روش تحقیق

وبلاگ کلاسی درس روش تحقیق

موضوع ۱

عوامل موثر بر گسترش پدیده ی تنبلی اجتماعی در بین افراد ۳۰ تا ۴۰ سال در منطقه ۱شهر تهران در سال های ۹۰ و ۹۱

 

بيان مسئله:

تنبلي اجتماعي موضوعي است كه در اين سالهاي اخير بسيار مورد توجه و بحث و بررسي قرار گرفته ، البته اين پديده كه به ايرانيان نسبت داده شده نوظهور و جديد نمي‌باشد، در واقع مي توان ادعا كرد كه پيشينه ی طولاني دركشورمان دارد و تنها در سال‌هاي اخير نمود بيشتري يافته به صورتي كه به عنوان يك مشكل اجتماعي نگريسته مي شود حتی در اين راستا رهبر معظم انقلاب در سخنراني روز اول فروردين از معضل تنبلي اجتماعي به عنوان دشمن دروني ايرانيان نام بردند.

جامعه ايراني از نظر رفتارهاي اجتماعي در اين سال‌ها از سوي صاحب نظران وكارشناسان داخلي و خارجي مورد انتقادات فراوان قرار گرفته كه عمده ترين اين انتقادات تنبلي است و شواهدي نيز بر تاييد اين مسئله ارائه شده، اين شواهد كه دال بر گسترش اين پديده در كشور است قابل تامل می باشد.

همانطور كه گفتيم تنبلي اجتماعي مضعلي است كه درجامعه ی ما رسوخ كرده و سايه ی سياه و سنگين آن بر همه ی زواياي زندگيمان گسترده شده است.

از جمله پيامدهاي اين پديده مي توانيم به موارد زير اشاره كنيم:

در اولين نگاه به عدم تمايل به درس خواندن دانش آموزان و دانشجويان در مراكز تحصيلي برخورد ميكنيم كه اين خود بوجود آورنده ی مشكلات ثانويه دراجتماع و بخصوص درخانواده هاست. از ديگر مشكلات پديد آمده از تنبلي كه در سطح جامعه بسيار گسترده شده و نارضايتي هاي بسيار ايجاد كرده ، راندمان پائين ميزان كاراداري و بهره وري كارمندان در ادارات و مراكز خدماتي بخصوص دواير دولتي و نيمه دولتي است كه نارضايتي ارباب رجوع را دامن مي‌زند. مسائل ذكر شده و تبعات بسيار ديگر اين معضل انگيزه اي شد تا به بررسي كوتاهي دراين مورد بپردازیم .

 

هدف تحقیق :

دراين تحقيق تلاش بر اين است كه در رابطه با معضل تنبلي اجتماعي به شناخت علل و عوامل موثربر آن از قبيل عوامل اجتماعي، فرهنگي، روانشناختي و غيره پرداخته شود تا بتوان به راهكارهایي در رابطه با بهبود و يا حتي رفع اين معضل عظيم و پي آمدهاي مخرب آن دست يافت .

 

ضرورت موضوع :

وجود معضل تنبلي اجتماعي و گسترش روز افزون آن در سطوح مختلف جامعه پي آمدهاي ناگواري دارد، از جمله باعث مي شود كه ميزان بهره وري كاسته شود و تنبلي و كم كاري باعث كاهش ميزان كارايي درامور مملكتي مي‌گردد، برنامه‌ريزي‌ها اثربخشي لازم را نخواهند داشت و افراد عادت به هنجارشكني و كوتاه كردن مسير براي دست يابي به اهدافشان مي نمايند و وحدت اجتماعي خدشه دار مي‌گردد.

دلايل فوق الذكر ايجاب مي‌كند كه به موضوع بانگاه جدي تر و كارشناسانه‌تري نگريسته شود تا از اثرات سوء و مخرب اين موضوع درجامعه كاسته شود .

 

سوال ها ی تحقیق:

۱-  آيا باور به تقديرگرائي و اعتقاد به تعاليم جبرگرايانه بر افزايش پديده تنبلي اجتماعي تاثيرگذار است ؟

۲-  آيا نوع ساختار حكومت بر افزايش يا كاهش اين پديده موثر است ؟

۳- نبود قانون و قانون‌گرائي چه تاثيراتي بر روند رشد تنبلي اجتماعي دارد؟

۴- ازچه عوامل و ابزاري مي‌توان به عنوان منابع كنترل تنبلي اجتماعي بهره برد؟

۵- آيا پيشينه ی فرهنگي و تربيتي و آموزه‌هاي ديني بر معضل تنبلي اجتماعي تاثير گذارند؟ يا خير

 

موضوع ۲

عوامل موثر بر عدم تمایل افراد به خرید بیمه های اختیاری شرکت بیمه ی ایران در ۶ ماهه ی اول سال ۹۳

 

بيان مسئله:

يكي از مواردي كه باعث نگراني افراد مي شود مشاهده خطراتي است كه همه روزه آسيب هاي فراواني به اموال و دارايي ها و حتي سلامتي آنان وارد مي سازد . ازاين خطرات مي توان: زلزله، سيل، آتش سوزي و آسيب ديدن ابزار و ماشين آلات را نام برد . بهترين راهكار براي خلاصي از اين نگراني ها استفاده از پوشش هاي بيمه اي است .

بيمه در بسياري از كشورها لازمه ی هر فعاليت اقتصادي به شمار مي رود و يكي از بهترين راه هاي برنامه ريزي مالي و رفع نگراني از پيامدهاي ناگوار حوادث و خطرات گوناگون است .

بيمه بهترين، به صرفه ترين و آبرومندانه ترين راهكار جبران خسارت هاي ناشي از آتش سوزي، از كار افتادگي و آسيب ديدگي ماشين آلات است . افراد با استفاده از پوشش هاي مختلف بيمه اي، خود را در حاشيه امنيت قرار مي دهند و با اطمينان خاطر بيشتر و بدون نگراني از خطرات مختلف، به مسائل اصلي كسب وكار خود مي پردازند.

با توجه به پايين بودن سطح ايمني در سطوح مختلف و نمود آن در كل جامعه و همچنين با در نظر گرفتن اين موضوع كه ايران و بالاخص شهر تهران شهري زلزله خيز است، با اين حال مردم تمايلي به استفاده از خدمات بيمه ی اختياري از خود نشان نمي دهند و كاهش چشمگير تعداد قراردادهاي شركت بيمه ی ایران در بازه زماني ۶ ماه نخست سال۹۳به عنوان نمونه نمايانگر اين قضيه مي باشد .

 

هدف تحقيق:

اين تحقيق تلاش دارد دلايل عدم تمايل افراد و شركت ها را به خريد بيمه هاي اختیاری مورد بررسي قرار دهد و ميزان تاثير عواملي هم‌چون وضعيت مالي خانواده ها و ميزان درآمد آنها، عدم ثبات اقتصادي جامعه و تورم و همچنين خدمات ارايه شده توسط شركت هاي بيمه را براين عدم تمايل به خريد اندزه گيري نمايد .

 

ضرورت موضوع:

به دليل بالا بودن ميزان حوادث مختلف در سطح شهر از جمله حوادث رانندگي، حوادث در كارگاه هاي صنعتي و ساختماني و غيره و پيامد هاي اين حوادث كه بعضاً باعث خسارات جاني و مالي و معلوليت ها مي‌گردد و جبران اين خسارات براي بسياري از افراد دشوار و حتي غير ممكن است، رويكرد به بيمه امري لازم به نظر مي رسد. همچنين در بروز برخي بيماريها كه براي درمان به هزينه‌هاي گزاف نياز است و دربسياري از موارد هزينه درمان از ميزان درآمد خانواده بيشتر است، وجود بيمه هاي تكميلي واختياري يك راه كار سودمند به نظر مي‌رسد و دررفع مشكلات كمك فراواني مي‌نمايد .

 


سوال ها ی تحقیق:

۱-آيا ثبات اقتصادي جامعه تقاضا براي خريد بيمه هاي اختياري را افزايش مي دهد ؟

۲-آيا ارايه خدمات نامناسب شركت هاي بيمه بر روي ميزان تقاضاي خريد بيمه تاثير مي گذارد ؟

۳-آيا با افزايش درآمد خانوارها تمايل آنها به خريد بيمه هاي اختياري افزايش مي يابد ؟

۴- آيا آشنا‌سازي مردم با خدمات بيمه و فعاليتهاي تبليغاتي شركت‌هاي بيمه براي گسترش آگاهي مردم و ترغيب آن‌ها به استفاده از بيمه ضروري به نظر مي‌رسد ؟

۵- آيا ميزان تحصيلات سرپرست خانوار در استفاده ازخدمات بيمه مؤثر است؟

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 21:47  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱. عوامل موثر بر عدم تمایل افراد به خرید بیمه های اختیاری شرکت بیمه ی ایران در ۶ ماهه ی اول سال ۹۳

علت انتخاب موضوع: علی رغم آسیب ها و خطراتی که هر روزه زندگی افراد را تهدید می کند اعم از بلایای طبیعی، حوادث مختلف ناشی از سهل انگاری، حوادث ناشی ازپایین بودن سطح ایمنی و آگاهی در محیط کار و زندگی و ... مردم برای جبران وکاهش خسارت خود به بیمه روی نمی آورند.

 

۲. تاثیر عوامل فرهنگی، اجتماعی و دینی در ارتقای فرهنگ اهدای عضودر بین افراد ۲۰ تا ۳۰ سال در منطقه ی ۵ شهر تهران در ۲سال اخیر

علت انتخاب موضوع: با اینکه از زمره کشورهایی هستیم که آمار نشان دهنده ی بالا بودن تعداد مرگ مغزی است ولی متاسفانه همین آمار نشان دهنده ی پایین بودن اهدای عضو است.

 

۳. عوامل موثر بر گسترش پدیده ی تنبلی اجتماعی در بین افراد ۳۰ تا ۴۰ سال در منطقه ۱شهر تهران در سال های ۹۰ و ۹۱

علت انتخاب موضوع: پایین بودن بهره وری و راندمان کاری در ادارات و مراکز کاری مختلف وحتی کل جامعه ونارضایتی مردم از وضع موجود.

 

۴. تاثیرضعف فرهنگ اجتماعی- دینی و نبود قانون مدون و برنامه ریزی مناسب جهت حفظ و ساماندهی حیوانات مجتمع های شهر تهران در سال ۹۳

علت انتخاب موضوع: رعایت نکردن حق زندگی حیوانات شهری و افزایش خشونت علیه آن ها.

 

۵.تاثیر مدیریت توسعه و ارتباطات بر روند عملکرد شهرداری های تهران وسازمان های وابسته آن در نیمه ی اول سال ۹۳

علت انتخاب موضوع: ''توسعه بدون ارتباط میسر نمی گردد.''

ضعف در برقراری ارتباطات کاری شهرداری با سازمان های مرتبط و همچنین ضعف همکاری های درون سازمانی.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 21:36  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع: تاثير افزايش دانشجويان رشته ي كسب و كارهاي كوچك در راه اندازي كسب و كارهاي كوچك در سطح تهران در 5 سال اخير

بيان مسئله:

رشته ي مدريت كسب و كار حدودا 5 سال پيش در دانشگاه هاي كشور ايران به عنوان يكي از شاخه هاي مدريت وارد شد در صورتي كه در كشور هاي پيشرفته ي دنيا به عنوان يكي از مهم ترين و اصلي ترين رشته ها از سال هاي بسيار دور تدريس مي شد.

دانشجويان تنها با ديدن دفترچه كنكور با اين رشته آشنا مي شدند و تعدادي از آن ها به دليل اسم اين رشته( مدريت كسب و كارهاي كوچك) و عدم آشنايي با اين عنوان از انتخاب آن سرباز مي زدند و تعداد ديگر پس از انتخاب اين رشته از ورود به آن هراسان بودندزيرا هيچ گونه اطلاعاتي به جامعه ي ايراني داده نشده بود و هيچ گونه فرهنگ سازي صورت نگرفته بود پس جبهه گيري در مقابل آن بسيار امري طبيعي است اما خوشبختانه با تلاش رسانه ها اين رشته به عنوان موتورهاي اقتصادي جوامع معرفي شد و سطح آگاهي ها تقريبا نسبت به گذشته بالاتر رفت و بنده به اين دليل خواهان مطالعه و تحقيق درباره ي اين موضوع هستم كه آيا اين آگاهي به درستي صورت گرفته است يا خير؟ و آيا به اقتصاد كشور كمك كرده است يا خير؟ و هدف من پاسخ به اين سئوال است.

ضرورت انجام اين تحقيق را آن گونه دانسته ام كه با وجود رو به افزايش بودن دانشجويان فارغ التحصيل مدريت كسب و كارهاي كوچك شغلي تحت عنوان اين رشته وجود دارد يا خير؟ و نگراني فارغ التحصيلان كه به اميد شاخه اي از مدريت وارد اين رشته شده اند و حالا از اين رشته به عنوان كارآفريني ياد مي كنند به جا است يا خير؟

از اين حيث اين موضوع را مهم مي دانم كه آينده ي شغلي اين افراد به كدام سمت مي رود؟ آيا به عنوان كارآفرين خود بايد به فكر راه اندازي شغلي باشند و يا بسترهاي لازم براي اين كار فراهم است؟ و اگر پاسخ اين سئوال خير است پس تفاوت آن با ديگر رشته هاي مدريت چيست؟ يا همانند ديگر رشته هاي مدريت به عنوان كارمند در ادارجات يا بانك ها ادامه به كار خواهند داد؟

پس ضرورت انجام اين تحقيق روشن كردن آينده ي شغلي اين دانشجويان است پس تحقيق خود را حول محور اين سئوال ادامه مي دهم كه آيا با افزايش فارغ التحصيلان اين رشته راه اندازي كسب و كارهاي كوچك هم رو به افزايش است يا خير؟

سئوال هاي تحقيق:

 1. با بالا بردن سطح آگاهي و استفاده از رسانه ها براي معرفي كارآفريني آيا رغبت به انتخاب اين رشته بالا ت رفته است يا خير؟
 2. آيا سياست هاي دولت كمكي به راه اندازي كسب و كارهاي كوچك كرده است يا خير؟
 3. آيا ديدگاه فارغ التحصيلان اين رشته با ساير افراد جامعه راجب راه اندازي كسب و كارهاي كوچك متفاوت است؟
 4. آيا حمايت هاي دولت و كمك هاي نقدي براي رسيدن به هدف افزايش كسب و كارهاي كوچك كافي است؟
 5. آيا آگاهي از وضعيت عدم اطمينان و ريسك در راه اندازي كسب و كار انگيزه ي جوانان را كاهش مي دهد؟

موضوع: تاثير بازي هاي كامپيوتري بر روي خلاقيت كودكان در 5 سال گذشته در شهر تهران

بيان مسئله:

در سال هاي اخير بازي هاي كامپيوتري به عنوان يكي از پرطرفدارترين سرگرمي ها به حساب مي آيد زيرا قيمت اين بازي ها نسبت به تفريحات ديگر پايين تر است و كودكان گرايش بسياري نسبت به اين بازي ها دارند با توجه به اين گرايش نگراني والدين بسيار زياد شده است اما جدا از معايب اين بازي ها مزايايي هم به همراه دارد و يكي از اين موارد افزايش خلاقيت كودكان است زيرا به آن ها مي آموزد كه راه هاي مختلف را تجربه كنند و از شكست نترسند زيرا هر شكستي راهي براي رسيدن به موفقيت است.

ضرورت اين تحقيق نگراني والدين نسبت به سلامت كودكانشان است در صورتي كه خلاقيت بايد از دوران كودكي تقويت  شود و با بي توجهي نسبت به آن ممكن است در همان دوران كودكي از بين برود و بازي هاي كامپيوتري عاملي براي افزايش اين خلاقيت است ولي رسانه ها تنها از معايب اين بازي ها سخن مي گويند هدف از اين تحقيق بررسي مزاياي بازي هاي كامپيوتري به خصوص خلاقيت كودكان است و رسيدن به نتيجه ي مطلوب در خصوص آگاه سازي والدين است در غير اين صورت اين بازي هاي كامپيوتري تنها به معزلي براي كودكان تبديل خواهد شد.

سئوال هاي تحقيق:

 1. آيا مزاياي بازي هاي كامپيوتري مي تواند از معايب آن بيشتر باشد؟
 2. آيا خلاقيت برگرفته از بازي هاي كامپيوتري در رفتار كودكان نمايان است؟
 3. آيا بازي هاي كامپيوتري بر رشد موثر كودكان اثرگذار است؟
 4. آيا والدين از مزاياي اين بازي ها آگاه هستند؟
 5. آيا با افزايش آگاهي، نگراني والدين نسبت به اين موضوع كاهش پيدا خواهد كرد؟
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 21:26  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیر حسادت و اثار مخرب بر فرد

حسادت یک احساس نا خوشایند است که ریشه ان در احساس ناامنی و تزلزل نهفته است.

بیان مهم بودن موضوع...

حسور در واقع معترض به حکمت الهی است و به همین دلیل کفر و شرک خفی دارد که خود از ان بیخبر است و حسادت رفتار و عمل غیر عادی است که فرد در مقابل عدم موفقیت در رقابت و هم چشمی با دیگران (اعم از کودک و بزرگسال)از خود بروز میدهد.

هدف...حسادت باعث میشود که فرد احساس اشفتگی وضعف و ناتوانی وترس شدید میکند..

ضرورت...حسد در درجه اول یکی از بزرگترین بلاهایی است که جامعه و مردم و خانواده ها را به تباهی می کشاند.

1-حس حسادت اساسا چیست؟

2-ایا حسادت با رقابت فرق دارد؟

3-چگونه می توانیم حسادت را از خود دور کنیم؟

4-بهترین روش برای از بین بردن حسادت چه راهی است؟

5-حسادت چه موقع به وجود می اید؟

موضوع دوم...

معنا و منظور حقیقی اعتما به نفس و تاثیر ان در زندگی افراد و رسیدن به حس رضایتمندی

چرا که اگر به طور واقعی احساس حقیقی اعتماد به نفس را در خود حس نکرده باشیم دستاوردها و موفقیتهای ظاهری هرگز ارزش حقیقی و واقعی ندارند.

مهم بودن موضوع...

وقتی به ماهیت حقیقی اعتماد به نفس دست یابیم قادر خواهیم بود که از این قدرت و احساس نامحدود و لایتناهی در معنای دستیابی به ارامش بهره ببریم..

هدف...

هدف از این موضوع این است که تا به شخصیت و هویتی برسیم که می بایست برسیم.

ضرورت...

رسیدن به احساس اعتماد به نفس بالا لازم و موثر است و یک احساس مبنی از لطافت و صلح واسایش را در انسان خلق میکند.

1-چگونه میتوان اعتماد به نفس واقعی را در خود ایجاد کنیم؟

2-چرا رهایی از خود کم بینی برای انسان سخت و رشوار است؟

3-تفاوت بین اعتماد به نفس و خود پسندی؟

4-چرا با وجود انکه تا حدودی به موفقیت شغلی و شخصی در زندگی دست یافته اید اما بطور واقعی احساس اعتماد به نفس نمی کنید؟

5-منظور از اعتماد به نفس حقیقی چیست؟

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 14:21  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع 1:

تأثیر استفاده از مارکهای خارجی و مارکهای ایرانی در تولید پوشاک در تهران در سال 93 و میزان استقبال مردم از هر کدام

چرایی مهم بودن موضوع:

کشور ما یک کشور در حال توسعه است و همچنین در دوران تحریم بسر میبرد که دوران بسیار سختی است و مجبور به خودکفایی هستیم. خودکفایی در تولید زمانی محقق میشود که با استقبال و همکاری و همیاری مردم جامه همراه باشد. از این نظر این مسئله مهمی است که با استقبال و حمایت از تولیدات ملی زمینه خودکفایی کشورمان را بیشتر فراهم کنیم.

سرفصل هدف:

هدف از انتخاب این موضوع بررسی چرایی هاییست در این زمینه که چرا ما ایرانی ها حاضریم بابت اجناس (پوشاک) با مارکهای خارجی که شاید حتی بی کیفیت باشند هزینه های بعضاً زیادی را تقبل کنیم ولی حاضر نیستیم برای حمایت از خودکفایی کشورمان اجناس (پوشاک) با مارک ایرانی که شاید با کیفیت هم باشند خریداری کنیم و چرا باید بعضاً برای فروش اجناس ایرانی مجبور به استفاده از مارکهای تقلبی خارجی شد تا تقاضا برای آن بیشتر شود؟!

سرفصل ضرورت:

این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که ما یک کشور در حال توسعه و در دوران تحریم هستیم که اگر از تولید داخلی حمایت نکنیم با مشکلات اقتصادی جدی مواجه خواهیم شد.

5سؤال تحقیق:

1-کیفیت پوشاک ایرانی چه تأثیری بر میزان خرید بیشتر دارد؟

2-بالا بردن کیفیت طرح و رنگ و مدل های ایرانی چه تأثیری در استقبال بیشتر مردم دارد؟

3-فرهنگ سازی در زمینه حمایت از تولید ملی چه تأثیری در رغبت بیشتر مردم نسبت به خرید اجناس (پوشاک) ایرانی دارد؟

4-تبلیغات رسانه ای چه تأثیری در نوع نگرش و عملکرد مردم در استفاده بیشتر از پوشاک ایرانی دارد؟

5-تلفیق طرح های اصیل ایرانی و طرح های مدرن و امروزی چه تأثیری در تشویق جوانان به استفاده از پوشاک ایرانی با مارک ایرانی دارد؟

 

موضوع 2:

تأثیر افزایش تورم بر وضعیت تحصیلی کودکان کار در تهران در دو سال اخیر

چرایی مهم بودن موضوع:

کیفیت امروزِ زندگیِ کودکان، آینده کشور را تأیین می کند و از طرفی سطح سواد یک جامعه به بالا بردن سطح فرهنگ آن جامعه نیز کمک می کند.

حق هر کودکی حداقل امکانات برای تحصیل است و نباید تورم بر وضعیت تحصیلی کودکانی مانند کودکان کار تأثیر بگذارد در حالیکه در دوسال اخیرما شاهد افزایش تعداد این کودکان در خیابانها در طول شبانه روز هستیم.

سرفصل هدف:

هدف از انتخاب این موضوع بررسی میزان تأثیر تورم بر وضعیت تحصیلی کودکان کار است. کودکان کار با مشکلات مختلفی سروکار دارند، می خواهم بدانم تورم تا چه اندازه بر کناره گیری این کودکان تأثیر گذاشته است و سهم تورم در بیشتر شدن این کودکان در دو سال اخیر چقدر است.

سرفصل ضرورت:

علاوه بر اینکه حق تحصیل یک حق مسلم برای کودکان است، آینده یک کشور هم به امروزِ کودکان بستگی دارد. تحصیل کودکان کار میتواند تا حدودی دوری آنها از بزهکاری را تضمین کند و اثرات تمام اینها به جامعه برمی گردد.

5سؤال تحقیق:

1-چند درصد از کودکانی که از حق تحصیل محروم می شوند در آینده بزهکار می شوند؟

2-تحصیل کودکان تا چه میزان می تواند در افزایش امید به زندگی آنها مؤثر باشد؟

3-رابطهء افزایش تورم با کناره گیری کودکان کار از تحصیل چگونه است؟

4-تحصیل رایگان چه تأثیری بر کیفیت زندگی فردی کودکان کار دارد؟

5-کناره گیری کودکان از تحصیل بخاطر کار ، چه تأثیری بر افزایش مشاغل کاذب دارد؟

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 10:46  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیر خلاقیت کارکنان با فرهنگ سازمان 

علت انتخاب موضوع :با پیشرفت روز افزون دانش و تکنولوژی و جریان گسترده اطلاعات امروزه جامعه ما نیازمند اموزش و مهارتهایی است که با کمک ان بتواند همگام با توسعه علم با مغزی خلاق با مشکلات روبرو شده و به حل انها بپردازند و با خلق افکار نو بسوی یک جامعه سعادتمند قدم بردارند.

2-تاثیر شبکه های مجازی در تعهد زوجین نسبت به هم 

علت انتخاب موضوع:استفاده از شبکه های اجتماعی به مرور زمان طرز فکر وروابط فرد را متحول می کند زیرا جوانان بسیاری هستند که با داشتن نقش همسری در یک خانواده باز هم معتاد به شبکه های اجتماعی هستند و به همین دلیل گاهی غافل از نقش های مهم خود در خانه می شوند.

3-تاثیرات لغزشهای اخلاقی مدیران در عملکرد سازمان 

علت انتخاب موضوع :با رسیدن به یک مقام دنیوی بر ارزش های فردی انسان افزوده نمی شودبلکه فقط بار مسئولیت انسان سنگین می گردد.

4-تاثیر تفکر مثبت بر سلامت جسم 

علت انتخاب موضوع :همه چیز با اندیشه شما شروع می شودو نگاه مثبت و منفی بر سلامت جسم تاثیر میگذارد.

5-ارزیابی عوامل موثر بر فرایند توانمندسازی کارکنان در سازمان های تولیدی -صنعتی 

علت انتخاب موضوع:تا چه میزان شرایط (محیط)سازمانی در فرایند توانمند سازی کارکنان سازمانهای تولیدی -صنعتی موثر است 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مهر 1393ساعت 15:35  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

موضوع اول :

تاثیر تولیدکنندگان پوشاک ایرانی بر اشاعه ی مدهای ایرانی در 4سال اخیر در تهران

وقتی برای خرید پوشاک به بازار میرویم شاهد حضور بسیار کمرنگ فرهنگ ایرانی در بین پوشاک عرضه شده در بازار و همچنین جوانان استفاده کننده از این پوشاک هستیم و بجای آن فرهنگ بیگانه را در تمام انواع پوشاک و تقاضاکنندگان آنها شاهد هستیم.

موضوع دوم :

عوامل فرهنگی موثر بر استفاده صحیح از وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و بی آر تی در تهران در سال 93

چرا همه مردمی که در مترو و بی آر تی میبینیم  دم از فرهنگ استفاده از این وسایل حمل و نقل عمومی را می زنند ولی ما بازهم شاهد عدم فرهنگ استفاده از آنها هستیم! 

موضوع سوم:

عوامل تربیتی موثر بر زیاده خواهی بچه های این نسل نسبت به نسل دهه 60 در تهران

چرا بچه های این نسل با توجه به امکانات زیادی که نسبت به نسل ما دارند بازهم قانع نیستند و زیاده خواه هستند ولی نسل ما به حداقل ها راضی بودند.

موضوع چهارم:

تاثیر افزایش تورم  بر وضعیت تحصیلی کودکان کار در تهران در دو سال اخیر

چرا با توجه به حق تحصیل رایگان برای همه کودکان، افزایش تورم بر روی وضعیت تحصیلی کودکان کار تاثیر میزاره

موضوع پنجم:

تاثیر عدم بکارگیری نیروهای متخصص مدیریتی  در شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در چند سال اخیر

چرا باتوجه به اینکه که این شرکت تنها مجری ساخت و ساز اماکن ورزشی در کشور میباشد ولی از مدیریت متخصص در امور این چنینی بی بهره است همانند بسیاری دیگر از سازمانهای دولتی

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مهر 1393ساعت 13:48  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

تاثیر دوره های اموزشی شرکت ها بر عملکرد کارکنان(

تاثیر تحصیلات دانشگاهی بر اینده شغلی(دلیل انتخاب این موضوع اهمیت ان با توجه به نیاز شغلی جوانان است)

عوامل موثر در فرهنگ سازی وسایل نقلیه

تاثیر نوع بسته بندی محصولات غذایی بر میزان فروش ان(دلیل انتخاب این موضوع نیاز شرکت های محصولات غذایی به افزایش فروش می باشد که نوع بسته بندی می تواند از عوامل مهم باشد)

تاثیر حذف یارانه بر تورم

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مهر 1393ساعت 12:5  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱-تاثیر چیدمان بر افزایش فروش درفروشگاه شهروند

بیان مسئله : امروزه فروش بیشتر ،درخصوص کالاهای مختلف در دور افتاده ترین نقاط هم ، دغدغه ای است که فروشندگان تمامی اصناف بخصوص مواد غذایی را با چالش روبرو می سازد .

۲- تاثیر آب وهوا بر بیماری سکته در دهه اخیر

بیان مسئله : درحالی که این روزها بخش زیادی از خبرهای حوزه سلامت به شیوع ویروسهای مرگبار اختصاص پیدا کرده اما هیچ یک از آنها جزء مرگبارترین بیماریهای دهه اخیر نیستند .

۳-تاثیر گشت ارشاد برحجاب زنان در ۳۰ سال گذشته

بیان مسئله : پدیده ی حجاب با لایه های مختلف فرهنگ مرتبط است دانش ، آگاهی ومعرفت ممکن است در درون فرد تبدیل به اعتقاد وباور شود . درحالی که آیا می توان گفت گشت ارشاد تنها عامل باز دارنده می تواند باشد.

۴- عوامل موثر بر میزان صادرات محصول زعفران

بیان مسئله : افزایش صادرات غیر نفتی ودرآمدهای حاصل از آن همواره در سیاستگذاری های کلان کشور مورد توجه مسئولان بوده است . محصولات کشاورزی بخش عمده ای از درآمد حاصل از صادرات غیرنفتی را تشکیل می دهد .

۵ مدیریتی - رابطه تبعیض مدیران در بی انگیزگی کارکنان در ده سال اخیر

بیان مسئله : بی تفاوتی کارکنان نسبت به مسائل ، مشکلات سازمان مشکلی است که درایران گریبانگیر اکثر سازمانهای دولتی وبعضی سازمانهای غیر دولتی است که با نوع رفتار وشیوه عملکرد مدیران با کارکنان ارتباط تنگاتنگ دارد .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم مهر 1393ساعت 8:31  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1)تآثیر سطح سواد والدین با توجه به تغییرات سیستم اموزشی در پیشرفت تحصیلی فرزندان در چند سال اخیر در شهرستان قم:

یکی از دغدغه های والدین به علت تفاوت سنی زیاد با فرزندان شیوه های اموزشی و تغییرات ان در هر سال تحصیلی می باشد که ناچار به پرداخت هزینه های اضافی برای گرفتن معلم خصوصی برای یادگیری فرزندان خود میباشند 

2)تآثیرات تورم بر ازدواج در سال اخیر در تهران:

یکی از دغدغه های رایج جوانان در جوامع امروز مشکل تورم می باشد با وجود نبود اشتغال ،اسکان،ادامه ی تحصیل و هزینه های بالای زندگی

3)تآثیرات استخدام افراد غیر متخصص در سیستم اموزشی واقع در تهران در سال های اخیر:

استخدام افراد غیر متخصص دغدغه ای است که علاوه بر مشکل در سیستم اموزشی به علت عدم اگاهی از کار خود در محیط کاری و ناتوانی انجام امور دچار کاهش اعتماد به نفس میشود

4)تآثیرات نگهداری حیوانات وحشی در خانه در شهر تهران در سال های اخیر :

یکی از دغدغه هایی است که به ندرت پیش می اید و باعث به خطر انداختن زندگی حیوانات در حال انقراض میشود علاوه بر ان به علت ناتوانی  در نگهداری هنگام بزرگ شدن حیوان ممکن است ان را در هر جا ازاد کند که اگر در شهر باشد باعث به خطر افتادن جان شهروندان هم میشود

5)تآثیر عدم اگاهی پزشکان در روبه رویی با بیماری های ناشناخته:

یکی از دغدغه هایی است که ممکن است به علت عدم اگاهی و تشخیص نادرست بیماری و تجویز نادرست باعث  تشدید بیماری شود و برخی از مواقع باعث به خطر انداختن جان بیمار میشوند

(تغییر در کل موضوع)

(حکیمه السادات میرصانع)

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم مهر 1393ساعت 23:42  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1)تآثیر سطح سواد والدین با توجه به تغییرات سیستم اموزشی در پیشرفت تحصیلی فرزندان در چند سال اخیر در شهرستان قم:

یکی از دغدغه های والدین به علت تفاوت سنی زیاد با فرزندان شیوه های اموزشی و تغییرات ان در هر سال تحصیلی می باشد که ناچار به پرداخت هزینه های اضافی برای گرفتن معلم خصوصی برای یادگیری فرزندان خود میباشند 

2)تآثیرات تورم بر ازدواج در سال اخیر در تهران:

یکی از دغدغه های رایج جوانان در جوامع امروز مشکل تورم می باشد با وجود نبود اشتغال ،اسکان،ادامه ی تحصیل و هزینه های بالای زندگی

3)تآثیرات استخدام افراد غیر متخصص در سیستم اموزشی واقع در تهران در سال های اخیر:

استخدام افراد غیر متخصص دغدغه ای است که علاوه بر مشکل در سیستم اموزشی به علت عدم اگاهی از کار خود در محیط کاری و ناتوانی انجام امور دچار کاهش اعتماد به نفس میشود

4)تآثیرات نگهداری حیوانات وحشی در خانه در شهر تهران در سال های اخیر :

یکی از دغدغه هایی است که به ندرت پیش می اید و باعث به خطر انداختن زندگی حیوانات در حال انقراض میشود علاوه بر ان به علت ناتوانی  در نگهداری هنگام بزرگ شدن حیوان ممکن است ان را در هر جا ازاد کند که اگر در شهر باشد باعث به خطر افتادن جان شهروندان هم میشود

5)تآثیر عدم اگاهی پزشکان در روبه رویی با بیماری های ناشناخته:

یکی از دغدغه هایی است که ممکن است به علت عدم اگاهی و تشخیص نادرست بیماری و تجویز نادرست باعث  تشدید بیماری شود و برخی از مواقع باعث به خطر انداختن جان بیمار میشوند

(تغییر در کل موضوع)

(حکیمه السادات میرصانع)

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم مهر 1393ساعت 23:42  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیر تیم کاری ایمنی بر حوادث شغلی کارگاه های خدمات چوب در شهرک صنعتی چهار دانگه تهران از سال۸۸ تا ۹۳

 

علت انتخاب موضوع:

روند رویه رشد بروز حوادث در صنایع چوب تهران و نقش بسزای مدیران در کاهش آن با آموزش بهداشت و ایمنی بر کارکنان و ایجاد تیم کاری ایمنی.

 

هدف:

بررسی عوامل منجر به بروز حوادث در کارگاه های خدمات چوب در شهرک صنعتی چهار دانگه تهران از سال ۸۸ تا ۹۳ و کاهش و کنترل آنها با نقش موثر سرپرستان و سركارگران در قالب تيم كاري ايمني در كنار مهندسان ايمني،همچنین افزایش ميزان آگاهي افراد از مسئوليتهاي ايمني و انجام آنها و کاهش میزان خسارتهای جانی و مالی ناشی از حوادث شغلی و روزهای تلف شده.

 

 

ضرورت:

 

نبود تیم کاری ایمنی سبب افزایش میزان حوادث و میزان خسارت های جانی و مالی ناشی از حوادث شغلی میشود و حتی بعضا سبب خسارتهای غیر قابل جبران نیز می شود. باید با اجرایی کردن تیم کاری ایمنی میزان حوادث شغلی را کاهش دهیم.

 

 

سوالات اصلی تحقیق:

 

 • آیا روش مدیریت بر کاهش حوادث شغلی موثر است؟
 • آیا وجود تیم کاری ایمنی سبب کاهش فرهنگ انجام کار تعجیلی و نا ایمن در کارگاه میشود؟ 
 • آیا آموزش های ایمنی بر کارگران توسط تیم کاری ایمنی بر میزان حوادث شغلی تاثیر دارد؟
 • آیا وجود تیم کاری ایمنی در کارگاه سبب ایجاد محیط ایمن می شود؟
 • آیا مدیریت ایمنی داوطلبانه بر میزان حوادث شغلی تاثیر دارد؟

 

۲.تاثیرات طلاق والدین بر فرزندان پیش دبستانی (5-3 ساله) در تهران در ۲ سال اخیر

 

علت انتخاب موضوع:

تاثیرات طلاق بر فرزندان پیش دبستانی که جوانان آینده اند با توجه به افزایش آمار طلاق در سالهای اولیه ازدواج در تهران.

 

هدف:

کاهش اثرات منفی ناشی از طلاق والدین بر فرزندان پیش دبستانی (۵-۳ ساله) ،همچنین ایجاد راهکار مناسب برای این والدین برای جلوگیری از اثرات منفی طلاقشان بر روی کودکشان.

 

ضرورت:

کودکان پیش دبستانی، از تنها ماندن یا ترک کامل، هراس دارند. آنان به طور معمول تغییرات را انکار کرده و همکاری نمی کنند و ممکن است افسرده یا خشمگین شوند. باید با ایجاد حس امنیت در کودک از تاثیرات منفی طلاق بر وی جلوگیری کرد.

 

سوالات اصلی تحقیق:

 • آیا طلاق والدین بر میزان پرخاشگری کودک موثر است؟
 • آیا صحبت با کودک در مورد طلاق بر کاهش تاثیرات منفی بعد از طلاق موثر است؟
 • آیا حس عدم امنیت در کودک ناشی از تاثیرات طلاق والدین است؟
 • آیا والدین برای سلامتی روانی کودکشان میتوانند سعی در حفظ رابطه شان کنند؟
 • چه کمکی از دست والدین مطلقه بر می آید؟
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393ساعت 16:4  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیر تیم کاری ایمنی بر حوادث شغلی کارگاه های خدمات چوب در شهرک صنعتی چهار دانگه تهران از سال۸۸ تا ۹۳

علت انتخاب موضوع: روند رویه رشد بروز حوادث در صنایع چوب تهران و نقش بسزای مدیران در کاهش آن با آموزش بهداشت و ایمنی بر کارکنان و ایجاد تیم کاری ایمنی.

2.تاثیرات ارتباط موثر و مطلوب والدین با فرزندان در محیط خانواده در منطقه 5 تهران در ۵ سال اخیر

علت انتخاب موضوع: رشد مطلوب و سالم فرزندان در تمام ابعاد مرهون ارتباط موثر و مطلوب والدین با فرزندان است،با توجه به اینکه رابطه والدین-فرزندی روز به روز در ایران در حال کاهش است.

3.تاثیرات طلاق والدین بر فرزندان پیش دبستانی (5-3 ساله) در تهران در ۲ سال اخیر

علت انتخاب موضوع: تاثیرات طلاق بر فرزندان پیش دبستانی که جوانان آینده اند با توجه به افزایش آمار طلاق در سالهای اولیه ازدواج در تهران.

4.تاثیر اشتغال زنان بر استحکام خانواده در تهران در ۵ سال اخیر

علت انتخاب موضوع: تاثیرات اشتغال بر وضعیت اقتصاد و رفاه و روحیه خانواده و خود زنان با توجه به اینکه سهم مهمی درتوسعه جامعه می توانند داشته باشند.

5.تاثیرات بیکاری جوانان (27-22ساله) بر زمان ازدواج آنها در ۳ سال اخیر

علت انتخاب موضوع: بیکاری به عنوان یک معضل گریبان گیر اکثر جوانان ایران در طی چند سال اخیر شده است و علاوه بر بالا رفتن سطح بی روحیگی جوانان باعث کاهش تمایل آنها به ازدواج نیز شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393ساعت 14:32  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

  5مسئله  شیرین یارمحمدی

1تاثیر  خشکسالی آب بر تهران :یکی از معضلاتی که اخیرا باعث یک مسئله جدی در تهران شده است معضل کمبود آب است به طوری که پدر کویرشناسی ایران بابیان اینکه انتقال آب تمام سدهای کشور هم معضل کمبود آب تهران را حل نمیکند گفت :ظرف دوسال آینده قطع وجیره بندی آب در تهران حتمی است.

 2 تاثیر رفتارو مدیریت کردن خود با همکار بالادستی و همکار  پایین دستی: (مدیریتی)یکی از مشکلاتی که افراد کارمند می توانند با ان دست پنجه نرم کنند رفتار با همکار خود میباشد که بالا دستی از ان سوئاستفاده نکند و پایین دستی رقیب ان نشود.

3 تاثیر رفتار والدین بر کودکان خردسال خود (1- 4سال):یکی از دغدغه های مادران وپداران امروزی تربیت کردن فرزندانشان هست چه رفتاری با کودک بکند که بچه لجباز- لوس- یه دنده ... تربیت نشود.

4تاثیر استفاده از برنامه های مجازی (لاین- وایبر...)بر دور شدن اعضای خانواه :

امروزه استفاده از تلفن همراه و برنامه های مانند لاین و وایبر باعث شده است اعضای خانواده از هم دور بشوند وبا یک دیگر کمتر صحبت بکنند در کارها کمتر با هم مشورت کنند ومشکلات غیره .

5 تاثیر روغن پالم بر سلامتی : روغن پالم واژه یا به عبارتی ماده ای است که اگر چه جدید نیست اما در چند ماه اخیر وارد حوزه گسترده واژه های نگران کننده در ذهن ایرانیان شده است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم مهر 1393ساعت 11:58  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 1. تأثیر پادش های درونی و بیرونی بر روی عملکرد کارکنان به دلیل این که یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر روی بهبود عملکرد کارکنان پاداش است.
 2. تأثیر کلاس های آموزشی بر روی قبولی در کنکور به دلیل این که این کلاس ها هزینه های زیادی را برای افراد ایجاد می کنند باید تأثیر آن را بر روی قبولی در کنکور مورد بررسی قرار داد.
 3. تأثیر شناخت درست و کامل طرفین از هم بر روی زندگی مشترک به دلیل این که یکی از مهم ترین علل فروپاشی زندگی مشترک افراد عدم شناخت آن ها قبل از ازدواج می باشد.
 4. تأثیر اعتیاد بر روی افزایش بیکاری به دلیل اینکه اعتیاد به مواد مخدر در انسان تأثیرات و تغییرات زیادی را ایجاد می کند.
 5. تآثیر خشونت های خانوادگی بر روی تربیت فرزندان زیرا مهمترین نهاد تربیتی فرزندان خانواده می باشد و هر گونه خشونت و اختلافی در محیط خانگی و خانوادگی تأثیر بسزایی در رفتار و تربیت فرزندان خواهد داشت.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم مهر 1393ساعت 12:33  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

موضوع اول :

تاثیر استفاده از مارکهای خارجی و مارکهای ایرانی در تولید پوشاک و میزان استقبال مردم از هرکدام

بارها شده است که وقتی برای خرید لباس به بازار می رویم متوجه میشویم که صرفاً استفاده از مارکهای خارجی روی لباسهایی که حتی ممکن است بی کیفیت باشند مردم را برای خرید بیشتر تحریک می کنند تا لباسهایی که شاید با کیفیت باشند ولی مارک ایرانی داشته باشند!

موضوع دوم :

عوامل فرهنگی موثر بر استفاده صحیح از وسایل حمل و نقل عمومی مث مترو و بی آر تی

همه مردمی که در مترو و بی آر تی میبینیم  دم از فرهنگ استفاده از این وسایل حمل و نقل عمومی را می زنند ولی ما بازهم شاهد عدم فرهنگ استفاده از آنها هستیم!

موضوع سوم:

عوامل تربیتی موثر بر زیاده خواهی بچه های این نسل نسبت به نسل دهه 60

چرا بچه های این نسل با توجه به امکانات زیادی که نسبت به نسل ما دارند بازهم قانع نیستند و زیاده خواه هستند ولی نسل ما به حداقل ها راضی بودند.

موضوع چهارم:

تاثیر افزایش تورم بر وضعیت بر وضعیت تحصیلی کودکان کار

چرا با توجه به حق تحصیل برای همه کودکان، افزایش تورم بر روی وضعیت تحصیلی کودکان کار تاثیر میزاره

موضوع پنجم:

تاثیر عدم بکارگیری نیروهای متخصص مدیریتی  در شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی

باتوجه به اینکه که این شرکت تنها مجری ساخت و ساز اماکن ورزشی در کشور میباشد ولی از مدیریت متخصص در امور این چنینی بی بهره است همانند بسیاری دیگر از سازمانهای دولتی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم مهر 1393ساعت 10:52  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیرات تکنولوژی بر روابط خانوادگی. (به دلیل دور شدن اعضای خنواده از یکدیگر)

2- تاثیر افزایش استفاده از نرم افزار های حسابداری در اکثر مشاغل بر بازار کار حسابداران(بازار کار آینده خویش)

3-تاثیر نیروگاه هسته ای بر افزایش بیماری ها (پدید آمدن بیماری های جدید)

4-تاثیر خشک شدن دریاچه ارومیه بر اکوسیستم(تاثیری که بر محیط اطراف ما میگذارد)

5-تاثیر کرم های خاکی کالیفرنیایی بر آلودگی های محیط زیست (ترویج فرهنگ استفاده از این کرم ها)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 23:53  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 • بررسی عوامل موثر بر پرورش خلاقیت کودکان زیر ۵ سال

(هرچه کودکان از کتاب و سی دی های آموزشی بیشتری استفاده کنند ذهنشان خلاق تر میشود.)

 • تاثیر انگیزش بر مدیریت عملکرد

(هرجه انگیزاننده ها مثل انگیزه مالی تشویق ارتقای شغلی و رضایتمندی بیشتر باشد عملکرد بهتر میشود.)

 • تاثیر شبکه های اجتماعی بر تحصیلات دانشجویان

(استفاده نامناسب از شبکه های اجتماعی میتواند تاثیرات مخربی را بر روند تحصیلی دانشجویان بگذارد.)

 • تاثیر فیلم های ماهواره ای بر روی افراد جامعه

(فیلم های ماهواره ای تاثیر منفی روی افراد جامعه دارند چون باعث خیانت میشوند و جامعه به سمت غرب گرایی پیش میرود.)

 • تاثیر تنوع محصول بر میزان فروش آن

(هرچه تنوع یک کالا بیشتر باشد فروش آن نیز بیشتر میشود.)

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 23:45  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱_تاثیر حسادت و اثار مخرب بر فرد 

حسادت  یک احساس  ناخوشایند  است که ریشه ان در احساس  ناامنی و تزلزل نهفته است.

۲_تحقیق و بررسی بیکاری و اثرات اقتصادی و اجتماعی ان

بدون تردید در شرایط کنونی بزرگترین مشکل جوانان موضوع کارانهاست و بی شک برای اصلاح وضعیت باید علتهای ان مورد

بررسی قرار داد.

۳_معنا و منظور حقیقی  اعتماد  به نفس  و تاثیر ان در زندگی  افراد  و رسیدن به حس رضایتمندی 

چرا که اگر به طور واقعی  احساس  حقیقی  اعتماد  به نفس را در خود حس نکرده باشیم دستاوردها و موفقیت‌ها ی ظاهری هرگز

ارزش  حقیقی  و واقعی  ندارند.

۴_توانایی برخورد و اداره کردن تعارض مدیران یک سازمان

چون امروزه به عنوان یکی از مهمترین مهارتهای مدیریت  به شمار می اید و به مدیریت  کمک میکند تا به اهداف سازمانی خویش  

نایل شود و استفاده  صحیح  و موثر از تعارض  موجب بهبود عملکرد و ارتقای سطح سلامتی سازمان میگردد.

۵_تاثیر طرز فکر مثبت و منفی بر سلامتی فرد

تاثیر طرز فکر ما بر سطح سلامت قطعی است.این که نگاه مثبت و منفی به زندگی میتواند بر سلامت جسم و روان فرد اثربخش باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 21:50  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1 - تاثیر ثروت افراد بروی احترامشان؟

من به این علت این موضوع را انتخاب کردم که افراد ثروتمند حتی بعلت پایین بودن تحصیلات و چیزهای دیگر احترامشان بیشتر بوده و این برای دیگر افراد حس  خوبی ندارد وانگه ای ایجاد نکرده.

2 - تاثیر اخلاق و رفتار مدیران به روی عملکرد کارکنان؟

میخواهم بدانم اخلاق خوب و بد بر روند کار کارکنان مثبت است یا منفی باعث ایجاد انگیزه بر کارکنان میشود یا نه

3 - تاثیر استخدام افراد غیر متخصص بروی فعالیت سازمان؟

میخواهم بدانم افراد غیر متخصص بروی سازمان  و فعالیت سازمان باعث پیشرفت و بهبود عملکرد آن واحد تجاری میشود یا خیر .

4-تاثیر ورزش صبحگاهی بروی یادگیری دانش اموزان؟

اگر دانش آموزان با شاداب و نشاط بیشتر وبا انرژی مضاعف در کلاس درس حضور داشته باشند یادگیری آنها بیشتر است یا خیر 

5 - تاثیر هورمون های غذایی امروزه بروی انرژی و فعالیت جوانان؟

افراد هایی که در چند دهه پیش زندگی میکردید  کار بیشتری را میتوانند انجام دهند و فعالیت روزانه آنها بیشتر و انرژی بیشتری داشته دوست داشتم بدانم به دلیل نوع غذا در زمانشان بوده یا خیر.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 21:44  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-     تاثیر رعایت نکردن ترتیب و اولویت های انجام کار شهرداری در وضعیت شهر

به علت پیش بینی نکردن نیازهای موجود در مسائل شهرسازی و چک  نکردن ساختارهای قدیمی ، اولویت بندی در کارها صورت نمی گیرد و مشکلات بسیاری را به وجود می آورد که نتیجه آن دوباره کاری و هدر رفتن بودجه است .

2-     تاثیر استفاده از مواد نامرغوب در تولید اجناس

استفاده از مواد نامرغوب در هنگام تولید اثرات منفی زیادی بر روی زندگی مردم همچنین اقتصاد کشور خواهد گذاشت .

3-     تاثیر هوشمند سازی مدارس بر فرایند یادگیری و یاددهی

هوشمندسازی مدارس در کشور ما که تاکنون از روش سنتی برای آموزش استفاده می شده است و با توجه به عدم وجود امکانات و بستر فرهنگی و .... تا چه حد می تواند بر فرآیند یاددهی و یادگیری تاثیرگذار باشد .

4-     تاثیر سرعت کم اینترنت و قطع شدن مکرر آن روی زندگی مردم

سرعت کم اینترنت می تواند مانع پیشبرد کارها و یا حتی عدم انجام کارها شود .

5-     تاثیر شرایط کشور بر روی شرکت های کوچک

هرگونه تغییری در شرایط کشور هر چند ناچیز می تواند تاثیرات بسیار بزرگی روی شرکت های کوچک داشته باشد و یا حتی باعث تعطیلی شرکت ها شود .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 21:28  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثير بازي هاي كامپيوتري بر روي خلاقيت كودكان در 5 سال گذشته در شهر تهران

دليل انتخاب اين موضوع توجه كودكان به بازي هاي كامپيوتري و همچنين نگراني والدين نسبت به اين گرايش ها است اما جدا از اين معايب بازي هاي كامپيوتري تاثير مثبت اين بازي ها بر روي خلاقيت كودكان است به همين سبب مي خواهم بررسي كنم آيا تاثير مثبت است يا خير؟

2. تاثير استفاده از بسته هاي آموزشي در سنين زير 6 سال بروي موفقيت در سنين بالا در 2 سال اخير در شهر تهران

با افزايش تبليغ در مورد بسته هاي آموزشي از قبيل(صد آفرين، بالا بالا) در 2سال اخير و تمايل خانواده ها بروي اين موضوع مي خواهم اين موضوع را بررسي كنم.

3. عوامل موثر بر روند توسعه سازمان هاي خصوصي و رقابتي شهر تهران در 3 سال اخير

نسبت به گذشته خصوصي سازي در كشور ما رو به افزايش است و شركت هاي خصوصي نسبت به دولتي ها بيشتر به روند توسعه ي سازمان خود و استفاده از شيوه هاي نوين مديريتي توجه مي كنند مساله اي كه سازمان هاي مارا به چالش مي كشد انجام كار تيمي است كه ما از كودكي هيچگاه اين موضوع را آموزش نديده ايم گرچه از مزاياي آن آگاه هستيم.

4. تاثير خانواده ي كارآفرين بر روي فرزندان خود در آينده در شهر تهران در 3 سال اخير

اين روزها مبحث كارآفريني در بين جامعه ي ايراني بسيار رواج پيدا كرده است و با آگاهي از خصوصيت ذاتي يك فرد كارآفرين آيا بودن در خانواده اي كارآفرين بر داشتن فرزند كارآفرين اثر گذار است يا خير؟

5. تاثير افزايش دانشجويان رشته ي كسب و كارهاي كوچك در راه اندازي كسب و كارهاي كوچك در سطح تهران در 5 سال اخير

رشته اي به نام كسب و كارهاي كوچك در 5 سال اخير در كشور ما بسيار رايج شده است گرچه از سال هاي خيلي پيش تر در كشورهاي پيشرفته دنيا جا افتاده است خواهان بررسي اين موضوع هستم كه با افزايش دانشجويان اين رشته آيا راه اندازي كسب و كارهاي كوچك توسط دانشجويان اين رشته هم رو به افزايش است؟

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 20:33  توسط دانشجویان کلاس اول  | 


1.تاثیر امکانات رفاهی بر راندمان تحصیلی دانشجویان
بنظرمن وجود امکانات رفاهی باعث ایجاد انگیزه، توجه و تمرکز بیشتر دانشجویان به تحصیل می شود. با مقایسه ی دانشجویان دانشگاه های مختلف در شهر تهران با امکانات رفاهی متفاوت میتوان به تاثیر گذاری این موضوع بر روند تحصیلی دانشجو پی برد.
2.تاثیر مُد بر زندگی جوانان تهران
به نظر می رسد پدیده مدگرایی در بین جوانان تهرانی بسیار رایج تر از سایر شهر ها بوده. بررسی این پدیده برروی دیگر جنبه های زندگی آنها می تواند موضوع تعیین کننده ای در آینده شان باشد.
3.تاثیر ماهواره بر جوانان زیر 20 سال
ماهواره باعث الگو برداری نامناسب جوانان می شود. بنظر می رسد خانواده هایی که ماهواره ندارند و یا مخاطب همیشگی برنامه های آن نیستند نسبت به خانواده هایی که وقت بیشتری برای دیدن برنامه های ماهواره ای میگذارند زندگی ساده و صمیمی تری دارند و به دور از مشکلات خانوادگی حاد هستند.
4.تاثیر آلودگی هوا بر وضعیت تحصیلی دانشجویان در مناطق مرکزی شهر تهران
بنظر می رسد افرادی که در منطق مرکزی و شلوغ تر و آلوده تر تهران رفت و آمد دارند خسته تر و دچار بیماری های متنوع تری هستند. وجود آلودگی با پیامدهای منفی خود باعث افت تحصیلی دانشجوهایی می شود که در این مناطق رفت و آمد دارند.
5. تاثیر اختلاف نظر والدین و فرزندان بر زندگی جوانان 15 تا 20 سال
وجود اختلاف نظر در بین والدین و فرزندان باعث ایجاد تصمیمات خودسرانه فرزندان می شود. و یا اعتماد بیشتر فرندان به افرادی خارج از محیط خانه و خانواده و دوری آنها از کانون خانواده می شود

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 20:24  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.بررسی تاثیرات سیستم های اطلاعاتی مدیریت در بهبود و بهره وری سازمان های خدماتی شرق تهران و ارتقا جایگاه آنان در سطح جهانی

(سیستم های اطلاعاتی مدیریت MIS در حوزه های فراوانی گسترش یافته اند و میتوان گفت در تمام سازمانهای پیشرفته دنیا از این ابزارها برای بهبود روند فعالیت های سازمان در بخش های مختلف از جمله منابع انسانی ، مالی و حسابداری ، بازاریابی و فروش و غیره استفاده میشود.بررسی آثار آنان در سازمان ها میتواند انگیزه مدیران را در استفاده از این سیستم ها افزایش دهد.)

2.بررسی علل و عوامل موثر در گرایش افراد به طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی و آثار استفاده از آنان در روند بهبود بیماری در مقایسه یا داروهای شیمیایی در بین خانم های میانسال منطقه 15 تهران 

(در چند سال اخیر شاهد افزایش تمایل افراد به ویژه خانم ها در استفاده از داروهای گیاهی و افزایش فراوان پزشکان در این زمینه بوده ایم.هدف از طرح این موضوع بررسی آثار این داروها بر سلامت افراد میباشد و همچنین بررسی اینکه آیا این پزشکان دانشی و تخصصی در این زمینه دارند یا صرفا انگیزه های مالی باعث گرایش آنان به این بخش شده است؟)

3.مقایسه کیفیت خدمات پس از فروش و مشتری مداری در دو اپراتور تلفن همراه ایرانسل و همراه اول و آثار آن بر رضایت مشتریان وفروش و سودآوری آنها در میان دانشجویان دانشگاه ارشاد

(ارائه خدمات پس از فروش مناسب و پشتیبانی مطلوب از جمله عوامل موثر در مشتری مداری و افزایش فروش میباشد لذا بررسی این عوامل در بین دو شرکت و مقایسه آنها در میزان مطلوبیت خدمات ارائه شده در بین مشتریان و بررسی رابطه آن با میزان فروش میتوان به اهمیت فوق العاده این موضوع پی برد.)

4.تاثیرات امواج مضر و پارازیت ها بر سلامت کودکان و جنین ها در نواحی پر خطر

( امواج رادیویی و ماهواره ای و هم چنین امواج تلفن همراه ازجمله عوامل تاثیرگذار بر سلامت افراد به ویژه کودکان می باشد همچنین آثارپارازیت های ماهواره ای بر سقط مکرر جنین ها از جمله موضوعات قابل بحث در زمینه سلامت و رفاه اجتماعی است. )

5.تاثیر حضور بانوان در استادیوم های ورزشی بر عفاف عمومی در جامعه و همچنین آثار آن برنشاط و ایجاد سرگرمی برای آنان در بین دانشجویان دختر

(بانوان در کشورهای اسلامی از محدودیتهای فراوانی رنج می برند.عدم اجازه ورود آنان به استادیوم های ورزشی وتماشای مستقیم بازی ها ازجمله والیبال باعث اعتراض سازمان های جهانی ازجمله FIVB  شده است.آیا بین حضور بانوان ودلایل مطرح شده از سوی مسئولان و مراجع دینی ازجمله ازبین رفتن عفاف رابطه ی مناسب و عقلانی برقراراست؟ یا صرفا علت برقراری این محدودیت جهالت و موضع گیری نادرست میباشد؟ بابررسی این موضوع میتوان به نتایج خوبی دست یافت)


برچسب‌ها: آرزو نادری
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 17:32  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیر استفاده از تکنیک های روانشناسی صنعتی برروی کارمندان درسازمانهای صتعتی.

روانشناسی صنعتی اگرطبق اصول وضوابط خاصی توسط مدیران متبحربه کار گرفته شود تاثیربسزایی بر راندمان کار خواهد داشت.

2-تاثیر,دادن مالیات به اداره دارایی برروی افسردگی شغلی افراد. معمولاافراد تمایل چندانی به دادن مالیات ندارند.

3-بررسی افت تحصیلی دانش آموزان دبیرستانی عضودرشبکه های اجتماعی دراستان تهران.

به دلیل دسترسی آسان به شبکه های اجتماعی درچندسال اخیر اکثر دانش آموزان به منظورسرگرمی به عضویت در این شبکه ها درآمده اند و ازدرس خواندن فاصله گرفتند.

4-تاثیر خوردن فست فود برچاقی نوجوانان شهرتهران. شهرتهران دارای بیشترین تعداد فست فود فروشی است و تمایل بیشترنوجوانان تهرانی به خوردن فست فود.

5-تاثیرسوابق تحصیلی برروی نتایج کنکورکارشناسی و کاردانی سال 91به بعد و رابطه اش بارضایت دانشجویان کارشناسی و کاردانی ازاین کار.

نظام آموزشی جدیدی ازسال 91درمدارس شروع بکارکرد و قانون جدیدی مبنی برتاثیر 30-25درصدی سوابق تحصیلی برکارنامه کنکور تصویب شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 16:59  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 • بررسی تاثیر فرهنگ سازمانی بر تعهدات سازمانی کارکنان بیمه

(با توجه به هزینه های مستقیم و غیر مستقیم ترک خدمت کارکنان به نحوی توجه را به افزایش تعهد و وفاداری آنها معطوف داشته است.)

 • نقش ورزش صبحگاهی در یادگیری دانش آموزان متوسطه ناحبه ۱ کرج

(ورزش صبحگاهی میتواند تاثیر زیادی در افزایش سرعت یادگیری روحیه و انگیزه دانش آموزان داشته باشد.)

 • بررسی عوامل موثر بر افزایش کودکان کار در غرب تهران

(امروزه آسیب پذیرترین قشر جامعه کودکان هستند که جزو اولین قربانیان نظام طبقاتی و تغییراتی مانند صنعتی شدن و شهرنشینی می باشند.)

 • تاثیر اشتغال و تحصیلات بر سن ازدواج زنان شهر تهران

(امروزه با پیشرفت زنان در عرصه های مختلف تاثیرات مثبت و منفی بسیاری بر سن ازدواج آنان گذاشته است که میتواند تاثیر مستقیمی بر جامعه بگذارد.)

 • بررسی عوامل تاثیرگذار بر گرایش زنان از چادر یزدی(سفید) به جادر مشکی در شهر ورزنه اصفهان

(استفاده زنان ورزنه از چادر سفید به یکی از جاذبه های گردشگری و فرهنگی در این شهر تبدیل شده بود که به مرور زمان بر اثر عوامل مختلف کم رنگ شده است.)

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 13:33  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 • علم هومیوپاتی و تاثیر آن بر درمان بیماری افسردگی در 5 سال اخیر در تهران

به دلیل اینکه این علم به تازگی برای درمانی بسیاری از بیماریها مورد استفاده قرار گرفته و من نیز به  تازه با این علم آشنا شدم اما استفاده آن در ایران از سال 1388 است

 • نقش روغن پالم و تاثیر آن بر سلامت انسانها در شهر تهران منطقه 6 در دو سال اخیر

روغن پالم سبب افزایش چربی خون و انسداد عروق قلبی می شود  و باتوجه به این نکات در شیر و لبنیات ما مورد استفاده قرار گرفته است

 

 • گسترش شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر ارتباط خانواده ها در دوسال اخیر

شبکه های اینترنتی مثل وایبر و واتس آپ بر ارتباط خانواده ها و نحوه این ارتباط تاثیر زیادی داشته و خانوادهها زمانی که باهم هستند بسیار محدود است

 

 • تاثیر چارت سازمانی بر میزان علاقمندی کارکنان سازمان بنیاد شهید استان تهران  

بسیاری از ادارات ما به صورت عمودی اداره می شوند و با شکل ماتریسی که شیوه ای نوین است بیگانه هستند

 • عدم توجه به تخریب بناهای تاریخی و تاثیر آن بر فرهنگ جامعه فردای ایران در شهر همدان در 5 سال اخیر

تخریب بناهای تاریخی و عدم توجه به اینکه فرزندان آینده جامعه ما از گذشته خود هیچ آگاهی ندارند

 • میزان وام ازدواج و تاثیر آن بر ازدواج جوانان  گروه سنی 25 تا 30 سال در سالهای اخیر در تهران

افزایش میزان وام چه مقدار از مشکلات ازدواج جوانان را کمتر می کند و ازدواج را برای آنها آسانتر می کند

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 11:36  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1- رو به رو شدن با بیماری های ناشناخته:

به کدام پزشک با چه تخصصی  مراجعه کردن باعث سردرگمی بیمار می شود انجام دستورات پزشک های متعدد هزینه های بالای ویزیت و خرید دارو  به نتیجه نرسیدن نتیجه ی مطلوب و تشدید بیماری به علت تشخیص نادرست پزشک.

2- بالا بودن هزینه های تحصیلی در قشر پایین جامعه:

دغدغه ای است که دغدغه ی اقتصادی و فرهنگی را هم به دنبال دارد  در قشر پایین با وجود انگیزه و استعداد در اشخاص  به علت بالا بودن هزینه های تحصیلی این امکان اموزش یا تحصیل را از ان ها سلب نموده و باعث می شود که در اینده به هدف خود نرسند.

3- تشریفات:

باعث ناراحتی و سختیه اشخاص میشود و اشخاص به علت دوری از این تشرفات از هم دور و بی خبر می شوند باعث  فشار اقتصادی و بیماری های جسمی می شود به علت فعالییت های زیاد که باعث سخت شدن زندگی ها می شود.

4- افزودن هورمون به مواد غذایی ها چون دام ها و سبزیجات و مرکبات:

هنجار های رفتاری و اخلاقی در میان نوجوانان می باشد باعث بلوغ زود رس می شود  ممکن است منجر به فساد اخلاقی شود باعث افزایش وزن در سنین مختلف و افزایش بیماری نادر در سنین پایین شده که کم مورد توجه قرار می گیرد.

5- استخدام افراد غیر نتخصص در سازمان کوچک اموزشی:

این افراد به علت عدم اطلاعات کافی در حیطه ی کاری  که متناسب با تخصص ان ها نیست روحیه ی خود را از دست می دهند دچار کاهش اعتماد به نفس و از بین رفتن انگیزه در انجام امور و در اخر نارضایتی  ارباب رجوع و اختلال در سازمان می شود. 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم مهر 1393ساعت 1:34  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

نقش رسانه های اجتماعی برالگو سازی جوانان برزندگی اینده دلیل انتخاب:تجملی نشان دادن زندگی در رسانه ها.بالا بردن توقع جوانان در واقعیت.پروراندن یک زندگی خیالی باعث شده عمر زندگی مشترک جوانان کم شود. نقش الودگی صوتی برسلامت و روان جوانان دلیل:مجهز شدن اتومبیل ها به سیستم هایی باعث الودگی میشوند.بحث ترافیکهای سنگین.شلوغی مجتمع های مسکونی نقش غذاهای اماده برسلامت کودکان 7 تا10 سال منطقه 4 دلیل:چون درجامعه گرایش به غذاهای اماده بیشتر شده است. عوامل فرهنگی تاثیرگذار براختلاف دستمزد در سازمان دولتی دلیل:تفاوت حقوق زنان ومردان در این سازمان موجب شده که عوامل این اختلاف دستمزد رابررسی کنم. علل افزایش گرایش به جراحی های زیبایی دلیل:در جامعه بسیاری افراد به این موضوع گرایش پیدا کردندمیخواهم دلیل افزایش این گرایش رابررسی کنم
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 23:28  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-نقش رسانه های اجتماعی برالگو سازی جوانان برزندگی اینده دلیل انتخاب:تجملی نشان دادن زندگی در رسانه ها.بالا بردن توقع جوانان در واقعیت.پروراندن یک زندگی خیالی باعث شده عمر زندگی مشترک جوانان کم شود. 2-نقش الودگی صوتی برسلامت و روان جوانان دلیل:مجهز شدن اتومبیل ها به سیستم هایی باعث الودگی میشوند.بحث ترافیکهای سنگین.شلوغی مجتمع های مسکونی 3-نقش غذاهای اماده برسلامت کودکان 7 تا10 سال منظقه 4 دلیل:چون درجامعه گرایش به غذاهای اماده بیشتر شده است. 4-عوامل فرهنگی تاثیرگذار براختلاف دستمزد در سازمان دولتی دلیل:تفاوت حقوق زنان ومردان در این سازمان موجب شده که عوامل این اختلاف دستمزد رابررسی کنم. 5-علل افزایش گرایش به جراحی های زیبایی دلیل:در جامعه بسیاری افراد به این موضوع گرایش پیدا کردندمیخواهم دلیل افزایش این گرایش رابررسی کنم
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 23:16  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر