورزند بهترین کیس هستند ولی برخی از افراد به این معتقد هستند که هیچ چیز جای هم نوع را نمیگیرد ولی بااین وجود همچنان برخی از افراد حیوانات را برای خود برمیگزینند.


+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 21:48  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیر تکدی گری در فرهنگ جامعه در 10 سال اخیر:

 تکدی گری باعث سوء استفاده از اطمینان و پول افراد،فریب آنها و کاهش انگیزه کمک رسانی می شود.

2.تاثیر تلفن همراه بر روی کودکان زیر 12 سال:

 استفاده بیش از حد تلفن همراه، وابستگی بیش از حد به آن،کاهش انگیزه درس خواندن و پرخاشگری درکودکان را به همراه دارد.

3.تاثیر استرس شب امتحان در نتیجه آزمون در مقطع راهنمایی:

 استرس شب امتحان باعث شکست در آزمون با وجود یادگیری بالا،کاهش اعتماد به نفس و فرار از آزمون در فرد می شود.

4.تاثیر اختلاف نظرها بین والدین و فرزندان در زندگی روزمره فرزندان:

 اختلاف نظرها منجر به تفرقه و جدایی ،فرار از محیط خانواده و تصمیم گیرهای خودسرانه و بدون اطلاع خانواده می شود.

5.تاثیر روابط پیش از ازدواج برزندگی جوانان 23 تا 27 ساله:

روابط پیش از ازدواج شک و تردید در زندگی مشترک،ترس از گذشته و برملا شدن آن و کاهش انگیزه برای تشکیل خانواده را به همراه دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 18:9  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

به نام خدا

موضوع اول :تاثیر تورم ما یحتاج زندگی در نارضایتی ملت از دولت

از دغدغه های گریبان گیر جوامع امروزی که موجب نگرانی مسوولین نیز گردیده است تورم روز افزون مایحتاج زندگی مردم ایران است که سوال های زیادی را به وجود آورده است.

عامل مهم و تاثیر گذار برتورم چیست؟و اما نقش دولت در مهار تورم چیست؟مردم چه نقشی میتوانند داشته باشند؟نقش رسانه بویژه صدا و سیما در خصوص ترویج فرهنگ مصرف بهینه چیست؟این ها و مسایلی شبه اینها از جمله سوالاتی است که فکر مردم و مسوولین را به خود متوجه ساخته است و اما راه حل چیست؟...

 موضوع دوم:تاثیر برنامه های هدفمند ماهواره ای تنظیم شده از سوی دشمن بر فرهنگ اجتماعی کشور

دغدغه ای که همواره با آن روبه روییم وذهن جوامع امروزی را به خود مشغول ساخته و عامل بسیاری از انحرافات بشری است اما سوالی که مطرح است این است که هدف اصلی دشمن از تدوین برنامه های هدفمند خانوادگی که از طریق ماهواره ها به خانه ها هجوم میبرد چیست؟ استفاده از برنامه های اشاره شده چه عواقب شومی برای جوانان خواهد داشت؟نقش خانواده ها در خصوص عدم تاثیر گذاری برنامه های هدفمند دشمن بر روی جوانان به چه میزان است؟                             

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

موضوع سوم: تاثیر عدم ازدواج به موقع جوانان در کاهش توانمندی و در نهایت افزایش سن کشور به همراه معضلات اجتماعی

یکی دیگر از دغدغه ها عدم استقبال جوانان از ازدواج به موقع است که سوالات ذیل در این خصوص مطرح است:

عدم ازدواج به موقع جوانان چه عواقبی را برای خانواده به همراه خواهد داشت؟

جوانان از نظر روحی و روانی دچار چه معضلات اجتماعی خواهند شد؟و اما راهکار پیشگیری چیست؟آیا خانواده ها علت عدم استقبال جوانان از امر ازدواج می باشند؟و سوالاتی از این نوع که رسیدن به جواب این مسایل نیاز به بحث و بررسی دارد.

موضوع چهارم:تاثیر هجرت جوانان ساکن روستاها به شهر ها در کاهش تولیدات کشاورزی کشور

از جمله دغدغه های کشور هجرت جوانان به شهر هاست در واقع چه عواقبی را میتواند به دنبال داشته باشد؟چه تاثیرات منفی ای برای شهر ها میتواند داشته باشد و اصلا علل و عوامل هجرت جوانان به شهر ها چیست و در کاهش توسعه ی اقتصادی چه تاثیری خواهد گذاشت؟سوالات زیادی در این خصوص مطرح است که به دنبال جواب قانع کننده ای برای آن ها هستیم

موضوع پنجم:تاثیر رکود تورمی یا تورم رکودی بر جامعه چیست؟

پدیده ی ناشناخته ای که اکنون با آن مواجه ایم رکود تورمی و تورم رکودی است که هنوز به راه حل دست پیدا نکرده ایم در واقع چه باید کرد؟سیاست انقباضی یا انبساطی کدامیک؟این سوالی است که دولت ما با آن مواجه است اگر سیاست انقباضی اجرا کنیم بر رکود دامن زده ایم و اگر سیاست انبساطی اجرا کنیم بر تورم دامن زده ایم پس چه باید کرد؟جامعه ی ما با وجود چنین مشکلی چه عاقبتی خواهد داشت؟چه سیاستی باید به کار گرفته شود؟این ها سوالاتی است که جواب آن ها را نمیدانیم و در صدد پیدا کردن جوابشان هستیم...

با سلام و عرض خسته نباشید بنده (سپیده مجلسی) در نظر دارم موضوع پنجم را موضوع اصلی خود قرار دهم اما اگر شما نیز مرا راهنمایی کنید و مشکلم را بگویید تا اگر اشکالی بود با کمک شما حل کنم ممنون میشوم.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 17:44  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

5موضوع ودلایل پیدایش موضوع

1) ((عوامل موثر برافزایش خیانت زن و شوهر به یکدیگر در سال های اخیر))

انگیزه آنها از خیانت چیست؟ بر طرف کردن نیازهای جنسی یا تنوع طلبی ؟ازدواج از روی اجبار بوده که خیانت می کنند؟

2)عوامل ایجاد امنیت برای زنان در مترو در سال های اخیر در تهران

چرا با اینکه در مترو بخش زنان را جدا کرده اند و ماموران ایستگاهها اجازه ورود به قسمت بانوان را نمی دهند با این حال همیشه مردان زیادی وارد قسمت بانوان می شوند؟

3)تاثیر عوامل تفکیک جنسیتی در برخی رشته های دانشگاهی ایران

چرا دخترها نمی توانند  رشته هایی را انتخاب کنند که می دانند در آن موفق تر هستند و به آن ها علاقه مندند ؟ دلیل این تفکیک بر چه اساسی بوده ؟ توانایی جسمی دختران ؟ یا برای ایجاد فرصت به پسران؟

4)تاثیرافزایش زنان خیابانی  در ازدواج در شهرهای بزرگ ایران

چرا این زنان دست به این کار می زنند ؟ چرا با پول ناچیز تن خود را به حراج می گذارند؟ چرا مردان به راحتی با هر زنی هم بستر می شوند؟

5)عوامل موثر در بوجود آمدن موسسه های مالی و اعتباری مختلف در ایران

چرا با وجود بانک های دولتی و خصوصی بسیار این موسسه ها تشکیل می شود ؟ آیا تسهیلات آنها از بانک ها بهتر است ؟

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 16:51  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱.عوامل ماثر در پدیده خود افشاگری و به اشتراک گذاشتن مطالب خصوصی و شخصی در فضای مجازی

(چه دلیلی میتواند وجود داشته باشد که عکس ها و یا احساسات روزانه شخصی را که قبلا کسی حاضر به نمایش ان نبود را این قدر راحت به نمایش بگذارند؟)

۲.عوامل تاثیر گزار در خود باوری افراد برای رسیدن به اهداف شخصی

(گاهی افراد برای رسیدن به هدف های زندگی در خودشون قدرت رسیدن به ان هدف را نمیبینند و ان هدف برای انها تبدیل به ارزو میشود تا مقصدی که برای رسیدن به ان باید تلاش کرد.)

۳.عوامل ماثر در سطحی کار کردن کارمندان در مشاغل دولتی ایران

(مردم ایران در انجام وظایف خود تا چه حد کمال گرا هستند؟)

۴.عوامل ماثر در روی اوردن جوانان به بازیگری در دهه اخیر

(چرا جوانان اصرار به دیده شدن در سینما دارند؟)

۵.نقش تعالیم والدین بر استفاده تلفن همراه و شبکه های مجازی در نوجوانان

(استفاده درست و به جا از وسایل ارتباط جمعی مستلزم فراگیری فرهنگ لازم برای استفاده از ان است.)

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 12:37  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

١-تاثيرات اموزش هاي قبل از ازدواج بر كاهش طلاق.

در مورد علل طلاق تحقيقات بيشماري انجام شده است البته با ابزارهاي كشورهاي اروپايي كه خاص فرهنگ بومي كشور ما نيست.در كشور ما به جز چند مصاحبه اي كه با زنان ومردان درگير با اين موضوع انجام شده است،تحقيقات بيشتري نشده!در اين تحقيق هدف اين است كه برخي شاخص ها با توجه به فرهنگ بومي ايران ارايه شود.

٢-عوامل پيدايش اعتياد دختران در سنين پايين.

اعتياد يك بيماري اجتماعي است كه عوارض جسمي و رواني دارد هدف از انتخاب اين موضوع عوارض ناشي از ابتلا به اعتياد در دختران در سنين پايين است.

٣-بررسي عوامل موثر بر روند به كارگيري بانكداري الكترونيك ايران.

 امروزه در نيازهاي مصرف كنندگان تغييرو تحولاتي شگرف به وجودامده كه بخش گسترده اي از اين تغييرات در گرو تحولات تكنولوژي وفناوري اطلاعات ميباشد.هدف از اين موضوع شناخت عواملي است كه تاثير به سزايي بر گسترش بانكداري الكترونيك دارند.

٤-عوامل توسعه يافتگي كره ي جنوبي و تاثيرات ان بر ايران.

هدف از اين تحقيق شناخت انواع سياست هاي صنعتي تشويق به صادرات است كه كره ي جنوبي به كار ميبرد.و اينكه چگونه توانسته علاوه بر تنظيم مقررات،يك نظام گسترده كنترل هاي وارداتي را به اجرا بگذارد.

٥-دلايل دوركاري در بهره وري كاركنان دولت ايران.

دليل انتخاب اين موضوع اين است كه علت را بدانم كه چرا تمايل كاركنان ضعيف،به دوركاري در مقايسه با كاركنان توانمندشديدتر است و در نتيجه عوامل پيدايش كاهش سطح انگيزش كاري كاركنان تلاشگر را بدست اورم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1392ساعت 11:59  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

آورده اند که روزی مردی به بازار برده فروشان رفته رفت تا غلامی بخرد برده فروش غلامی را به آن مرد نشان داد و گفت:(این غلام بسیار هنرمند و با کمال است او به انواع هنرها آراسته است اما یک عیب بزرگ دارد)

مرد خریدار گفت :(عیبش چیست ؟)

برده فروش پاسخ داد :(عیبش این است که این غلام نمام و سخن چین است.)

مرد خریدار خندید و گفت:(سخن چینی عیب مهمی نیست این هنرهایی که گفتی به سخن چینی اش می ارزد!)

مرد خریدار او را خرید و با خودش به خانه برد تا اینکه یک روز که ارباب در خانه نبود غلام پیش همسر ارباب رفت وگفت میخواهم رازی را به تو بگویم چون تو در حق من مهربانی و لطف زیادی کرده ای فقط از تو میخواهم که این راز را به اربابم نگویی و مرا پیش او شرمنده نکنی.

همسر ارباب بدون معطلی قبول کرد و غلام به او گفت:(ارباب من از تو آزرده خاطر است و میخواهد زن دیگری را به عقد خود در آورد او بار ها پیش من صحبت از عشق به زن دیگری کرده است و گفته است که پس از ازدواج با آن زن تو را طلاق خواهد داد این چیز ها را برای این به تو گفتم که به فکر زندگیت باشی و آن طور که خودت می دانی مشکلت را حل کنی)

زن ارباب از غلام تشکر کرد و به او گفت :(باید این کار را خودت درست کنی)

غلام گفت در این زمینه هیچ کاری از دستم بر نمی آید ولی در این شهر مرد جادوگری است که در علم ستاره شناسی و تقویم بی نظیر است او می تواند خیلی از گره های کور را باز کند شرطش آن است که چند تار مو از گردن ارباب بچینی تا من آن را نزد جادوگر ببرم و آن جادوگر کاری کند که شوهرت حتی یک لحظه هم نتواند جدایی و دوری تو را تحمل کند. اگر میخواهی تیغی به تو بدهم تا وقتی که ارباب در خواب است چند تار مو از گردنش بچینی..

همسر ارباب گفت:(بسیار ممنون و متشکر میشوم اگر این کار را انجام دهی)سپس غلام رفت و تیغی به همسر ارباب داد

بعد از اینکه غلام این حرف ها را به زن ارباب زد پیش خود ارباب رفت و گفت: ارباب عزیز،ای آقای من! ای کسی که در حق من لطف زیادی کردی ،تو بر گردن من حق بسیار بزرگی داری و من وظیفه دارم که به نحوی محبت های تو را جبران کنم.)

غلام سپس به اربابش گفت:(بدان که همسر تو به مرد بیگانه ای دل بسته است و میخواهد با او ازدواج کند به خاطر همین قصد دارد تو را بکشد و بعد از کشتن تو با آن مرد ازدواج کند. به همین منظور همسرت تیغ تیزی آماده کرده است تا با آن تیغ تو را در خواب هلاک کند . وقتی که به خانه رفتی و سرت را روی بالش گذاشتی چشم هایت را ببند اما مواظب باش و نخواب تا این که ببینی همسرت چه کاری انجام خواهد داد .)

ارباب از لطفی که غلام در حقش کرد از او بسیار تشکر کرد او همان طور که غلام گفته بود خودش را به خواب زد تا اینکه همسرش تیغی برداشت و آمد همین که تیغ را نزدیک گلوی مرد رساند مرد از جایش بلند شد و آن تیغ را از دست زنش گرفت و او را کشت!

خانواده و فامیل های آن  زن وقتی خبر قتل زن را توسط شوهرش شنیدند یک روز بر سرش ریختند و آنقدر او را زدند که مرد بیچاره نتوانست تحمل کند و مرد.

آری با فتنه ی آن غلام دروغگو و سخن چین هم ارباب خانه و هم همسر خانه کشته شدند و ارباب که فکر میکرد سخن چینی در مقابل آن هنرهایی که غلامش داشت اصلا چیز مهمی به حساب نمی آید پی به اشتباهش برده بود ،اما افسوس که خیلی دیر شده بود و از این دنیا رفته بود...


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1392ساعت 12:23  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1392ساعت 18:50  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر