روش تحقیق

وبلاگ کلاسی درس روش تحقیق

باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز من فایزه حسینی دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری ترم ۲ هستم پرسش نامه ای  در زمینه تاثیرعلم برفرهنگ ایران تهیه نموده وقصد زمینه کردن ب تحقیق خود را دارم از شما دوست عزیز خواهشمندم که در صورت تمایل پاسخگو به سوالات این پرسشنامه باشید.

دوست عزیز درصورت تمایل به سوالات زیر پاسخ دهید:

نام:                                                               نام خانوادگی:

سن:                                                             میزان تحصیلات:

مجرد/متاهل:                                                    شغل:

پرسش ها:

گزینه ها:۱-خیلی زیاد ۲-زیاد ۳-متوسط ۴-کم ۵-خیلی کم

۱-ایا تجربیات علمی شما تاثیری در برخورد شما با افراد جامعه دارد؟

۲-ایا شما طرز فرهنگ مردم را تلقی برعلمشان می دانید؟

۳-ایا ارتقا علم میتواند در رشد شخصی و برخورد شما با افراد جامعه تاثیرگذار باشد؟

۴-در جامعه کنونی علم تا چه حد در رفتار شما تاثیر دارد؟

۵-ایا رفتار و فرهنگ شما تاثیری در نسل های اینده دارد؟

۶-ایا فرهنگ نسل های پیشین در شما تاثیرگذار بوده است؟

۷-ایا در نسل های گذشته تاثیر علم تا این حد در اجتماع پررنگ بود؟

لطفا ب این سوالات پاسخ تشریحی داده شود

۱-در این جامعه کنونی چگونه میشود علم را تلقی فرهنگ دانست؟

۲-علم تا چ حد میتواند روی بر روی فرهنگ ما تاثیرگذار باشد؟

با ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

 

 

نام و نام خانوادگی: فایزه حسینی موخر

    

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت 23:6  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

تعریف مفهومی و عملیاتی :

 

موضوع:تاثیر برنامه های کودک بر ادبیات گفتاری کودکان زیر 4 سال

متغیر1:برنامه کودک. بعد:1.آموزشی مولفه: آیا برنامه های آموزشی بر یاد گیری کودکان در به کار بردن کلمات تاثیر دارد؟ 2.تخیلی مولفه: آیا برنامه های تخیلی بر ادبیات کودکان تاثیر دارد؟ 3.سرگرمی مولفه:آیا برنامه های سرگرم کننده تاثیر بسزایی بر گفتار کودکان دارد؟ 

متغیر2:تلویزیون .بعد:1.میزان تماشای تلویزیون .مولفه:آیا کودکان کمتر از1 ساعت, بین 1 تا 3ساعت, یا بیشتر از 3 ساعت تلویزیون تماشا میکنند؟ 2.علاقه. مولفه:آیا کودک علاقه ی زیادی به تماشادارد .آیا کودک بی علاقه است. آیا کودک علاقه کمی دارد.

متغیر3:مجریان:بعد: ادبیات مجریان.مولفه: آیا ادبیات مجریان صحیح است؟ آیا لغاتی که مجریان به کار میبرند روی کودکان تاثیر دارد؟ آیا مجریان کلمات نادرستی در سخنان خود استفاده می کنند.؟ بعد:لحجه داشتن. مولفه:آیا لحجه داشتن مجریان روی گفتار کودکان تاثیر دارد؟ 

متغیر4:برنامه سازان. بعد: آشنایی با نیاز کودکان. سن کودکان. تاثیر پذیری کودکان. مولفه:آیا برنامه سازان شناخت کافی از نیاز ، تاثیر پذیری وسن کودکان دارند؟ آیا این شناخت ها تاثیرگذار است؟  

متغیر5:خانواده.بعد: میزان صمیمیت خانواده .مولف:آیا صمیمیت خانواده بر تاثیر پذیری کودکان از تلویزیون تاثیر دارد؟ بعد:تربیت خانواده. مولفه: خانواده تا چه حد میتوانند با تربیت فرزندان بر تاثیر برنامه های تلویزیونی تاثیر گذار باشد. بعد:برنامه ریزی . آیا خانواده با برنامه ریزی درست می تواند تاثیر گذار باشد؟

تعریف مفهومی متغیر ها:(دهخدا)

1برنامه کودک : 

برنامه:(از: بر، پیشوند + نامه ) به معنی سرنامه ، یعنی آنچه بر سر کتابتها و نامه ها نویسند و به عربی القاب و عنوان گویند. (برهان ) (آنندراج ). برنامج و برنامجه معرب آنست . (از آنندراج ). عنوان و لقب و دیباچه و آنچه بر سر کتاب و یا نامه نویسند. (ناظم الاطباء). بندنامه . سحا. لقب . سجاغ . پاشنامه . پاچنامه . پاژنامه . ورنامه .

 

کودک: (دَ) [ په . ] (ص .) طفل ، خردسال .

2تلویزیون:    

تله ویزیون . دستگاهی است که بوسیله آن می توان حوادثی را که درصحنه مخصوص (جایگاه فرستنده ) از مسافت چندین کیلومتری روی میدهد مشاهده کرد و صدایی که نزدیک صحنه عمل ایجاد می گردد شنید. در دستگاههای گیرنده و فرستنده از یک لامپ اشعه کاتودی استفاده می کنند و این لامپ بشکل یک قیف سنگین شیشه ای است . بعضی چراغها در حدود سی سانتیمتر یا بیشتر طول دارند. نزدیک قاعده لامپ کاتودی یک سیم پیچ گرم شونده از تنگستن وجود دارد. دور سیم پیچ تنگستن استوانه ای از نیکل قرار دارد. ته استوانه با مخلوطی از اکسیدهای فلزی پوشیده شده است . سیم پیچ گرم شده تنگستن استوانه نیکل را گرم می کند و اکسیدی که آن را پوشانیده است یک دسته اشعه الکترونی می دهد. شبکه ای که دارای بار الکتریسیته منفی است الکترونها را که از راه دیگری از دسته اشعه الکترونیکی که از سوراخ کوچک شبکه اصلی خارج شده اند برمی گرداند.

 

3مجریان: مجری . [ م ُ ] (ع ص ) اجراکننده . (ناظم الاطباء). آن که اجرا کند. گزارنده . انجام دهنده . (یادداشت به خط مرحوم دهخدا). || راننده و روان کننده . (آنندراج ). کسی که سبب می شود مر جریان و روانی را. || آن که سبب اجرای حکم می گردد. (ناظم الاطباء).  

 

- عضو مجری قرار ؛ دادرس اصلی یا علی البدل و عضو دفتری دادگاه که در اجرای قرار صادر شده از دادگاه به صورت مباشر یا ناظر اقدام می کند و بطور اختصار او را مجری گویند. (ترمینولوژی حقوق تألیف جعفری لنگرودی ).

 

 

|| کارکن . || کارفرما. || از صفات خداوند تبارک و تعالی . (ناظم الاطباء).

 

 

 

4 برنامه سازان:

 

 

برنامه:(از: بر، پیشوند + نامه ) به معنی سرنامه ، یعنی آنچه بر سر کتابتها و نامه ها نویسند و به عربی القاب و عنوان گویند. (برهان ) (آنندراج ). برنامج و برنامجه معرب آنست . (از آنندراج ). عنوان و لقب و دیباچه و آنچه بر سر کتاب و یا نامه نویسند. (ناظم الاطباء). بندنامه . سحا. لقب . سجاغ . پاشنامه . پاچنامه . پاژنامه . ورنامه .

 

 

ساز. (نف مرخم ) سازنده ٔ چیزی . (رشیدی ) (انجمن آرا) (آنندراج ). سازنده . [ زَ دَ / دِ ] (نف ) صانع. عامل . درست کننده . بعمل آورنده . ترکیب کننده 

5خانواده: خانواده . [ ن َ / ن ِ دَ / دِ ] (اِ مرکب ) خاندان . (غیاث اللغات ) (ناظم الاطباء). دودمان . خیل

 

موضوع:تاثیر برنامه های کودک بر ادبیات گفتاری کودکان زیر 4 سال در شهر تهران

واحد تحلیل: شهر تهران. چون تحلیل ما قرار است در این مکان باشد.

واحد مشاهده: خانواده ها. چون برای تحقیق و نمونه گیری به سراغ آنها میرویم. 

سطح تحلیل:واحد کلان .(شهر تهران)

روش تحقیق:کمی -پیمایشی .زیرا در ارتباط با کودکان (افراد)است.

نمونه گیری :خوشه ای .زیرا جامعه مورد استفاده ما از دسته های جدا گانه تشکیل شده است و عناصر جامعه در این دسته ها توزیع شده اند. 

تهران /شمال، جنوب ، مرکز/شمال:شمال شرقی،شمال غربی' جنوب:جنوب غربی، جنوب شرقی' مرکز:شمال مرکز. جنوب مرکز.غرب مرکز. شرق مرکز/منطقه های هر قسمت/ محله های هر منطقه/خانواده های هر محله .

 

 

ابزار مورد استفاده: پرسش نامه

 

 

پرسش نامه

مقدمه- از آنجایی که امروزه کودکان بیشتر وقت خود را در خانه وبا تلویزیون میگذرانند ما در صددیم عوارض و یا بر عکس خوبی ها، به طور کل اثراتی که بر کفتار کودکان میگذارد را بررسی و تحقیق کنیم.

 

 

اینجانب حسنیه وفادار دانشجوی رشته ی حسابداری هستم و روی موضوع تاثیر برنامه های کودک بر ادبیات گفتاری کودکان زیر 4سال در شهر تهران تحقیق میکنم، از شما تقاضا دارم با صداقت و دقت پرسش نامه زیر را کامل کنید که شامل سوالات تستی و تشریحی است.

در صورت تمایل قسمت مشخصات فردی را پر کنید(محرمانه و محفوظ باقی خواهد ماند)

نام ونام خانوادگی:                 سن:                          میزان تحصیلات:            تعداد فرزندان:

                                               گزینه ها:1.خیلی زیاد            2.زیاد        3.متوسط            4.کم        5.خیلی کم 

1.کودک شما چه میزان از وقت خود را به تماشای تلویزیون می پردازد؟

2. برنامه هایی که کودک شما تماشا میکند با سن او تناسب دارد؟

3.آیا شما برنامه ریزی خاصی برای ساعت تماشای تلویزیون کودکتان دارید؟

4.آیا کودک شما تلفظ کلمات را نادرست ادا میکند؟

5.کودک شما از واژگان و جملات درشت استفاده نمیکند؟

6. آیا سخنان کودک شما با سن او تناسب دارد؟

7. آیا کودک شما فقط برنامه های کودک را تماشا میکند؟

8.آیا فرزند شما علاقه به تماشای سایر فیلم ها نشان میدهد؟

9.کودک شما چقدر با خانواده تعامل دارد؟

10.از نظر ارتباط عاطفی با اعضای خانواده چطور؟

11.به نظر شما ادبیات مجریان و عروسک های تلویزیونی صحیح است؟

12.آیا برنامه های تخیلی روی گفتار کودک شما تاثیر دارد؟

13.آیا کودک شما برنامه های آموزشی را تماشا میکند؟

14.به نظر شما آموزش های تلویزیونی روی ادبیات کودک شما تاثیر گذاشته است؟

15.آیا لحجه داشتن در برنامه ها روی ادبیات و گفتار کودک شما تاثیر گذاشته؟

-لطفا به سوالات زیر پاسخ تشریحی دهید.

1.کودک شما روزانه چند ساعت برنامه کودک تماشا میکند؟

2.به نظر شما برنامه ای در بین این برنامه ها هست که روی ادبیات گفتاری کودک شما تاثیر منفی بگذارد؟چگونه؟

3.در صورت مثبت بودن جواب قبل بگویید کدام برنامه ها؟

4.آیا کودک شما از این برنامه ها تاثیر گرفته است؟ 

5. به نظر شما برنامه سازان برنامه کودک چه تدابیری در رابطه با ادییات و گفتار به کار گرفته شده در تلویزیون باید بیاندیشند؟

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت 21:27  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:بررسی تاثیرات  توجه، سطوح پردازش و سبک های یادگیری بر حافظه ی آشکار و نا آشکار دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده ی فنی مهندسی و علوم انسانی دانشگاه پیام نور مرکز اهواز سال ۹۰-۹۱

 نام محقق :مریم شاهنده-کارشناسی ارشد

این تحقیق در۱۵۰ صفحه و در 5 فصل با ضمیمه جداول ، نمودارها و پرسشنامه تهیه شده است.

تاریخ وصول تحقیق:۲۷/۴/۹۰                                   تاریخ پذیرش:۳/۱۲/۹۰

فصل اول :کلیات تحقیق

  این تحقیق درابتدا به مقدمه و بیان مسئله و سوالهای اصلی تحقیق، اهمیت و ضرورت تحقیق و هدفها و همچنین چارچوب تحقیق و در ادامه به مدل و فرضیه ها پرداخته است و سپس متغیرها را تعریف عملیاتی نموده و روش تحقیق را بر اساس روش طرح مربعی بودن که اجرای آن طی سه مرحله به صورت انفرادی (۲۰۰ نفر) معرفی و شرح داده است،و ابزار تحقیق پرسش نامه بوده است. همچنین اهمیت چگونگی عملکرد حافظه ی آشکار و ناآشکار و مقایسه ی عملکرد این دو حافظه با هم بیان شده است،و نتيجه پاسخ افراد نشان مي دهد كه محقق توانسته به موضوع محتوايي پژوهش به خوبي واقف شود و به آشکار به ضرورتها و اهداف پيش رو آگاهي داشته است.

 فصل دوم: ادبیات تحقیق؛

دراین بخش محقق به تفسیر توجه، سطوح پردازش و سبک های یادگیری ،حافظه ی آشکار و ناآشکار و بررسی تاثیر  ترکیبی همزمان سطوح پردازش ،سبک های یادگیری و توجه و شاخص های نسبی حافظه (یاد آوری آزاد،یاد آوری نشانه دار و بازنشانی)پرداخته شده است.و محقق نتیجه ی مشاهدات خود را در ابتدا با نقل قول از کریک و لاکهارت که بر اساس آن (ادراك یک محرك در سطوح مختلف پردازش اطلاعات صورت می گیرد، در اولین مرحله،محرك از جنبه ویژگیها، خصوصیات فیزیکی و حسی ادراك میشود، درحالی که در مراحل بعدي، ادراك در سطوح عمیق تر انجام میشود)بیان کرده است.و هم چنین برای تمیز بین حافظه ی آشکار و نا آشکاربه نقل قول از  گراف و شاختر که (شاخص های نسبی حافظه مانند یادآوري آزاد 2، یادآوري نشانه دار 3 و بازشناسی 4) شامل استفاده ازدستورهاي مستقیم، جهت بازیابی اطلاعات تجارب خاص است، به همین دلیل تحت عنوان حافظه آشکار تلقی می گردد، لذا عملکرد در یک تکلیف نیازبه یادآوري آگاهانه تجارب قبلی دارد ولیکن وقتی که عملکرد در یک تکلیف با عدم حضور یادآوري تسهیل می یابد، حافظه ناآشکار پدیدار می گردد،)پرداخته شده است.

همچنین پيشينه تحقيق با توجه به منابع داخلي و خارجي تحقيق مطرح شده است.

نمونه اي از منبع خارجي:(کیز ۱۸۸۷):بین زنان و مردان از لحاظ سبک های یادگیری تفاوت وجود دارد ،مردان بیشتر بر تجربه ی عینی تمایل دارند در حالیکه زنان تاملی تر عمل می کنند .

نمونه اي از منبع داخلي:مینا خاکساری:سبک های یادگیری به باور ها ،رجحان ها،و رفتار هایی اشاره دارد که افراد آن ها را به کار می برند تا به یاد گیری آنان در یک موقعیت معین کمک کند.

.سبک یادگیري اساساً معرف شیوه ی معین و ممیز رفتار یادگیرنده در موقعیت یادگیري است. این اصطلاح به منظور نشان دادن عادات نسبتاً ثابت براي پردازش اطلاعات به مثابه استفاده از صفات شخصیتی براي شخصیت افراد است (مریم بلداچی 1385 ).

در ادامه به نظر می رسد مدل فرضیه و تحقیق به صورت اجمالی بیان شده است شاید به خاطر محدودیت و شرایط ممکن بوده است. ولی اگر شیوه ها به صورت مطلوب در دانشگاه ها و.....مورد استفاده قرار بگیرد تاثیر بسزایی خاهد داشت

 فصل سوم: روش اجرای تحقیق؛

 این پژوهش نوعی مطالعه تجربی به روش طرح مربع بوده است که اجراي آزمایش طی سه مرحله به صورت انفرادي اجرا شده است . در مرحله اول محقق  از آزمودنی ها خواسته است به پرسشنامه سبک هاي یادگیري پاسخ دهند و سپس شرکت کنندگان در چهار گروه (سبک هاي همگرا،واگرا، جذب کننده و انطباق یابنده) دسته بندي شده اند و هر دسته بطور تصادفی به چهار گروه تقسیم شد که تعداد دانشجویان هر گروه برابر بوده است. در مرحله دوم پژوهش یا مرحله ي فراگیري،به گروه اول و دوم (پردازش سطحی) بدون هیچ توضیحی برنامه رایانه اي مشتمل بر 20 واژه پربسامد نشان داده شد و به گروه سوم و چهارم (پردازش معنایی) همان واژگان با این توضیح که واژگان را با توجه به معنایی که دارند به خاطر بسپارند، نشان داده شد.در مرحله سوم پژوهش، آزمون بازشناسی براي سنجش حافظه آشکار به آزمودنی ها داده شد، بدین صورت که آزمودنیهاي گروه اول پردازش سطحی باید با توجه متمرکز تصمیم میگرفتند که آیا واژگان را در مرحله فراگیري دیده اند یا خیر و گروه دوم پردازش سطحی این تکلیف را در ضمن اینکه اعداد 1 تا 30 به صورت معکوس شمارش می کنند یعنی بازشناسی یا حافظه آشکار در شرایط توجه تقسیم شده انجام میدادند.در مرحله چهارم پژوهش، آزمون تکمیل کردن ریشه کلمات براي سنجش حافظه ناآشکار از آزمودنی ها گرفته شد. بدین صورت که ریشه ي سه حرفی واژگان به همراه ریشه سه حرفی واژههایی که آزمودنی اصل آنها در مرحله فراگیري مشاهده نکرده بودند، به آنها ارائه شد. آزمودنیهاي گروه سوم پردازش عمقی باید با توجه متمرکز ریشه ي ناقص را با اولین واژههایی که به ذهنشان م یرسید، کامل می کردند و گروه چهارم پردازش عمقی، تکلیف را همراه با شمارش معکوس یعنی شرایط توجه تقسیم شده انجام می دادند . دادههاي جمع آوري طبق  ورژن 17 مورد بررسی قرار گرفته اند.و محقق پژوهش را از  روش آماري تحلیل واریانس و با نرم افزار spss استفاده نموده است.

 فصل چهارم : تجزیه تحلیل اطلاعات؛

در ادامه تحقیق به تفکیک فراوانی های مختلف مطرح شده قید شده است.

فصل پنجم :بحث و نتیجه گیری

در پایان نتیجه گیری و پیشنهادات منابع مورد استفاده نتیجه گیری کلی با توجه به بررسی های به عمل آمده در آزمون فرضیه ها در این تحقیق مشخص شده است که در مجموع محقق این پایان نامه ۲۰ منبع داخلي و ۴۹ منبع خارجي استفاده نموده، همچنين از۳ مقاله داخلي و ۳۹ مقاله خارجي براي رسيدن به هدف تحقيق استقاده كرده واز تعداد ۲ پايان نامه كمك گرفته است.پایان

شاید یکی از دلایلی که منجر شد من این تحقیق را نقد کنم این بود که تعدادی از دانشجویان و یا  دانش آموزان در هر سطحی در هرکلاسی توجه متمرکز ی به درس نداشته اند و یا بهتر است بگویم توانایی شناسایی یک محرک مهم را از سایر محرک ها و یا کسب و درک اطلاعات و تبدیل آن ها به صورت خلاصه و............را نداشته اند چون روش های یادگیری به آن ها آموزش داده نشده است به امید آن روزی که این روش ها آموزش داده شود تا در اثر بخشی حافظه تاثیر بسزایی بگذارد .به امید آن روز  

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت 21:24  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

اینجانب سارا اسکندری ثانی دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری در ارتباط با موضوع تحقیق مبنی بر تاثیر کیفیت اموزشی بر روی اشتغال در دانشگاه های دولتی شهر تهران اقدام به تهیه ی پرسشنامه جهت گرد اوری اطلاعات در زمینه تحقیق خود نموده ام لذا خواهشمندم به سوالات ذیل پاسخ دهید.

لطفا در صورت تمایل اطلاعات فردی زیر را کامل کنید.

نام:                                      نام خانوادگی:

سن:                                    میزان تحصیلات:

مجرد/متاهل:                          شغل:

سوالات

1-ایا عوامل و امکانات و تجهیزات اموزشی بر کیفیت اموزش تاثیر گذار است؟

  خیلی زید زیاد متوسط کم خیلی کم
+بهبود وضعیت فیزیکی کلاس ها          
-فراهم کردن امکانات ازمایشگاهی در دانشگاه          
+ایجاد فضای اموزشی متناسب با واحد تدریس در اشتغال          
+تنوع بخشیدن و غنی کردن کتابخانه دانشگاه          

2-ایا عوامل کیفی اموزشی بر کیفیت اموزش تاثیر گذار است؟

  خیلی زیاد زیاد متوسط کم خیلی کم
+تسلط احاطه استادان بر محتوای درس          
+روشن نمودن اهداف عناوین مورد بحث توسط استادان در شروع تدریس          
+ایجاد انگیزه و رغبت در دانشجو جهت مطالعه و تحقیق توسط استادان          
-استفاده استادان از منابع جدید و متنوع در تدریس          
+مشارکت دانشجویان در تدریس          

3-ایا عوامل کمی اموزشی بر کیفیت اموزش تاثیر گذار است؟

  خیلی زیاد زیاد متوسط کم خیلی کم
-افزایش تعداد واحدهای کاربردی وعملی در دروس تخصصی          
+افزایش تعداد واحدهای تخصصی رشته ها در به کارگیری شغل اتی          
+اختصاص دادن بخشی از نمره هر درس به نگارش مقاله علمی یا تحقیق دانشجویان          
-افزایش کمیت محتوای دروس عمومی          

4-ایا بین نظرات دانشجویان و مدرسان زن و مرد در مورد عوامل مختلف موثر بر کیفیت اموزش و انتخاب شغل اینده تفاوت وجود دارد؟

  خیلی زیاد زیاد متوسط کم خیلی کم
+دانشجویان زن          
+دانشجویان مرد          

5-ایا عوامل امکانات رفاهی بر کیفیت اموزشی تاثیر گذار است؟

  خیلی زیاد زیاد متوسط کم خیلی کم
-ایجاد سلف سرویس مناسب و متناسب با ظرفیت دانشجویان          
+تامین امکانات خوابگاهی برای دانشجویان          
+تامین امکانات سرویس ایاب و ذهاب برای دانشجویان          
+توجه به مسایل اقتصادی دانشجویان          
-استفاده دانشجویان از اردوهای تفریحی          

مصاحبه

1-چرا بیشتر دانشجویان درس را فقط برای کسب نمره کسب می کنند؟

2-به نظر شما عدم کیفیت کادر اموزشی تاثیری بر بی انگیزه گی  دانشجویان دارد؟

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت 10:22  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 21:45  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع :عوامل موثر برطلاق در دو سال اول زندگی در جوانان ۲۰-۲۵ سال شرق تهران

واحد تحلیل:تهران(شرق تهران)

سطح تحلیل:خرد

واحد مشاهده: به دنبال اشخاصی میرویم وقصد توسط ان افراد پرسشنامه تهیه کنیم

روش تحقیق :پیمایشی است زیرا روش کمی است.دراین روش  ارتباط با نیازهاوروابطجامعه انسانی  ‌‌‌را مورد بررسی قرار میدهیم.به دنبال درصد و تعدادی از جوانان هستیم که در دو سال اول ازدواج تصمیم به طلاق میگیرند که سعی داریم با پرسشنامه و مصاحبه افراد را مورد مطالعه قرار دهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابزار استفاده:پرسشنامه و مصاحبه

لیست نمونه گیری:خوشه ای

                                                                                                  شرق تهران  

پیروزی                                          رسالت                                   تهرانپارس                                                                افسریه 

۱-بلوار بوذر                 ۱-هنگام                                                ۱-گلبرگ                                                                     ۱-مشریه

۲-نبرد                         ۲-ایت                                                     ۲-رشید                                                               ۲-مسگر اباد

۳-شکوفه                ۳-سمنگان                                          ۳-رهبر                                                               ۳-مسعودیه

۴-نیروی هوایی     ۴-فرجام                                          ۴-درختی                                                        ۴-۲۰ متری

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 18:38  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع :عوامل موثر برطلاق در دو سال اول زندگی در جوانان ۲۰-۲۵ سال شرق تهران

واحد تحلیل:تهران(شرق تهران)

سطح تحلیل:خرد

واحد مشاهده: به دنبال اشخاصی میرویم وقصد توسط ان افراد پرسشنامه تهیه کنیم

روش تحقیق :پیمایشی است زیرا روش کمی است.دراین روش  ارتباط با نیازهاوروابطجامعه انسانی  ‌‌‌را مورد بررسی قرار میدهیم.به دنبال درصد و تعدادی از جوانان هستیم که در دو سال اول ازدواج تصمیم به طلاق میگیرند که سعی داریم با پرسشنامه و مصاحبه افراد را مورد مطالعه قرار دهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابزار استفاده:پرسشنامه و مصاحبه

لیست نمونه گیری:خوشه ای

                                                                                                  شرق تهران  

پیروزی                                          رسالت                                   تهرانپارس                                                                افسریه 

۱-بلوار بوذر                 ۱-هنگام                                                ۱-گلبرگ                                                                     ۱-مشریه

۲-نبرد                         ۲-ایت                                                     ۲-رشید                                                               ۲-مسگر اباد

۳-شکوفه                ۳-سمنگان                                          ۳-رهبر                                                               ۳-مسعودیه

۴-نیروی هوایی     ۴-فرجام                                          ۴-درختی                                                        ۴-۲۰ متری

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 18:36  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

                                                                  ناسازگاری والدین

۱:عدم اتحاد نظر‌                                         ۲:نداشتن علاقه                                  ۳:عدم انطباق فرهنگی

........................                          ........................                   .......................‌..........

فاصله سنی زیاد                                         فاصله سنی زیاد                     فاصله طبقات اجتماعی 

اختلاف فرهنگ                                           بداخلاقی زیاد                   تعصبات قومی طرفین  

داشتن دید متفاوت به مسایل            نداشتن انگیزه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   ---------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                    عدم توانایی مدیریت اقتصادی

۱:عدم تجربه                                                 ۲:عدم انگیزه                                              ۳:عدم تمرکز 

........................                          ............................                    ...............................

سن کم                                                         حقوق کم                                                         مشغله فکری 

نبودکار                                                    عدم علاقه                                                         خستگی فکری 

-------------------------------------------------------------------------------------

                                                                       اعتیاد

۱:فضای اجتماعی نامناسب                                     ۲:تربیت نادرست                                  ۳:بی میلی به اینده

.....................................                      ..................................              ..........................

افراد در تعامل انها                                                    والدین                                                          نخواندن درس 

محل زندگی                                                      رسانه                                                                    نداشتن پول  

                                                                                       مدرسه                                                        نداشتن همدم 

------------------------------------/------------------------------------------------------

                                                               دخالت بی جای خانواده ها

۱:عدم اطلاعات کافی                                    ۲:  تفاوت سنی بالا                                    ۳:ناتوانی در حل مشکلات در فضای خانه

..........................                            .......................                         ................................................

نگرانی ودلسوزی بیجا                       نداشتن مهارت در امور زندگی                 عدم تجربه افراد در حل مشکلات به تنهایی

نداشتن تجربه خانواده                  هم صحبت نشدن با دیگران                             وقت نگذاشتن برای صحبت درباره حل مسایل 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                    طلاق عاطفی 

۱:سردی دررفتار                                             ۲:عدم توجه احساسی                                     ۳:  وقت صرف نکردن با یکدیگر

.............................                       ..................................                  .........................................  

سردی در کلام                                 بیتوجهی به نیازها                                       نداشتن تفریح

بی میلی در روابط جنسی                   بیتوجهی به حالات روحی                                گوش نکردن به صحبتهای یکدیگر 

----------------------------------------------------------------------------------------------_-----

                                                                 ناتوانی در بچه دار شدن 

۱:مشکلات ژنتیکی                                                                   ۲:عدم اطلاعات کافی 

..........‌.‌.‌‌‌‌‌‌....................                                    ........................................

دسترسی نداشتن به پزشک ماهر                             ترس از نگهداری از بچه 

نداشتن اگاهی درمورد ازمایشات ژنتیک             درروابط زناشویی

-------------------------------------------------------------------------

تعاریف اسمی،دهخدا 

ناسازگاری :ناسازواری-بدسلوکی-بدرفتاری-نساختن

طلاق:رها شدن از عقد نکاح،رها کردن ،فسخ کردن عقد نکاح

دخالت:داخل شدن،مداخله کردن 

اختلاف:نقیض وانفاق،ناسازگارس،مداخله کردن

مدیریت:مدیر بودن ،مدیری

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 18:15  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

تاثیر روابط والدین بایکدیگر بر هیجانات و رفتار نوجوان بین 12تا 18 سال درمدارس دبیرستانهای  تهران!

واحد تحلیل= نوجوان بین 12 تا 18 سال

سطح تحلیل=خرد(پدر مادر معاون های اموزشی )      

روش تحقیق=پیمایشی....در این روش توجه بیشتر به نکات مهم و بامعنی جلب میشود به طوری که شناخت و مطالعه میزان تغییرات خاصی مد نظر قرار میگیرد در این روش به طور عمیق کنش و واکنش های میان عوامل به وجود اورنده تغییر یا رشد و توسعه را وارسی میکنند.موضوعات مورد نظر عمدتا در ارتباط مستقیم یا غیر مسقیم نیازهای جامعه انسانی میباشد در این روش ابتدا چارچوب زمانی مشخص وسپس جامعه اماری مورد نظر در چارچوب پیمایشی گزینش کرده و تهیه و تنظیم میکند.

ابزار استفاده=این روش با استفاده از نمونه گیزی یا شمارش کامل وبا استفاده از مصاحبه و پرسشنامه انجام میشود

نمونه گیری خوشه ای=

                                                 دبیرستانهای تهران

1.غرب تهران                2.دبیرستان شمال تهران           3.دبیرستانهای جنوب تهران        4.د.شرق تهران

1.شهرک غرب              1.شمیران                             1.یافت اباد                            1.پیروزی

2.صادقیه                    2.ولنجک                                2.یاخچی اباد                         2.تهرانپارس    

3.مرزداران                    3.جردن                                  3.میدان خراسان                    3.رسالت       

4.شهران                     4.نیاوران                                4.شوش                             4.افسریه

5.اکباتان                     5.سعادت اباد                          شهر ری                              5.سیدخندان

                                                                       

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 13:18  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:تاثیر رفتار معلم بر انگیزه دانش اموزان شهر تهران در سال ۹۰

با سلام ،از آنجا که ارامش و سلامت جامعه در گرو افرادی سالم وتحصیل کرده است و قسمت بزرگ شخصیت کودک در سال های مدرسه او شکل می گیرد،این جانب پرناز کمربیگی  دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ی حسابداری خواستار بررسی تاثیرات رفتار معلم بر انگیزه دانش اموزان شهر تهران  هستم .با پر کردن این پرسش نامه به اینجانب کمک بزرگی کرده اید.با تشکر

نام:......................                                  نام خانوادگی:.........................

سن:....................                                    میزان تحصیلات:...........................

جنسیت:.........................                          وضعیت اشتغال معلم:..........................

وضعیت تحصیلات معلم: .........................

بله موافقم

۱

نظری ندارم

۲

خیر مخالفم

۳

۱) ایا خشونت فیزیکی از جانب معلم نسبت به دانش اموزان بر انگیزه دانش اموزان تاثیر میگذارد؟

۲)خشونت جنسی توسط معلم تا چه اندازه بر عملکرد دانش اموزان در شهر تهران تاثیر گذاشته؟

۳) خشونت جنسی معلم تا چه اندازه در جامعه پذیرفته شده و تا چه اندازه طرد شده است؟

۴)آیا با  آثار خرا شیدگی وسوختگی وگاز گرفتگی روی بدن دانش آموزان می توان به آزار جسمی معلم پی برد؟

۵)آیا وجود رفتارهای ناسازگارانه در دانش آموزان  آزار دیده بیشتر از دانش آموزان شهر های دیگر است؟

۶)آیا فشار اقتصادی معلم در نحوه ارتباط برقرار کردن با دانش اموزان تاثیر دارد یا خیر؟

۷)ایا مشکلات اقتصادی معلم ممکن است منجر به باج خواهی یا توهین دانش اموزان شود یا خیر ؟

۸)آیا گوشه گیری و انزوا در دانش آموزان  آزار دیده نسبت به دانش آموز های دیگر بیشتر است؟

۹)آیا سرزنش و تحقیر دانش اموزان ممکن است باعث تضعیف انگیزه درسی انها شود یا خیر ؟

۱۰)آیا اختلالات روانی معلم در عملکرد درسی دانش اموزان تاثیر میگذارد یا خیر؟

۱۱)ایا استقلال فردی در دانش اموزان میتواند در افزایش انگیزه در انها کمک کند یا خیر؟

۱۲)ایا بدست اوردن موقعیت اجتماعی در جامعه و خانواده در گروه علاقه مندی به تحصیل یا افزایش انگیزه در دانش اموزان است یا خیر؟

۱۳)آیا کودکانی که توسط معلم خو طرد شده اند  اغلب قدرت انطباق و سازگاری با محیط را دارند؟

۱۴)آیاایجاد همبستگی و ارتباط موثر با شاگردان در افزایش انگیزه دانش اموزان تاثیر میگذارد یا خیر؟

۱۵)ایا مشکلات خانوادگی دانش اموزان در افت تحصیلی دانش اموزان تاثیر میگذارد ؟

۱۶)آیا عوامل فردی مثل نارسایی جسمی و اشفتگی عاطفی در انگیزه و عملکرد دانش اموزان تاثیر میگذارد ؟

۱۷)آیا کاهش عملکرد وضعیت تحصیلی دانش اموزان  دلیلی بر بی توجهی و درک صحیح والدین آن ها از وضعیت تحصیلی و آموزشی است؟

۱۸)ایا نظارت بر کلاس از راه فعالیت های اموزشی بر عملکرد دانش اموزان تاثیر دارد ؟

۱۹)آیا پرهیز از پیش داوری غیر منصفانه توسط معلم در عملکرد و وضعیت تحصیلی  دانش اموز تاثیر دارد ؟

۲۰)آیا نوع پوشش معلم بر انگیزه دانش اموزان تاثیر دارد ؟

۲۱)ایا تعامل معلم  با دانش اموزان منجر به افزایش انگیزه در دانش اموزان میشود؟

 

مصاحبه:

۱)شیوه هایی را می توانید به منظور پیشگیری خشونت معلم نسبت با شاگردان  نام ببرید؟

۲)چه رابطه ای بین راندمان تحصیلی دانش اموزان و علاقه مندی به ادامه تحصیل در ان مدرسه وجود دارد؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 0:48  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:تاثیر رفتار معلم بر انگیزه دانش اموزان شهر تهران در سال ۹۰

با سلام ،از آنجا که ارامش و سلامت جامعه در گرو افرادی سالم وتحصیل کرده است و قسمت بزرگ شخصیت کودک در سال های مدرسه او شکل می گیرد،این جانب پرناز کمربیگی  دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ی حسابداری خواستار بررسی تاثیرات رفتار معلم بر انگیزه دانش اموزان شهر تهران  هستم .با پر کردن این پرسش نامه به اینجانب کمک بزرگی کرده اید.با تشکر

نام:......................                                  نام خانوادگی:.........................

سن:....................                                    میزان تحصیلات:...........................

جنسیت:.........................                          وضعیت اشتغال معلم:..........................

وضعیت تحصیلات معلم: .........................

بله موافقم

۱

نظری ندارم

۲

خیر مخالفم

۳

۱) ایا خشونت فیزیکی از جانب معلم نسبت به دانش اموزان بر انگیزه دانش اموزان تاثیر میگذارد؟

۲)خشونت جنسی توسط معلم تا چه اندازه بر عملکرد دانش اموزان در شهر تهران تاثیر گذاشته؟

۳) خشونت جنسی معلم تا چه اندازه در جامعه پذیرفته شده و تا چه اندازه طرد شده است؟

۴)آیا با  آثار خرا شیدگی وسوختگی وگاز گرفتگی روی بدن دانش آموزان می توان به آزار جسمی معلم پی برد؟

۵)آیا وجود رفتارهای ناسازگارانه در دانش آموزان  آزار دیده بیشتر از دانش آموزان شهر های دیگر است؟

۶)آیا فشار اقتصادی معلم در نحوه ارتباط برقرار کردن با دانش اموزان تاثیر دارد یا خیر؟

۷)ایا مشکلات اقتصادی معلم ممکن است منجر به باج خواهی یا توهین دانش اموزان شود یا خیر ؟

۸)آیا گوشه گیری و انزوا در دانش آموزان  آزار دیده نسبت به دانش آموز های دیگر بیشتر است؟

۹)آیا سرزنش و تحقیر دانش اموزان ممکن است باعث تضعیف انگیزه درسی انها شود یا خیر ؟

۱۰)آیا اختلالات روانی معلم در عملکرد درسی دانش اموزان تاثیر میگذارد یا خیر؟

۱۱)ایا استقلال فردی در دانش اموزان میتواند در افزایش انگیزه در انها کمک کند یا خیر؟

۱۲)ایا بدست اوردن موقعیت اجتماعی در جامعه و خانواده در گروه علاقه مندی به تحصیل یا افزایش انگیزه در دانش اموزان است یا خیر؟

۱۳)آیا کودکانی که توسط معلم خو طرد شده اند  اغلب قدرت انطباق و سازگاری با محیط را دارند؟

۱۴)آیاایجاد همبستگی و ارتباط موثر با شاگردان در افزایش انگیزه دانش اموزان تاثیر میگذارد یا خیر؟

۱۵)ایا مشکلات خانوادگی دانش اموزان در افت تحصیلی دانش اموزان تاثیر میگذارد ؟

۱۶)آیا عوامل فردی مثل نارسایی جسمی و اشفتگی عاطفی در انگیزه و عملکرد دانش اموزان تاثیر میگذارد ؟

۱۷)آیا کاهش عملکرد وضعیت تحصیلی دانش اموزان  دلیلی بر بی توجهی و درک صحیح والدین آن ها از وضعیت تحصیلی و آموزشی است؟

۱۸)ایا نظارت بر کلاس از راه فعالیت های اموزشی بر عملکرد دانش اموزان تاثیر دارد ؟

۱۹)آیا پرهیز از پیش داوری غیر منصفانه توسط معلم در عملکرد و وضعیت تحصیلی  دانش اموز تاثیر دارد ؟

۲۰)آیا نوع پوشش معلم بر انگیزه دانش اموزان تاثیر دارد ؟

۲۱)ایا تعامل معلم  با دانش اموزان منجر به افزایش انگیزه در دانش اموزان میشود؟

 

مصاحبه:

۱)شیوه هایی را می توانید به منظور پیشگیری خشونت معلم نسبت با شاگردان  نام ببرید؟

۲)چه رابطه ای بین راندمان تحصیلی دانش اموزان و علاقه مندی به ادامه تحصیل در ان مدرسه وجود دارد؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 0:47  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

نقد پايان نامه كارشناسي ارشد

موضوع : بررسي اثر كيفيت حسابرسي بر ارتباط بين جريان وجوه نقد آزاد و مديريت سود شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دراين پژوهش در ابتدا از اساتيد و داوران تشكر به عمل آمده است وسپس فهرستي از عناوين پايان نامه تدوين شده ولي براي جداول ، نمودارها و مدل ها فهرستي تدوين نشده است.پس از فهرست چكيده اي بيان شده كه كليات پژوهش را به اختصار بيان كرده است كه بهتر بود قبل از فهرست آورده ميشد، پس از چكيده 5 كلمه به عنوان كليد واژه بيان كرده است.

فصل اول: كليات تحقيق

در فصل اول پس از بيان مقدمه، بيان مساله به تفضيل شرح داده شده، مدلي براي تحليل پژوهش با عنوان "چارچوب تحليلي پژوهش در يك نگاه" تدوين شده و سپس فرضيات پژوهش كه داراي 2فرضيه اصلي و 3فرضيه فرعي ميباشد بيان شده و سپس اهداف پژوهش  بيان شده است . اين پژوهش ازنظر موضوعي ، زماني ومكاني محدود شده است. و پس از آن واژگان واصطلاحات تخصصي پژوهش توضيح داده شده و ارجاعات لازم را در متن بيان نموده است .

فصل دوم : مروري بر ادبيات تحقيق

در اين فصل پژوهشگر مباني نظري را در قالب بخش هاي مختلف تدوين و هربخش را از نظر پيشينه نظري به تفصيل شرح داده است و در پايان هر بخش نظر خود و ضرورتي كه بخش در براي پژوهش دارد را در بندي به اختصار بيان كرده است .پس از پيشينه نظري ،پيشينه تجربي را در دو قسمت :1)پژوهش هاي انجام شده برون از كشور 2) پژوهش هاي انجام  شده درون كشور بيان كرده ودر هر قسمت تفاوت پژوهش خود را از نظر موضوع و هدف با پژوهش هاي ديگر بيان كرده است.

فصل سوم : روش اجراي تحقيق

در ابتدا روش پژوهش را از نظر نوع هدف و از نظر ماهيت و محتوا بيان نموده و اشاراتي به پيشينه نظري و تجربي تحقيق كرده و پس از ان پرسش هاي تحقيق بيان ومدل تحليلي تحقيق با توجه به بخش هايي كه در مباني نظري بيان شده بود؛ بيان وبه تفصيل شرح داده شده است.

جامعه و نمونه آماري بيان و دليل انتخاب روش نمونه گيري دريك بند توضيح داه شده و دوباره فرضيات بيان  شده و نحوه گرداوري اطلاعات آورده  شده است و پس ازان درباره اعتبار دروني و بيروني تحقيق و روش هاي تحليلي مورد استفاده توضيح داده شده است.

فصل چهارم : تجزيه و تحليل داده ها

ابتدا مقدمه اي از گام هايي كه انجام خواهد شد بيان شده و سپس شاخص هاي توصيفي متغير ها بيان شده ولي از مشكلات مهم اين فصل اين است كه با وجود جداول و نمودارهاي بسيار، بسياري از جداول ، جدول خواني و نمودارها شماره بندي نشده اند . سپس روش آزمون فرضيه به اختصار بيان ودرباره رد وپذيرش آنها توضيح داده شده است. در پايان جدولي به عنوان جدول"خلاصه فرضيات " نمايش داده شده ولي شماره و جدول خواني ندارد.

فصل پنجم: نتيجه گيري و پيشنهادات

در ابتدا يك نتيجه گيري كلي بيان شده و سپس تك تك فرضيه ها بيان و نتيجه گيري شده و به سوالات تحقيق پاسخ داده شده است  و پس از آن پيشنهاداتي مبتني بر نتايج پژوهش و پيشنهاداتي براي پژوهش هاي آتي بيان و در آخر محدوديت هاي پژوهش در 2 قسمت گفته شده است.

در فصل آخر منابع و ماخذ هاي پژوهش با 2عنوان منابع فارسي و منابع لاتين بيان وپس ارآن جدولي در پيوست آورده شده كه جدول خواني و شماره بندي نشده است . همچنين چكيده اي به زبان انگليسي بيان شده است.

از مشكلات عمده تحقيق وجود اشتباهات تايپي بسيار ميباشد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 0:19  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

مسئله۱:تاثیر تبلیغات وبازار یابی در شبکه های اجتماعی بر روی میزان فروش پوشاک زیروتن

(با توجه به اینکه امار کاربران اینترنتی در حال رشد است و افراد وقت زیادی را در این شبکه ها صرف میکنند می توان از این مسئله به عنوان نقطه قوی برای افزایش فروش و ماندگاری در ذهن مشتری بهره برد.)

مسئله ۲:تاثیر وجود گارانتی بر روی خرید لوازم الکترونیکی

(باتوجه به اینکه امروزه تقریبا ضمانت نامه های محصولات شامل رفع عیوبی محدود از محصول می شودو کالا های با گارانتی و بدون گارانتی با اختلاف قیمت زیاد به بازار عرضه میشود لازم است تا تاثیر وجود این گارانتی ها را بر روی محصولات بدانیم.)

مسئله۳:بررسی رابطه به کار بردن فناوری اطلاعات در سازمانها و تاثیرش بر روی عملکرد کارکنان

(امروزه فناوری اطلاعات جز اساسی ترین  عوامل پیشرفت سازمانها به حساب می اید نیروی انسانی شاغل در سازمان مایل است بخش بیشتری از فعالیتها را با استفاده از فناوری اطلاعات انجام دهد.)

مسئله۴:استفاده از لیزر برای لاغری و تناسب اندام در بین بانوان ۲۵تا ۴۰ ساله

(کمبود اطلاعات و اگاهی از عوارض لیزر و ساکشن و اعمالی از قبیل اینهاو تبلیغات گسترده در مورد این عوامل سبب شده که افراد زیادی به این مسئله روی بیاورند.از انجا که این روش ها عوارض مخربی بر سلامت افراد دارد  بررسی و تحقیق در این مورد ضروری به شمار می رود.)

 

 

سوالات مسئله ۱(اصلی)

۱.ابا بین تبلیغات و فروش محصول رابطه مستقیم وجود دارد؟

۲.ایا محیط تبلیغات بر روی تاثیر گداری تبلیغ موثر است؟

۳.ایا سن افراد بر روی توجه به تبلیغات در شبکه های اجتماعی موثر است؟

۴.ایا تکراری شدن انواع قدیمی تبلیغات مانند بیلبوردها میتوان بر روی اثر گداری تبلیغات اینترنتی موثر باشد؟

 

ضرورت:با توجه به اینکه نوع تبلیغات بر روی تاثیر گداری انها موثر است به بررسی تبلیغات در محیط اجتماعی بزرگتر میپردازیم

هدف:هدف از این تحقیق بالا بردن راندمان کاری سازمانها و شرکت ها با داشتن تبلیغاتی موثر است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 0:13  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

تاثیر مصرف دارو های روانگردان بر روی زندگی زناشویی خانوادهای تهرانی در سال90

واحد تحلیل:زندگی زناشویی خانوادهای تهرانی

واحد مشاهده:خود خانوادها ویا اطرافیان نزدیک مثل فرزندان

سطح تحلیل :خرد

چرایی:زیرا واحد تحلیل ما (زندگی زناشویی خانوادهای تهرانی) است

روش تحقیق:پیمایشی زیرا در ارتباط با نیاز های جامعه انسانی است پهنانگر است و قابلیت تعمیم وجود دارد و کمی است

ابزار مورد استفاده:مشاهده _پرسش نامه_مصاحبه

نمونه گیری:خوشه ای

زیرا چون نمونه مورد تحقیق من شهر تهران است  بدلیل  پراکندگی زیاد ووجود  مناطق و ناحیه های چند گانه  من نمونه گیری خوشه ای را انتخاب کردم

تهران

شمال

     جنوب

     شرق

     غرب

      مرکز

منطقه 1

منطقه20

منطقه13

منطقه5

منطقه 11

    ناحیه

1-3-5

   ناحیه

1-2-3

   ناحیه

2-3-4

   ناحیه

1-3-4

   ناحیه

2-4-5

ناحیه 1

ناحیه 2

ناحیه 3

ناحیه 4

ناحیه 5

  محله

ظفر -درکه

محله

شهرری –دولت اباد

محله

نارمک –رشید

محله

پونک-جنت اباد

محله

جمهوری-منیریه

ظفر

شهرری

نارمک

پونک

منیزیه

بلوار

ظفر- زرتشت

بلوار

امام -نماز

بلوار

نارمک –هفت حوض

بلوار

پونک-عدل

بلوار

منیریه -احسان

زرتشت

نماز

نارمک

پونک

منیریه

مجتمع مسکونی مهر

مجتمع مسکونی باران

مجتمع مسکونی عدل

مجتمع مسکونی قاصدک

مجتمع مسکونی زیبا

طبقه

1-2-3

طبقه

1-4-5

طبقه

3-4-5

طبقه

6-7-8

طبقه

1-4-5

طبقه 1

طبقه 4

طبقه 3

طبقه 7

طبقه5

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 23:57  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 23:44  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

به نام خدا

اینجانب مائده مهدویان هستم دانشجوی رشته حسابداری ترم 4 دانشگاه ارشاد دماوند.از شما خواننده گرامی تقاضا دارم برای پر کردن این پرسشنامه به من کمک کنین موضوع این پرسشنامه (تاثیر تعداد فرزندان بر بهبود روابط خانوادگی شهر تهران منطقه 8 سال 90 می باشد)و در خصوص اینکه چرا در سال های اخیر تک فرزندی در کشور رواج پیدا کرده است و در کنار آن اشتغال والدین نیزبه دلیل مشکلات جدی واگیر دار شده است.لذا از شما تقاضا دارم با دقت به پرسش های زیر پاسخ دهید.(اطلاعات محرمانه خواهد ماند)

سن............

وضعیت تاهل........

جنسیت..........

تحصیلات........

رشته تحصیلی...............

..................................................................................................................................

پرسشنامه:

  1) تا چه حد پدر و مادر شما با هم صميمي هستند ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 2-تا چه حد پدر و مادر شما با هم به مهرباني رفتار مي كنند؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 3- تا چه حد بين پدر و مادر شما مشاجره و دعوي سر مي گيرد ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 4- تا چه حد دوست داريد وقت خود را در خانه بگذرانيد ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 5- تا چه حد مادر شما براي پدر شما احترام قائل است؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 6-تا چه حد دوست داريد وقت خود را در خانه بگذرانيد ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 7- تا چه حد فكر مي كنيد موردتائيد پدر و مادرتان هستيد ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

8- تا چه حد والدين شما به شما توجه مي كنند ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 9- تا چه اندازه والدين شما به نظرات شما احترام مي گذارند ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 10-تا چه اندازه والدين شما مطابق خواسته تان عمل مي كنند ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 11- تا چه حد احساس مي كنيد والدين شما بين فرزندانشان تبعيض قائل مي شوند ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

12- تا چه حد در خانه احساس آرامش و امنيت مي كنيد ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

13-تا چه حد فكر مي كنيد والدين شما نسبت به وضع تحصيلي شما علاقه نشان مي دهند ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 14-تا چه حد با والدين خود راحت هستيد؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

 

 15-تا چه حد والدين شما امكانات رفاهي در اختيار شما قرار مي دهند ؟

کم         خیلی کم        متوسط            زیاد         خیلی زیاد

................................................................................................................

مصاحبه:

آیا رفتار والدین با هم می تواند بر رفتار فرزند نقش داشته باشد؟

آیا احترام گذاشتن به نظر و فکر فرزند و مشورت کردن با او میتواند بر رفتار فرزند اثر گذار باشد؟

با تشکر از وقتی که برای پر کردن این پرسشنامه گذاشتید.

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 21:32  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

نقد روشی:پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی

عنوان:بررسی اتوماسیون اداری بر بهبود تصمیم گیری مدیران استانداری وحوزه ستادی/در این پایان نامه دانشجو کار خود را با تشکر و قدردانی از استاد راهنما و استاد مشاور شروع کرد,سپس فهرستی از مطالب را تحت عنوان 5فصل تنطیم نموده که در ادامه با توضیحی مختصر از مطالب هر فصل به آن اشاره خواهیم کرد.

فصل اول کلیات تحقیق:در این فصل پرداختن به تبیین موضوع تحقیق,اهمیت وضرورت,اهداف,سوالات,فرضیه ها و متغیرهای تحقیق مد نظر است.

فصل دوم ادبیات,مبنای نظری وپیشینه تحقیق:که در این فصل به ادبیات و پیشینه ها پرداخته است.

فصل سوم روش اجرایی تحقیق:به روش تحقیق,جامعه آماری وحجم نمونه مورد تحقیق,معرفی شرکت بهره برداری,معرفی ابزار های جمع آوری اطلاعات,روایی وپایانی پرسشنامه پرداخته است.

فصل چهارم تجزیه و تحلیل آمار داده های تحقیق:اطلاعات را از طریق پرسشنامه و مطالعه تحقیقات مشابه  مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

فصل پنجم نتیجه گیری,پیشنهادات و محدودیت ها:پس از بیان نتایج حاصله وارايه پیشنهاداتی بر اساس آنها محدودیت های تحقیق عنوان شده است

چکیده

مادرعصري زندگی می کنیم که عصرشگفت انگیز دانش و اطلاعات ، عصرشتاب غیرقابل باور فناوري و خلاقیت است .با عمومیت یافتن سریع دسترسی به کامپیوتر ها و تکنولوژي اطلاعاتی و رسانه هاي پیشرفته هیچ کشوری نمی تواند اقتصاد قرن بیست و یکم را بدون زیرساخت الکترونیکی قرن بیست و یکم اداره کند .یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیري مدیران اطلاعات است .داشتن اطلاعات دقیق ,صحیح, بهنگام باعث بالا رفتن سرعت تصمیم گیري شده و جلوي اتخاذ بسیاري از تصمیمات نادرست را خواهد گرفت.طی سالیان اخیر موج استفاده و بهره گیري از سیستمهاي اتوماسیون اداري کشور مارافراگرفته است وبسیاري از سازمانها ، تمایل زیادي براي بهره گیري و استفاده از این سیستمها از خود نشان می دهند و حاضرند مبالغ کلانی را جهت استقرار و بکارگیري این سیستمها صرف نمایند اما باید بررسی نمود که چنین سیستمها ي اطلاعاتی تاچه اندازه توانسته به مدیران سازمانها در بهبود تصمیم گیري کمک نماید وآیا توانسته چنین سیستمهایی انتظارات مدیران را در تصمیم گیري ها براورده نماید.

در اینجا واژه های زیر در تعریف عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته است:کیفیت,فرآیند,سازمان,ساختار سازمانی,مدیریت,خط مشی کیفیت و...

مقدمه

هدف اصلی ازاین تحقیق بررسی اثرات سیستم اتوماسیون اداري بر بهبود تصمیم گیري مدیران

(استانداري گیلان و حوزه ستادي) می باشد و شامل اهداف فرعی مانند شناسایی یک سیستم اتوماسیون جامع اداري مناسب جهت اطلاع رسانی به مدیران، بررسی و تجزیه و تحلیل آثارونتایج حاصل از سیستم اتوماسیون اداري برتصمیم گیري مدیران، بررسی و شناسایی عوامل موثر بر موفقیت سیستم اتوماسیون اداري از نظر تامین اطلاعات مناسب نظیرصحت،دقت،بهنگام بودن و اقتصادي بودن، بررسی اثرات اتوماسیون اداري بربهبود فرآیند تصمیم گیري مدیران، ارائه راهکار براي بهبود عملکرد سیستم اتوماسیون جهت بهره برداري می باشد. سیستم اتوماسیون اداري که با مشخصه هایی

مانند تعدادنامه ها ي صادره ، تعداد نامه ها ي وارده ،ادراك ، ساعات استفاده به عنوان متغیرمستقل و بهبود تصمیم گیري مدیران با مشخصه هایی مانند صحت،دقت،اقتصادي بودن،به هنگام بودن به عنوان متغیروابسته مطرح می باشد.

روش تحقیق علی – مقایسه اي می باشد .ونتایج حاصل از تحقیق نشان داد که سیستم اتوماسیون بر افزایش صحت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد . سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد . سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد . سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیری مدیران تاثیر دارد.و شواهدي بررد فرضیهاي چهارگانه مذکور وجودنداشت.

پیشنهاد می گردد مبانی مفهومی اتوماسیون اداري ، در فراگیر ترین شکل خود در ادارات دولتی و در یک قالب مبتنی بر توسعه فرهنگ سازمانی ، به کارکنان آموزش داده شود .و با توجه به سیاستهاي کلی دولت در زمینه ایجاد توسعه فرهنگ سازمانی ، به کارکنان آموزش داده شود.

و با توجه به سیاستهاي کلی دولت در زمینه ایجاد دولت الکترونیک و اتوماسیون اداري که به آن پرداخته شده است براي تحقیق وسیع در سطح ملی در این زمینه آماتور از تیم، محقق متخصص داراي امکانات تحققاتی وسیع و اساتید مجرب دانشگاه یا همکاري شرکت هاي متخصص اتوماس یون اداري استفاده شود.

اهداف تحقیق

هدف اصلی:

بررسی تاثیر سیستم اتوماسیون بر بهبود تصمیم گیري مدیران حوزه ستادي استانداري گیلان

: اهداف فرعی

1- شناسایی یک سیستم اتوماسیون مناسب جهت اطلاع رسانی به مدیران شرکت .

2- بررسی و تجزیه و تحلیل آثار و نتایج حاصل از سیستم اتوماسیون در استانداري و حوزه ستادي آن .

3- بررسی و شناسائی عوامل موثر در موفقیت سیستم اتوماسیون از نظر تامین اطلاعات مناسب نظیر صحیح بودن و دقت و به هنگام بودن و اقتصادي بودن.

4- ارایه راهکار براي بهبود عملکرد سیستم اتوماسیون جهت بهره برداري .

سوالات تحقیق

سوال اصلی:

آیا سیستم اتوماسیون بر بهبود تصمیم گیري مدیران استانداري و حوزه ستادي آن تاثیر دارد؟

سئوالات فرعی:

آیا سیستم اتوماسیون بر افزایش صحت تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد ؟

آیا سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد ؟

آیا سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد ؟

آیا سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد؟

ضرورت:این تحقیق و نتایج آن نه تنها می تواند در آشکارسازي نقاط قوت و ضعف سیستم و رفع مغایرتهاي احتمالی سیستم اتوماسیون در سازمان متبوع موثر باشد بلکه می تواند درسرعت بخشیدن به انتخاب ناگزیر و ناگزیرالزاما ت سازمانهاي مدرن ، در بعد تجهیز به فناوریهاي سخت افزاري نرم افزاري عصر جدید در سازمانهاي همنوع و در سطح وسیعتردر سازمانهاي زیر مجموعه وزارت کشور و سایر سازمانها نقش آفرینی کند. سازمانهاي زیر مجموعه وزارت کشور و سایر سازمانها نقش آفرینی کند, متحول شدن ارتباطات و مکاتبات اداري در سازمانها و موسسات اقتصادي از آنچنان رشد سریعی بر

خوردار است که دیگر فرایند هاي کند و زمان بر اداري به روال پیشین پذیرفتنی نیست . بر این اساس ضرورت دارد تا ابزاري فراهم شود که با بهره جویی از آن بتوان با سرعت و دقت به انجام فرایند هاي ادار ي پرداخت

تبیین فرضیه هاي تحقیق

سیستم اتوماسیون بر افزایش صحت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد .

سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد .

سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد .

سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد .

در فرضیات فوق الذکر ، سیستم اتوماسیون با مشخصه هاي تعداد نامه هاي صادره ،وارده ،ساعات استفاده وادراك به عنوان متغیر مستقل و بهبود تصمیم گیري مدیران با مشخصه هاي صحت ، دقت ، بهنگام بودن, اقتصادي بودن ، به عنوان متغیر هاي وابسته مطرح می باشند

پیشینه

در این قسمت به مبانی نظري اتوماسیون اداري با لحاظ آن به عنوان یک سیستم توسعه یافته اطلاعاتی و ارتباطی اداري می پردازیم . مجموع آنچه در ین فصل مورد تاکید قرار گرفت نشانگر آن بود که سیستم اتوماسیون اداری بیش از آنکه یک سیستم مجزاي سازمانی و متشکل از زیر برنامه هاي مجزا اداري باشد,یک مفهوم فراگیر مرتبط با تحول سازمانی است که لازم است ارزیابی مجموعه کارکنان سازمان نسبت به آن به طور پیوسته مورد بررسی واقع شود.

پیشینه نظری:در اینجا در مورد مطالب زیادی توضیح داده است که به تعدادی از آنها اشاره میکنیم

مدیریت در قرن21/سیستم اطلاعات عمومی/چرخه حیات سیستم/سیستم اطلاعات مدیریت/سیستم اطلاعاتی سازمان و...

تجربی:

پایان نامه اول

موضوع : بررسی مقایسه عملکرد شرکت بوتان قبل و بعد از اجراي طرح اتوماسیون براي اخذ دانشنامه کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی

پایان نامه دوم

موضوع : تاثیر سیستمهاي انفورماتیک در عملکرد شرکت تعمیرات انتقال ( اختر برق)

پایان نامه سوم

موضوع : تأثیر آموزش استفاده از بانکهاي اطلاعاتی کامپیوتر بر ضریب دقت و بازیابی اطلاعات در زمان جستجو

پایان نامه چهارم

موضوع : بررسی عملکرد سیستم رایانه اي در اداره کل ثبت احوال استان فارس از حیث کارائی است که محققین پروژه هاي فوق الذکر به نتایج کم و بیش مشابهی دست یافته اند، لذا تحقیق حاضر براساس شواهد و نتایج مأخوذه منطقی به نظر می رسد.

 

این پژوهش از نظر هدف، از نوع کاربردي و از منظر گردآوري داده، روشی علی – مقایسه اي محسوب می شود.و روش گردآوری اطلاعات نیز میدانی میباشد.از نظر هدف می توان روش تحقیق را به روش هاي : تاریخی ، توصیفی و تجربی تقسیم بندي کرد همچنین تحقیق را از لحاظ ماهیت و روش به سه دسته کلی : بنیادي ، نظري و کاربردي تقسیم بندي می کنند.

روش هاي توصیفی مطالعه واقعی و منظم خصوصیات یک موقعیت یا یک موضوع است محقق به کشف عقاید ، افکار، ادراکات و ترجیحات افراد از طریق این روش می پردازد. به عبارت دیگر محقق در این گونه تحقیقات سعی می کندآنچه هست رابدون دخالت یا استنتاج ذهنی گزار ش دهدو نتایج عینی ازموقعیت بگیرد و هدف از استفاده روش توصیف ، ثبت و تحلیل و تفسیر شرایط موجود است.

 در اجراي این تحقیق ، مراحل زیر پیگري شده است :

1- تدوین چار چوب مفهومی با استفاده از اطلاعات کتابخانه اي و بررسی اسناد و مدارك موجود و مشاهده سایت هاي اینترنتی مرتبط.

2- تدوین فرضیه هایی با استفاده از مبانی نظري ، پیشینه تجربی تحقیق .

3-مصاحبه با تعدادي از مدیران و کارشناسان ارشد در خصوص ترکیب و شماي کلی پرسشنامه و نحوه طراحی آن ، سئوالات مصاحبه در قالب کلی فرضیه ها و سئوالات تحقیق بوده است.

4- طراحی ابزار پرسشنامه با همکاري و راهنمایی اساتید محترم راهنما و مشاوران و سایر صاحبنظران و جمع آ وري اطلاعات بر اساس چار چوب نظري و فرضیه هاي تحقیق.

5- نتایج بدست آمده و یافته هاي تحقیق با استفاده از دانش موجود و با راهنمایی استاد محترم راهنما و اساتید مبتنی بر نتایج تحقیق ارائه گردیده است.

6- پیشنهاد هایی مبتنی بر نتایج تحقیق ارائه گردیده است .

نتایج تحقیق

با عنایت به اینکه مسئله اصلی این تحقیق بررسی تاثیر سیستم اتوماسیون بهبودتصمیم گیري مدیران ( در استانداري گیلان و حوزه ستادي آن می باشد) ، نتایج زیر حاصل این تحقیق است:

سیستم اتوماسیون بر افزایش صحت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد.

سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد .

سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد .

سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد .

لذا شواهدي بر رد فرضیه هاي چهارگانه اي که با شاخصه هاي تعریف شده صحت ، دقت ، بهنگام بودن ، و اقتصادي بودن وجود نداشت.نکته اساسی این است که فرایند تحقیق هرگز پایان نمی یابد همیشه یافته هاي هر تحقیق آزمایشی قلمداد می شود و این آگاهی وجود دارد که ممکن است در تحقیقات بیشتر ثابت شود که نتایج غیر صحیح بوده است ( ایران نژاد,ص24.1382)

و در آخر با بیان منابع فارسی به تعداد42 ومنابع لاتین به تعداد10 کار پایان نامه خویش را به پایان رساند. 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 21:3  توسط دانشجویان کلاس اول  | 


با سلام
دانشجوی گرامی,اینجانب فریما سلیمانی دانشجوی مقطع کارشناسی رشته حسابداری پرسشنامه ای در خصوص آشنایی بیشتر افراد نسبت به ویژگی های شخصیتی خود و تأثیر آن بر روی راندمان تحصیلی شان تنظیم کرده ام و هدف من از این تحقیق آگاهی دادن به دانشجویان نسبت به گروهی از ویژگی های شخصیتی که باعث افت تحصیلی و تقویت آن دسته از ویژگی هایی است که باعث افزایش راندمان تحصیلی آنان میشود.لذا خواهشمندم به سوالات زیر با دقت پاسخ دهید.(لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات محرمانه خواهد بود )
سن....................
وضعیت تاهل....................
مقطع تحصیلی....................
سال ورود به دانشگاه....................
رشته تحصیلی....................
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پرسشنامه
1)آیا سختگیری اساتید می تواند در ایجاد استرس دانشجویان نقش داشته باشد؟
بلی         خیر          تاحدودی
2)آیا عدم تمرکز لازم را می توان یکی از دلایل افت تحصیلی بشمار آورد؟
بلی         خیر          تاحدودی
3)آیا تعداد واحد های انتخابی در هنگام امتحانات دچار دلسردی شما از درس خواندن میشود؟
بلی         خیر          تاحدودی
4)نداشتن اعتماد به نفس را نسبت به توانایی های خود می توان یکی از دلایل کاهش راندمان تحصیل دانست؟
بلی         خیر          تاحدودی
5)آیا نشان دادن ارزش کار دانشجویان وتشویق توسط اساتید می تواند باعث انگیزه درس خواندن شود؟
بلی         خیر          تاحدودی
6)آیا نگرانی از بابت نمره را می توانیم تهدیدی برای پیشرفت تحصیلی بدانیم؟
بلی         خیر          تاحدودی
7)علاقه ی دانشجویان به رشته تحصیلی خود می تواند در ایجاد انگیزه برای ادامه تحصیل نقش داشته باشد؟
بلی         خیر          تاحدودی
8)آیا برگزاری 2 امتحان در یک روز می تواند باعث ایجاد دلهره و کاهش راندمان تحصیلی دانشجویان در هنگام امتحانات  شود؟
بلی         خیر          تاحدودی
9)حس رقابت زیاد با دوستان وهمکلاسی ها در پیشرفت تحصیلی نقش دارد؟
بلی         خیر          تاحدودی
10)درگیرهای ذهنی دانشجویان نقشی در افت تحصیلی آنان دارد؟
بلی         خیر          تاحدودی
11)امید به آینده می تواند در افزایش راندمان تحصیل نقش داشته باشد؟
بلی         خیر          تاحدودی
12)نداشتن اعتماد به نفس هیچ تأثیری در راندمان تحصیلی ندارد؟
بلی         خیر          تاحدودی
13)آیا اجتماعی بودن فرد بر میزان یادگیری مطالب درسی تأثیرگذار است؟
بلی         خیر          تاحدودی
14)آیا وسواس فکری مانع دستیابی به موفقیت میشود؟
بلی         خیر          تاحدودی
15)آیا ضریب هوشی افراد ربطی به راندمان تحصیلی آنان دارد؟
بلی         خیر          تاحدودی                                                                                                                                      
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مصاحبه
1)در تأثیر پذیری پدیده ی نارسیسیتیک پرسونالیتی یا خود شیفتگی بر پیشرفت تحصیلی,آثار مثبت بیشتر است یا آثار منفی؟
2)در بین دو عامل ارتباط دوستانه بین استاد و دانشجو و دلهره دانشجو از استاد کدام یک باعث میشود که دانشجو بتواند موفقیت بیشتری در تحصیل بدست آورد؟
3)از بین3 عامل خجالتی بودن,خشن بودن و مضطرب بودن کدام یک به نسبت بیشتری از دو عامل دیگر بر افت تحصیلی تأثیر دارد؟
با تشکرو سپاس از همکاری شما
      

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 20:52  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

باعرض سلام وخسته نباشید
من زینب سعادتی هستم دانشجوی ترم4 رشته حسابداری تحقیقی را در زمینه تأثیر تماشای تلویزیون در رفتار کودکان زیر12 سال منطقه12 تهران انجام دادم و همچنین اعتقاد دارم که تماشای تلویزیون می تواند به طور مستقیم در رفتار کودک تأثیرگذار باشد و با تحقیقی که انجام می دهم می خواهم به والدین این آگاهی را بدهم که اگر تماشای فیلم های تلویزیون را در همان سال های اول زندگی کودک کنترل نمایند می تواند یکی از عوامل مؤثر در رشد شخصیت کودک و شکل گیری مناسب آنان باشدو فیلم های مناسب سن کودک را مبنا قرار دهند, در این زمینه پرسشنامه ای را تهیه کرده و از شما خواهشمندم با دقت سوالات را خوانده و پاسخ دهید.
جنس:    زن   مرد
سن: 20-18     22-20     25-22
مقطع تحصیلی:.................
..........................................................................................................................................
پرسشنامه
1)آیا در مورد تماشای تلویزیون در رفتار کودک چیزی شنیده اید؟
بله         خیر         تا حدودی
2)تا چه حد به تماشای تلویزیون می پردازید؟
اغلب         به ندرت         هرگز
3)تا چه حد تماشای تلویزیون می تواند در رفتار کودک تأثیرگذار باشد؟
کم         متوسط         زیاد
4)خشونت کودک می تواند او را به تماشای بیشتر فیلم های خشونت آمیز دعوت کند؟
اغلب         به ندرت         هرگز
5)تماشای فیلم های کارتونی,تخیلی,خشونت آمیز,کمدی را از لحاظ تأثیری که می تواند در رفتار کودک داشته باشدطبقه بندی کنید؟
1)بسیار کم اهمیت - کم اهمیت - پراهمیت - متوسط
2)پراهمیت - پراهمیت - کم اهمیت - کم اهمیت
3)پر اهمیت - متوسط - پر اهمیت - متوسط
6)تا چه میزان نوع رفتار کودک می تواند او را در نوع تماشای فیام های(تخیلی,عاطفی,خشونت آمیز و...)دعوت کند؟
کم         متوسط         زیاد
7)خشونت کودک نمی تواند کودک را به دیدن تماشای فیلم های خشونت آمیز دعوت کند؟
اغلب         به ندرت         هرگز
8)تماشای فیلم خشونت آمیز تا چه میزان در برخورد کودک با والدین و همسالان می تواند تأثیر گذار باشد؟
کم         متوسط         زیاد
9)آیا تماشای فیلم استرس زا و اضطراب آور می تواند یکی از دلایلی باشد که کودک در مشارکت و صحبت کردن در جمع دچار استرس شود؟
کم         متوسط         زیاد
10)تماشای برنامه های کارتونی تا چه میزان می تواند در نوع و روش بازی کردن کودک اثر داشته باشد؟
کم         متوسط         زیاد
11)تماشای کارتون های آموزشی تا چه میزان می تواند انگیزه را در کودک برای نوآوری و ابداعات جدید برانگیزد؟
کم         متوسط         زیاد
12)آیا تماشای فیلم های خشونت آمیز در دوران کودکی تأثیری بر وجود ترس در دوران بزرگسالی افراد دارد؟
بلی         خیر         تاحدودی
13)تماشای فیلم های خشونت آمیز را می توانیم دلیلی بر گوشه گیری کودک از گروه همسالان خود بدانیم؟
کم         متوسط         زیاد
14)تماشای برنامه های کمدی می تواند در گفتار کودک در دوران بزرگسالی نقش داشته باشد؟
بلی         خیر         تاحدودی
..........................................................................................................................................
مصاحبه
1)آیا تماشای فیلم های نا مناسب می تواند در رفتار و روحیات کودک اثرگذار باشد؟
2)آیا می توان با کاستن فیلم های خشونت آمیز میزان خشونت کودکان را کاست؟

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 20:49  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

اینجانب نگار حقی دانشجوی کارشناسی حسابداری دانشگاه ارشاد، از شما خواننده ی محترم تقاضای پر کردن این پرسشنامه را دارم. امیدوارم دقت نظر شما عزیزان در پاسخ به سوالات ذیل، کمک به سزایی در روند پژوهش من در راستای رفتار سازمانی باشد. ضمنا به استحضار میرسانم اطلاعات این پرسشنامه فقط جهت یک کار تحقیقی-دانشجویی در اختیار من قرار خواهد گرفت، و ارزش دیگری ندارد. قبلا از توجه و زمانی که در اختیار اینجانب قرار دادید، کمال تشکر را دارم.

 

1- از موقعیت کنونی خود در سازمان راضی هستید.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

2- فقط برای کسب درآمد و یادگیری بیشتر است که در سازمان مربوطه شاغل هستید، و روابط شخصی با همکارانتان اهمیت چندانی ندارد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

3- بهتر است در تمامی سازمان ها، احترام متقابلی بین کارکنان وجود داشته باشد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

4- اگر برای یکی از همکارانتان مشکلی به وجود آید، حتما در انجام کارها به او کمک خواهید کرد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

5- داشتن رابطه ی صمیمی خارج از محیط کار با برخی از همکارانتان را ضروری میدانید.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

6- دوستی و صمیمیت با همکارانتان، انگیزه ی کاری شما را بالاتر خواهد برد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

7- مشورت با همکارانتان، کیفیت کاری شما را بالاتر خواهد برد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

8- در غیاب همکار خود از حقوق وی دفاع خواهید کرد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

9- بهتر است هرکس مسئول کار خودش یاشد و دخالتی بر کار سایر همکاران نداشته باشد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

10- رابطه ی نزدیک خارج از محیط کاری، باعث از بین رفتن حریم خصوصی شما میشود.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

11- اگر بر سر موضوعی با همکار خود مشاجره یا بحث جدی داشته باشید، ساعات کاری برایتان خسته کننده خواهد بود.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

12- از اینکه همکارانتان مورد تشویق مدیریت قرار گیرند، خوشحال میشوید.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

13- صرف نظر از صمیمیت بین کارکنان، لازم است هر فرد به مافوق خود احترام بگذارد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

14- در برخی موارد، حاضر هستید سهل انگاری یا بی دقتی همکارتان را شخصا گردن بگیرید.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

15- با همکاری بیشتر، سرعت انجام کارها نیز بیشتر خواهد شد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

16- اشتباهات همکاران خود را که مدیریت از آنها بی اطلاع است، به صورت پنهانی برای مدیر افشا خواهید کرد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

17- صمیمیت زیاد بین افراد در یک گروه کاری، مانع انجام به موقع و صحیح کارها خواهد شد.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

18- اگر چند نفر از همکاران شما در انجام کاری به شما کمک کنند، زحمات شخص شما به چشم نمی آید و مورد تشویق مدیریت قرار نخواهید گرفت.

کاملا موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     کاملا مخالفم

 

- خواهشمند است پاسخ سوالات زیر را در  حد مختصری توضیح دهید.

19- به نظر شما بهتر است ارتباطات گروهی بین کارکنان تا چه حدودی باشد؟ چه توصیه هایی دارید؟

20- لطفا پس از ذکر جنسیت خود، تفاوت هایی که در زمینه ی ارتباط با همکاران برای خانم ها و آقایان وجود دارد را بیان کنید.

 


 

* یادآوری: موضوع تحقیق من، تأثیر رابطه ی گروهی بین کارکنان در بهبود عملکرد شرکت های خدماتی و بازرگانی واقع در تهران، میباشد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 20:48  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

موضوع: تاثیر تورم بر رفتار و زندگی مردم اهالی شهرک امید

واحد تحلیل:مردم اهالی شهرک امید

 

واحد مشاهده:خانوارها

 

سطح تحلیل:خرد (چون در سطح افراد است)

 

روش تحقیق: کمی- پیمایشی و درارتباط با نیازهای جامعه ی انسانی است.

 

چرایی:چون واحد تحلیلمان این(مردم اهالی شهرک امید) است.

 

ابزار مورد استفاده:پرسشنامـــــــه ـــ مشاهــــــــده

 

نمونه گیری:روش نمونه گیری خوشه ای.موقعی از این نوع نمونه گیری استفاده میشود که جامعه مورد پژوهش از دسته های جداگانه ای تشکیل شده و عناصر آن جامعه در این دسته ها توزیع شده باشد.اما مهم ترین دلیل استفاده از نمونه گیری خوشه ای آن است اگر تهیه چارچوبی که نام همه عناصر جامعه را در برداشته باشد یا اگر هزینه به دست آوردن این چارچوب سنگین و زیاد باشد از این روش استفاده میکنیم.در این روش تلاش ما بر این است که به چارچوب نمونه گیری محدودتری که قابل دسترسی است برسیم.

 

 

 

مردم اهالی شهرک امید

 

 

کارکنان مشغول به کار در استخر این شهرک

کارکنان مشغول به کار در تره بار این شهرک

افراد مشغول به کار در سوپرمارکت های این شهرک

افراد ساکن در مجتمع های مسکونی این شهرک

مرد

زن

مرد

زن

مرد

زن

مرد

 

زن

 

متاهل

مجرد

 

متاهل

مجرد

 

متاهل

مجرد

 

متاهل

مجرد

 

متاهل

مجرد

 

متاهل

مجرد

 

متاهل

 

 

مجرد

 

متاهل

 

مجرد

 

بالای دیپلم

1

پایین دیپلم

1

بالای دیپلم

1

پایین دیپلم

1

بالای دیپلم

1

پایین دیپلم

1

بالای دیپلم

1

پایین دیپلم

1

بالای دیپلم

1

پایین دیپلم

1

بالای دیپلم

1

پایین دیپلم

1

بالای دیپلم

1

 

پایین دیپلم

1

بالای دیپلم

1

 

پایین دیپلم

1

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم

2

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم

2

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم

2

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم

2

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم

2

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم

2

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم2

 

پایین دیپلم

2

بالای دیپلم

2

 

                                                 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 18:38  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

پرسشنامه

مقدمه:اینجانب سپیده مجلسی روحانی  دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری درارتباط با موضوع تحقیق مبنی بر تاثیر تورم بر رفتار و زندگی مردم اقدام به تهیه پرسشنامه جهت  گرد اوری اطلاعات در زمینه تحقیق خود نموده ام لذاخواهشمندم به سوالات ذیل پاسخ دهید

لطفا در صورت تمایل اطلاعات فردی زیر را کامل کنید

نام:                       نام خانوادگی:                         سن:                         مجرد/متاهل:               شغل:

سوالات

+1)گران شدن خوراک موجب از بین رفتن شادابی میشود.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم         د)مخالفم              ه)خیلی مخالفم

ــ2)گران شدن تاثیری بر تعامل افراد ندارد.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

+3)نحوه ی تعامل افراد با تورم(افزایش قیمت یک محصول نسبت به سال قبل)رابطه دارد.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

ــ4)گران شدن خوراک بر انرژی و فعالیت افراد تاثیر ندارد.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

+5)گران شدن خوراک با ضعف جسمی افراد رابطه دارد.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

+6)گران شدن پوشاک اعم از(لباس و شلوار و مانتو و...)بر روحیه افراد تاثیر گذار است.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

+7)گران شدن محصولات فرهنگی اعم از(کتاب های علمی و...) بر علاقه ی افراد به تحصیل اثر میگذارد.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

ــ8)گران شدن محصولات فرهنگی تاثیری بر مطالعه و علم نمیگذارد.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

+9)آیا گرانی موجب عدم تمایل به ازدواج میشود

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

+10)گرانی خوراک وپوشاک و... موجب عدم تمایل به شرکت در مهمانی یا مهمانی دادن میشود.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

ــ11)گران شدن محصولات هیچ ارتباطی با روحیات و اخلاقیات افراد نداشته و بر زندگی آنها هیچ تاثیری نمیگذارد.

الف)خیلی موافقم      ب)موافقم        ج)نظری ندارم          د)مخالفم               ه)خیلی مخالفم

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 18:28  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع : تاثیر ایجاد امنیت بر رفتار زنان دانشجو منطقه 15 شهر تهران در سال 92

از آنجا که وقتی زنان وارد محیط اجتماع می شوند امنیت در نظرشان در اولویت است ، زیرا با امنیت است که می توان کار روزانه را بر نحوه صحیح و رضایت بخش به پایان رساند و باعث نوعی رضایتمندی از خود می شود . ایجاد امنیت باعث کاهش تنش های اخلاقی بین زنان با خانواده و افراد جامعه میشود  در صورتی که اگر امنیت نباشد هرج و مرج بیداد می کند و به صورتی که در ایران هم مانند روسیه فعلی باید در کمپ های محله مخفی شوند و این کار نه تنها برخود بلکه بر کودکانشان هم تاثیر منفی می گذارد ، لذا اینجانب مریم محرابی دانشجوی ترم 4  رشته حسابداری مقطع کارشناسی دانشگاه ارشاد دماوند خواستار بررسی و تحقیق تاثیر ایجاد امنیت بر رفتار زنان دانشجو منطقه 15 هستم و از شما تقاضا دارم که مرا در تکمیل پرسشنامه مربوطه یاری فرمایید.

نام و نام خانوادگی :                                 سن:                       جنسیت:       

وضعیت تحصیلی:                          رشته تحصیلی :                             نوع دانشگاه:

وضعیت اشتغال:                            محیط اشتغال:                    تلفن یا پست الکترونیکی:

لطفا برای پاسخ به سوالات از گزینه های(خیلی موافقم .موافقم .–نظری ندارم–مخالفم .خیلی مخالفم) استفاده نمایید.

1-   آیا هنگام حضور در جامعه احساس آرامش می کنید؟

2-   آیا تمایل به فعالیت اجتماعی دارید؟

3-   آیا فرد منزوی و گوشه گیر هستید؟

4-   علاقه دارید در کارهایتان با دیگران مشورت کنید؟

5-   با ایجاد تنش اخلاقی قادر بر حفظ آرامش خود هستید؟

6-    آیا در مسئولیت های جمعی حضوری فعال دارید؟

7-   آیا هنگام حضور در اجتماع از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستید؟

8-   آیا از تنهایی واهمه دارید؟

9-   احساس می کنید وظایفی که بر عهده دارید خارج از توان شماست؟

10-      از اینکه کار طبق خواسته خودتان ایاجد نشود ناراحت می شوید؟

11-      احساس می کنید از خانواده طرد شده اید؟

12-      در مواقعی که توانایی انجام کاری را ندارید باز هم قبول به انجام آن هستید؟

13-      آیا حضور در جامعه بر روحیات شما تاثیر دارد؟

14-      آیا جایگاهی در جهت ارزش گذاری و احترام بر زنان در جامعه وجود دارد؟

15-      هنگام مشورت در خانواده به نظر شما احترام قائل نمی شوند؟

16-      خانواده به اینکه چه ساعتی از شب به خانه برمی گردید توجه دارند؟

17-      از نحوه برخورد افراد خانواده با خودتان ناراشی هستید؟

18-      والدین بین نظر شما ودیگر افراد خانواده تبعیض قائل می شوند؟

19-      شغلی در خور روحیات خودتان داید؟

20-      آیا هنگام حضور در منزل به محیط کار و بودن کنار افراد جامعه فکر می کنید؟

21-      آیا نقشی مهم در کارهای اجتماعی دارید؟

22-      با اتمام ساعت اداری بدون توجه به تمام شدن کارتان به سرعت به خانه می آیید؟

23-      آیا کارهای دوستانتان در خور خانواده هایشان است؟

24-      در میان  نزدیگان شما فردی با سطح فرهنگ پایین سراغ دارید؟

25-      در میان نزدیکان شما شخصی وجود دارد که از خانواده خود طرد شده باشد؟

26-      آیا کسی را می شناسید که بر اثر نداشتن شغل از سمت خانواده اش سرکوب شود؟

سوالات تشریحی

اگر این سوالات نمی توانید در محدوده گزینه های مشخص شده پاسخ دهید لطفاً توضیح دهید.

1-   چه رابطه ای بین ایجاد امنیت و رفتار زنان وجود دارد؟

2-   آیا روش هایی برای پیشگیری از ایجاد تنش های اخلاقی وجود دارد؟

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 18:24  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع : عوامل موثر در کاهش ازدواج در سال های اخیر در بین جوامان 23-30 سال تهرانی

واحد تحلیل: جوامان 23-30 سال تهرانی

چون تحلیل ما قرار است روی این افراد باشد

واحد مشاهده: جوامان 23-30 سال تهرانی

چون این افراد پرسشنامه را پر می کنند

سطح تحلیل:خرد

جون واحد تحلیل جوانان تهرانی است یعنی افراد

روش تحقیق:پیمایشی

چون در ارتباط با نیازهای جامعه انسانی و توجه به نکات با مهنی و عوامل مهم و به طور عمیق کنش و واکنش های میان عوامل به وجود آورنده تغییر یا رشد و توسعه را وارسی می کند. پهنانگر وکمی است.دارای رابطه علی و متغیر وفرضیه وسوال است.قابلیت تعمیم دارد.

ابزارمورد استفاده:پرسشنامه

نمونه گیری:

: چون واریانس و پراکندگی بین و داخل جامعه (تهران) زیاد است از روش نمونه گیری چند مرحله ای استفاده می کنیم.ابتدا تهران را به چند قسمت (شمال شرق-جنوب شرق- شمال غرب – جنوب غرب) طبقه بندی می کنیم . که پراکندگی اش زیاد است سپس این قسمت ها را به چند منطقه که اختلاف چندانی باهم ندارند به شکل تصادفی انتخاب کرده (مثلا شمال غرب: مناطق5-22-21-2)خوشه ی اول یعنی مناطق تهران مشخص می شود و بعد با قرعه کشی از هر منطقه نسبت به وسعتش چند ناحیه را انتخاب کرده (مثلا منطقه 2 ناحیه 2 و و7و4) سپس از هر ناحیه یک محله (مثلا ناحیه 4محله 17 شهرک آزمایش)سپس از هر محله با قرکشی یک خیابان اصلی (محله 17 بلوار جانبازان) سپس از هر خیابان اصلی یک خیابان فرعی (خیابان گلبرگ) انتخاب نموده تا چارچوب نمونخ گیری معین بدست آید.

 

متغیر

ابعاد

مولفه

 

 

وضعیت مالی

میزان درآمد

میزان حقوق ماهیانه

میزان امکانات رفاهی

داشتن مسکن و ماشین و ...

            تعریف مفهومی:داشتن توانایی مالی که به کارو میزان درآمد خانواده مربوط است. و توانایی آنها در برطرف کردن نیارهای مادی.

 

 

توقعات جوانان

داشتن تمامی امکانات رفاهی

داشتن مسکن.ماشین...

توانایی تامین مراسم عروسی آنچنانی و مهریه سنگین

داشتن  موقعیت اجتماعی خوب

داشتن شغل خوب

داشتن مدارک عالی رتبه

تعریف مفهومی: توقع. [ ت َ وَق ْ ق ُ ] (ع مص ) چشم داشتن . (زوزنی ) (دهار) (از ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ) (تاج المصادر بیهقی ) (آنندراج ). چشم داشتن به وقوع چیزی . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). چشم داشت و امید و انتظار و آرزو در خواست . (از ناظم الاطباء). ترقب و انتظار. چشم داشت . بیوسیدن . (یادداشت بخط مرحوم دهخدا). و با لفظ داشتن و کردن مستعمل است 

 

 

رابطه جنسی

داشتن رایطه جنسی از روی عشق

برای وابستگی طر ف مقابل

برای ایجاد علاقه طرف مقابل

داشتن رایطه جنسی از روی هوا و هوس

فقط از روی تنوع طلبی

ارضای نیازی که تکرار شده از روی عادت

تعریف مفهومی:داشتن رابطه زن ومرد در برطرف کردن نیاز جنسی

 

تحصیلات

طولانی شدن مدت تحصیلی

میل جوانان به کسب مدارک عالی رتبه

 برای داشتن آینده شغلی بهتر

تعریف مفهومی : [ ت َ ] (ع مص ) غوره کردن خرمابن . (منتهی الارب ) (آنندراج ) (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد) (از قطر المحیط). || شکوفه ٔ زرد آوردن .(منتهی الارب ) (آنندراج ) (ناظم الاطباء) (از قطر المحیط). || برآوردن زر از کان . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). || رد کردن کلام به محصول آن . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء) (اقرب الموارد) (قطر المحیط). || گرد کردن . (ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ). تحصیل دین ؛ جمعآوری آن . (قطر المحیط). ستاندن و جمع نمودن . (فرهنگ نظام ). تحصیل علم و چیزی ؛ بدست آوردن آن . (اقرب الموارد) (قطر المحیط). کسب و اکتساب . (ناظم الاطباء). در لغت ، گردآوردن و در عرف عام گردآوردن دانشها است مطلقاً

ترس

ترس از ازدواج

 

ترس ازمسیولیت پذیری

ترس از نداشتن رفاه کنونی

ترس ازخشونت در زندگی زناشویی

ترس از عدم استقلال و محدود شدن

 

تعریف مفهومی: خوف و بیم . (برهان ) (انجمن آرا) (ناظم الاطباء). بیم و هراس . (فرهنگ رشیدی 

ازدواج

برقراری پیوند بین زن ومرد

رسمی

غیر رسمی

 

تعریف مفهومی:برقراری رابطه ی عاطفی و جنسی که مطابق شرع و عرف باشد. ازدواج . [ اِ دِ ] (ع مص ) جفت گرفتن . زن کردن . شوهر کردن . با یکدیگر جفت و قرین شدن . با هم جفت شدن . مزاوجه . (تاج المصادر بیهقی ). زواج . زناشوئی . || جفت کردن . تزویج . با هم جفت کردن مرد و زن را. (غیاث اللغات ). و رجوع به نکاح شود. 

پرسشنامه:

مقدمه:اینجانب آیسان فرهودی محمدزاده دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری درارتباط با موضوع تحقیق مبنی بر عوامل موثر در کاهش ازدواج درسال های اخیر در بین جوانان 20-30 سال تهرانی اقدام به تهیه پرسشنامه جهت  گرد اوری اطلاعات در زمینه تحقیق خود نموده ام.لذاخواهشمندم به سوالات پاسخ دهید.

درصورت تمایل اطلاعات فردی را کامل نمایید. در صورت پاسخ دادن به صورت محرمانه نگه داری می شوند. 

نام:               نام خانوادگی:                     سطح تحصیلات:              شغل:         

متاهل/مجرد:                   سن:                                    

توضیحات :قسمت اول پرسشنامه بصورت پاسخ بسته (گزینه ای) میباشد .قسمت دوم پرسشنامه بصورت پاسخ باز (تشریحی) میباشد .

 

1-آیا جوانان زندگی مجردی را به متاهلی ترجیح می دهند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

2- آیا به خاطر مخارج گزاف مراسم ازدواج  و مهریه های سنگین است . که جوانان  به ازدواج فکر نمی کنند ؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

3- آیا طولانی شدن مدت  تحصیل  مانعی برای ازدواج است؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

4- آبا بخاطر عدم توانایی تامین مسکن و وسایل زندگی جوانان به ازدواج فکر نمی کنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

5- آیا از اینکه جوانان ازدواج موفقی نداشته باشند  آنها را از ازدواج باز می دارد؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

6- آیا توقعات بیش از حد و تجمل گرایی در جریان ازدواج مانعی برای ازدواج  است؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

7- آیا  جوانان به خاطر عدم آمادگی پذیرش مسئولیت زندگی مشترک و همسر ازدواج می کنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

8-آیا ازدواج را مانعی برای رشد و پیشرفت می دانید؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

9- آیا به دلیل اینکه ازدواج محدودیت می آورد جوانان به آن فکر نمی کنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

10- آیا به خاطر از بین رفتن استقلال  و موقعیت کنونی جوانان به ازدواج فکر نمی کنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

11- آیا رابطه بی حد ومرز در دوران دوستی دختر و پسر مانعی برای ازدواج است؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

12- آیا با وجود دختران و زنان خیابانی پسران  برای رفع نیاز جنسی خود حاضر به ازدواج می شوند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

13- آیا به دلیل ترس از عدم تعهد همسر جوانان به ازدواج فکر نمی کنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

14- آیا به خاطر خشونتی که ممکن است پس از ازدواج رخ دهد جوانان به آن فکر نمی کنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

15- آیا تنوع طلبی جنسی برخی جوانان  و توانایی در برطرف کردن  آن باعث می شود که دیگر اصلا به ازدواج فکر نکنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

16- آیا ترس از شکست در زندگی آینده تمایل جوانان را به ازدواج کاهش می دهد؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

17- آیا الگو برداری جوانان از فرهنگ غرب که موجب تمایل به زندگی مجردی می شود .مانعی برای ازواج است؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

18- آیا طولانی بودن مدت خدمت اجباری  سربازی عاملی است که پسرها به ازدواج فکر نکنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

19- آیا به خاطر نداشتن شغل و درآمد خوب  جوانان به ازدواج فکر نمی کنند؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

20- آیا توقعات والدین در انتخاب همسری از هر لحاظ کامل در ازدواج  جوانان موثر است؟

خیلی موافقم     موافقم     نظری ندارم     مخالفم     خیلی مخالفم

سوالات تشریحی:

1-آیا دلیل دیگری  است که باعث کاهش ازدواج می شود  و بنده به آن اشاره نکرده باشم؟

2- به نظر شما دلیل اصلی کاهش ازدواج چیست؟

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 14:10  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

عنوان:

اصلاحیه تعریف عملیاتی

فرضیه ها

1.     حضور داشتن پلیس در وسایل نقلیه باعث رغبت به حضور پرشور در اجتماع می شود.

2.     داشتن دسترسی سریع به پلیس باعث کاهش تنش های اخلاقی می شود.

3.     داشتن دسترسی سریع به پلیس باعث بهبود رابطه با اطرافیان می شود.

4.     نوع رفتار پلیس با اراذل و اوباش باعث کاهش تنش های اخلاقی می شود.

5.      داشتن حضور  پلیس باعث کاهش تنش های اخلاقی می شود.

 

مدل مفهومی

متغییرهای مستقل

1

حضور پلیس

2

دسترسی به پلیس

3

نوع رفتار پلیس با ارازل و اوباش

 

متغییرهای وابسته

1

علاقمندی به حضور پرشور در اجتماع

2

تنش های اخلاقی

3

رابطه با اطرافیان

تعاریف

الف) تعارف متغیرهای مستقل

1.     حضور پلیس

تعریف اسمی پلیس : مجموعه نیروی انتظامی که یک کشور یا جامعه _ افرادی با اختیارات قانون خود در جهت ایجاد نظم و آرامش در شهر و کشور می کوشند

تعریف عملیاتی: قرارداشتن و بودن پلیس در محیطی که ما در آن قرار داریم.

2.     دسترسی به پلیس

تعریف اسمی: قدرت دست یافتن به پلیس.

تعریف عملیاتی:امکان دستیابی سریع در مواقع ضرورتی به پلیس.

3.     نوع رفتار پلیس با اراذل و اوباش

تعریف اسمی اراذل:مردمان پست و فرومایه.

تعریف عملیاتی:رفتار و برخوردی که پلیس با فرومایگان جامعه دارد.

ب) تعاریف متغییرهای وابسته:

1. علاقمندی به حضور پرشور در اجتماع

تعریف اسمی: حاضر آمدن در کنار گروهی از مردم که در یک جا جمع می شوند.

تعریف عملیاتی: رغبت و شوق قرار گرفتن درمیان افرادی که در یک محیط دور هم هستند.

متغیر

بعد

مولفه

 

 

 

 

علاقمندی به حضور پرشور  در اجتماع

 

بی میلی به ماندن طولانی مدت در خانه

از تنهایی واهمه دارد

 

در خانه هم به بودن کنار افراد جامعه فکر می کند

 

 

 

حاضر شدن

شرکت در کارهای اجتماعی 0 فرهنگی

 

قبول مسئولیت جمعی

 

 

 

 

 

 

4.     تنش های اخلاقی

تعریف اسمی اخلاق : شکل درونی و باطنی و صفات ذاتی انسان را اخلاق می گویم

تعریف عملیاتی : هنجارهای مورد قبول جامعه که نشان دهنده درستی و نادرستی رفتار اشخاص است .

متغیر

بعد

مولفه

 

 

تنش های اخلاقی

 

اعتیاد

فاقد قدرت نه گفتن

اعتماد به نفس کاذب

سطح فرهنگ خانواده

 

 

عصبانیت

تمام نشدن کارطبق میل خویش

بی توجهی افراد خانواده به فرد

 

فقر

نداشتن شغل

سطح درآمد پایین

 

5.     رابطه با اطرافیان

تعریف اسمی: اطرافیان برخی از این افراد در نزدیک ما زندگی می کنند مثل همسایه و برخی نیز اگر چه دور هستند اما رابطه داریم مثل اقوام

تعریف عملیاتی : ارتباط و رفت وآمد با دیگران

متغییر

بعد

مولفه

 

 

 

 

رابطه با اطرافیان

 

رفت و آمد دوطرفه

میان اقوام

 

میان دوستان

 

میان همکلاسی ها

 

میان هم خدمتی ها

 

 

بی میلی به خلوت و تنهایی

در خانه هم بودن کنار دیگران

می اندیشد

 

از تنهایی واهمه دارد

 

 

 

 

 

مرجع:

تعاریف اسمی از کتاب لغت نامه دهخدا می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 11:48  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع(تاثیر آلودگی هوا بر سلامت کودکان سنین 8-5 مناطق6-5 تهران در سال 92)

پیشینه نظری

در قرن 16 فیلسوف رومی به رومی سنکا نظریه ای را ارائه داد: انسان ها در موضعی هستند که ماهی در آب آلوده است . آلودگی از قبل از کشف آتش بوسیله آتش سوزی طبیعی جنگل موجود بوده است  ،اما نسبت به آلودگی امروزی بسیار متفاوت بوده است . الان منابع آلوده کننده ای از جمله : منابع متحرک: وسایل نقلیه ، موتور ،کشتی و ... منابع ثابت : نیروگاه ها ،مراکز تجاری و ... وجود دارند که باعث افزایش ارتباط بین غلظت آلانده ها و مرگ و میر می شود  . به نظر من با تنظیم ساعت کار مدارس ، بانک ها و سایر ادارات از تاثیر آلاینده ها بر افراد کاسته می شود .

پیشینه تجربی :

آقای علی ناطقیان همانند تحقیق من که در مورد تاثیر آلودگی هوا بر سلامت کدکان است را مورد بررسی قرار داده مقاله حاضر ابتدا بر تعداد افراد مبتلا به آلرژی را مورد بررسی قرار داده که در سال گذشته که 40 تا 50 درصد کودکان تهرانی در سنین مدرسه دچار درجاتی از رینیت آلرژیک هستند . افزایش طول سرماخوردگی از یک هفته و 10 روز به 2 تا 3 هفته را جزو اولین و بارزترین عوارض آلودگی هوا می داند و با بیان اینکه کودکان در آلودگی دچار آلرژی می شوند پس هوای آلوده شهر تهران به میزان نگران کننده ای باعث افزایش تعداد کودکان مبتلا به آلرژی شده است.

به نظر من برای اینکه کودکان در فصول پاییز و زمستان که درجه آلودگی هوابه مرز هشدار می رسد برای جلوگیری از سرما خوردگی های طولانی مدت مصرف سبزی و میوه تازه و شیر بسیار مفید است و از مصرف غذاهای چرب جلوگیری کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 11:43  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

دانشگاه پیام نور-دانشکده علوم انسانی –گروه زبان شناسی و زبان های خارجی

استاد راهنما:جناب آقای دکتر بهمن زندی

استاد مشاور:جناب آقای دکتر علیرضا آقا یوسفی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد زبانشناسی همگانی

عنوان پایان نامه:مطالعه میزان همبستگی مقوله نام و خودپنداره در دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز تهران

نگارش محمدرضا کشاورز فرد شهریور 88

فهرست:

فصل اول-طرح پیشنهادی تحقیق

1-بیان مسئله

2-ضرورت تحقیق

3-اهداف تحقیق

4-سوالات تحقیق

5-فرضیات تحقیق

6-روش تحقیق

7-شیوه گردآوری اطلاعات

8-جامعه آماری

9-حجم نمومه

10-تعریف کلید واژه

فصل دوم پیشینه تحقیق

فصل سوم کلیات و روش تحقیق

فصل چهارم یافته ها و تحلیل تحقیق

فصل پنجم نتایج تحقیق

 

 

 

فصل اول:
بیان مسئله:

نام به عنوان کلمه یا مجموعه اب کلمات که هویت خاصی را در تمامیتش نشان میدهد بدون اینکه ضرورتا به کیفیت ویژه ای ار آن هویت اشاره کند مقوله ایست که از دیدگاه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

اکثر مردم مایلند تا بر اساس اولین برخورد قضاوت کنند و اسامی اغلب چنین برداشتی را تحت تاثیر خود قرار می دهند لذا جای تعجب نیست اگر بگوییم که نام هر شخص در درک دیگران از وی موثر است.

ضرورت تحقیق:

از آنجا که تقریبا تمامی تلاش های علمی در راستای کسب آسودگی و آرامش بشر انجام میشود و در این میان مباحث روانشناختی از بنیادی ترین پژوهش های ساختاری  در نیل به این هدف می باشد لذا پرداختن به مسائل درونی انسانی و زوایای ذهنی  و روحی وی میتواند به عنوان راهگشا در مسیر مذکور به حساب آید.

از سوی دیگر نام مقوله ای است که هر انسان به شکل خاص از آن بهره می برد گاه از نام خود لذت برده و مایه مباهات و افتخار و موفقیت وی شده و گاه نه تنها از آن راضی نیست بلکه شاید بطور غیر مستقیم در ناکامی های وی دخیل باشد یعنی یکی از عوامل احتمالی ناکامی یا موفقیت خویش که ناشی از احساس ارزشمندی و رضایت از خود است(خودپنداره) را درنام خود بجوید.َ

اهداف تحقیق:

با آگاهی دادن و هوشیار کردن والدین و جامعه ایشان را از اهمیت نام منتخب برای فرزندان در سطح خانواده و گزینش اسلامی و القاب مستعار برای دوستان و نزدیکان که به نوعی بر آنها تاثیرگذاریم در سطح اجتماعی مطلع سازیم ودر استفاده از این فرصت گام های اولیه بالندگی و موفقیت را در فرد و جامعه بپرورانیم و در نگاهی فراگیرتر جوانانی با خودپنداره قوی تر و مثبت تر را به جامعه تحویل نماییم.

سوالات تحقیق:

آیا نام هر فرد در خود پنداره وی تاثیرگذار است؟

آیا جنسیت در تاثیر نام افراد بر خودپنداره افراد دخیل است؟

آیا میزان سواد والدین در تاثیر نام بر خودپنداره افراد موثر است؟

فرضیات تحقیق:

1-خودپنداره و نام هر شخص با یکدیگر مرتبط است.

2-جنسیت در تاثیر نام افراد بر خودپنداره آنها دخیل است.

3-سواد والدین در تاثیر نام بر خودپنداره افراد نقش دارد.

روش تحقیق:

در انجام تحقیق از نوع روش تحقیق توصیفی از نوع پیمایشی استفاده خواهد شد.شیوه آمار توصیفی و آمار استنباطی ،تحلیل واریانس و تحلیل رگرسیون خطی چند خطی چند متغیره و نرم افزار spss

شیوه گردآوری اطلاعات:

1-گروه نام های ایرانی

2-گروه نام های اسلامی

3-گروه نام های طبیعی

4-گروه نام های خارجی

جامعه آماری:

دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور مرکز تهران

حجم نمونه 200 دانشجو

نمونه گیری خوشه ای از دانشجویان کارشناسی علوم انسانی (علوم انسانی، علوم اجتماعی،الهیات) علوم(علوم پایه و مهندسی) بصورت تصادفی

محدودیت های تحقیق:

در گردآوری اطلاعات منابع اینترنتی، کتابخانه ای و اسنادی و پرسش نامه های استاندارد جهت نظرسنجی از آزمودنی ها استفاده و کمک گرفته شد.منابع اینترنتی مشکلاتی مثل ضعف در طبقه بندی اطلاعات در سایت ها و ترجمه های نارسااز زبان های دیگر میتوان اشاره کرد.

بررسی کتابخانه ای و اسنادی امکان استفاده ار کتابخانه های بزرگ و نسبتا غنی باز هم یافتن مطلبی جدید و قابل ارجاع و استناد محدودیت های شدیدی در پیش رو بود.

فصل سوم

روش تحقیق

تعریف مسئله - تعریف مفاهیم اصلی

جنبه های مربوط به فرایند تاثیر نا بر خودپنداره از طریق پرسش نامه هایی مورد مطالعه و ارزشیابی قرارخواهد گرفت که به دو دسته تقسیم می شود:

پرسش نامه اول:پرسش نامه خودپنداره (پرسش نامه،خودپنداره راجرز)

پرسش نامه دوم:پرسش نامه شیوه های فرزند پروری (پرسش نامه رابینسون-مانملکو-السن و هارت)

فصل پنجم:

نتایج تحقیق

فرضیه 1:خود پنداره و نام هر شخص بایکدیگر مرتبط هستند.

یافته های تحقیق در بخش 4 به ارتباط معنا دار بین دو مقوله نام و خودپنداره اشاره دارد و به نظر می رسد نام هر شخص بر خورپنداره وی نافذ اثر است.

فرضیه 2:جنسیت در تاثیر نام افراد بر خودپنداره آنان دخیل است.

در این فرضیه تعامل بین دو متغیر گروه های اسمی و جنسیت مورد بررسی قرار گرفت و از روش آزمون تحلیل واریانس دو راهه استفاده شد نتایجی که بدست آمد تاثیر هر یک از متغییرها را بصورت منفرد بر خودپنداره بطور معنادار نشان می دهد اما  زمانی که این دو متغیردر تعامل با یکدیگر قرار می گیرند تاثیر معنادار قرار می گیرند تاثیر معنادار در نتایج بدست نمی آوریم.

فرضیه 3:سواد والدین در تاثیر نام بر خودپنداره افراد نقش دارد.

تعامل متغییر گروه اسمی در 4 سطح ایرانی ،اسلامی،طبیعی و خارجی با متغییر تحصیلات در دو سطح زیر دیپلم و بالای دیپلم مورد بررسی قرار گرفت و نتایج حاکی از معنادار بودن این رابطه است.

توصیه:

توصیه میشود پژوهشگران بعدی متغیر تحصیلات را به گونه ای خاص تر مورد توجه قرار دهند تا هم سطح تحصیلات در سطح فردی و هم سطح والدین بررسی شودو توجه کافی به آن مبذول دارند.

پیشنهادات:

1-تفاوت خودپنداره گروه های اسمی در شرایط و موقعیت های مختلف اقتصادی و اجتماعی

2- تفاوت خودپنداره گروه های اسمی در بین گروه های سنی و رشته های تحصیلی متفاوت

منابع:

1-آر.شافر،دیوید"رشد شخصیت و اجتماع"وایرج امیرضیائی-تهران-آیه مهر 1384

و...

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 10:37  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

دانشجوی گرامی:

فاطمه محمدی دانشجوی رشته حسابدای هستم.به منظور بالا بردن سطح آموزش دانشگاه و استفاده بیشتر از امکانات آموزشی و نظرسنجی در خصوص کیفیت دانشگاه  ,خواهشمند است با در نظرگرفتن این که پاسخ ها محرمانه بوده و نیاز به درج نام نیست بدون توجه به مسائل شخصی ,با سوالات ذیل (زدن ضربدر در ستون مربوطه )جواب بدهید.

بدیهی است پاسخ های واقع بینانه شما در مجموع اطلاعات با ارزش و سازنده برای استادان و مسئلین دانشگاه فراهم ساخته و در مواد مقتضی از آن استفاده خواهد شد.

رشته تحصیلی:

معدل:

 

 

بسیار کم کم تاحدودی زیاد خیلی زیاد
آیا اساتید تسلط کافی بر موضوع آموزش و قدرت تفهیم وانتقال را   دارند؟                                                                    
تا چه اندازه سطح علمی اساتید در رضایت شما به ادامه تحصیل   موثر بوده   است؟                                                       
میزان    استفاده از وسائل کمک آموزشی توسط اساتید چقدر می باشد؟          
علاقه   و رغبت اساتید در رفع مشکلات علمی  را چگونه ارزیابی می کنید؟          
میزان   پذیرش نظر دانشجویان از جانب اساتید را چگونه ارزیابی می کنید؟          
آیا ارزشیابی از جانب اساتید جهت اطمینان از یادگیری انجام می   شود؟                                                                                                                                                               
میزان تفاوت از جانب اساتید بین دانشجویان ممتاز و ضعیف در   کلاس درس چگونه است؟          
میزان رضایت شما در نحوه تدریس اساتید چقدر است؟          
میزان برگزاری همایش ها و برنامه های علمی مرتبط با رشته تان   چقدر است؟          
با   نزدیک شدن به امتحانات تا چقدر آمادگی برای شرکت در آزمون دارید؟          
آیا این آمادگی را در شب قبل از امتحان کسب کرده اید؟ الف)بلی                       ب)خیر                                                
آیا تا به حال در مورد انصراف از تحصیل فکر کرده   اید؟                                                                                                                                                                                                     
در صورت شرکت مجدد در کنکور تمایلی به انتخاب این رشته   دارید؟                                                                               
تا چه   اندازه مشکلات موجود بر علاقه شما به رشته تحصیلی تان تاثیر گذار بوده است؟          
آیا تمایل دارید که مسافت زیادی را برای رفتن به دانشگاه طی   کنید؟                                                                                                                                                             
آیا درس خواندن در فضای شلوغ در خانه را بر درس خواندن در فضای   آرام به دور از خانواده ترجیح می دهید؟          
آیا توان مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه را   دارید؟                                                                                                                                                            
مسائل   مالی و پرداخت شهریه در بی علاقگی نسبت به رشته تان موثر بوده است؟          
تاچه حد به مشکلات آموزشی دانشجویان در دانشگاه اهمیت داده می   شود؟          
میزان اهمیت نمره از نظر شما چقدر است؟          
آیا درس را برای کسب علم می خوانید یا کسب نمره ؟          
مصاحبه:
چرا بیشتر دانشجویان درس را برای کسب نمره 10 می خوانند؟
به نظر شما عدم کیفیت کادر آموزشی تاثیری بر بی انگیزگی   دانشجویان دارد؟
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 8:51  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:تاثیرات شیوع کودک آزاری و نیز پیش بینی آن از طریق افسردگی و اضطراب والدین بر رفتار دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی استان تهران سال ۹۰-۹۱

با سلام ،از آنجا که سلامت جامعه در گرو افرادی سالم و بهنجار است و قسمت اعظم شخصیت کودک در سال های اولیه ی زندگی شکل می گیرد،این جانب حانیه بخشی پور دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ی حسابداری خواستار بررسی تاثیرات شیوع کودک آزاری بر رفتار دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی هستم .با پر کردن این پرسش نامه به اینجانب کمک بزرگی کرده اید.با تشکر

نام:......................                                  نام خانوادگی:.........................

سن:....................                                    میزان تحصیلات:...........................

جنسیت:.........................                          وضعیت اشتغال والدین:..........................

وضعیت تحصیلات والدین: .........................

بله موافقم

۱

نظری ندارم

۲

خیر مخالفم

۳

۱)آیا کودک آزاری (تنبیه بدنی و خشونت و ....)بیشتر به علت بازیگوشی و عدم انجام کارهایی است که والدین از کودکان خواسته اند؟

۲)آیا کودک آزاری والدین بیشتر به علت درس نخواندن و نمره پایین گرفتن کودکان است؟

۳)آیا کودک آزاری بیشتر به علت بی احترامی نسبت به والدین است؟

۴)آیا با  آثار خرا شیدگی وسوختگی وگاز گرفتگی روی بدن دانش آموزان می توان به آزار جسمی والدین پی برد؟

۵)آیا وجود رفتارهای ناسازگارانه در دانش آموزان پسر آزار دیده بیشتر از دانش آموزان پسر عادی است؟

۶)آیا فشار اقتصادی والدین (بیکاری و تورم و ......) باعث آزار واقع شدن کودک میشود؟

۷)آیا آزار و بی توجهی در دوران کودکی والدین عاملی بر آزار واقع شدن کودکان آن ها می شود؟

۸)آیا گوشه گیری و انزوا در دانش آموزان پسر آزار دیده نسبت به دانش آموز پسر عادی بیشتر است؟

۹)آیا سرزنش و تحقیر و ......مکرر باعث آزار عاطفی در کودک می شود ؟

۱۰)آیا اختلالات روانی در والدین تاثیر بسزایی درآزار واقع شدن کودکان آنها دارد؟

۱۱)آیا اضطراب وبی خوابی پدر منجر بر آزار واقع شدن کودک می شود؟

۱۲)آیا اختلاف سنی پدر ومادر با کودک عاملی در آزار دیدگی کودک است؟

۱۳)آیا کودکان آزار دیده اغلب قدرت انطباق و سازگاری با محیط را دارند؟

۱۴)آیا سطح تحمل و قدرت انعطاف پذیری در والدین آزار گر زیاد است ؟

۱۵)آیا انزوا و گوشه گیری اجتماعی والدین آزار گر منجر به عدم حمایت اجتماعی می شود؟

۱۶)آیا عدم سازگاری با همسالان دلیلی بر طرد دوستان و از دست دادن روابط دوستانه در کودکان است؟

۱۷)آیا کاهش عملکرد وضعیت تحصیلی در کودکان آزار دیده دلیلی بر بی توجهی و درک صحیح والدین آن ها از وضعیت تحصیلی و آموزشی است؟

۱۸)آیا عواملی مانند اعتیاد یا افسردگی و......و بحث و جدل والدین منجر به افت تحصیلی در کودکان می شود؟

۱۹)آیا فقر به خودی خود دلیلی بر بد رفتاری با کودکان است ؟

۲۰)آیا هر چقدر سلامت عمومی وروانی و عزت نفس والدین بیشتر باشد کودک آزاری کمتر می شود؟

۲۱)آیا کودک آزاری منجر به نا سازگاری در حیطه ی وسیعی از رفتار های کودک می شود؟

۲۱)آیا کودک آزاری با ویژگی هایی که درفرآیند رشد کودک به وقوع می پیوندد رابطه ی مستقیم دارد؟

۲۲)آیا در کودکان آزار دیده بی توجهی نسبت به نیاز های عاطفی و روانی بیش تر از نیازهایی مثل خوراک و پوشاک است؟

۲۳)آیا کودک آزاری اغلب باعث بدبینی کودکان به خود می شود ؟

۲۴)آیا با ایجاد خود اثر بخشی و عزت نفس در والدین آزار گر میتوان اضطراب و افسردگی آن ها را کاهش داد یا از بین برد؟

۲۵)آیا مشکلات هیجانی و عاطفی در کود کان آزار دیده منجر به عدم توجه در درس و مشکلات شناختی نمی شود؟

 

مصاحبه:

۱)شیوه هایی را می توانید به منظور پیشگیری از کودک آزاری نام ببرید؟

۲)چه رابطه ای بین سلامت روان والدین و کودک آزاری وجود دارد؟

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد 1393ساعت 0:50  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:بررسی کارایی شعب مختلف بانک رفاه در استان کردستان بر اساس مدل تحلیل پوششی داده ها 

تهیه کننده معروف ورمزیار 1389

در ابتدا چکیده ای از انچه اماده کرده است  و سپس فهرستی ار فصول و منابع و همچنین فهرستی کامل و جامع از جداول تحقیق به همراه عناوین فهرست ها  و همچنین فهرست نمودار ها  و سپس مقدمه ای کوتاه پیرامون تحقیق

در فصل اول کلیات به شرح و بیان مسئله و ضرورت و اهداف تحقیق  پرداخته است.در بیان مسئله به طور دقیق و کامل در باره ی مسئله توضیح داده شده و موضوع را در دو زمان گذشته و اینده شرح داده است و در 6 بند به شرح اهداف تحقیق پرداخته و دو سوال نیز در باره ی تحقیق ظرح کرده و در نهایت به توضیح چند کلمه کلیدی پرداخته

در فصل بعدی پیشینه تحقیق را مورد بررسی قرار داده.مواردی تحت عنوان اطلاعات داخلی و خارجی و توضیح این دو به عنوان پیشینه نطری و انواع تحقیقات مرتبط با موضوع چه در داخل کشور چه به طور کلی در کشور های دیگر در قالب جدولی که هر یک از ستون داده ها ستانده ها سال مطالعه و محققان در ان است ارائه کرده

در فصل سوم روش تحقیق را به تفضیل یادور شده است مانند نوع مطالعه و نحوه اجرای تحقیق ابزار گرداوری داده ها و جامعه ی اماری که بر این امر تاکید دارد که به دلیل جامعه اماری کوچک از تمامی حجم جامعه در محاسبات استفاده کرده.و متغیر خود دا نیز مشخصا ذکر کرده

سپس به تعریف  طیف وسیع از نظریه ها پرداخته و از مدل های بسیاری برای تحلیل داده ها استفاده کرده

در فصل اخر نتایج به دست امده از داده ها را در 4 سال به تفضیل شرح داده و روند شعب بانک ها به دست اورده و در جدولی نتیجه گیری را درج کرده و پیشنهادات نهایی خود را در 11 بند بیان کرده و در پایان منابع و ماخذ را به طور کامل ذکر کرده.

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم خرداد 1393ساعت 22:40  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر