روش تحقیق

وبلاگ کلاسی درس روش تحقیق

1-نقش رسانه های اجتماعی برالگو سازی جوانان برزندگی اینده دلیل انتخاب:تجملی نشان دادن زندگی در رسانه ها.بالا بردن توقع جوانان در واقعیت.پروراندن یک زندگی خیالی باعث شده عمر زندگی مشترک جوانان کم شود. 2-نقش الودگی صوتی برسلامت و روان جوانان دلیل:مجهز شدن اتومبیل ها به سیستم هایی باعث الودگی میشوند.بحث ترافیکهای سنگین.شلوغی مجتمع های مسکونی 3-نقش غذاهای اماده برسلامت کودکان 7 تا10 سال منظقه 4 دلیل:چون درجامعه گرایش به غذاهای اماده بیشتر شده است. 4-عوامل فرهنگی تاثیرگذار براختلاف دستمزد در سازمان دولتی دلیل:تفاوت حقوق زنان ومردان در این سازمان موجب شده که عوامل این اختلاف دستمزد رابررسی کنم. 5-علل افزایش گرایش به جراحی های زیبایی دلیل:در جامعه بسیاری افراد به این موضوع گرایش پیدا کردندمیخواهم دلیل افزایش این گرایش رابررسی کنم
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 23:16  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیرات مشاغل بانوان روی آقایان از نظرروانشناسی به دلیل جابجا شدن تکیه گاه مالی در خانواده ها. 

به دلیل اینکه شاغل بودن بانوان باعث شده که آقایان از نظر مالی به درآمد همسرشان تکیه کنند که خود این مسعله باعث ایجاد اختلاف در خانواده ها شده و باعث شده که آقایان کمتر تن به کار بدهند. 

2.تاثیرات دخانیات روی جسم وروان انسان. 

دخانیات که الان به عنوان یک تفریح وسرگرمی در جامعه معرفی شده باعث مضرات زیادی درجامعه بوده که علاوه بر مضرات روحی وجسمی ,باعث آلودگی هوا نیز بوده وهمچنین برای اطرافیان نیز باعث ضررهای جسمی می شود.

3.تاثیرات شهرهای صنعتی به دلیل امکانات بالای شهرها بر کوچ کردن روستاییان از روستا به شهرها.

در حال حاضر درکشور ما شهرهای صنعتی و به دلیل امکانات بالای شهرها باعث شده که روستاییان به دلیل نبود امکانات کافی وکم به شهرها مهاجرت کنند که همین مسعله باعث تجمع جمعیت در شهری مثل تهران شده است.

4.تاثیر کلمات مثبت ومنفی در ذهن و عملکرد وقدرت آن در رفتار انسانها . 

کلمات تاثیرگذاری بسار بالایی بر عمکرد و ذهن و روان آدمی می گذارند به طوری که کلمات خوب تاثیر مثبت وکلمات بد تاثیر منفی وبار منفی دارند.  

5.تاثیرات مدیریت نکردن در حفاظت از مراتع ,جنگلها و کوهها در اثر تخریب به دلیل آپارتمان سازی و برج سازی.

در اثر مدیریت ضعیف و رسیدگی نکردن واهمیت ندادن به جنگلها و کوهها به دلیل آپارتمان سازی های زیاد باعث شده که از بین بروند و تخریب شوند که این خود دلیلی است بر مدیریت ضعیف بر محیط زیست.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 22:21  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱. عوامل موثر بر عدم تمایل افراد به خرید بیمه های اختیاری شرکت بیمه ی ایران در ۶ ماهه ی اول سال ۹۳

علت انتخاب موضوع: علی رغم آسیب ها و خطراتی که هر روزه زندگی افراد را تهدید می کند اعم از بلایای طبیعی، حوادث مختلف ناشی از سهل انگاری، حوادث ناشی ازپایین بودن سطح ایمنی و آگاهی در محیط کار و زندگی و ... مردم برای جبران وکاهش خسارت خود به بیمه روی نمی آورند.

 

۲. تاثیر عوامل فرهنگی، اجتماعی و دینی در ارتقای فرهنگ اهدای عضو(در منطقه ی ۱ شهر تهران در ۲ سال اخیر)

علت انتخاب موضوع: با اینکه از زمره کشورهایی هستیم که آمار نشان دهنده ی بالا بودن تعداد مرگ مغزی است ولی متاسفانه همین آمار نشان دهنده ی پایین بودن اهدای عضو است.

 

۳. عوامل موثر بر گسترش پدیده ی تنبلی اجتماعی( در بین افراد ۲۰ تا ۴۰ سال شمال تهران)

علت انتخاب موضوع: پایین بودن بهره وری و راندمان کاری در ادارات و مراکز کاری مختلف وحتی کل جامعه ونارضایتی مردم از وضع موجود.

 

۴. تاثیرضعف فرهنگ اجتماعی- دینی و نبود قانون مدون و برنامه ریزی مناسب جهت حفظ و ساماندهی حیوانات شهر تهران

علت انتخاب موضوع: رعایت نکردن حق زندگی حیوانات شهری و افزایش خشونت علیه آن ها.

 

۵.تاثیر مدیریت توسعه و ارتباطات بر روند عملکرد شهرداری های تهران وسازمان های وابسته آن

علت انتخاب موضوع: ''توسعه بدون ارتباط میسر نمی گردد.''

ضعف در برقراری ارتباطات کاری شهرداری با سازمان های مرتبط و همچنین ضعف همکاری های درون سازمانی.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 21:5  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-یک روز یک فروشنده موفق:

در این تحقیق یک روز فروشنده موفق از ابتدای روز تا پایان فعالیت روزانه مورد بررسی قرار گرفته و تکنیک های فروندگی و ویژگی های فروشندگان موفق و برنامه ی روزانه آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

2- مقدمه ای بر کسب تئوری های کسب و کار خانوادگی:

ابتدا رابطه تحقیقات کسب و کار خانوادگی و تحقیقات کارآفرینی با توجه به عوامل توسعه کسب و کار خانوادگی مورد بررسی قرار می گیرد

3-راهکارهای عملی افزایش فروش :

به راهکارهای عملی افزایش فروش و تکنیک های مهم در مهندس و طراحی فروش و هدف گذاری فروش می پردازیم 

4-زنان و رسانه ها:

به بررسی رابطه بین زنان و رسانه ها با توجه به عواملی چون شخصیت زنان ، موقعیت فرهنگی و اجتماعی آنها می پردازد 

5-بازار یابی جاویژه ( گام نخست در کامیابی کسب و کار):

در این تحقیق به بررسی اینکه کارآفرینان باید بازار هدف را گزینش نموده و ابتدا یک بخش متمایز ( جاویژه) را یافته و خدمت شایسته ای را به آن ارئه کنند و همچنین شیوه ی بازاریابی جاویژه را مطرح می نماید.

رویا فسنقری 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 18:17  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱-تاثیر چیدمان بر افزایش فروش

بیان مسئله : امروزه فروش بیشتر ،درخصوص کالاهای مختلف در دور افتاده ترین نقاط هم ، دغدغه ای است که فروشندگان تمامی اصناف بخصوص مواد غذایی را با چالش روبرو می سازد .

۲- تاثیر آب وهوا بر بیماری سکته در دهه اخیر

بیان مسئله : درحالی که این روزها بخش زیادی از خبرهای حوزه سلامت به شیوع ویروسهای مرگبار اختصاص پیدا کرده اما هیچ یک از آنها جزء مرگبارترین بیماریهای دهه اخیر نیستند .

۳-تاثیر گشت ارشاد برحجاب زنان در ۳۰ سال گذشته

بیان مسئله : پدیده ی حجاب با لایه های مختلف فرهنگ مرتبط است دانش ، آگاهی ومعرفت ممکن است در درون فرد تبدیل به اعتقاد وباور شود . درحالی که آیا می توان گفت گشت ارشاد تنها عامل باز دارنده می تواند باشد.

۴- عوامل موثر بر میزان صادرات محصول ....

بیان مسئله : افزایش صادرات غیر نفتی ودرآمدهای حاصل از آن همواره در سیاستگذاری های کلان کشور مورد توجه مسئولان بوده است . محصولات کشاورزی بخش عمده ای از درآمد حاصل از صادرات غیرنفتی را تشکیل می دهد .

۵ مدیریتی - رابطه تبعیض مدیران در بی انگیزگی کارکنان

بیان مسئله : بی تفاوتی کارکنان نسبت به مسائل ، مشکلات سازمان مشکلی است که درایران گریبانگیر اکثر سازمانهای دولتی وبعضی سازمانهای غیر دولتی است که با نوع رفتار وشیوه عملکرد مدیران با کارکنان ارتباط تنگاتنگ دارد .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مهر 1393ساعت 15:9  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1- تاثیر استرس کارکنان در روند کار سازمان

علت انتخاب موضوع : پدیده استرس یا فشار عصبی از مسایل حاد در حال حاضر است که سلامت جسمی و روحی نیروی کار را به خطر انداخته که علاوه بر تاثیر بر زندگی خصوصی افراد هزینه سنگینی را نیز به سازمان وارد خواهد کرد.

2- بررسی امنیت شغلی و زندگی کارگران فصلی در تهران :

علت انتخاب موضوع : کارگران فصلی نه بیمه هستند و نه تضمینی برای استمرار کارشان دارند و اگر در حین انجام کار اتفاقی برایشان بیفتد زن و بچه هایشان چگونه امرار معاش خواهند کرد؟

3- تاثیر اشتغال زنان بر ساختار قدرت در خانواده های شهر تهران :

علت انتخاب موضوع : با اشتغال زنان، اصول زندگی سنتی درهم شکسته شده و ساختار قدرت بین زوجین تغییر یافته است. به نحوی که مشارکت زنان در تامین مخارج خانواده تا حدودی باعث اقتدار به نفع زن شده است.

4- تاثیر و کارایی دولت بر محیط کسب و کار :

علت انتخاب موضوع : این امر مهم از طریق سیاست گذاری مطلوب دولت در امور شرکت ها مثمرثمر خواهد بود که باعث بالا رفتن سطح اعتماد سرمایه گذاران به سرمایه گذاری و ... می شود.

5- نقش و تاثیر اقتصاد در پایداری خانواده :

علت انتخاب موضوع : تقسیم کار و تفکیک نقش ها در خانواده از عوامل موثر در روابط خانوادگی است. اگر اعضای خانواده نقش و مسئولیت های یکسانی داشتند نیاز آنها به یکدیگر کاهش میافت و همچنین رفاه اقتصادی خانواده از عوامل بسیار موثر در پایداری خانواده است همانگونه که فقر یکی از عوامل مهم طلاق است.

 

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 18:35  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱-مدیریتی:بررسی  تصمیمات مدیران بر بازاریابی محصول/خدمات در سازمان های غیردولتی تهران در ۲سال اخیر.

۲-مدیریتی:بررسی عوامل اقتصادی بر بازاریابی موثر در سازمان غیردولتی در تهران در ۲ سال اخیر.

علل انتخاب:چند سال پیش خودم در نشریه تبلیغاتی /آب و فاضلاب/بازاریاب بودم.

۳-غیرمدیریتی:بررسی عوامل تاثیرگذار بر فراگیری ورزش یوگا در بین بانوان در تهران در ۱سال اخیر.

علل انتخاب:خیلی از دوستانم به این ورزش علاقه دارن که اغلب آنها خانم هستند.

۴-غیرمدیریتی:بررسی تاثیرات مشاغل کوچک در رفاه مردم در شهر تهران.

علل انتخاب:خیلی از کارهایی که بنظرمون کارهای مناسبی نیستند "شغل هایی هستند که اگر نباشند جامعه خیلی نامنظم می شود(مانند سوپوری.آشغال جمع کن ها.پیک موتوری و...)

۵-غیر مدیریتی:تاثیر رشته های مجازی دانشگاه تهران بر میزان یادگیری دانشجوها.

علل انتخاب:در چند سال اخیر رشته های مجازی در بین دانشجوها فراگیر شده.

۶-بررسی عوامل اثرگذار (مانند بلوغ)بر پرخاشگری کودکان دختر در تهران.

علل انتخاب:وقتی پنجم ابتدایی بودم معلمم نه بخاطر درس بخاطر پرخاشگری مادر ام را به مدرسه دعوت به گفتگو کرد و وقتی مادرم علت درخواست معلمم رو بمن گفت خیلی ناراحت شدم.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 15:21  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1.تاثیر تیم کاری ایمنی بر حوادث شغلی در صنایع تهران

علت انتخاب موضوع: روند رویه رشد بروز حوادث در صنایع تهران و نقش بسزای مدیران در کاهش آن با آموزش بهداشت و ایمنی بر کارکنان و ایجاد تیم کاری ایمنی.

2.تاثیرات ارتباط موثر والدین با فرزندان در محیط خانواده در ایران

علت انتخاب موضوع: رشد مطلوب و سالم فرزندان در تمام ابعاد مرهون ارتباط موثر و مطلوب والدین با فرزندان است،با توجه به اینکه رابطه والدین-فرزندی روز به روز در ایران در حال کاهش است.

3.تاثیرات طلاق والدین بر فرزندان پیش دبستانی (5-3 ساله) در ایران

علت انتخاب موضوع: تاثیرات طلاق بر فرزندان پیش دبستانی که جوانان آینده اند با توجه به افزایش آمار طلاق در سالهای اولیه ازدواج در ایران.

4.تاثیر اشتغال زنان بر استحکام خانواده در ایران

علت انتخاب موضوع: تاثیرات اشتغال بر وضعیت اقتصاد و رفاه و روحیه خانواده و خود زنان با توجه به اینکه سهم مهمی درتوسعه جامعه می توانند داشته باشند.

5.تاثیرات بیکاری جوانان بر فرهنگ ایران

علت انتخاب موضوع: بیکاری به عنوان یک معضل گریبان گیر اکثر جوانان ایران در طی چند سال اخیر شده است و علاوه بر بالا رفتن سطح بی روحیگی جوانان باعث بزهکاری در میان جوانان نیز شده است،که این بی تاثیر بر تغییر فرهنگ ایران نیست.

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 15:12  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

عنوان تحقيق:تاثير اموزش هاي پيش از ازدواج در كاهش طلاق
رشته:علوم تربيتي(گرايش مديريت و برنامه ريزي اموزشي)
گرداورنده:الهه عبدالهي جهان
مقطع:كارشناسي ارشد
بهار ٩٢
بر حسب تصادف پايان نامه اي مشابه موضوع خودم پيدا كردم.
دراين پژوهش در ابتدا فهرستى از عناوين نوشته شده است و براى اعداد به دست امده جداول تهيه شده و براى جداول نمودارهايى تهيه شده است.پس از فهرست چكيده اى بيان شده است كه به صورت خلاصه وار كليات پژوهش و مفاهيم كلى را بيان كرده است 
 
فصل اول: كليات تحقيق
 
در فصل اول پس از بيان مقدمه، بيان مساله به تفضيل شرح داده شده، به طور كلى چارچوب كلى تحقيق را در يك نگاه به شرح دراورده است .پس از ان فرضيات تحقيق بيان شده است كه شامل ٢فرض اصلى و ٢فرض  فرعى ميباشد.
پس از بيان فرضيه توضيحات كاملى راجع به اصطلاحات تخصصى به كار رفته در پژوهش پرداخته است و ارجاعات لازم را انجام داده است. 
 
فصل دوم : مروري بر ادبيات تحقيق
 
در اين فصل پژوهشگر به پيشينه ى نظري و تجربي پرداخته است.
در قسمت پيشينه ي نظري به مفاهيم اصلي پژوهش و پژوهشگران ديگري كه روي اين موضوع كار كرده اند پرداخته است و به صورت كلي مبناي نظري را در قالب بخش هاي مختلف تدوين وهر بخش را از نظر پيشينه ي نظري شرح داده و در پايان هر بخش نظر خود و ضرورت ان را بيان كرده است.در قسمت پيشينه ي تجربي به تحقيقات به تحقيقات مشابه توسط ديگران پرداخته است و انها را به ٢گروه تقسيم كرده است.و در اخر بندي اضافه نموده كه به منابع ان در اخر تحقيق اشاره نموده است كه به نظر من لزومي در اين كار نبوده است.
 
فصل سوم : روش اجراي تحقيق
 
در ابتدا روش پژوهش كه از نظر هدف كاربردي و از نظر ماهيت و محتوا همبستگي ميباشد بيان نموده، انجام پژوهش در چارچوب استدلال قياسي _ استقرايي صورت گرفته بدين ترتيب كه مباني نظري و تجربي از راه مطالعات كتابخانه اي ، مقالات و سايت ها در قالب قياسي و گردآوري داده ها براي تاييد يا رد فرضيه ها به صورت استقرايي انجام گرفته است، سپس اشاراتي به پيشينه نظري و تجربي تحقيق كرده و پس از ان پرسش هاي تحقيق بيان ومدل تحليلي تحقيق با توجه به بخش هايي كه در مباني نظري بيان شده بود؛ بيان وبه تفصيل شرح داده شده است.
 
در اين روش براي برآورد پارامترها از نرم افزارهاي excel و spss  و همچنين براي آزمون فرضيه ها از رگرسيون چند متغيره و براي معنادار بودن همبستگي بين متغيرها از آزمون p_ value   استفاده شده است كه در سطح خطاي 5% در نظر گرفته شده است.
 
جامعه ي اماري افرادي هستند كه اين گونه اموزش هاروي انها تاثيرات مثبت داشته است و كساني كه اين گونه اموزش ها رويشان تاثير مثبت نداشته و داراي   اطلاعات مورد نياز در مورد متغير هاي تعيين شده در پژوهش نيستند  حذف شده و به علت گستردگي حجم جامعه آماري و وجود ناهمگوني ها ميان اعضاي جامعه شرايطي در نظر گرفته شده است واز اين رو نمونه آماري به روش حذف سيستماتيك انتخاب شده است .پس از آن فرضيات بيان و روش هاي تحليلي شرح داده شده است.
 
 فصل چهارم : تجزيه و تحليل داده ها
 
ابتدا مقدمه اي از گام هايي كه انجام خواهد شد بيان شده و سپس شاخص هاي توصيفي متغير ها بيان شده ولي از مشكلات مهم اين فصل اين است كه با وجود جداول و نمودارهاي بسيار، بسياري از جداول ، جدول خواني و نمودارها شماره بندي نشده اند . سپس روش آزمون فرضيه به اختصار بيان ودرباره رد وپذيرش آنها توضيح داده شده است. در پايان جدولي به عنوان جدول"خلاصه فرضيات " نمايش داده شده است كه به صورت درستي ارائه داده نشده است همانطور كه گفته شد جدول خواني ندارد.
 
فصل پنجم: نتيجه گيري و پيشنهادات
 
در ابتدا يك نتيجه گيري كلي بيان شده و سپس تك تك فرضيه ها بيان و نتيجه گيري شده و به سوالات تحقيق پاسخ داده شده است  و پس از آن پيشنهاداتي مبتني بر نتايج پژوهش و پيشنهاداتي براي پژوهش هاي آتي بيان شده است و در اخر به صورت مختصر هدف اوليه پيش از تحقيق بيان شده و نتيجه ي ان كه به هدف پژوهشگر بسيار نزديك است بيان شده است
 
در فصل آخر منابع و ماخذ هاي پژوهش با 2عنوان منابع فارسي و منابع انگليسي تدوين شده كه داراي ٣٨ منبع فارسي و ٢٦ منبع انگليسي ميباشد.
 
از مشكلات عمده تحقيق وجود اشتباهات تايپي بسيار ميباشد
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم تیر 1393ساعت 14:4  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع پایان نامه مورد بررسی : بررسی موانع استقرار سیستم اطلاعات مدیریت در ادارات دولتی استان ایلام .

این تحقیق توسط اقای عبدالله مهدی زاده نگارش شده که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی (گرایش استراتژیک) دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج است .اقای دکتر حسین مهدی زاده استاد راهنما و اقای دکتر حامد قادرزاده استاد مشاور این پژوهش است .این تحقیق پنج فصل را شامل می شود .

محقق در ابتدای این یایان نامه ابتدا چکیده ای از تحقیق خود را نوشته است . سپس فهرست مطالب را عنوان کرده و در ادامه ان فهرست جداول و فهرست نمودارها و فهرست شکل ها را عنوان کرده است . خلاصه ای از فهرست مطالب به شرح زیر است :

فصل اول : کلیات پژوهش . محقق در ابتدا مقدمه ای از این فصل بیان کرده و بعد از ان بیان مسئله تحقیق خود را نوشته و بعد ضرورت و اهمیت انجام تحقیق را بیان کرده ، سپس قلمرو تحقیق ، تعریف عملیاتی واژگان و اصطلاحات کلیدی ،تعریف نظری و تعریف عملیاتی این تحقیق را نوشته است . که محقق هر قسمت این فصل را به درستی بیان کرده است .

فصل دوم:  مبانی نظری پژوهش. این فصل شامل : مقدمه ، تعاریف و مفاهیم ،داده ها ، ویژگی های نظام اطلاعات مدیریت ،عوامل موفقیت ، عوامل شکست ، مدل مفهومی تحقیق می باشد .

فصل سوم : روان شناسی پژوهش.  که محقق ابتدا مقدمه ای از این فصل بیان کرده و سپس دراین فصل به موارد زیر اشاره کرده:

 1) روش تحقیق : این تحقیق از نظر هدف (نوع تحقیق) کاربردی می باشد. زیرا تحقیقات کاربردی تحقیقاتی هستند که با استفاده از زمینه و بستر شناختی و معلوماتی که توسط تحقیقات بنیادی فراهم شده برای رفع نیازمندی های بشر مورد استفاده قرار می گیرند و از حیث روش شناسی توصیفی – همبستگی به حساب می اید .

  2) جامعه اماری : مدیران ارشد و میانی و کارکنان بخش فناوری اطلاعات ادارات دولتی استان ایلام  می باشد.

  3) روش نمونه گیری : چند مرحله ای خوشه ای . به این صورت که ابتدا از بین 83 سازمان و اداره ی دولتی در استان ایلام تعداد 23 اداره بصورت تصادفی انتخاب گردید . انگاه در هر اداره حتی المقدور کلیه مدیران عالی ، میانی و مسئولان وکارشناسان واحد های فناوری اطلاعات ادارات به عنوان نمونه اماری انتخاب گردیدند .لازم به ذکر است با توجه به این که در روش نمونه گیری خوشه ای نمی توان از قبل حجم جامعه را براورد کرد ، لذا سعی گردیده تا نظر و دیدگاه تمام مدیران و مسئولان ادارات منتخب در این تحقیق بررسی شود و به این ترتیب تعداد 205 پرسشنامه توزیع و در نهایت 191 پرسشنامه جمع اوری گردید.

   4) متغیر های تحقیق: که شامل متغیر مستقل و وابسته هستند.

 5) روش جمع اوری اطلاعات : که به صورت میدانی ( شامل پرسشنامه ، که محقق یک پرسشنامه مبتنی بر طیف پنج ارزشی لیکرت تهیه کرده است .) ، کتابخانه ای (شامل بررسی مدارک و اسناد موجود است .)

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ها. که شامل : مقدمه ، بررسی ویژگی های جمعیت شناسی ، ازمون همبستگی اسپیرمن بین متغیرها ، ازمون تحلیل رگرسیون برای متغیر وابسته میزان کاربردMIS ، ازمون صحت مدل برازش شده ، ازمون نرمال بودن باقیمانده ها ، ازمون استقلال باقی مانده ها ، ازمون هم خطی ، مدل نهایی پژوهش .

فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات پژوهش . در فصل اخر محقق ابتدا مقدمه ای از این فصل بیان کرده و بعد از ان  خلاصه تحقیق و یافته های تحقیق را نوشته است و سپس موارد زیر را بیان کرده : بحث و نتیجه گیری ، پیشنهادات ، محدودیت های تحقیق که شامل موارد زیر است : اشنایی کم مدیران و کارکنان با سیستم اطلاعات مدیریت ، عدم همکاری مناسب مدیران جهت تکمیل پرسشنامه به علت مشغله کاری زیاد و محدودیت وقت ، مشکلات مربوط به صدور مجوز و هماهنگی جهت توزیع پرسشنامه در ادارات دولتی . درقسمت پایان محقق منابع تحقیق را نوشته که شامل 32 منبع داخلی و 14 منبع خارجی است . و بعد از ان در قسمت پیوست ها پرسشنامه ی تحقیق را قرار داده است .

در این تحقیق تمامی جداول و شکل ها دارای اسم و شماره و جدول خوانی است .

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم تیر 1393ساعت 13:27  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

این پایان نامه با عنوان "نظارت قوای عمومی بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی" به نگارش"محمد علی الفت پور" دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می باشد که دارای 148 صفحه می باشد و مشتمل بر دو فصل که فصل اول در 51 صفحه به مبانی و کلیات پرداخته و فصل دوم با عنوان تعریف انواع نظارت و معرفی اصلی ترین دستگاههای نظارتی کشور در اجرای اصل 44 قانون اساسی قریب به 100 صفحه را به خود اختصاص داده است. اعضا هیات داوران: استاد راهنما:دکتر ولی رستمی استاد مشاور:دکتر توکل حبیب زاده استاد داور:دکتر موسی زاده نماینده شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده:دکتر سید مصطفی مصطفوی نقد پایان نامه :. 1. موضوع شناسی یا موضوع یابی: انتخاب موضوع دارای فرمول های خاصی است در مورد موضوع شناسی ابتدا باید انتخاب موضوع با توجه به علاقه و نیاز فردی و اجتماعی باشد و در آن اهم از مهم رعایت گردد و در ادامه مشاوره با اهل فن و اصحاب صاحب نظر و در این راه از موضوع های مبهم و کلی پرهیز کند حال آنکه موضوع این پایان نامه به نظر بسیار کلی می باشد شاید بهتر می بود که صرفا به نحوه ی اجرا یا نظارت یکی از قوا مثلا دولت به صورت تخصصی می پرداخت و دیگر اینکه در انتخاب موضوع با توجه به توان علمی خود و امکان فراهم نمودن شرایط تحقیق و به سامان رساندن آن را اقدام نماید به عنوان مثال اگر بررسی موضوعی نیاز به آشنایی به یک زبان خاص دارد محقق باید در صورتی آنرا انتخاب نماید که تا حد قابل قبولی با آن زبان آشنایی داشته باشد که متاسفانه در این پایان نامه در قسمتی که تجربیات سایر کشورها در زمینه ی خصوصی سازی را ذکر کرده ترجمه به قدری نامفهوم است که در بعضی موارد مخاطب معنا را به غلط متوجه می شود. 2. داشتن و مشخص کردن فرضیه و سئوال های اصلی و فرعی : معمولاً هر پژوهشی باید برای یافتن پاسخ به یک سئوال اصلی و برخی سئوال های فرعی و مورد توجه قرار دادن فرضیه باشد و نداشتن یک فرضیه مشخص که ممکن است بعداً اثبات یا نفی شود یا معلوم نبودن سئوالهایی که پژوهشگر قصد یافتن پاسخ آنها را دارد ، اولاً باعث از دست رفتن سیر منطقی بحث ، و به بیراهه رفتن مسیر تحقیق و توجه به موارد غیر مهم و غفلت از موارد مهم می باشد و ثانیاً خواننده و مخاطب را نیز به سردرگمی دچار کرده و از فهم و مقصود نویسنده باز می دارد و لازم نیست در طرح فرضیه یا سئوال یک موضوع ثقیل علمی ذکر گردد بلکه یک سئوال ساده هم می تواند موجب نگارش یک پژوهش شود که در این پایان نامه نویسنده به درستی تعداد سوالات اصلی و فرعی را بدین نحو که یک سوال شاخص اصلی و سه سوال فرعی،رعایت نموده و لیکن در انتخاب سوال اصلی به نظر می رسد که مشورتی با استاد راهنما انجام نگرفته و یا اینکه بدون شناخت موضوع ، آن را برگزیده است زیرا سوال"جایگاه نظارت پسینی و پیشینی قوای عمومی در فرایند اجرای سیاست های اصل 44" حتی از خود موضوع پایان نامه هم کلی تر است و تا حدودی گنگ نیز می باشد. 3. منبع شناسی : در منبع شناسی باید به موارد زیر توجه نمود: - آشنایی با شیوه دسترسی به منابع ، مثل استفاده از اینترنت و منابع کتابخانه ای صحیح. - مشاوره با اهل فن در موضوع تحقیق و اساتید خبره در منبع شناسی. - استفاده به جا و به اندازه و درست از منابع و رعایت تعادل دراستفاده از منابع که تقریباً از این جهت بجز بحث مذکور در انتخاب موضوع پایان نامه و عدم ذکر منابع در چند مورد در بقیه ی موارد مرعی به نظر می رسد . 4. پیش نویس : در این مرحله پیش از آن که در فکر جمله پردازی های زیبا باشیم بهتر است به دنبال انتقال صحیح مطالب باشیم و مطلوب تر می باشد این مرحله در حالتی انجام گیرد که محقق تا حد امکان بر موضوع مورد تحقیق خود احاطه پیدا کرده باشد و بداند چه می خواهد بگوید و چرا می خواهد بگوید و یا چگونه می خواهد بگوید و در هنگام نوشتن به جا میباشد که مطالب را روان ، سلیس و با رعایت نکات ویرایشی و اساس نثر معیار جامعه خود بنویسیم و در هنگام بکار بردن ترجمه اصطلاحات خاص غیر فارسی بهتر است معادل اصلي آنها را به زبان اصلی در داخل متن یا در پاورقی بنویسيم و دیگر این که بایستی تا حد امکان از قلم پردازی و حاشیه رفتن های بی مورد پرهیز نمایيم که در این پایان نامه از این نظر ضعف اساسی و چشم گیری مشاهده می شود. 5 . و بعد نوبت به آدرس دهی با فهرست منابع می رسد و برای این کار و برای پرهیز از دوباره کاری و مشکلات بعدی بهتر است در حین نگارش اولیه،آدرس مطالب یا نکات مهمی که باید نوشته شود را بنویسم و در هنگام بیان دیدگاه یا سخن دیگران یا ارجاع دادن مطلبی به آنها بایستی آدرس آن را ذکر کنیم که می توان آن را در پاورقی آخر پایان نامه یا به صورت پی نوشت آورد ..
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم تیر 1393ساعت 15:11  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

بیان مسئله موضوع ۱: تاثیر رفتار اولیای دانش آموزان بر انگیزه معلمین چگونه است؟ تاثیر فرهنگ مناطق مختلف بر انگیزه معلمین چگونه است؟ آیا نوع قرارداد بر انگیزه کار معلمین تاثیر دارد؟ آیا امکانات رفاهی بهتر و بیشتر در مدارس بر انگیزه ی معلمین تاثیر دارد؟ آیا میزان حقوق معلمین بر انگیزه ی آنها تاثیر دارد؟ آیا ممکن است محیط آموزشی نا سالم بر افکار و نحوه ی تدریس معلمان و انگیزه ی آنها تاثیر بگذارد؟ آیا نحوه ی برخورد دانش آموزان و مسئولین مدرسه در انگیزه ی معلمین تاثیر دارد؟ چرا انگیزه ی برخی معلمین برای افزایش کیفیت تدریس کم است؟ چرا برخی معلمین در تدریس خود کم کاری می کنند و با انگیزه به اشتغال نمی پردازند؟ آیا عوامل مدیریتی و اداری در انگیزه ی معلمین تاثیر دارد؟ بیان مسئله موضوع ۲: بهبود اقتصاد خانواده با اشتغال زنان نسبت مستقیم دارد یا برعکس است؟ آیا زنان شاغل فرصت کافی برای تفریح دارند؟ آیا اشتغال زنان در بیرون از خانه بر روابط زناشویی آنها تاثیر دارد؟ آیا اشتغال زنان باعث می شود زمان کافی برای همسر خود صرف نکنند؟ آیا زنان شاغل زمان کافی برای تربیت فرزندان خود دارند؟ آیا ممکن است اشتغال زنان باعث ایجاد نا آرامی در خانواده شود؟ چه میزان درگیر بودن زنان به کارهای بیرون از خانه بر روابط آنها با همسر و فرزندانشان تاثیر دارد؟ آیا اشتغال زنان و درگیر بودن ذهن آنها به شرایط کاری بر نحوه ی برخورد آنها با افراد خانواده تاثیر دارد؟ آیا نبودن زنان شاغل در منزل در طول روز باعث ایجاد تشویش در منزل می شود؟
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم تیر 1393ساعت 1:8  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

تعریف عملیاتی:

فرضیه 1:

متغیر 1: نحوه ی برخورد مسئولین اداری

تعریف مفهومی: روش رویارویی مسئولین اداری

بعد 1: رفتار مسئولان

مولفه 1:آیا مسئولان اداری در جهت ذفع مشکلات شغلی معلمان اقدامی می کنند؟

مولفه 2: آیا مسئولان اداری فضای آرامش بخشی را برای معلمان ایجاد می کنند؟

متغیر2: انگیزه معلمین

تعریف مفهومی:

انگیزه : سبب و باعث چیزها. موجب . علت .

 

بعد 1: انگیزه به کار معلمین

مولفه 1: میزان غیبت معلم

مولفه 2: میزان همکاری با همکاران دیگر

مولفه 3: میزان ابتکار و خلاقیت

مولفه 4: میزان کارائی در سازمان

 

فرضیه 2:

متغیر 1: امکانات رفاهی

تعریف مفهومی: چیزهایی که باعث زندگی راحت تر می شود.

بعد 1: امکانات آموزشی مناسب

مولفه 1: وجودابزارهای آموزشی مناسب جهت سهولت در تدریس وجود دارد؟

مولفه 2: آیا ابزارهای آموزشی موجود در مدرسه به راحتی قابل دسترسی هستند؟

بعد2: امکانات رفاهی ویژه معلمین:

مولفه 1: آیا مکان مناسب جهت استراحت معلمین وجود دارد؟

مولفه 2: آیا زمان مناسب و کافی برای استراحت معلمین در نظر گرفته شده است؟

فرضیه 3:

متغیر 1: زندگی شخصی:

تعریف مفهومی: فضایی مجازی که متعلق به خود فرد می باشد.

بعد 1: زندگی شخصی

مولفه 1: معلمین چه میزان مسایل شخصی خود را در شغل خود دخالت می دهند؟

مولفه 2: آیا معلم هنگام تدریس به مشکلات شخصی خود فکر می کنند؟

فرضیه 4:

متغیر 1: شیوه مدیریت

تعریف مفهومی: روشهای اداره کردن چیزی یا گروهی

بعد 1: شیوه مدیریت

مولفه 1: آیا مشوقهای لازم جهت افزایش انگیزه بیشتر معلمین در نظر گرفته شده است؟

مولفه 2: آیا نحوه ی رفتار مدیر با تمامی کارکنان به یک شکل است:

مولفه 3: آیا مدیریت ابزارهای لازم جهت افزایش انگیزه به کار معلمین را مهیا می کند؟

 

فرضیه 5:

متغیر 1: محیط آموزشی

تعریف مفهومی: فضایی که مناسب یادگیری است.

بعد 1: محیط آموزشی

مولفه 1: آیا در محیط آموزشی آرامش کافی بر قرار است؟

مولفه 2: آیا بهداشت در محیط آموزشی به میزان کافی رعایت می شود؟

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم تیر 1393ساعت 22:7  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

با سلام و خسته نباشی استاد توحید لو با عرض شرمندگی، نمراتی که در جدول برای من در وبلاگ گذاشته اید مورد تایید است فقط اشکالی که وجود دارد این است که من جمع کل نمراتم را که محاسبه می کنم 62/19 می شود ولی شما به من 25/19 داده اید ،دقیقا دانشجوی دیگری در کلاس خودمان نمراتش همانند من است ایشون 62/19 شده ولی من 25/19 . خوشحال می شوم اگر بررسی شود. با تشکر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در درگاه حق
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم تیر 1393ساعت 3:34  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

سلام استاد.خسته نباشید. همون فایلی که براتون ایمیل کردم رو اینجا هم ارسال میکنم.

پايان نامه كارشناسي ارشد
رشته مديريت بازرگاني


عنوان:
بررسي تاثيراتوماسيون اداري بر بهبود تصميم گيري مديران استانداري و حوزه ستادي

استادراهنما:
دكترمحمدطالقاني

استادمشاور:
دكتر شهرام گيلاني نيا

دانشجو:
نيمارنجي جيفرودي

www.prozhe.com

عنوان پایان نامه : بررسی اتوماسیون اداری بر بهبود تصمیم گیری مدیران استانداری وحوزه ستادی.
محقق کار خود را با تشکر و قدردانی از استاد راهنما و استاد مشاور شروع کرده و سپس فهرستی از مطالب را تحت عنوان 5فصل تنطیم نموده که در ادامه با توضیحی مختصر از مطالب هر فصل به آن اشاره خواهیم کرد.

فصل اول : کلیات تحقیق
تبیین موضوع تحقیق,اهمیت وضرورت,اهداف,سوالات,فرضیه ها و متغیرهای تحقیق.
فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق
که در این فصل به ادبیات و پیشینه ها پرداخته است.
فصل سوم : روش تحقیق
روش تحقیق,جامعه آماری وحجم نمونه مورد تحقیق,معرفی شرکت بهره برداری,معرفی ابزار های جمع آوری اطلاعات,روایی وپایایی پرسشنامه.
فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ها
اطلاعات را از طریق پرسشنامه و مطالعه تحقیقات مشابه  مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
فصل پنجم : نتیجه گیری و محدودیت ها
پس از بیان نتایج حاصله وارايه پیشنهاداتی بر اساس آنها محدودیت های تحقیق عنوان شده است.

چکیده
مادرعصري زندگی می کنیم که عصرشگفت انگیز دانش و اطلاعات ، عصرشتاب غیرقابل باور فناوري و خلاقیت است .با عمومیت یافتن سریع دسترسی به کامپیوتر ها و تکنولوژي اطلاعاتی و رسانه هاي پیشرفته هیچ کشوری نمی تواند اقتصاد قرن بیست و یکم را بدون زیرساخت الکترونیکی قرن بیست و یکم اداره کند .یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیري مدیران اطلاعات است .داشتن اطلاعات دقیق ,صحیح, بهنگام باعث بالا رفتن سرعت تصمیم گیري شده و جلوي اتخاذ بسیاري از تصمیمات نادرست را خواهد گرفت.طی سالیان اخیر موج استفاده و بهره گیري از سیستمهاي اتوماسیون اداري کشور مارافراگرفته است وبسیاري از سازمانها ، تمایل زیادي براي بهره گیري و استفاده از این سیستمها از خود نشان می دهند و حاضرند مبالغ کلانی را جهت استقرار و بکارگیري این سیستمها صرف نمایند اما باید بررسی نمود که چنین سیستمها ي اطلاعاتی تاچه اندازه توانسته به مدیران سازمانها در بهبود تصمیم گیري کمک نماید وآیا توانسته چنین سیستمهایی انتظارات مدیران را در تصمیم گیري ها براورده نماید.
در اینجا واژه های زیر در تعریف عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته است:کیفیت,فرآیند,سازمان,ساختار سازمانی,مدیریت,خط مشی کیفیت و...
مقدمه
هدف اصلی ازاین تحقیق بررسی اثرات سیستم اتوماسیون اداري بر بهبود تصمیم گیري مدیراناستانداري گیلان و حوزه ستادي) می باشد و شامل اهداف فرعی مانند شناسایی یک سیستم اتوماسیون جامع اداري مناسب جهت اطلاع رسانی به مدیران، بررسی و تجزیه و تحلیل آثارونتایج حاصل از سیستم اتوماسیون اداري برتصمیم گیري مدیران، بررسی و شناسایی عوامل موثر بر موفقیت سیستم اتوماسیون اداري از نظر تامین اطلاعات مناسب نظیرصحت،دقت،بهنگام بودن و اقتصادي بودن، بررسی اثرات اتوماسیون اداري بربهبود فرآیند تصمیم گیري مدیران، ارائه راهکار براي بهبود عملکرد سیستم اتوماسیون جهت بهره برداري می باشد. سیستم اتوماسیون اداري که با مشخصه هایی مانند تعدادنامه ها ي صادره ، تعداد نامه ها ي وارده ،ادراك ، ساعات استفاده به عنوان متغیرمستقل و بهبود تصمیم گیري مدیران با مشخصه هایی مانند صحت،دقت،اقتصادي بودن،به هنگام بودن به عنوان متغیروابسته مطرح می باشد.
سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد . سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد . سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیری مدیران تاثیر دارد.و شواهدي بر رد فرضیهاي چهارگانه مذکور وجود نداشت.
پیشنهاد می گردد مبانی مفهومی اتوماسیون اداري ، در فراگیر ترین شکل خود در ادارات دولتی و در یک قالب مبتنی بر توسعه فرهنگ سازمانی ، به کارکنان آموزش داده شود .و با توجه به سیاستهاي کلی دولت در زمینه ایجاد توسعه فرهنگ سازمانی ، به کارکنان آموزش داده شود.
و با توجه به سیاستهاي کلی دولت در زمینه ایجاد دولت الکترونیک و اتوماسیون اداري که به آن پرداخته شده است براي تحقیق وسیع در سطح ملی در این زمینه آماتور از تیم، محقق متخصص داراي امکانات تحققاتی وسیع و اساتید مجرب دانشگاه یا همکاري شرکت هاي متخصص اتوماس یون اداري استفاده شود.


اهداف تحقیق
هدف اصلی : بررسی تاثیر سیستم اتوماسیون بر بهبود تصمیم گیري مدیران حوزه ستادي استانداري گیلان
اهداف فرعی : شناسایی یک سیستم اتوماسیون مناسب جهت اطلاع رسانی به مدیران شرکت و بررسی و تجزیه و تحلیل آثار و نتایج حاصل از سیستم اتوماسیون در استانداري و حوزه ستادي آن و بررسی و شناسائی عوامل موثر در موفقیت سیستم اتوماسیون از نظر تامین اطلاعات مناسب نظیر صحیح بودن و دقت و به هنگام بودن و اقتصادي بودن و بررسی و شناسائی عوامل موثر در موفقیت سیستم اتوماسیون از نظر تامین اطلاعات مناسب نظیر صحیح بودن و دقت و به هنگام بودن و اقتصادي بودن.

سوالات تحقیق :
سوال اصلی : آیا سیستم اتوماسیون بر بهبود تصمیم گیري مدیران استانداري و حوزه ستادي آن تاثیر دارد؟
سوالات فرعی : آیا سیستم اتوماسیون بر افزایش صحت تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد ؟
آیا سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد ؟
آیا سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد ؟
آیا سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد؟

ضرورت تحقیق : این تحقیق و نتایج آن نه تنها می تواند در آشکارسازي نقاط قوت و ضعف سیستم و رفع مغایرتهاي احتمالی سیستم اتوماسیون در سازمان متبوع موثر باشد بلکه می تواند درسرعت بخشیدن به انتخاب ناگزیر و ناگزیرالزاما ت سازمانهاي مدرن ، در بعد تجهیز به فناوریهاي سخت افزاري نرم افزاري عصر جدید در سازمانهاي همنوع و در سطح وسیعتردر سازمانهاي زیر مجموعه وزارت کشور و سایر سازمانها نقش آفرینی کند. سازمانهاي زیر مجموعه وزارت کشور و سایر سازمانها نقش آفرینی کند, متحول شدن ارتباطات و مکاتبات اداري در سازمانها و موسسات اقتصادي از آنچنان رشد سریعی برخوردار است که دیگر فرایند هاي کند و زمان بر اداري به روال پیشین پذیرفتنی نیست . بر این اساس ضرورت دارد تا ابزاري فراهم شود که با بهره جویی از آن بتوان با سرعت و دقت به انجام فرایند هاي اداري پرداخت.
فرضیه های تحقیق :
سیستم اتوماسیون بر افزایش صحت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد. سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد.
 سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد.
سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد.
در فرضیات فوق الذکر ، سیستم اتوماسیون با مشخصه هاي تعداد نامه هاي صادره ،وارده ،ساعات استفاده وادراك به عنوان متغیر مستقل و بهبود تصمیم گیري مدیران با مشخصه هاي صحت ، دقت ، بهنگام بودن, اقتصادي بودن ، به عنوان متغیر هاي وابسته مطرح می باشند.
پیشینه : در این قسمت به مبانی نظري اتوماسیون اداري با لحاظ آن به عنوان یک سیستم توسعه یافته اطلاعاتی و ارتباطی اداري می پردازیم . مجموع آنچه در ین فصل مورد تاکید قرار گرفت نشانگر آن بود که سیستم اتوماسیون اداری بیش از آنکه یک سیستم مجزاي سازمانی و متشکل از زیر برنامه هاي مجزا اداري باشد,یک مفهوم فراگیر مرتبط با تحول سازمانی است که لازم است ارزیابی مجموعه کارکنان سازمان نسبت به آن به طور پیوسته مورد بررسی واقع شود.
پیشینه نظری:در اینجا در مورد مطالب زیادی توضیح داده است که به تعدادی از آنها اشاره میکنیم.
مدیریت در قرن21/سیستم اطلاعات عمومی/چرخه حیات سیستم/سیستم اطلاعات مدیریت/سیستم اطلاعاتی سازمان و...
پیشینه تجربی :
پایان نامه اول
موضوع : بررسی مقایسه عملکرد شرکت بوتان قبل و بعد از اجراي طرح اتوماسیون براي اخذ دانشنامه کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی
پایان نامه دوم
موضوع : تاثیر سیستمهاي انفورماتیک در عملکرد شرکت تعمیرات انتقال ( اختر برق)
پایان نامه سوم
موضوع : تأثیر آموزش استفاده از بانکهاي اطلاعاتی کامپیوتر بر ضریب دقت و بازیابی اطلاعات در زمان جستجو
پایان نامه چهارم
موضوع : بررسی عملکرد سیستم رایانه اي در اداره کل ثبت احوال استان فارس از حیث کارائی است که محققین پروژه هاي فوق الذکر به نتایج کم و بیش مشابهی دست یافته اند، لذا تحقیق حاضر براساس شواهد و نتایج مأخوذه منطقی به نظر می رسد.

این پژوهش از نظر هدف، از نوع کاربردي و از منظر گردآوري داده، روشی علی – مقایسه اي محسوب می شود.و روش گردآوری اطلاعات نیز میدانی میباشد.از نظر هدف می توان روش تحقیق را به روش هاي : تاریخی ، توصیفی و تجربی تقسیم بندي کرد همچنین تحقیق را از لحاظ ماهیت و روش به سه دسته کلی : بنیادي ، نظري و کاربردي تقسیم بندي می کنند.روش هاي توصیفی مطالعه واقعی و منظم خصوصیات یک موقعیت یا یک موضوع است محقق به کشف عقاید ، افکار، ادراکات و ترجیحات افراد از طریق این روش می پردازد.
به عبارت دیگر محقق در این گونه تحقیقات سعی می کندآنچه هست رابدون دخالت یا استنتاج ذهنی گزار ش دهدو نتایج عینی ازموقعیت بگیرد و هدف از استفاده روش توصیف ، ثبت و تحلیل و تفسیر شرایط موجود است.
مراحل اجرای تحقیق :
1- تدوین چار چوب مفهومی با استفاده از اطلاعات کتابخانه اي و بررسی اسناد و مدارك موجود و مشاهده سایت هاي اینترنتی مرتبط. 2- تدوین فرضیه هایی با استفاده از مبانی نظري ، پیشینه تجربی تحقیق. 3- مصاحبه با تعدادي از مدیران و کارشناسان ارشد در خصوص ترکیب و شماي کلی پرسشنامه و نحوه طراحی آن ، سئوالات مصاحبه در قالب کلی فرضیه ها و سئوالات تحقیق بوده است. 4- طراحی ابزار پرسشنامه با همکاري و راهنمایی اساتید محترم راهنما و مشاوران و سایر صاحبنظران و جمع آ وري اطلاعات بر اساس چار چوب نظري و فرضیه هاي تحقیق. 5- نتایج بدست آمده و یافته هاي تحقیق با استفاده از دانش موجود و با راهنمایی استاد محترم راهنما و اساتید مبتنی بر نتایج تحقیق ارائه گردیده است. 6- پیشنهاد هایی مبتنی بر نتایج تحقیق ارائه گردیده است.
تحقیق حاضر نوع تاثیر سیستم اتوماسیون را بر چهار متغیر متفاوت مورد بررسی قرار می دهد متغیر مزبور عبارتند از :
صحت تصمیم گیري مدیران ، دقت در تصمیم گیري مدیران، بهنگام بودن ، اقتصادي بودن تصمیم گیري مدیران ومتغیر مستقل در تحقیق حاضر سیستم اتوماسیون است.
این پژوهش از نظر هدف، از نوع کاربردي و از منظر گردآوري داده، روشی علی-مقایسه ای محسوب میشود. و روش گردآوري اطلاعات نیز میدانی می باشد. در این نوع تحقیق به توصیف و تفسیر شرایط و روابط موجود پرداخته می شود و بررسی هاي انجام شده بر اساس این روش در سازمانهاي واقعی و توسط افراد واقعی صورت می پذیرد و متغیر ها در این روش دستکاري نمی شوند و درحالت طبیعی مورد بررسی قرار می گیرند و این از برتریهاي روش تحقیق توصیفی در مطالعات سازمانی است.
قلمرو مکانی تحقیق : این تحقیق شامل مجموعه مدیران ، معاونین ، مدیران امور هاي ستادي ، فرمانداري استانداري گیلان که ازسیستم اتوماسیون اداري استقرار یافته در مجموعه سازمان برخوردار هستند ، می باشد که تعداد آنها 35 نفربوده و با توجه به محدود قابلیت دسترسی جامعه آماري ، جمع آ وري اطلاعات به شیوه تمام سرشماري می باشد و کل جامعه اماري را شامل می شود.
قلمرو زمانی : سال 88-87
نتایج تحقیق : با توجه به اینکه مسئله اصلی این تحقیق بررسی تاثیر سیستم اتوماسیون بهبو دتصمیم گیري مدیران ( در استانداري گیلان و حوزه ستادي آن می باشد) ، نتایج زیر حاصل این تحقیق است : سیستم اتوماسیون بر افزایش صحت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد. سیستم اتوماسیون بر افزایش دقت تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد. سیستم اتوماسیون بر بهنگام بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر مثبت دارد. سیستم اتوماسیون بر اقتصادي بودن تصمیم گیري مدیران تاثیر دارد.
لذا شواهدي بر رد فرضیه هاي چهارگانه اي که با شاخصه هاي تعریف شده صحت ، دقت ، بهنگام بودن ، و اقتصادي بودن وجود نداشت.نکته اساسی این است که فرایند تحقیق هرگز پایان نمی یابد همیشه یافته هاي هر تحقیق آزمایشی قلمداد می شود و این آگاهی وجود دارد که ممکن است در تحقیقات بیشتر ثابت شود که نتایج غیر صحیح بوده است ( ایران نژاد, ص240)
و در آخر تعداد 42 منبع فارسی و 10 منبع انگلیسی ذکر شده است.

منابع فارسی:

  1- ابراهیمی ، اردشیر " بررسی عوامل موثر بر رشد دوره های کوتاه  مدت آموزشی مجتمع عالی آموزشی  و پژوهشی آذربایجان " ( پایان نامه کارشناسی ارشد ) ، ( کرج ، موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت ، 1384 )
2-    امینی ، سیاوش " مسائل سنجش در تحقیقات اجتماعی  و بحثی درباره مقیاس گاتمن " ( تهران ، نامه پژوهشکده ، سری یک ، شماره یک ، 96-85، بهار 1375 )
3- ایران نژاد مهدی " روش های تحقیق در علوم اجتماعی " چاپ دوم ( تهران ، نشر مدیران 1382 )
4- اتسلندر ، پتر ، روشهای تجربی تحقیق اجتماعی " ترجمه بیژن کاظم زاده ، چاپ پنجم ، ( مشهد ،  معاونت فرهنگی استان قدس رضوی ، 1371 )
5- بک هارد ، ریچرد ، وندی پریتچارد " میدریت تحولات و نو آوری " ترجمه مهدی ایران نژاد  پایریزی ، ( تهران ، نشر مدیران ، 1387 )
6-    بهان ، کیت ، هولمز ، دیانا ، " آشنایی با تکنولوژی اطلاعات " ترجمه مجید آذرخش ، جعفر مهرداد ، ( تهران ، سمت ، 1377 )
7-    بهشتیان ، مهدی و حسین ابوالحسنی " سیستم های اطلاعاتی مدیریت " ( تهران ، شرکت پردیس 1387 )
8-     پارکینسون و رستوم جی " مهارتهای مدیریت " ترجمه ایران نژاد پاریزی ، تهران ، نشر ازده، 1376 .
9-     پاتنام ، رابرت و دیگران " سرمایه اجتماعی ، اعتماد ، دموکراسی و توسعه " به کوشش کیان تاجبخش ، ترجمه افشین خاکباز و حسن پویان ، ( تهران ، نشر شیرازه ، 1384).
10-    جراحی ، محمد حسین " دولت الکترونیکی ،  فرصت ها ، چالش ها و روند آینده " ( تهران سایت اینترنتی همکاران سیستم ، 1383 )
11-    حری ، عباس " آیین نگارش علمی " دبیر خانه هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور ( تهران ، چاپ سوم 1381 )
12-     خاکی ، غلامرضا " روش تحقیق با رویکرد پایان  نامه نویسی " ( تهران ، انتشرات بازتاب 1382 )
13-     دفت ، ریچاردال " تئوری . و طراحی سازمان " ترجمه علی پارسائیان و سید محمد  اعرابی ، ( تهران ، چاپ پژوهش فرهنگی ، 1377 )
14-     دولان ، شیمون ال و محمد صائبی ، ( تهران ، موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی ، 1381 .
15-    دیوید ، فرد آر " مدیریت استراتژیک" چاپ سوم ، ترجمه علی پارسائیان و سید محمد اعرابی ، ( تهران ، دفتر پژوهشهای فرهنگی ، 1381 )
16-    رابینز ، استیفن پی ، رفتار سازمانی " مفاهیم ، نظریه ها ، کاربرد ها " مترجمان ، علی پارسائیان و سید محمد اعرابی جلد اول ( تهران ، انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی ، 1377 )
17-    رضائیان ، علی ، " اصول مدیریت " ( تهران ، انتشارات سمت ، بهار 1376 )
18-    رفیع پور ، فرامرز " کندوکاوها و پنداشته ها ، مقدمه ای بر روشهای  شناخت جامعه و تحقیقات اجتماعی " چاپ چهاردهم ( تهران ، نشر شرکت سهامی انتشار ، 1381 )
19-      رولی ، جینفر " مبانی سیستمهای اطلاعاتی " ترجمه زهرا سیف کاشانی ، نجیبه افنانی ، ( تهران ، سمت 1380 )
20-    زاهدی ، شمس السادات  " تجزیه و تحلیل سیستمها و روشها در مدیریت امور اداری صنعتی و بازرگانی " ( تهران ، انتشارات مروارید ، 1382 )
21-    زاهدی شمس السادات ، " فن آوری اطلاعات و کنترل در عصر اینفوکراسی " مجموعه مقالات دومین همایش علمی و پژوهش  نظارت و بازرسی ، دانشکده مدیریت دنشگاه تهران ( تهران ، سازمان بازرسی کل کشور ، 1384 )
22-    زرگر ، محمود ، "ا صول و مفاهیم فن آوری اطلاعات " ( تهران ، نشر بهینه ، 1384 )
23-    سارو خانی ، باقر " روشهای تحقیق در علوم اجتماعی "( تهران ، نشر دیدار ، 1385 )
24-    سرمد ، مرتضی و دیگران " روشهای تحقیق در علوم رفتاری " ( تهران ، نشر آگاه ، 1380 )
25-    شرمر هورن ، جان ر و همکاران " مدیریت رفتار سازمانی " چاپ سوم ، ترجمه مهدی ایران نژاد پاریزی و دیگران ( تهران ، موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت ، 1380 )
26-    صرافی زاده ، اصغر و علی علی پناهی " سیستمهای اطلاعات مدیریت " ( تهران ، موسسه انتشاراتی میر ، 1381 )
27-    صرافی زده ، اصغر " فناوری طلاعات در سازمان ، IT مفاهیم و کاربرد ها " ( تهران ، انتشارات امیر ، 1383 )
28-     طالقانی محمد " مهندسی و مدیریت اطلاعات " ( رشت ، نشر کتیبه گیل ، 1382 )
29-    کاتر ، جان " رهبر تحول " ترجمه مهدی ایران نژاد پاریزی و مینو سلسله ( تهران ، موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت )
30-     کستلز ، مانوئل " عصر اطلاعات " ترجمه احد علیقلیان ، افشین خاکباز و حسن چاوشیان ، ( تهران ، دفتر پژوهش و بررسیهای خبری ، 1386 )
31-    کالینز ، جیمز چارلز و جری پوراس " ساختن برای ماندن " ترجمه فضل اله امینی ، ( تهران ، فرا ، 1380 )
32-     کاوی ، استفان " هفت عادت مردان کامیاب " ترجمه یحیی شمس ( تهران ، نشر علمی ، 1377 ).
33-    گاروین ، دیوید ، مایکل روبرتو ، مقاله " ناشنیده های تصمیم گیری" ترجمه پرستو معین الدینی ، ماهنامه گزیده مدیریت ، شماره 13 ، ( تهران ، فرا ، نشر مدیریت فردا ، دی 1380 )
34-    گریک ، رابرت " ارهنمای دریافت گواهینامه 9000 ISO به روش آسان " ترجمه امیر حسین شریعت زاده ، ( مشهد ، گل آفتاب ، 1376 )
35-    ماحوزی ، مهدی " گزارش نویسی و آئین نگارش " ( تهران ، نشر اساطیر ، 1380 )
36-    مک لوید ، ریموند " سیستم های اطلاعات مدیریت " ترجمه مهدی جمشیدیان ، اکبر مهدی پور عطا آبادی ، دانشگاه اصفهان ( اصفهان ، سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان ، 1387 )
37-    مومنی ، هوشنگ " سیستم های اطلاعاتی مدیریت MIS ( تهران ، اتحاد ، 1372 )
38-     مولر ، جی اچ و کی اف ، شوسلر و اچ ال کاستنر ، " استدلال آماری در جامعه شناسی" ترجمه هوشنگ  نایبی ( تهران ، نشر نی ، 1387 )
39-     مورهد ، گریفین " رفتار های سازمانی " ترجمه سید مهدی الوانی و غلامرضا معمار زاده ( تهران انتشرات مرورید ، 1380 )
40-     میلر دلبرت " راهنمای سنجش در تحقیقات اجتماعی " ترجمه هوشنگ نایبی ( تهران ، نشر نی ، 1385 )
41-     وتن ، دیوید ای و کیم اس کمرون " مهارتهای کسب قدرت و اعمال نفوذ " ترجمه محمد علی بابایی زکلیکی ( کرج ، ناشر موسسه تحقیقات  و آموزش مدیریت ، 1381 )
42-    هرسی ، پال و کنت بلانچرد " مدیریت رفتار سازمانی ، کاربرد منابع انسانی " چاپ چهاردهم ترجمه علی علاقه بند ( تهران ، امیر کبیر ، 1381 )


منابع انگلیسی :

1.Curtin   et aIو 1998 ‘ Information  technology  ‘  the  breaking  wave ‘  Boston  ‘ Irvin; McGraw – Hill

2.Mcleod  , Raymand , 1998 , Management  in  formation systems’ Seventh ed ‘ Newjersy ‘ prentise  Hall.

3. Kraft,  Donald ‘  Boyce , Bert  R’  Operations  research  for  libraries  and  information ‘ Journal  of  Government  In formation  - Volume  29 ‘  - September  - October , 2002.

4.Zwass, Valdimi ‘R’ Management  Information System , WM,C ,Brown 1992

5. (information society  commission  2003) www.isc ie/downloads /egovernment .

6.(kumar, 2002 ) www. Seas. Upenn . edu / meam100/sillies /IntAutoSlides.

7.(Green, 2001) www.aceproject. Org/ main /English / et/et76. htm

8.www.assresources. com  /papers/features /spradlin /spradlin 03052004 . html (spradlin )

9.www.adm. monash.edu.au/ community- sernices/ counselling  / selfhelp /decisions (stuski)

10.ww.jets. org/ programs  decision  (jets  team )

با تشکر از زحمات شما.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم تیر 1393ساعت 23:17  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

سلام من زهرا سادات حسینی دانشجوی رشته حسابداری دانشگاه ارشاد هستم.در مورد عوامل موثر بر رفتارهای اعتراضی  مردم نسبت به بعضی فیلم ها تحقیق میکنم.ممنون میشم اگه با پر کردن این پرسشنامه به من کمک کنی.

 

سن                             محل تولد وزندگی                       جنسیت                     میزان تحصیلات

   

                                                                خیلی مخالفم/مخالفم/نظری ندارم/موافقم/خیلی موافقم

                                                                                            

1-در تصمیم گیری ها باید تابع فرهنگ بود.

2-باید اداب ورسوم خانواده خود را به میزان زیادی در زندگی خود پیاده کرد.

3-در برابر نظرات مخالف نسبت به قومیتم سریعا جبهه گیری میکنم.

4-نسبت به انجام دستورات دین حساس هستم .

5-در برابر افرادی که د ستورات دین را انجام نمیدهند موضع گیری میکنم.

6-سعی در متقاعد کردن افرادی دارم که با دین من مخالفند .

7-اگر توهینی نسبت به دینم احساس کنم به شدت اعتراض میکنم .

8-اگر فیلمی ببینم که سعی در نشان دادن تصویری نامناسب ازدینم باشد

با کار فرهنگی سعی میکنم  ان را جبران کنم.

9-تا کنون فیلمی ندیدم که به فرد،قومیت خاصی توهین کند.

10-تا کنون شاهد اعتراض طیف گسترده ای ازمردم نسبت به یک فیلم بودم.

11-به نظر من کیفیت پایین فیلم ها باعث اعتراض میشود.

12-احساس میکنم علت عمده این اعتراضات سو برداشت است.

13-به نظر من زود  قضاوت کردن وصبور نبودن باعث این اعتراضات بوده.

14-در صورتی که شاهد توهین در فیلمی باشم  به صورت قانونی شکایت میکنم.

15-در صورت احساس توهین دیگر فیلم را تماشا نمیکنم.

16-در صورتی که فیلمی نسبت به برخی مسایل توهین کند،دست به اعتراض خیابانی

میزنم.


 

17-به نظر شما نحوه برخورد مسؤلین با اعتراض کنندگان چگونه باشد؟

18 –شما تاکنون در اعتراضات خیابانی نسبت به فیلمی شرکت کرده اید؟

 

نقد پایان نامه:

موضوع پایان نامه ای که من بررسی کردم عوامل موثر بر تصمیم گیری کسب وکار های خارجی برای ورود به بازار ایران بود.این پایان نامه شامل 5 فصل بود.عنوان فصل اول کلیات تحقیق بود.فصل اول شامل تعریفموضوع،بیان مساله شامل اهمیت وضرورت وهدف تحقیق،فرضیه های تحقیق که شامل 8 فرضیه بود،مدل تحقیق وپیشینه تحقیق بود.در ضمن تحقیق مورد نظر سوال تحقیق نداشت.

عنوان فصل دوم ادبیات تحقیق بودوفصل سوم راجع به روش تحقیق صحبت شده بود که شامل مراحل انجام کار ،قلمرو مکانی تحقیق،روش جمع اوری اطلاعات،بررسی اعتبارو روایی پرسشنامه وتعیین پایایی ان ،مشخص کردن وتعریف عملیاتی ومتغیر های تحقیق ونحوه نمونه گیری  بود.

چون هدف تحقیق تعیین روابط تجربی است، روش تحقیق از نوع توصیفی پیمایشی است .

برای تایید اعتبار محتوای پرسشنامه هم از فرم تایید سوالات پرسشنامه برای سنجش مفاهیم مدل از دیدگاه خبرگان استفاده شده وهمچنین شاخص(cvr)برای تک تک شاخص ها محاسبه شده .

برای تعیین پایایی پرسشنامه از روش الفای کرومباخ استفاده شده است.برای تعیین حجم نمونه از جدول جرسی-مورگان استفاده شده و شیوه نمونه گیری تصادفی  طبقه ای متناسب استفاده شده است .

فصل 4 فصل تجزیه وتحلیل یافته های تحقیق است که شامل ازمون فرضیه است که از ازمون میانگین جامعه ،ازمون(t) استفاده شده وبرای اولویت بندی متغیر ها از ازمون فریدمن استفاده شده است.

فصل 5شامل نتایج ،نقد وبررسی فرضیات،پیشنهادات،محدودیت ها است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم تیر 1393ساعت 13:5  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

با سلام و خسته نباشید 

استاد توحید لو من به نمراتم اعتراضی ندارم به مجموع نمراتم اعتراض دارم.

2+4+4+10+10+4+4+12=50 که تقسیم بر 5 مساویست با 10

19/50+19=38/50 که تقسیم بر 4 مساویست  با 9/625.یعنی جمع نمرات من 19/62 می شود ولی شما 19/25 داده اید اگر بررسی شود ممنون می شوم .

                                                                  با تشکر و خسته نباشی خدمت شما

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم تیر 1393ساعت 12:57  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

پنج موضوع از دغدغه ها و دلایل انتخاب موضوعات/سیما طاهری 

 

بررسی رابطه رشته تحصیلی و فعالیتهای تفننی والدین با انتخاب رشته تحصیلی و فعالیت های تفننی در فرزندان

-اصرار والدین برای تعیین رشته تحصیلی و فعالیتهای هنری و ورزشی و غیره....فرزندان و واکنش فرزندان در زمینه انتخاب رشته گاهی با مشاجرات زیادی همراه است,مسایلی چون عدم علاقه فرزندان به رشته ای خاص و یا یک فعالیت ورزشی یا هنری مورد نظر پدر یا مادر تاثیر بسیار بدی در پیشرفت فرزندان می گذارد و همچنین عدم موفقیت والدین از دیدگاه فرزندان می تواند مانعی بزرگ در این مورد باشد.

بررسی تاثیر موسیقی به ویژه موسیقی کلاسیک بر آرامش روحی و روانی مادران باردار و کودکانشان

من مدتی به عنوان هیدروتراپیست در بیمارستان صارم (زنان و زایمان) کار کرده ام تاثیر پخش موسیقی کلاسیک و آواز را در آرامش مادران باردار به چشم دیده ام,به گونه ای که مادران برای احساس آرامش, تقاضای پخش موسیقی را داشتند.زیرا موسیقی اثرات مثبتی بر تمامی انسانها دارد و باعث ایجاد تغییرات روحی و کمک به بهبود و التیام بدن می شود  اثر موسیقی در ایجاد آرامش با موزیک های آرام و کلاسیک بیشتر دیده شده است.موسیقی می تواند سبب کاهش استرس در خانم های باردار شود از آنجاییکه حاملگی یک مقطع حساس برای خانم هاست که بدلیل دوره طولانی آن می تواند ایجاد استرس کند. موسیقی عاملی بازدارنده، ساده، کم خرج و غیر تهاجمی برای استرس است زیرا موزیک آرام ذهن را آرام نموده و آنرا ریلکس می کند..

بررسی نقش کودکستان ها در اجتماعی شدن خانواده های تک فرزند

نداشتن  ارتباط با کودکان دیگر در خانواده های تک فرزند و شرکت نداشتن این کودکان در فعالیت های گروهی کودکانه بدون شک تاثیر بزرگی در میزان ارتباط گیری این کودکان در اجتماع دارد,خجالتی و کم حرف بودن,مشارکت نکردن در بازیهای کودکانه,تقلید صحبت ها و رفتار بزرگترها به مقدار زیاد به گونه ای که کودک به اصطلاح رفتار یک فرد بزرگسال را دارد ,و بسیاری پیامد های دیگر باعث عدم پیشرفت فرد در دوران بزرگسالی و عدم استقلال فکری  می شود.

بررسی شیوه واگزاری امکانات رفاهی و ورزشی که از طرف باشگاه های رفاهی وزارت نفت ایران در اختیار فرزندان کارمندان قرار می گیرد.

امکانات رفاهی و ورزشی که از طرف وزارت نفت در اختیار خانواده های کارمندان قرار می گیرد در سطح وسیعی است.و از آنجاییکه رده های مختلف سنی را در برمی گیرد و هر ساله مبالغ هنگفتی برای آن هزینه می شود  تاثیر مستقیمی بر روند رشد فرزندان کارکنان در همه زمینه ها داشته است؛ مانند رشد تیم های ورزشی و گروه های فرهنگی و هنری ولی از طرف دیگر به دلایل بسیار مانند سوء مدیریت و یا عدم استفاده صحیح خانواده ها از این امکانات,و عدم توجه به استفاده بهینه از آنها در بسیاری از موارد این هزینه ها هدر رفته است.بنابراین نحوه ارایه این امکانات باید به شکل دقیق مورد بررسی قرار گیرد

بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته

یکی از دغدغه های اصلی مربیان شنایی که در فعالیتها ی استعداد یابی و تربیت شناگران حرفه ای دختر فعالیت می کنند تربیت شناگران مستعد و قهرمان پروری است .با وجود اینکه شنا جزو ورزشهایی است که در ایران مسابقات برون مرزی برای آن در نظر گرفته نشده است در این مورد پیشرفت بسیار سریعی به خصوص در ده سال گدشته در ایران به وقوع پیوسته است که عوامل بسیار زیادی در آن دخیل هستند و بدون شک بررسی این عوامل می تواند در پیشرفت این رشته تاثیر فوق العاده ای داشته باشد,متاسفانه تا کنون در این مورد تحقیق جامعی صورت نگرفته است و آرشیو بخش بانوان فدراسیون شنا از اطلاعات کافی در این زمینه خالیست من به عنوان یک دست اندر کار با سابقه کافی در این زمینه این تحقیق را بطور جدی دنبال خواهم کرد

بیان مسآله:

بررسی تاثیر موسیقی به ویژه موسیقی کلاسیک بر آرامش روحی و روانی مادران باردار و کودکانشان

از آنجاییکه در جامعه ایران امروزی در بسیاری از موارد اهمیت موسیقی نسبت به بسیاری از ملل دیگر دنیا مهم شمرده نمی شودودر مواردی گوش دادن به موسیقی از طرف گروهی از افراد جامعه رد می شود,بنابراین تحقیقات جامعی نیز در خصوص تاثیرات شگرف موسیقی بر بعد روحی و روانی زندگی ما ایرانیان صورت نگرفته است..این در حالیست که افسردگی دوران بارداری و به خصوص بعد از آن,این دسته از زنان را دچار مشکلات عدیده ای می کند که مستقیما در رشد و تعالی فرزندشان تاثیر گذار است.

هدف

با بررسی تاثیرات مستقیم موسیقی بر وضعیت روحی مادران باردار و با استناد به مدارک بررسی شده می توان طیف وسیعی از مادران باردار را با حداقل هزینه به سمت آرامش روحی و روانی در دوران بارداری و پس از آن هدایت کرد,و بدین ترتیب نیز می توان باور عموم مردم جامعه را نسبت به گوش دادن به موسیقی خوب و بهره وری علمی از آن ترغیب کرده و تا حدودی تغییر داد.

ضرورت

 بانوان بسیاری در طول دوران بارداریشان علاوه بر مشکلات خاص فیزیکی و بیماریهای مخصوص این دوران به دلایل مختلف دچار ناراحتی های روحی می شوند که یا در خلال در گیری با مشکلات مختلف این دوران مهم,ناراحتی روحیشان  به فراموشی سپرده می شود و یا ناگزیر از صرف وقت و هزینه های زیادی برای مشاوره و روان درمانی هستند تا بتوانند این دوران را به هر نحوی که شده سپری کنند,درحالیکه اندکی صرف وقت و اطلاع رسانی درست و گوش دادن به موسیقی خوب می تواند اینگونه تالمات را تا حد زیادی کاهش دهد.

پرسش

1-آیا گوش دادن به موسیقی تنها بر حالات روحی مادران تاثیر می گذارد یا باعث بهبود شرایط فیزیکی آنان نیز می شود؟

2-آیا صرفا موسیقی به تنهایی می تواند برای بهبود حالات روحی و روانی مادران باردار مؤثر واقع شود و یا اینکه می تواند به عنوان مکمل در کنار توصیه ها و مشاوره های روانپزشکی تأثیر گزار باشد؟

3-آیا تأثیر شگرف موسیقی بر مادران باردار صرفا برای افرادی که به موسیقی علاقه دارند ممکن است و یا اینکه بر همه افراد با عقاید گوناگون مؤثر است؟

4-آیا تنها نوع خاصی از موسیقی و به ویژه موسیقی کلاسیک در این مورد مؤثر است و یا اینکه این تأثیر بسته به شرایط فرهنگی افراد متفاوت است و علاقمندی خاص یک مادر به یک موسیقی خاص نیز می تواند تاثیر گزار باشد؟

5-گوش دادن به موسیقی توسط مادر تا چه حد می تواند بر جنین و همچنین نوزاد متولد شده تأثیر گزار باشد؟

بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته

بیان مساله

چون رکورد شناگران دختر علی رغم امکانات محدود برای شنای دختران ایران بهبود پیدا کرده است و تعداد شناگران دختر نیز به مراتب رو به فزونی است,رقابت بین تیم های مطرح در داخل کشور نسبت به قبل بسیار قابل ملاحظه است,ولی به دلیل نداشتن مسابقات برون مرزی بودجه های تعریف شده برای هر دو گروه دختران و پسران عملا از بخش دختران حذف گردیده و صرف امور شنای پسران می شود و هیچ تحقیق جامع و کاملی نیز در این خصوص به عمل نیامده است تا بتوان با استناد به این عوامل به پیشرفت هر چه بیشتر شنای بانوان ایران کمک کرد.

هدف

ریشه یابی افزایش علاقمندی شنای دختران در جامعه بطور عام و جلوگیری از محرومیت دختران از امکانات موجود در فدراسیون شنای کشور به طور خاص

ضرورت

در صورت عدم بررسی دقیق این مساله و برگزار نشدن مسابقات شنای داخلی ,شاهد کاهش انگیزه شناگران دختر و به تبع آن پایین آمدن سطح کیفی و کمی تیم های شنای مطرح در کشور خواهیم بود.

سوال

1-بهبود رکورد شناگران دختر با توجه به امکانات در سطح کشور در کدام منطقه بیشتر است؟

2-آیا با توجه به توزیع نا عادلانه امکانات شنای دختران در سطح کشور رقابت میان شناگران یک رقابت سالم ودر جهت رشد تلقی می شود؟

3-آیا واگذراری بودجه شنای دختران به شنای پسران, از طرف فدراسیون شنا صرفا به دلیل نداشتن مسابقات برون مرزی است ویابه دلیل پاره ای مسایل فرهنگی و عقیدتی در فدراسیون می باشد؟

4-دغدغه رقابت میان مربیان تیم ها تا چه حد در بهبود رکورد شناگران و افزایش تعداد تیم های شنای دختران نقش دارد؟

5-آیا دلایل فرهنگی در جامعه امروز ایران باعث افزایش تعداد شناگران و بهبود رکورد آنها شده است؟

 

 

 

 

بررسی تاثیر موسیقی به ویژه موسیقی کلاسیک بر آرامش روحی و روانی مادران باردار و کودکانشان

پیشینه تجربی و نظری

همه تحقیقات علمی و تجربه نشان می‌دهد موسیقی و همین‌طور صحبت کردن آرام باعث آرامش مادرو کودک می‌شود. واکنش نشان دادن به موسیقی و حرف زدن آرام از بدو تولد وجود دارد، به همین دلیل نمی‌توان آن را اکتسابی دانست. تحقیقات نشان می‌دهد مادران و همچنین نوزادان با صدای موسیقی آرامش می‌گیرند و آن را دوست دارند. کودکان قبل از این‌که بتوانند صحبت کنند، آواز می‌خوانند. در این باره مطالعات زیادی انجام شده است و بسیاری از محققان معتقدند موسیقی ملایم حتی می‌تواند روی رحمی که در شکم مادرش هست هم تاثیر بگذارد. گوش نوزاد در هفته بیستم تکامل به طور کامل رشد می‌کند و مغز او قبل از ۲۴ هفتگی به صداهایی که از خارج از رحم می‌شنود، پاسخ‌های الکتریکی می‌دهد. بعد از تولد کودک و به خصوص پیش از یک سالگی زمانی است که نوزاد به صدا‌ها بسیار حساس است و از آنها تاثیر می‌گیرد. طبق بسیاری از مطالعات صدای مادر بیشتر از دیگر اصوات به کودک آرامش می‌دهد و مادر می‌تواند با لالایی یا آواز خواندن کودکش را آرام کند و تاثیرات روانی مثبتی روی او بگذارد. همچنین گوش کردن به موسیقی باعث بالا رفتن استعداد کودکان در یادگیری زبان می‌شود. فرایند یادگیری زبان در کودکانی که به طور مرتب موسیقی ملایم گوش می‌کنند گاهی تا ۶ سال جلو می‌افتد. تحقیقات دیگری هم هست که نشان می‌دهد موسیقی باعث بالا بردن هوش هیجانی در کودکان می‌شود.

در اوایل دهه 1990 در دانشگاه کالیفرنیا تحقیقاتی انجام شد که نشان می دهند گوش کردن به موسیقی کلاسیک به ویژه موتزارت ده دقیقه قبل از شروع امتحان باعث افزایش فراوان حافظه و هوش می شود . به علاوه کودکانی که دوره مقدماتی موسیقی گذرانده اند بسیار با هوش تر از کودکانی هستند که دوره آموزشی کامپیوتر گذرانده اند هستند. دکتر کمپبل با تحقیقاتی که در مورد موتزارت ، نابغه موسیقی بعمل آورده به این نتیجه رسیده که مادر وی در دوران بارداری دائما در معرض شنیدن موسیقی که توسط شوهرش نواخته می شده قرار داشته وی پس از تحقیقات زیاد بر روی کودکان خردسال به این نتیجه رسید که گوش دادن به آهنگ های ساخته شده توسط موتزارت باعث باهوشی و شادابی آن ها می شود بطوریکه کودکانی که تحت تاثیر موسیقی موتزارت قرار گرفته اند، بگفته والدینشان از دیگر همکلاسی هایشان در زمینه ریاضیات ، حفظیات ،نواختن ساز ، آهنگسازی ، سرودن شعر و دیگر مهارت ها با هوش تر بودند.

تحقیق دیگری توسط توماس آرورنی و رنه فان در کار محققان سرشناس رشد کودک اولتراسوند و تکنولوژی فیبراپتیک به بررسی واکنش‌های جنین نسبت به موسیقی پرداختند. آنها دریافتند جنینی که در رحم مادر تحریک می‌شود، در زندگی آینده خود از نظر بینایی، شنوایی، زبان و مهارت‌های حرکتی پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت.

ارسطو: از موسیقی می توان در بسیاری از شئونات زندگی مانند تربیت، سرگرمی، درمان و خوشگذرانی و تعدیل احساسات و عواطف استفاده کرد.

دکتر رنه کار( دانشگاه هاروارد):گوش دادن به موسیقی در کاهش دردهای زایمانی بسیار موثر است در عین حال که نوزاد در حال تولد هم به آرامش می رسد.کودکانی که در دوران جنینی موسیقی شنیده اند، ارتباط بهتری با دنیای خارج برقرار خواهند کرد و کنترل حرکات خود را در کودکی بهتر انجام می دهند.آنها  کودکانی آرامتر، هوشیارتر و شادترند و مادرانشان شاداب تر هستند شنیدن موسیقی در دوران بارداری اعتماد به نفس فرد را بالا می برد. و زبان آموزی کودک را تکامل می بخشد زیرا موسیقی در طرف چپ مغز که محل پردازش زبان است درک می شود.

 

 

دکتر ابراهیم پور (روانپزشک): موسیقی باعث کاهش ضربان قلب، افزایش اشباع خون و کاهش استرس مادر و نوزاد می شود. موسیقی به رشد و تکامل مغز کودک کمک می کند. در رشد زبان موثر است. یادگیری مهارت های خواندن را تسهیل می کند. حل مسئله را تقویت می نماید. اعتماد به نفس و مهارت های رفتاری و شناختی را افزایش می دهد. بخصوص موسیقی کلاسیک که در هر دوره ای از جنینی تا نوجوانی موجب رشد روانی، رفتاری و هوشی کودک می شود.

  دکتر اکبر کوشانفر (متخصص کودکان دانشگاه شهید بهشتی): موسیقی از دوران جنینی تا سالمندی بر مغز انسان تاثیرات مثبت است. انیشتین را که در دوران تحصیل دانش آموز کودن می دانستند به گفته خودش پس از یادگیری نواختن ویلون توانست از دانش آموزی کودن به یک دانشمند نابغه ارتقا یابد. اثبات شده که موسیقی موتزارت بر رشد نورون های مغز اثر دارد که به پدیده موتزارت معروف شده است. موسیقی آرام موجب تغذیه و رشد بهتر و رابطه بهتر مادر و فرزند می شود.

دکتر حسن عشایری (متخصص مغز و اعصاب دانشگاه سمنان): شنیدن صوت قرآن و موسیقی خوب در دوران جنینی موجب ضبط در حافظه پنهان (ضمیر ناخودآگاه) می شود و در نوزادی می توان بازتاب آن را مشاهده کرد. این تحقیق با دادن یک پستانک به نوزادو پخش همان موسیقی که قبلاً شنیده بود مورد آزمایش قرار گرفت و نوزاد با مکیدن آن نشان می داد که مایل است آن نوا را تا آخر گوش دهد.

اصلاح پیشینه نظری و تجربی موضوع اصلی:

بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته

پیشینه نظری و تجربی:

در این زمینه هیچگونه تحقیق جامعی در ایران در بعد از انقلاب اسلامی صورت نگرفته است و دسترسی به آرشیو مسابقات شنای زنان ایران و رکوردهای آنان به دلیل مهاجرت قهرمانان شنای زنان ایران به خارج از کشور امکان پذیر نیست.ولی طبق تحقیقات اخیری که در این مورد انجام دادم,در چند سال گذشته و با تاسیس وزارت ورزش و جوانان عملکرد فدراسیون  شنا از سوی این وزارتخانه  مورد ارزیابی بیشتری قرار گرفته اگرچه به بخش بانوان در این مورد توجه کافی نشده است ولی روسای فدراسیون ها به ویژه نایب رییس بانوان سعی در بهبود روند مسابقات شنای بانوان داشته اند.

به طور کلی باید گفت,تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش، در ایران، بسیار کوتاه است و این رشته از ورزش به نسبت دیگر رشته‌ها در کشور ایران چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان چندان پیشرفتی حاصل نکرده‌است. در حالی که به جهت موقعیت جغرافیایی ایران که در شمال و جنوب کشور به دریا متصل است و هم به جهت تأکیدات مذهبی، می‌بایستی این ورزش را مورد توجه قرار می‌دادند.

 تا سال ۱۳۱۴ در سراسر ایران حتی یک استخر شنا هم نبود و فقط در اردوگاه نظامی اقدسیه تهران یک استخر برای آموزش شنا به دانشجویان دانشکده افسری ساخته بودند. در سال ۱۳۱۴، استخر دیگری در باغ فردوس شمیران احداث شد که به وزارت فرهنگ تعلق داشت. نخستین استخری که برای استفاده ورزشکاران و تعلیم اصول جدید شنا به آنها به وجود آمد، در سال ۱۳۱۴در منظریه تهران بود که یک مربی ورزش خارجی به نام «گیبسون» بر آن نظارت می‌کرد. پایه‌های ورزش شنای نوین در ایران از همان استخر منظریه گذاشته شد.

در سالهای قبل از انقلاب  در مورد شنای بانوان می توان به وجود تیم های مختلف شنا و شرکت تیم ملی شنای بانوان در شرایط مطلوب در مسابقات برون مرزی مانند تمام کشورها اشاره کرد ودر سالهای پس از انقلاب اسلامی تنها برخی از افراد علاقمند و تحصیلکرده رشته تربیت بدنی توانستند این رشته را در بسیاری از استان ها، از جمله استان های اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران و ... پایه گذاری کنند در این دوران با کمی امکانات و بدون اینکه کمترین حقوقی بابت این کارها دریافت کنند، فقط با هدف توسعه ورزش بانوان کار کرده اند و از نیروهای جوان و آشنا با این رشته در این استان ها استفاده کرده اند و در این حین اشتغال زایی زیادی نیز ایجاد شده است و البته کلاس های مختلف برای آموزش از جمله: کلاس های بین المللی شنا، شیرجه، واترپلو و ... ایجاد شده تا کلاس های آموزشی هم سطح با استانداردهای بین المللی پیش برود.

طبق تحقیقات صورت گرفته در ورزش شنا هيچ كس نمي تواند ره صد ساله را يك شبه طي كند، طول دوران تمريني اين رشته ورزشي حدود 12 سال است و يك شناگر براي موفقيت, بيش از هر چيز بايد ثابت قدم باشد.

 «ﻳﻮﺭگ ﻭﻭﻳﺖ» ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻣﺮﺑﻴﺎﻥ ﺑﺰﺭﮔﻰ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺖ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﻰ ﺷﻨﺎی آقایان ایران ﺩﺭﺁﻣﺪﻩ ﻭ ﺑﺎ ﻋﻠﻢ ، ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻭ ﺗﺨﺼﺼﻰ ﻛﻪ ﺩﺍﺭﺩ ﺗﻮﺍﻧست ﺩﺭ ﺭﺷﺪ ﺷﻨﺎﻯ ﻛﺸﻮﺭ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺑﻰ ﺁﻟﻤﺎﻧﻰ ﻛﻪ دو سال پیش ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺳﺮﻣﺮﺑﻴﮕﺮﻯ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﻰ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺷﺪ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﭼﻬﺮﻩ ﻫﺎﻯ ﺷﺎﺧﺺ ﻭ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻛﺸﻮﺭ ﺁﻟﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﺷﻨﺎ بود ﻛﻪ ﻛﺴﺐ ﻣﺪﺍﻝ ﻃﻼﻯ ﺍﻟﻤﭙﻴﻚ ﻣﺴﻜﻮ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺳﻮﺍﺑﻖ ﻭﺭﺯﺷﻰ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.  ﺍﻭدر  ﻧﻘﺶ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ریز ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺟﺪﻳﺪﻯ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻯ ﺗﻴﻢ ﻫﺎﻯ ﻣﻠﻰ ﺗﺪﻭﻳﻦ ﻛرﺪ که درﻭﺿﻌﻴﺖ ﻓﻌﻠﻰ ﻭ ﺁﻳﻨﺪﻩ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ تاثیر گزار بوده است و این امر موجب پیشرفت بیشتری در بخش شنای بانوان شد زیرا رویکرد مسوولین ورزش در بخش آقایان تا حدود زیادی بر روند شنای بانوان نیز تاثیر گزار بوده است.

همچنین تحقیق جامع و کاربردی در مورد روند رو به رشد رکوردهای شنای آقایان ایران از سال 1993 تا سال 2008 انجام شده است که نمودارها در مقایسه با رشد رکورد ها در مسابقات جهانی ایران و سایر شناگران در جهان است که در ماده های مسابقات مختلف ارزیابی شده ودر بیشتر ماده ها رکوردهای شنای آقایان به طور میانگین رشدی معادل 11 در صد داشته است.

از آنجاییکه چنین تحقیقاتی سالهاست در سطح جهانی در همه کشورها انجام می شود و متاسفانه در ایران سابقه کوتاهی دارد و در بخش بانوان چنین تحقیقاتی وجود ندارد برآن شدم که در زمینه روند بهبود رکورد شناگران زن ایران تحقیق کاملی انجام بدهم.

 

تعریف عملیاتی

موضوع:بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته

فرضیه ها:

1-هرچقدر کیفیت رفاهی استخرهای شنا بالاتر باشد میزان علاقمندی به تمرین شنا بیشتر می شود.

2-بالارفتن تعداد مربیان درجه یک مجرب باعث بالا رفتن افزایش رقابت بین مربیان تیم ها جهت بهبود رکورد شناگران می شود.

3-افزایش علاقمندی والدین به ورزش شنای دختران موجب بالا رفتن تعداد شناگران دختر می شود.

4-بالا بودن کیفیت فنی استخرشنا(طول استخر و وضعیت دمای آب)موجب بهبود کیفی تمرین شنا و بهبود رکورد شناگران می شود.

5-بالا رفتن تعداد استخرهای شنا موجب افزایش میزان دسترسی دختران به محیط استخر می شود.

 

متغیر 1:کیفیت رفاهی استخرهای شنا

تعریف اسمی کیفیت :چگونگی /صفت و حالت و چیزی

تعریف تجربی:از موارد مهم کیفیت در استخرها,وضعیت بهداشت محیط و آب,تصفیه مناسب آب استخر میزان درجه آب و هوای محیط,شکل ظاهری محیط استخر و رختکن  آن و لوازم مورد استفاده شناگران می باشند

تعریف عملیاتی:قابلیت ها و خدماتی که استخرهای شنا به استفاده کنندگان خود ارایه می دهند.

 

متغیر

ابعاد

مولفه

کیفیت رفاهی استخرهای شنا

وضعیت بهداشت

کیفیت آب استخرو نوع تصفیه

وضعیت بهداشت محیط

درجه آب و هوای محیط

نوع خدمات

نوع کمدهای رختکن

رفتار پرسنل استخر

وسایل مورد استفاده برای شناگران

 

 

2-علاقمندی به شنا کردن

تعریف اسمی علاقمندی:میزان میل  برای انجام کاری و یا دوست داشتن حالتی

تعریف عملیاتی:

متغیر

بعد

مولفه

علاقمندی به شنا کردن

علاقه به تمرین شنای حرفه ای

استفاده بیشتر از استخر و شنای بیشتر

علاقه به حضور در محیط استخر

کسب آرامش در محیط و ورزش کردن

 

3-مربیان درجه یک مجرب

تعریف اسمی مجرب: کارآزموده ، باتجربه .

تعریف تجربی مربی درجه یک:کسی که به واسطه سابقه کار مفید در مربیگری شنا موفق به هدایت تیم شنا می شود و می تواند از طرف فدراسیون شنای کشور با گذراندن کلاسهای مربیگری درجه یک مدرک مربوطه را اخذ کرده و به قهرمان پروری بپردازد.

تعریف عملیاتی:

متغیر

بعد

مولفه

مربی درجه یک مجرب شنا

کارآمدی مربیان مجرب

نوع تمریناتی که برای رسیدن به اهداف تیم بر اساس علم به شناگران داده می شود

رقابت میان مربیان

وضعیت رکورد شناگران هر تیم و بالا رفتن سطح شناگران,و تقاضای شنا در تیم های برتر

افزایش میزان درآمد

موفقیت تیم و علاقه باشگاه ها برای همکاری با مربیان برتر با دادن امتیاز درآمد بیشتر

4-کیفیت فنی استخر شنا

تعریف اسمی فن: آگاهی های مربوط به صنعت یا علم . 2 - حال ، گونه . 3 - راه ، روش

 

 

 

 

 

تعریف عملیاتی:

 

متغیر

بعد

مولفه

کیفیت فنی استخر شنا

ابعاد و اندازه استخر

شناکردن در استخر استاندارد 25 متر و 50 متر برای تمرین مسابقات مسافت کوتاه و بلند

دمای آب

دمای مناسب و استاندارد آب برای انجام شنای قهرمانی (نه گرم و نه سرد)

 

5-بهبود کیفی تمرین شنا:

تعریف اسمی بهبود: خیریت و معنی ترکیبی آن به بودن است . بهتری . ترقی تدریجی

تعریف عملیاتی:

متغیر

بعد

مولفه

بهبود کیفی تمرین شنا

تعداد شناگران تیم و میزان توجه مربی به تمرین هر شناگر

تعداد مناسب شناگران باعث انجام بهتر تمرین و توجه مربی به خطاهای هر شناگر می شود

استفاده از علم تمرین

جهت دستیابی به هدف قهرمانی شناگران استفاده از علم تمرین به روز شده ضروری است

 

روش تحقیق:

موضوع:

بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته

واحد تحلیل:استان های سراسر کشور/چون شناگران سراسر کشور در مسابقات انتخابی قهرمانی شنای بانوان شرکت می کنند

واحد مشاهده:دختران شناگر رده سنی 8 تا 18 سال کشور

سطح تحلیل:کلان.(دختران شناگر)چون می خواهیم کلیه شناگران دختر را تحت پرسش قرار بدهیم

روش تحقیق:کمی/پیمایشی/چون روشی در باره نیازهای جامعه انسانی است/افراد با شمارش کامل انتخاب می شوند/پهنا نگر است و قابلیت تعمیم دارد.

نمونه گیری :روش خوشه ای/چون می خواهیم از تعداد زیاد شناگران به چهارچوب نمونه گیری محدود تری برسیم.

ابزار مورد استفاده:پرسش نامه/از نوع بسته است و فرد گزینه مورد نظر را انتخاب می کند.

 

پرسشنامه:

با سلام,اینجانب سیما طاهری از اعضای اسبق تیم ملی شنای بانوان ایران و عضو کمیته فنی شنای استان تهران,جهت تحقیق راجع به بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته تقاضا دارمبا پاسخهای صادقانه خود به پرسشهای زیر؛ مرا در انجام این تحقیق یاری فرمایید.

در صورت تمایل, اطلاعات زیر را تکمیل فرمایید؛

نام و نام خانوادگی:.....................................

سال تولد:.................................................

استان محل سکونت:..................................

نام استخر و یا مدرسه شنایی که در آن فعالیت شنا را انجام می دهید.............................................

مدت آموزش شنا و یا تمرین در تیم شنا.......................................................................................

 

1-میزان علاقمندی شما به ورزش شنا چقدر است؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

2-تا چه حد به فن شنا تسلط دارید ؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

3-آیا به ورزش شنای قهرمانی علاقمند هستید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

4-میزان علاقه خانواده تان به ورزش شنا چقدر است؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

5-آیا خانواده تان شمارا برای روی آوردن به ورزش قهرمانی تشویق می کنند؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

6-آیا به مربی شنای خود علاقمند هستید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

7-آیا به رقابت با سایر شناگران در کلاس اهمیت می دهید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

 

8-آیا از استخر شنایی که در آن تمرین می کنید راضی هستید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

9- کیفیت فنی استخری که در آن تمرین می کنید چگونه است؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

10-تا چه میزان علاقه به موفقیت قهرمانی در رشته شنا دارید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

11-آیا استخرشنایی که در آن تمرین می کنید از محل سکونتتان فاصله دارد؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

12-تعداد استخرهای شهر محل سکونتتان چگونه است؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

13-آیا تا به حال در مسابقات رسمی شنای بانوان شرکت کرده اید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

14-به نظر شما تعداد مسابقاتی که برگزار می شود چگونه  است؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

15-آیا از مربی شنای خود راضی هستید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

16-میزان تمرینات شما در هفته چگونه است؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

17-آیا قوانین مربوط به مسابقات شنا را می دانید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

18-آیا علاقمند به کاهش رکوردتان در مواد مسابقه هستید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

19-آیا از تعداد مسابقات شنا که از طرف هیات شنای استان محل سکونتتان برگزار می شود رضایت دارید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

 

20-آیا راجع به علم تمرین شنا چیزی می دانید؟

بسیار زیاد                      زیاد                             کم                           خیلی کم

 

نقد پایان نامه

موضوع:بررسی اثر بخشی و بهره وری سیستم آموزش از راه دور درس فیزیک در مقایسه با سیستم حضوری (سنتی) در دبیرستان های پسرانه منطقه 6 تهران

نام محقق:میثم مسعودی آشتیانی,دانشجوی کارشناسی ارشد

دانشکده علوم تربیتی و مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد رود هن

این تحقیق در۱15صفحه و در 5 فصل با ضمیمه جداول ، نمودارها و پرسشنامه تهیه شده است.

فصل اول :کلیات تحقیق

در این تحقیق ابتدا به مقدمه و سپس بیان مسله و اهمیت و ضرورت تحقیق و نقطه نظرات مربوطه و اهداف تحقیق شامل هدف کلی تحقیق و اهداف فرعی آن, پرداخته شده است.سپس سوالات راجع به تحقیق با رویکرد به تفاوت های دو روش آموزش از راه دور و سیستم حضوری ,مطرح شده است و بعد از آن تعاریف نظری و عملیاتی کلیه متغیرهای بکار رفته در موضوع ارایه شده است.

فصل دوم :مبانی نظری و سوابق تحقیق

در این فصل ابتدا محقق مقدمه ای در خصوص تاریخچه کلی آموزش سنتی و آموزش از راه دور ارایه کرده و سپس مبانی نظری آموزش مجازی شامل :تعریف و تاریخچه آن در ایران و جهان ارایه کرده است و آن را به عنوان یک صنعت معرفی کرده و با یک تحقیق کامل در مورد استفاده کنندگان از آموزش مجازی در سطح دنیا اجتناب ناپذیر بودن استفاده از این صنعت را بررسی کرده است.محقق به خصوص به مقایسه آموزش مجازی در دانشگاه و مدرسه پرداخته است و بطور کامل کلاسهای مجازی در هر دو مقطع را بررسی کرده است که این بررسی شامل طیف وسیعی از استفاده کنندگان از آموزش مجازی می باشد.سپس با رویکرد به امکانات موجود فناوری اطلاعات و مهارتهای مربوط به آن به ضرورت بکارگیری این ابزارها و به کارآمدی تکنولوژی نوین در آموزش و پرورش اشاره کرده است و با تحقیق در وضعیت این فناوری ضرورت ها و محدودیت های ناشی از توسعه آن را بررسی کرده است. و در نهایت طبق موضوع اصلی به تاریخچه آموزش فیزیک در ایران و اهمیت و نقش آزمایشگاه های فیزیک و جایگاه آن در نظام آموزشی ما پرداخته است.و در این مورد دیدگاههایی از متخصصان تعلیم و تربیت و علوم تجربی ارایه کرده است.

همچنین محقق جهت ارایه پیشینه تحقیق علاوه بر بررسی رویکردهای محققان در داخل و خارج کشور در مورد کلی آموزش از راه دور به منابع خارجی و داخلی در مورد نحوه آموزش درس فیزیک پرداخته است و بطور مثال به انواع روش های آزمایشگاهی"سیمپسون و اندرسون" با استناد به کتاب های آموزش فیزیک اشاره کرده (فتحی آذر,1382,ص 48)و با مقایسه انواع روشها به بررسی چالشهای مربوط به روشهای آزمایشگاهی آنهم از راه دور پرداخته است.

مثلا در مورد رهیافت های عملی انجام آزمایش توسط گروه های دانش آموزی به نقل از جانسون در 1985 اشاره کرده است:"نتیجه پژوهش ها نشان داده است که یادگیری مشارکتی اثر بخش تر از یادگیری انفرادی و رقابتی است.زیرا باعث انگیزش بیشتر در فراگیران می شود."

و در نمونه ای دیگر به نقل از ساعتچی,1380 ص 45 می گوید که ؛"وقتی فرد در گروه فعالیت می کند همراه افراد دیگر مشغول انجام دادن کار خاصی می شود نکته های بسیاری را می آموزد و به شکلی فعال در امر یادگیری سهیم می شود."

سپس محقق به ابعاد مختلف آموزش الکترونیک از راه دور پرداخته و سوابق آن را در داخل و خارج ایران بررسی کرده است.

و بطور نمونه به موارد زیر اشاره کرده است:

نمونه تحقیق در داخل ایران:نوریان و همکارانش(1390)در پژوهشی تحت عنوان مقایسه دو روش آموزش مجازی و سنتی در تدریس درس دندانپزشکی جامعه نگر نظری برای دانشجویان دوره دکترای عمومی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در سال تحصیلی 1389-1390 پرداخته اند.

محقق نتیجه این تحقیق را عینا در تحقیق خود بطور خلاصه آورده است.

نمونه تحقیق در خارج از ایران: (دیویدسون 2012):در تحقیقی به بررسی اثربخشی آموزش های الکترونیکی در مدارس شهر لندن پرداخته است.جامعه آماری در این پژوهش کلیه دبیران شاغل در دبیرستان های شهر لندن بوده است.

محقق به نتیجه این تحقیق و حدود 12 تحقیق دیگر که در موارد مشابه در خارج از ایران انجام شده است  و به نتایج آن اشاره کرده است.

به نظر می رسد که محقق به اطلاعات زیادی در زمینه این تحقیق دسترسی داشته است .

فصل سوم: روش شناسی تحقیق:

این تحقیق از نوع تحقیقات توصیفی و میدانی است و همچنین از نوع تحقیقات کاربردی به شمار می رود.و به روش همبستگی می باشد.

جامعه آماری تحقیق کلیه دانش آموزان پسر دبیرستانهای منطقه 6 شهر تهران در سال تحصیلی 1392 -1393 می باشد.

برای محاسبه حجم نمونه از فرمول کوکران استفاده شده است و ابزارگردآوری اطلاعات در آن پرسشنامه است که شامل دو بخش می باشد بخش نخست آن مشخصات دموگرافیک دانش آموزان است و بخش دوم آن به سوالات اصلی تحقیق که پیرامون مقایسه دو روش مورد مطالعه دردرس فیزیک است اختصاص دارد.سوالات به روش طیف لیکرت مطرح شده و در قالب طیف پنج درجه ای پاسخ داده شده است.

محقق جهت روایی پرسش نامه را در اختیار اساتید و کارشناسان حوزه آموزش الکترونیکی و سنتی قرار داده تا سوالات را از نظر روا بودن تایید کنند.

و سپس برای بخش اعتبار سنجی پرسش نامه از روش باز آزمایی استفاده کرده است.لذا ابتدا پرسشنامه به 10 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه ارایه شده تا آن را تکمیل کنند و مجددا پس از 10 روز پرسشنامه به همان افراد ارایه شده است و ضریب کرونباخ به دست آمده 84/. گزارش شده که نشان از پایایی مناسب پرسشنامه داشته است.

فصل چهارم:تجزیه و تحلیل داده ها:

محقق به منظور تجزیه و تحلیل داده ها از روش آمار توصیفی(توزیع فراوانی ها ,درصد ,میانگین) و آمار استنباطی ,آزمون ضریب همبستگی پیرسون و ano-a  جهت سنجش معنا داری روابط بین متغیرها استفاده کرده است.و همچنین از آزمون T  مستقل برای سنجش میانگین دو گروه دانش آموزان در روش ازراه دور و نیز روش سنتی استفاده شده است.و داده ها از طریق نرم افزار spss مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

       محقق  در این فصل جهت توصیف داده های آماری با جداول و نمودارها به مقایسه گروه های سنی پاسخگویان بر حسب روش آموزش فیزیک و مقایسه میزان استفاده دانش آموزان از نرم افزار آموزش فیزیک در دو گروه مورد مطالعه (سنتی و مجازی)و مقایسه وضعیت تحصیلی دانش آموزان هردو گروه پرداخته است.

برای آزمون فرضیه های تحقیق محقق شش سوال مطرح کرده و تفاوت ها در میزان یادگیری درس فیزیک , میزان رضایت دانش آموزان میزان کارآیی هردو روش ,میزان کاربرد مفاهیم درس فیزیک در زندگی دانش آموزان,میزان مشارکت دانش آموزان در فرآیند یادگیری و یاد دهی درس فیزیک و میزان جذابیت آموزش فیزیک در دو گروه مورد مطالعه را با آمار توصیفی ارایه داده است.

فصل پنجم :بحث و نتیجه گیری:

در پایان محقق نتایج را به صورت دو بخش نتایج توصیفی و نتایج استنباطی ارایه کرده و ضمن بحث و بررسی فرضیه ها,به محدودیت ها و مشکلات پژوهش پیشنهادات برخاسته از نتایج تحقیق و پیشنهاداتی برای پژوهش های آتی ارایه کرده است و خلاصه ای از تحقیق را با ذکر منابع مورد مطالعه ارایه کرده است.

در مجموع محقق در این پایان نامه از 51 منبع داخلی و 35 منبع خارجی استفاده کرده است و همچنین از 5 مقاله داخلی و 15 مقاله خارجی و برای پیشینه تحقیق از 6 پایان نامه برای رسیدن به هدف تحقیق استفاده کرده است.

 

پایان

با تشکر از استاد گرامی به خاطر آموزش عملی درس روش تحقیق که بدون شک در مراحل بعدی تحصیل بسیار کارگشا خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه سی ام خرداد 1393ساعت 3:30  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

   تعریف دهخدا : خشونت درشتی ٰ زبری ٰ ( ناظم الاطبا) ضد لینت و نرمی                                              

                                       خشونت نوجوان                                                          

1:میحط سرد خانواده                 2:عدم ثبات شخصیت             3:عدم استقلال در تصمیم گیری 

.................................          ............................            ...........................................

1.فضای سرد خانواده                  1.دمدمی مزاج                    1.سرکوب شدن در خانواده

2.فقدان فرهنگ در خانواده            2.عدم تعادل روانی              2.نادیده گرفته شدن

3.عدم تعامل در بین اعضای

خانواده

..........................................................................................................................................

   تعریف دهخدا : روابط ٰ جمع رابطه ها  ٰ پیوند و وابستگی     

عشق : شدت دوست داشتن ٰ دلدادگی                                           

روابط عاشقانه والدین

1.محبت در کلام                                  2.ارامش رفتاری                  3.توجه به احساسات متقابل

.......................                              ....................                  ......................................

1.استفاده از کامات محبت امیز              1.احترام به تصمیمات یکدیگر      1.خریدن هدایا

2.احترام به صحبت یکدیگر                     2.عدم پاسخگویی مکرر            2.توجه به نیازها 

3.همدلی و هم زبانی

............................................................................................................................................

        طلاق : رها شدن از عقد نکاح                                            

طلاق عاطفی

1.سردی در رفتار                                  2.عدم توجه احساسی           3.صرف نکردن وقت برای یگدیگر

.......................                               ................................              ..................................

1.سردی در کلام                                1.بی توجهی به نیازها                  1.نداشتن تفریح

2.سردی در روابط جنسی                      2.بی توجهی به حالات روحی         2.عدم گوش دادن به صحبت

..........................................................................................................................................

                                                کاهش اعتماد به نفس

1.گوشه گیری                                 2.عدم تعامل اجتماعی              3.ناشتن سخنوری

................. ..                                  ..........................           ......................................

1.تنها بودن                                     1.صحبت نکردن                    1.خجالت کشیدن

2.انتخاب نکردن دوست                      2.نظر ندادن                          2.لکنت زبانی

3.نداشتن رفت و امد                                                                   3.ناتوانی در ربط دادن صحبتها

.........................................................................................................................................

                                            احساس ارامش

1.داشتن سلامت                    2 .داشتن امکانات مالی               3.داشتن عشق 

.................. ..                   .................................             ............................

1.سلامت جسمی                 1.حداقل عایدات زندگی                1.امنیت

2.سلامت روحی                    2.حداقل تفریحات                      2 .اعتماد

3.سلامت اجتماعی                                                                                                               

...........................................................................................................................................

      در تداول عامه فارسی زبانان ٰ پرخاش ٰ سرزنش کردن و سرکوب زدن                                             

دعوا

1.بحث و مجادله                             2.پرخاشگری                 3.توهین

.........................                       .....................            ........................

1.تحمیل عقیده                               1.سخن بی پروا             1.غرور کسی را زیر پا گذاشتن

                                                 2.باصدای بلند حرف زدن    2.ناسزا گفتن

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم خرداد 1393ساعت 13:20  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

تاثیر روابط والدین بر رفتارها و هیجانات نوجوانان بین 8 تا 18 سال :

 در تهران از انجایی که کودک و نوجوان در اولین گروهی که قرار میگیرد خانواده و اولین الگویی که برای خود انتخاب می کند پدر و مادر است لذا این موضوع بسیار حایز اهمیت بوده زیرا تمام عواطف و احساسات و نوع نگرش و دیدگاه به مسایل و تصمیم گیری از انها همه ناشی از تعصبات و تمایلاتی است که فرد در دوران کودکی از پدر و مادر و محیط خانواده ی خود برداشت می کند و از ان در محیط های بیرون از خانواده استفاده کرده و چه بسا که در اینده به فرزند خود القا کند مسلما نوجوانیکه در محیط ارام و خانه ای گرم رشد میکند رفتار و هیجاناتش با نوجوان دیگر که در خانواده خود دایما تنش ذرا حس می کند متفاوت است .

لذا اینجانب مهسا رحمانی اصل دانشجوی ترم هشت رشته حسابداری مقطع کارشناسی دانشگاه ارشاد دماوند خواستار بررسی و تحقیق در تاثیر روابط والدین بر رفتار و هیجانات نوجوان بین 12 تا 18 سال هستم و از شما تقاضا دارم مرا در تکمیل پرسشنامه یاری کنید.

نام و نام خانوادگی                         سن                جنسیت                وضعیت تحصیلات

وضعیت اشتغال                       محیط اشتغال   

الف )شما تا چه اندازه در امور اجتماعی و فرهنگی شرکت می کنید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ب ) از نظر شما پدر و مادر چقدر تاثیر گذار بر رفتار کودک و نوجوان هستند ؟  

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ث ) ایا در رابطه با تاثیر روابط والدین بر روی رفتار کو دک و نوجوان چیزی شنیده اید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

پ ) تا چه حد خود را به پدر مادر خود وابسته می دانید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ت ) فکر میکنید تا چه اندازه در گرفتن تصمیمات خود مستقل هستید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ج ) تاثیر پذیری نوجوان از تعصبات والدین خود چقدر است ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

چ ) ایا  رفتار والدین بر اعتماد به نفس  فرزندان تاثیر گذار است ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ح ) تاثیر پذیری کودک از رفتار والدین تا چه میزان در تصمیم گیری او دخالت دارد ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

خ ) ایا هنگام مشورت درخانواده برای نظر شما ارزش قایل میشوند ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

د ) ایا در هنگامی که در بیرون از منزل هستید باز هم به محیط خانه فکر می کنید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ذ ) ایا مسولیتی در انجام کارهای خانه دارید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ر ) ایا کارها ورفتارهای دوستان و اشنایانتان درخور خانواده شان است ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ز ) ایا ارامش در خانواده شما بر خواب شما تاثیر میگذارد ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

س ) از نحوه برخورد والدینتان با خود راضی هستید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ش ) پدر و مادر به اینکه چه ساعتی از شب به خانه بر میگردید توجهی دارند ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ص ) ایا هنگام حضور در خانه احساس ارامش میکنید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ض ) ایا از تنهایی واهمه دارید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ط ) تا چه اندازه از نظر مالی به پدر و مادر خود وابسته هستید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ظ ) تا چه میزان تمایل به ازدواج دارید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

ق ) ایا از خانواده خود راضی هستید ؟

1- کم                 2- متوسط                  3- زیاد

سوالات تشریحی :

1 ) ایا تمام عواطف و احساسات یک نوجوان ناشی از تربیت و تاثیر پذیری از والدین خود ریشه در کودکی او دارد؟شرح دهید

2) تاثیرات خوبی که نوجوان از رفتار والدین خود می بیند چیست و چه بازتابی در زندگی شخصی وی دارد ؟

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم خرداد 1393ساعت 13:10  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع پایان نامه ای که من بررسی کردم تاثیرات آموزش های قبل از ازدواج بر کاهش طلاق بود. فصل اول:کلیات تحقیق فصل دوم:ادبیات تحقیق فصل سوم:روش اجرای تحقیق فصل چهارم: یافته ها فصل پنجم: نتیجه گیری و تجزیه و تحلیل اطلاعات این پایان نامه شامل 5 فصل با ضمیمه جدول ها و نمودارهای مربوط و پرسشنامه های تهیه شده میباشد. فصل اول شامل کلیات تحقیق است که در آغاز به مقدمه و بیان مساله و سوال های اصلی ای که باعث به وجود آمدن این تحقیق شده و هدف های تحقیق پرداخته است . در ادامه به فرضیه ها و تعاریف عملیاتی متغیر های تحقیق پرداخته است.و همچنین شامل ضرورت و اهمیت مساله تحقیق ، اهداف پژوهش ،و اصطلاحات بکار رفته در تحقیق و بیان محدودیت های تحقیق است.در ضمن در این فصل از روش تحقیق صحبت کرده و گفته که روش تحقیق به صورت توصیفی پیمایشی می باشد.همچنین جامعه آماری و حجم نمونه این تحقیق 400 نفر میباشد.همچنین میتوان گفت که مدل فرضیه و تحقیق گویی به صورت اجمالی بیان شده است و شاید بهتر بود که واضح تر بیان میشد. فصل دوم ادبیات تحقیق است که در خصوص این آموزش ها،نقش آنها در جامعه،نگرش افراد جامعه راجع به آنها پرداخته است.همچنین این فصل به چارچوب ادبیات تحقیق اختصاص دارد یعنی مطالعات نظری و تحقیقات و بررسی های بعمل آمده توسط دیگر محققان نگاشته شده است. فصل سوم که روش اجرای تحقیق است شامل مواد و روش بررسی و اهداف پژوهش است که در آن اصول و روش هایی که برای رسیدن به اهداف تحقیق به کار گرفته شده اند را بیان کرده است و راجع به روش تحقیق(که در اینجا توصیفی پیمایشی است) صحبت کرده است که شامل مراحل انجام کار ،قلمرو مکانی تحقیق و روش جمع اوری اطلاعات است. که در اینجا برای جمع آوری اطلاعات از ابزار پرسشنامه و مدل بسته و با 50 سوال استفاده کرده است. و برای سنجش اعتبار پرسشنامه از مقیاس آلفای کرونباخ استفاده شده و مانند همه ی کار های آماری استفاده نموده است.(spss)از نرم افزار های فصل چهارم که شامل یافته های تحقیق است یافته ها را ارائه کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. فصل پنجم که شامل نتیجه گیری و تجزیه و تحلیل اطلاعات ،نمودار ها و جداول و فهرست و ماخذ است در این فصل محقق به تحلیل و تفسیر اطلاعات به دست آمده پرداخته و در راستای هدف تحقیق مبادرت به نتیجه گیری رد یا تایید فرضیه ها و یافتن پاسخ هایی برای سوالات تحقیق کرده است با توجه به بررسی های به عمل آمده در آزمون فرضیه ها در این تحقیق مشخص شده است که در مجموع محقق در این پایان نامه از 20 منبع داخلی و 51 منبع خارجی استفاد کرده است . همچنین از مقاله های داخلی و خارجی برای رسیدن به هدف تحقیق استفاده نموده است و از چندین پایان نامه نیز کمک گرفته است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم خرداد 1393ساعت 12:49  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

اصلاح پنج موضوع:

اصلاح موضوع چهارم:

بررسی شیوه واگزاری امکانات رفاهی و ورزشی که از طرف باشگاه های رفاهی وزارت نفت ایران در اختیار فرزندان کارمندان قرار می گیرد.

امکانات رفاهی و ورزشی که از طرف وزارت نفت در اختیار خانواده های کارمندان قرار می گیرد در سطح وسیعی است.و از آنجاییکه رده های مختلف سنی را در برمی گیرد و هر ساله مبالغ هنگفتی برای آن هزینه می شود  تاثیر مستقیمی بر روند رشد فرزندان کارکنان در همه زمینه ها داشته است؛ مانند رشد تیم های ورزشی و گروه های فرهنگی و هنری ولی از طرف دیگر به دلایل بسیار مانند سوء مدیریت و یا عدم استفاده صحیح خانواده ها از این امکانات,و عدم توجه به استفاده بهینه از آنها در بسیاری از موارد این هزینه ها هدر رفته است.بنابراین نحوه ارایه این امکانات باید به شکل دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

 

اصلاح پیشینه نظری و تجربی:

اصلاح پیشینه نظری و تجربی موضوع اصلی:

بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته

پیشینه نظری و تجربی:

در این زمینه هیچگونه تحقیق جامعی در ایران در بعد از انقلاب اسلامی صورت نگرفته است و دسترسی به آرشیو مسابقات شنای زنان ایران و رکوردهای آنان به دلیل مهاجرت قهرمانان شنای زنان ایران به خارج از کشور امکان پذیر نیست.ولی طبق تحقیقات اخیری که در این مورد انجام دادم,در چند سال گذشته و با تاسیس وزارت ورزش و جوانان عملکرد فدراسیون  شنا از سوی این وزارتخانه  مورد ارزیابی بیشتری قرار گرفته اگرچه به بخش بانوان در این مورد توجه کافی نشده است ولی روسای فدراسیون ها به ویژه نایب رییس بانوان سعی در بهبود روند مسابقات شنای بانوان داشته اند.

به طور کلی باید گفت,تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش، در ایران، بسیار کوتاه است و این رشته از ورزش به نسبت دیگر رشته‌ها در کشور ایران چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان چندان پیشرفتی حاصل نکرده‌است. در حالی که به جهت موقعیت جغرافیایی ایران که در شمال و جنوب کشور به دریا متصل است و هم به جهت تأکیدات مذهبی، می‌بایستی این ورزش را مورد توجه قرار می‌دادند.

 تا سال ۱۳۱۴ در سراسر ایران حتی یک استخر شنا هم نبود و فقط در اردوگاه نظامی اقدسیه تهران یک استخر برای آموزش شنا به دانشجویان دانشکده افسری ساخته بودند. در سال ۱۳۱۴، استخر دیگری در باغ فردوس شمیران احداث شد که به وزارت فرهنگ تعلق داشت. نخستین استخری که برای استفاده ورزشکاران و تعلیم اصول جدید شنا به آنها به وجود آمد، در سال ۱۳۱۴در منظریه تهران بود که یک مربی ورزش خارجی به نام «گیبسون» بر آن نظارت می‌کرد. پایه‌های ورزش شنای نوین در ایران از همان استخر منظریه گذاشته شد.

در سالهای قبل از انقلاب  در مورد شنای بانوان می توان به وجود تیم های مختلف شنا و شرکت تیم ملی شنای بانوان در شرایط مطلوب در مسابقات برون مرزی مانند تمام کشورها اشاره کرد ودر سالهای پس از انقلاب اسلامی تنها برخی از افراد علاقمند و تحصیلکرده رشته تربیت بدنی توانستند این رشته را در بسیاری از استان ها، از جمله استان های اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران و ... پایه گذاری کنند در این دوران با کمی امکانات و بدون اینکه کمترین حقوقی بابت این کارها دریافت کنند، فقط با هدف توسعه ورزش بانوان کار کرده اند و از نیروهای جوان و آشنا با این رشته در این استان ها استفاده کرده اند و در این حین اشتغال زایی زیادی نیز ایجاد شده است و البته کلاس های مختلف برای آموزش از جمله: کلاس های بین المللی شنا، شیرجه، واترپلو و ... ایجاد شده تا کلاس های آموزشی هم سطح با استانداردهای بین المللی پیش برود.

طبق تحقیقات صورت گرفته در ورزش شنا هيچ كس نمي تواند ره صد ساله را يك شبه طي كند، طول دوران تمريني اين رشته ورزشي حدود 12 سال است و يك شناگر براي موفقيت, بيش از هر چيز بايد ثابت قدم باشد.

 «ﻳﻮﺭگ ﻭﻭﻳﺖ» ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻣﺮﺑﻴﺎﻥ ﺑﺰﺭﮔﻰ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺖ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﻰ ﺷﻨﺎی آقایان ایران ﺩﺭﺁﻣﺪﻩ ﻭ ﺑﺎ ﻋﻠﻢ ، ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻭ ﺗﺨﺼﺼﻰ ﻛﻪ ﺩﺍﺭﺩ ﺗﻮﺍﻧست ﺩﺭ ﺭﺷﺪ ﺷﻨﺎﻯ ﻛﺸﻮﺭ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺑﻰ ﺁﻟﻤﺎﻧﻰ ﻛﻪ دو سال پیش ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺳﺮﻣﺮﺑﻴﮕﺮﻯ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﻰ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺷﺪ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﭼﻬﺮﻩ ﻫﺎﻯ ﺷﺎﺧﺺ ﻭ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻛﺸﻮﺭ ﺁﻟﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﺷﻨﺎ بود ﻛﻪ ﻛﺴﺐ ﻣﺪﺍﻝ ﻃﻼﻯ ﺍﻟﻤﭙﻴﻚ ﻣﺴﻜﻮ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺳﻮﺍﺑﻖ ﻭﺭﺯﺷﻰ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.  ﺍﻭدر  ﻧﻘﺶ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ریز ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺟﺪﻳﺪﻯ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻯ ﺗﻴﻢ ﻫﺎﻯ ﻣﻠﻰ ﺗﺪﻭﻳﻦ ﻛرﺪ که درﻭﺿﻌﻴﺖ ﻓﻌﻠﻰ ﻭ ﺁﻳﻨﺪﻩ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ تاثیر گزار بوده است و این امر موجب پیشرفت بیشتری در بخش شنای بانوان شد زیرا رویکرد مسوولین ورزش در بخش آقایان تا حدود زیادی بر روند شنای بانوان نیز تاثیر گزار بوده است.

همچنین تحقیق جامع و کاربردی در مورد روند رو به رشد رکوردهای شنای آقایان ایران از سال 1993 تا سال 2008 انجام شده است که نمودارها در مقایسه با رشد رکورد ها در مسابقات جهانی ایران و سایر شناگران در جهان است که در ماده های مسابقات مختلف ارزیابی شده ودر بیشتر ماده ها رکوردهای شنای آقایان به طور میانگین رشدی معادل 11 در صد داشته است.

از آنجاییکه چنین تحقیقاتی سالهاست در سطح جهانی در همه کشورها انجام می شود و متاسفانه در ایران سابقه کوتاهی دارد و در بخش بانوان چنین تحقیقاتی وجود ندارد برآن شدم که در زمینه روند بهبود رکورد شناگران زن ایران تحقیق کاملی انجام بدهم.

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم خرداد 1393ساعت 10:40  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

اصلاح پنج موضوع:

اصلاح موضوع چهارم:

بررسی شیوه واگزاری امکانات رفاهی و ورزشی که از طرف باشگاه های رفاهی وزارت نفت ایران در اختیار فرزندان کارمندان قرار می گیرد.

امکانات رفاهی و ورزشی که از طرف وزارت نفت در اختیار خانواده های کارمندان قرار می گیرد در سطح وسیعی است.و از آنجاییکه رده های مختلف سنی را در برمی گیرد و هر ساله مبالغ هنگفتی برای آن هزینه می شود  تاثیر مستقیمی بر روند رشد فرزندان کارکنان در همه زمینه ها داشته است؛ مانند رشد تیم های ورزشی و گروه های فرهنگی و هنری ولی از طرف دیگر به دلایل بسیار مانند سوء مدیریت و یا عدم استفاده صحیح خانواده ها از این امکانات,و عدم توجه به استفاده بهینه از آنها در بسیاری از موارد این هزینه ها هدر رفته است.بنابراین نحوه ارایه این امکانات باید به شکل دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

 

اصلاح پیشینه نظری و تجربی:

اصلاح پیشینه نظری و تجربی موضوع اصلی:

بررسی بهبود رکورد شناگران دختر رده سنی 8 تا 17 سال کشور در 20 سال گذشته

پیشینه نظری و تجربی:

در این زمینه هیچگونه تحقیق جامعی در ایران در بعد از انقلاب اسلامی صورت نگرفته است و دسترسی به آرشیو مسابقات شنای زنان ایران و رکوردهای آنان به دلیل مهاجرت قهرمانان شنای زنان ایران به خارج از کشور امکان پذیر نیست.ولی طبق تحقیقات اخیری که در این مورد انجام دادم,در چند سال گذشته و با تاسیس وزارت ورزش و جوانان عملکرد فدراسیون  شنا از سوی این وزارتخانه  مورد ارزیابی بیشتری قرار گرفته اگرچه به بخش بانوان در این مورد توجه کافی نشده است ولی روسای فدراسیون ها به ویژه نایب رییس بانوان سعی در بهبود روند مسابقات شنای بانوان داشته اند.

به طور کلی باید گفت,تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش، در ایران، بسیار کوتاه است و این رشته از ورزش به نسبت دیگر رشته‌ها در کشور ایران چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان چندان پیشرفتی حاصل نکرده‌است. در حالی که به جهت موقعیت جغرافیایی ایران که در شمال و جنوب کشور به دریا متصل است و هم به جهت تأکیدات مذهبی، می‌بایستی این ورزش را مورد توجه قرار می‌دادند.

 تا سال ۱۳۱۴ در سراسر ایران حتی یک استخر شنا هم نبود و فقط در اردوگاه نظامی اقدسیه تهران یک استخر برای آموزش شنا به دانشجویان دانشکده افسری ساخته بودند. در سال ۱۳۱۴، استخر دیگری در باغ فردوس شمیران احداث شد که به وزارت فرهنگ تعلق داشت. نخستین استخری که برای استفاده ورزشکاران و تعلیم اصول جدید شنا به آنها به وجود آمد، در سال ۱۳۱۴در منظریه تهران بود که یک مربی ورزش خارجی به نام «گیبسون» بر آن نظارت می‌کرد. پایه‌های ورزش شنای نوین در ایران از همان استخر منظریه گذاشته شد.

در سالهای قبل از انقلاب  در مورد شنای بانوان می توان به وجود تیم های مختلف شنا و شرکت تیم ملی شنای بانوان در شرایط مطلوب در مسابقات برون مرزی مانند تمام کشورها اشاره کرد ودر سالهای پس از انقلاب اسلامی تنها برخی از افراد علاقمند و تحصیلکرده رشته تربیت بدنی توانستند این رشته را در بسیاری از استان ها، از جمله استان های اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران و ... پایه گذاری کنند در این دوران با کمی امکانات و بدون اینکه کمترین حقوقی بابت این کارها دریافت کنند، فقط با هدف توسعه ورزش بانوان کار کرده اند و از نیروهای جوان و آشنا با این رشته در این استان ها استفاده کرده اند و در این حین اشتغال زایی زیادی نیز ایجاد شده است و البته کلاس های مختلف برای آموزش از جمله: کلاس های بین المللی شنا، شیرجه، واترپلو و ... ایجاد شده تا کلاس های آموزشی هم سطح با استانداردهای بین المللی پیش برود.

طبق تحقیقات صورت گرفته در ورزش شنا هيچ كس نمي تواند ره صد ساله را يك شبه طي كند، طول دوران تمريني اين رشته ورزشي حدود 12 سال است و يك شناگر براي موفقيت, بيش از هر چيز بايد ثابت قدم باشد.

 «ﻳﻮﺭگ ﻭﻭﻳﺖ» ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻣﺮﺑﻴﺎﻥ ﺑﺰﺭﮔﻰ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺖ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﻰ ﺷﻨﺎی آقایان ایران ﺩﺭﺁﻣﺪﻩ ﻭ ﺑﺎ ﻋﻠﻢ ، ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻭ ﺗﺨﺼﺼﻰ ﻛﻪ ﺩﺍﺭﺩ ﺗﻮﺍﻧست ﺩﺭ ﺭﺷﺪ ﺷﻨﺎﻯ ﻛﺸﻮﺭ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺑﻰ ﺁﻟﻤﺎﻧﻰ ﻛﻪ دو سال پیش ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺳﺮﻣﺮﺑﻴﮕﺮﻯ ﺗﻴﻢ ﻣﻠﻰ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺷﺪ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﭼﻬﺮﻩ ﻫﺎﻯ ﺷﺎﺧﺺ ﻭ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻛﺸﻮﺭ ﺁﻟﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪ ﺷﻨﺎ بود ﻛﻪ ﻛﺴﺐ ﻣﺪﺍﻝ ﻃﻼﻯ ﺍﻟﻤﭙﻴﻚ ﻣﺴﻜﻮ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺳﻮﺍﺑﻖ ﻭﺭﺯﺷﻰ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.  ﺍﻭدر  ﻧﻘﺶ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ریز ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺟﺪﻳﺪﻯ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻯ ﺗﻴﻢ ﻫﺎﻯ ﻣﻠﻰ ﺗﺪﻭﻳﻦ ﻛرﺪ که درﻭﺿﻌﻴﺖ ﻓﻌﻠﻰ ﻭ ﺁﻳﻨﺪﻩ ﺷﻨﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ تاثیر گزار بوده است و این امر موجب پیشرفت بیشتری در بخش شنای بانوان شد زیرا رویکرد مسوولین ورزش در بخش آقایان تا حدود زیادی بر روند شنای بانوان نیز تاثیر گزار بوده است.

همچنین تحقیق جامع و کاربردی در مورد روند رو به رشد رکوردهای شنای آقایان ایران از سال 1993 تا سال 2008 انجام شده است که نمودارها در مقایسه با رشد رکورد ها در مسابقات جهانی ایران و سایر شناگران در جهان است که در ماده های مسابقات مختلف ارزیابی شده ودر بیشتر ماده ها رکوردهای شنای آقایان به طور میانگین رشدی معادل 11 در صد داشته است.

از آنجاییکه چنین تحقیقاتی سالهاست در سطح جهانی در همه کشورها انجام می شود و متاسفانه در ایران سابقه کوتاهی دارد و در بخش بانوان چنین تحقیقاتی وجود ندارد برآن شدم که در زمینه روند بهبود رکورد شناگران زن ایران تحقیق کاملی انجام بدهم.

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم خرداد 1393ساعت 10:30  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

عنوان: بررسي عوامل موثر بز هزينه سرمايه در شركتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران پايان نامه ي: فاطمه جلالي سال 85 در فصل اول مقدمه بيان مسئله اهداف تحقيق و ضرورت ان و پرسشهاي تحقيق فرضيات تحقيق تعريف عملياتي متغير هاي مورد مطالعه روش شناسي پژوهش . بيان مسئله: يك توضيح كلي از تحقيق ارائه كرده است و درباره ي موضوع خود اطلاعاتي ارائه كرده است. بررسي تاثير تعدادي از متغير ها بر هزينه سرمايه مي باشد نتيجه ي اين تحقيق هم مي تواند بر سرمايه گذاران در فهم عوامل تاثيرگذار بر بازده سرمايه گذاري هاي خود كمك موثري باشد و هم كمك موثر براي شركتها به منظور درك عوامل تاثير گذار بر هزينه سرمايه انها مي باشد . در بخش اهداف تحقيق و ضرورت ان:هدفهاي تحقيق را گفته است و ضرورتهاي انتخاب اين موضوع را گفته است. در فصل دوم: مطالبي در مورد مباني نظري موضوع بيان و در ادمه تاريخچه و سوابق تجربي تحقيق ارائه مي شود. روش شناسي پژوهش: جامعه ي اماري غير تصادفي شامل كليه ي شركتهاي پذيرفته شده ي بورس اوراق بهادار تهران است با توجه به اينكه انتخاب شركتهاي پذيرفته شده در بورس از بين كليه شركتهاي ايران به عنوان جامعه اماري به دليل وجود شركتهاي از كليه صنايع موجود در بورس از يك طرف و سهولت دستيابي به اطلاعات مورد نياز تحقيق از طرف ديگر مي باشد . روش نمونه گيري:تعداد نمونه برابر تعداد شركتهاي موجود در جامعه انتخاب شده. متغيرهاي تحقيق:متغير مستقل اندازه شركت نوع صنعت... متغير وابسته هزينه سرمايه روش تجزيه و تحليل داده ها: در اين تحقيق با استفاده نرم افزارspssو... فرضيات تحقيق مورد ازمون قرار گرفته و در نهايت از روش رگرسيون چندگانه و داده هاي مقطعي سري زماني جهت تعيين رابطه رياضي بين متغيرها ي مستقل و وابسته استفاده مي شود. روش تحقيق مورد استفاده در اين پايان نامه همبستگي است تحليل همبستگي ابزاري اماري كه به وسيله ي ان مي توان درجه اي كه يك متغير به متغيري ديگر از نظر خطي مرتبط است اندازه گيري كرد همبستگي را با تحليل رگرسيون به كار ميرود.معياري به رابطه ي بين دو يا چند متغير قابل استفاده است. در ابتدا جهت تجزيه تحليل داده ها امارهاي توصيفي داده هاي تحت مطالعه محاسبه مي گردد نتيجه گيري از اين تحقيق را در انتها ارائه داده كه در ان يافته هاي حاصل از ازمون توصيفي ازمون فرضيات و تحليل رگرسيون و... ايجاد شده است را نتيجه گيري كرده است. بعد از نتيجه گيري محدوديتهاي تحقيق را ارائه داده و در انتها پيشنهادات مبتني بر نتايج تحقيق را بيان كرده است وبعد منابع و ماخذ را اورده است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم خرداد 1393ساعت 8:51  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 موضوع: تاثير شبكه هاي اجتماعي (وي چت و لاين و...) بر روابط  دوستي جوانان دانشجويان داشگاه ارشاد دماوند

واحد تحليل : دانشجويان دانشگاه ارشاد دماوند

واحد مشاهده : دانشجويان دانشگاه ارشاد دماوند

سطح تحليل : خرد

روش تحقيق : روش تحقيق پيمايشي است زيرا در ارتباط با نياز هاي جامعه انساني بوده و علاوه بر اين كه به دنبال نكات با معني و عوامل مهم هستيم و كنش ها و واكنش ها را مورد بررسي قرار مي دهيم ، همچنين ميتوانيم فرضيه طرح كنيم.

نمونه گيري :روش نمونه گيري تصادفي خوشه اي  است زيرا جامعه مورد پژوهش از دسته هاي جداگانه اي تشكيل شده و عناصر آن جامعه در اين دسته ها توزيع شده است.

ابزار مورد استفاده : پرسش نامه و مصاحبه ميباشد .

  نقد پايان نامه كارشناسي ارشد

موضوع : بررسي اثر كيفيت حسابرسي بر ارتباط بين جريان وجوه نقد آزاد و مديريت سود شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دراين پژوهش در ابتدا از اساتيد و داوران تشكر به عمل آمده است وسپس فهرستي از عناوين پايان نامه تدوين شده ولي براي جداول ، نمودارها و مدل ها فهرستي تدوين نشده است.پس از فهرست چكيده اي بيان شده كه كليات پژوهش را به اختصار بيان كرده است كه بهتر بود قبل از فهرست آورده ميشد، پس از چكيده 5 كلمه به عنوان كليد واژه بيان كرده است.

فصل اول: كليات تحقيق

در فصل اول پس از بيان مقدمه، بيان مساله به تفضيل شرح داده شده، مدلي براي تحليل پژوهش با عنوان "چارچوب تحليلي پژوهش در يك نگاه" تدوين شده و سپس فرضيات پژوهش كه داراي 2فرضيه اصلي و 3فرضيه فرعي ميباشد بيان شده و سپس اهداف پژوهش  بيان شده است . اين پژوهش ازنظر موضوعي ، زماني ومكاني محدود شده است. و پس از آن واژگان واصطلاحات تخصصي پژوهش توضيح داده شده و ارجاعات لازم را در متن بيان نموده است .

فصل دوم : مروري بر ادبيات تحقيق

در اين فصل پژوهشگر مباني نظري را در قالب بخش هاي مختلف تدوين و هربخش را از نظر پيشينه نظري به تفصيل شرح داده است و در پايان هر بخش نظر خود و ضرورتي كه بخش در براي پژوهش دارد را در بندي به اختصار بيان كرده است .پس از پيشينه نظري ،پيشينه تجربي را در دو قسمت :1)پژوهش هاي انجام شده برون از كشور 2) پژوهش هاي انجام  شده درون كشور بيان كرده ودر هر قسمت تفاوت پژوهش خود را از نظر موضوع و هدف با پژوهش هاي ديگر بيان كرده است.

فصل سوم : روش اجراي تحقيق

در ابتدا روش پژوهش كه از نظر هدف كاربردي و از نظر ماهيت و محتوا همبستگي ميباشد بيان نموده، انجام پژوهش در چارچوب استدلال قياسي _ استقرايي صورت گرفته بدين ترتيب كه مباني نظري و تجربي از راه مطالعات كتابخانه اي ، مقالات و سايت ها در قالب قياسي و گردآوري داده ها براي تاييد يا رد فرضيه ها به صورت استقرايي انجام گرفته است، سپس اشاراتي به پيشينه نظري و تجربي تحقيق كرده و پس از ان پرسش هاي تحقيق بيان ومدل تحليلي تحقيق با توجه به بخش هايي كه در مباني نظري بيان شده بود؛ بيان وبه تفصيل شرح داده شده است.

در اين روش براي برآورد پارامترها از نرم افزارهاي excel و spss  و همچنين براي آزمون فرضيه ها از رگرسيون چند متغيره و براي معنادار بودن همبستگي بين متغيرها از آزمون p_ value   استفاده شده است كه در سطح خطاي 5% در نظر گرفته شده است.

جامعه آماري كليه شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران ميباشد واز جامعه آماري آن دسته از شركت هايي كه از سال 1385 تا سال 1390 به طور مستمر در بورس فعاليت نداشته يا فاقد اطلاعات مورد نياز در مورد متغير هاي تعيين شده در پژوهش بودند حذف شده و به علت گستردگي حجم جامعه آماري و وجود ناهمگوني ها ميان اعضاي جامعه شرايطي در نظر گرفته شده است واز اين رو نمونه آماري به روش حذف سيستماتيك انتخاب شده است .

براي گردآوري اطلاعات در اين پژوهش از اطلاعات صورت هاي مالي و يادداشت هاي پيوست صورت هاي مالي و همچنين از اطلاعات اوليه تابلوي بورس استفاده شده است . پس از آن فرضيات بيان و روش هاي تحليلي شرح داده شده است.

 فصل چهارم : تجزيه و تحليل داده ها

ابتدا مقدمه اي از گام هايي كه انجام خواهد شد بيان شده و سپس شاخص هاي توصيفي متغير ها بيان شده ولي از مشكلات مهم اين فصل اين است كه با وجود جداول و نمودارهاي بسيار، بسياري از جداول ، جدول خواني و نمودارها شماره بندي نشده اند . سپس روش آزمون فرضيه به اختصار بيان ودرباره رد وپذيرش آنها توضيح داده شده است. در پايان جدولي به عنوان جدول"خلاصه فرضيات " نمايش داده شده ولي شماره و جدول خواني ندارد.

فصل پنجم: نتيجه گيري و پيشنهادات

در ابتدا يك نتيجه گيري كلي بيان شده و سپس تك تك فرضيه ها بيان و نتيجه گيري شده و به سوالات تحقيق پاسخ داده شده است  و پس از آن پيشنهاداتي مبتني بر نتايج پژوهش و پيشنهاداتي براي پژوهش هاي آتي بيان و در آخر محدوديت هاي پژوهش در 2 قسمت گفته شده است.

در فصل آخر منابع و ماخذ هاي پژوهش با 2عنوان منابع فارسي و منابع لاتين بيان وپس ارآن جدولي در پيوست آورده شده كه جدول خواني و شماره بندي نشده است . همچنين چكيده اي به زبان انگليسي بيان شده است.

از مشكلات عمده تحقيق وجود اشتباهات تايپي بسيار ميباشد .

سلام استاد وقت بخير . 

استاد لطفا تاريخ اعلام نتايج را اعلام كنيد.

استاد بابت تمام زحماتتون كمال تشكر را دارم و سالي پر از خير و موفقيت برايتان آرزومندم.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393ساعت 19:15  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

به نام خدا

موضوع:بررسی روابط ساختاری میان تصویر مقصد گردشگرووفاداری اونسبت به آن منطقه (مورد پزوهشی :استان کردستان )

در ابتداجلدی همانند جلد پایان نامه گذاشته شده است وتقدیم به ساحت مقدس امام حسین (ع) شده  ودرصفحه  بعدی  تقدیر وتشکر آمده  است.  در ادامه چکیده ی مطالب پایان نامه گذاشته شده است وبعد از آن فهرست مطالب که شامل 5  فصل می شود  که فصل  4آن  روش  تحقیق  وتحلیل  آماری  آن نوشته شده ودر ادامه فهرست جداول ذکر شده است.

فهرست نمودارها وفهرست مدل ها

درفصل اول:مقدمه وسپس بیان مسئله پژوهش واهمیت  وضرورت  پژوهش واهداف  پژوهش  ذکر گردیده  است  پرسش  که  شامل 1 سئوال  کلی است وفرضیات پژوهش که شامل 5 فرض میباشد.وروش تحقیق که توصیفی است وهمچنین از روش تحقیق  همبستگی که درآن  روابط  بین متغیرها بر اساس هدف  تحقیق تحلیل می شود استفاده کرد.و قلمرو پژوهش که استان  کردستان بوده ذکر گردیده است در ادامه  تعریف مفهومی و عملیاتی  متغیرها که در آن ذکر گردیده است .

 وازه هایی که تعریف نظری وعملیاتی آنها ذکر شده است.

گردشگر- مقصد گردشگری –رصایت مندی گردشگر- وفاداری گردشگر

 محدودیتهای تحقیق ذکر شده

1-کوتاهی زمان

2- بسیاری از پاسخ دهندگان به پاسخنامه درحال کامل کردن تجربه  سفر خود بوده اند.

نگاهی به تحقیق انجام شده

هدف از این تحقیق ارائه  یک  دیدگاه منسجم  به منظور درک  وفاداری گردشگران به  مقصد  گردشگری  با ارائه آزمون   میدانی از رابطه بین متغیرهای اصلی مدل  تحقیق تصویر مقصد  گرد شگری  با رضایتمندی گردشگر و وفاداری به مقصدگرد  شگری در شهر سنندج  است . به همین منظور پس ازآنکه  در فصل اول مختصری  به کلیات تحقیق  با اهداف - سئوال – فرضیات وتعاریف نظری وعملیاتی پرداخته است ودر فصل سوم روش  تحقیق  و همچنین ابزار اندازه گیری  داده ها  مشخص  می شود

ابزاراندازه گیری که شامل ۶ بخش است:

۱-هدف ازسفر/وسیله سفرومدت اقامت و...

۲-رضایت مندی گردشگرازسفر به شهرسنندج

۳-بخش سنجش ادراک گردشگران در رابطه با تصویر شهرسنندج

۴-پرسشنامه سنجش رضایت مندی کلی گردشگرازسفربه شهرسنندج که ازطیف لیکرت ۵ گزینه ای استفاده شده است

۵-درپرسشنامه ۲ سوال به منظور سنجش وفاداری گردشگران به شهرسنندج آورده شده است

۶-سوالاتی به منظوردریافت اطلاعاتی راجع به ویژگی های گردشگران آورده شده است

فصل ۳:روش تحقیق

-مقدمه

-تعیین روش ونوع تحقیق

-اهداف تحقیق

-ازلحاظ روش گردآوری داده ها-طرح تحقیق(توصیفی وآزمایشی)-در۵ موردبررسی شده است

۱-پیمایشی

۲-همبستگی

۳-اقدام پژوهی

۴-بررسی موردی(کیس استادی)

۵-تحقیق پس رویدادی(علی-مقایسه ای)

درادامه...

-تعریفی ازجامعه آماری :که حداقل دارای ۱ صفت مشترک باشند

-روش نمونه برداری :تصادفی ساده                                       nحجم نمونه

                                                                                  Nافرادجامعه

-تعیین حجم نمونه

-ابزاراندازه گیری پرسشنامه میباشد که توضیح داده شده است

-روایی واعتباراندازه گیری
محتوا
ملاکی
سازه
عاملی

-روش آماری مورداستفاده درتجزیه وتحلیل داده ها نرم افزار لیزرل است

درتجزیه وتحلیل داده ها بارسم مدل معادلات ساختاری وآزمون روابط بین آنها انجام میگیرد واین امکان را به پژوهشگر میدهد که مجموعهای از معادلات رگرسیون رابه گونه ای همزمان موردآزمون قراردهد.که بااستفاده از تجزیه وتحلیل مسیرمیتوان به بررسی فرضیه های مطرح شده پرداخت ونتایج رابرآن مبنا ترسیم کرد.

فصل۴:

دراین فصل به اندازه گیری وتجزیه وتحلیل داده ها پرداخته میشود

ودرنهایت در فصل ۵ ارایه نتایج تحقیق  وبررسی موانع ومحدودبت های تحقیق تکمیل کننده کار محقق است!

درآخر خلاصه فصل که پس از ارایه نتایج تحقیق ازدیدگاه نظری ومدیریتی به بررسی محدودیت های تحقیق پرداخته شد

درانتها پیشنهاداتی برای مطالعت آتی وفهرستی از آنها ارایه شده است وبه نظر بنده نقطه قوت این تحقیق هم افزودن این قسمت میباشد!

منابع:

-منابع فارسی

-منابع لاتین

وشایان ذکراست که در تمامی صفحات پایان نامه از راهنما(ارجاعات زیرنویسی شده)برای مطالب نامفهوم استفاده شده است.

-ضمایم که درآن اطلاعاتی پیرامون مناطق گردشگرخیزاستان کردستان رادر معرض دید خواننده قرار داده است.

-۱ نمونه پرسشنامه مورداستفاده ضمیمه ان شده

-ودر نهایت نتایج آماری مربوط به متغیرهای اصلی تحقیق آورده شده است!

در کل بررسی خوبی انجام داده بود ومن به سفر به این مکان ترغیب شدم!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393ساعت 13:43  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

                                                •استان های سراسر کشور
 
 
•آژانس های هواپیمایی استان های توریستی                   آژانس های هواپیمایی استان های توریستی
 
 
 
•آژانس های هواپیمایی                 •آژانس های هواپیمایی                •آژانس های هواپیمایی
شهر های توریستی                      شهر های توریستی                    شهر های توریستی
 
 
 
•شعبه های آژانس        •شعبه های آژانس            • شعبه های آژانس            • شعبه های آژانس
 های هواپیمایی            های هواپیمایی                  های هواپیمایی                  های هواپیمایی
 
 
 
•شعبه3                     •شعبه3                           •شعبه3                        •شعبه3
•شعبه2                     •شعبه2                           •شعبه2                        •شعبه2                     
•شعبه۱                     •شعبه1                            •شعبه1                       •شعبه1                              
باسلام استاد من نتونستم نموداری روکه در وورد درست کردم رو بگذارم وتنهااین طوری تونستم ارایه بدم!بازم ببخشید!
ولی انتظارم این بود که شما برای ۱ تکلیف من هم یک کامنت خشک وخالی بگذارید!یعنی تو این ۳ ماه کارام ارزش یک جمله نظر دادن شماروهم نداشت!!!!!؟؟؟؟؟؟
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393ساعت 12:37  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 نقد روشی پایان نامه

پایان نامه ی آقای سید محمد سید علوی

موضوع:عوامل تاثیرگذار بر وفاداری نگرشی و رفتاری مشتری نسبت به محصول در لوازم آرایشی-بهداشتی و اولویت بندی آن.

این پایان نامه شامل 5 فصل است که به صورت خلاصه نقد میکنم.

در ابتدا مقدمه که توضیح مختصری از موضوع،محدوده تحقیق ، ابزار،منابع و... و در انتهای مقدمه هدف تحقیق بیان شده است. 

فصل اول: کلیات تحقیق-محقق در ابتدا مقدمه و بعد بیان مسئله که در آن تعریف کلی از موضوع ارایه شده گفته است و در ادامه در سر فصل اهمیت و ضرورت انجام تحقیق، ضرورت و هدف را بیان کرده است.سر فصل بعدی پیشینه تحقیق است که در آن منابع و کتاب های مورد مطالعه بررسی شده، پیشینه ی نظری و تجربی به تفکیک مشاهده نشد. محقق مدل تحقیق را ترسیم کرده است که شفاف و قابل درک است. در ادامه سوالات تحقیق(شامل 2 سوال جامع)، فرضیات و روش تحقیق بیان شده اند. در بخش روش تحقیق اول بیان مقدمه ای اجمالی وبعد شیوه انجام تحقیق بیان شده است که توصیفی-پیمایشی می باشد.جامعه آماری را بیان کرده و این که از چه روش هایی استفاده کرده است. از طریق مطالعه کتابخانه ای و بررسی کتب و مقالات و ...پژوهش کرده است.در انتهای فصل با سر فصل تعریف کاربردی واژه ها،واژه های کاربردی و کلیدی را تعریف کرده مثل بازار یابی، محصول و...هم به کمک لغت نامه وهم توضیحات دیگر(تعریف مفهومی)

فصل دوم:ادبیات تحقیق-در ابتدا بیان مقدمه و بعد اهداف که شامل 2 هدف اصلی است و در مورد موضوعات و ارتباطشان توضیح داده است.(محقق در این میان کاری شبیه به تعریف عملیاتی انجام داده است)در انتها 2 پیشینه را بیان کرده:پیشینه تحقیقات خارجی و پیشینه تحقیقات داخلی(پیشینه تجربی)

فصل سوم:روش تحقیق-در ابتدا مقدمه و بیان هدف وهدف از انتخاب روش تحقیق توصیفی-پیمایشی.در ادامه واحد تحلیل، سطح تحلیل،جامعه آماری را تعیین کرده شامل بانوان سنین 18 تا 60 سال تهران که مصرف کننده لوازم آرایشی-بهداشتی بوده و در 5 بخش تهران مورد پرسش قرار گرفته اند. روش نمونه گیری :به دلیل وسیع بودن جامعه به روش خوشه ای و اتفاقی ساده می باشد. شهر تهران شمال جنوب شرق غرب و ...در ادامه درصد خطا مثبت و منفی 5%، اطمینان 95% ،حجم نمونه 384 بیان شده.روش جمع آوری اطلاعات را هم بیان کرده است :مطالعات کتابخانه ای و روش پیمایشی( پرسش نامه و تجزیه و تحلیل آن). در ادامه تعیین متغیر های تحقیق(وابسته و مستقل) ابزار سنجش را پرسش نامه بیان کرده است بخش اول مربوط به داده های توصیفی شامل 4 سوال ، بخش دوم مربوط به داده های استنباطی شامل 32 سوال سبک لیکرت، 5 مقداره (کاملا مخالف تا کاملا موافق)که فرضیه های تحقیق را مورد پرسش قرار می دهد.در ادامه روش تجزیه و تحلیل اطلاعات : با استفاده از نرم افزار آماریspss و جداول مختلف توصیفی و تحلیلی(روش های آمار توصیفی).روش های آمار استنباطی:آزمون t(فرض نرمال بودن داده ها)، ضریب همبستگی اسپیرمن و ضریب تعیین ، آزمون معنی دار بودن ارتباط بین متغیر ها.

فصل چهارم:تجزیه و تحلیل داده ها-مقدمه.آمار توصیفی. توضیع فراوانی .فرضیه ها را به طور کامل و آماری آزمون کرده است.

فصل پنجم:نتيجه گیری و پیشنهاد ها-مقدمه.نتیجه ی تحقیق را در جهت رد یا تایید فرضیه ها آورده است.(تمام فرضیه ها تایید شده اند.) در انتها پیشنهادات کاربردی شامل 6 پیشنهاد و پیشنهادات برای تحقیقات آتی شامل 5 پیشنهاد بیان شده است. 

و در ادامه پایان نامه منابع و ماخذ فارسی و انگلیسی ذکر شده اند. و در آخر پیوست که شامل اصل پرسش نامه است آورده شده است.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393ساعت 2:55  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 نقد روشی پایان نامه

پایان نامه ی آقای سید محمد سید علوی

موضوع:عوامل تاثیرگذار بر وفاداری نگرشی و رفتاری مشتری نسبت به محصول در لوازم آرایشی-بهداشتی و اولویت بندی آن.

این پایان نامه شامل 5 فصل است که به صورت خلاصه نقد میکنم.

در ابتدا مقدمه که توضیح مختصری از موضوع،محدوده تحقیق ، ابزار،منابع و... و در انتهای مقدمه هدف تحقیق بیان شده است. 

فصل اول: کلیات تحقیق-محقق در ابتدا مقدمه و بعد بیان مسئله که در آن تعریف کلی از موضوع ارایه شده گفته است و در ادامه در سر فصل اهمیت و ضرورت انجام تحقیق، ضرورت و هدف را بیان کرده است.سر فصل بعدی پیشینه تحقیق است که در آن منابع و کتاب های مورد مطالعه بررسی شده، پیشینه ی نظری و تجربی به تفکیک مشاهده نشد. محقق مدل تحقیق را ترسیم کرده است که شفاف و قابل درک است. در ادامه سوالات تحقیق(شامل 2 سوال جامع)، فرضیات و روش تحقیق بیان شده اند. در بخش روش تحقیق اول بیان مقدمه ای اجمالی وبعد شیوه انجام تحقیق بیان شده است که توصیفی-پیمایشی می باشد.جامعه آماری را بیان کرده و این که از چه روش هایی استفاده کرده است. از طریق مطالعه کتابخانه ای و بررسی کتب و مقالات و ...پژوهش کرده است.در انتهای فصل با سر فصل تعریف کاربردی واژه ها،واژه های کاربردی و کلیدی را تعریف کرده مثل بازار یابی، محصول و...هم به کمک لغت نامه وهم توضیحات دیگر(تعریف مفهومی)

فصل دوم:ادبیات تحقیق-در ابتدا بیان مقدمه و بعد اهداف که شامل 2 هدف اصلی است و در مورد موضوعات و ارتباطشان توضیح داده است.(محقق در این میان کاری شبیه به تعریف عملیاتی انجام داده است)در انتها 2 پیشینه را بیان کرده:پیشینه تحقیقات خارجی و پیشینه تحقیقات داخلی(پیشینه تجربی)

فصل سوم:روش تحقیق-در ابتدا مقدمه و بیان هدف وهدف از انتخاب روش تحقیق توصیفی-پیمایشی.در ادامه واحد تحلیل، سطح تحلیل،جامعه آماری را تعیین کرده شامل بانوان سنین 18 تا 60 سال تهران که مصرف کننده لوازم آرایشی-بهداشتی بوده و در 5 بخش تهران مورد پرسش قرار گرفته اند. روش نمونه گیری :به دلیل وسیع بودن جامعه به روش خوشه ای و اتفاقی ساده می باشد. شهر تهران شمال جنوب شرق غرب و ...در ادامه درصد خطا مثبت و منفی 5%، اطمینان 95% ،حجم نمونه 384 بیان شده.روش جمع آوری اطلاعات را هم بیان کرده است :مطالعات کتابخانه ای و روش پیمایشی( پرسش نامه و تجزیه و تحلیل آن). در ادامه تعیین متغیر های تحقیق(وابسته و مستقل) ابزار سنجش را پرسش نامه بیان کرده است بخش اول مربوط به داده های توصیفی شامل 4 سوال ، بخش دوم مربوط به داده های استنباطی شامل 32 سوال سبک لیکرت، 5 مقداره (کاملا مخالف تا کاملا موافق)که فرضیه های تحقیق را مورد پرسش قرار می دهد.در ادامه روش تجزیه و تحلیل اطلاعات : با استفاده از نرم افزار آماریspss و جداول مختلف توصیفی و تحلیلی(روش های آمار توصیفی).روش های آمار استنباطی:آزمون t(فرض نرمال بودن داده ها)، ضریب همبستگی اسپیرمن و ضریب تعیین ، آزمون معنی دار بودن ارتباط بین متغیر ها.

فصل چهارم:تجزیه و تحلیل داده ها-مقدمه.آمار توصیفی. توضیع فراوانی .فرضیه ها را به طور کامل و آماری آزمون کرده است.

فصل پنجم:نتيجه گیری و پیشنهاد ها-مقدمه.نتیجه ی تحقیق را در جهت رد یا تایید فرضیه ها آورده است.(تمام فرضیه ها تایید شده اند.) در انتها پیشنهادات کاربردی شامل 6 پیشنهاد و پیشنهادات برای تحقیقات آتی شامل 5 پیشنهاد بیان شده است. 

و در ادامه پایان نامه منابع و ماخذ فارسی و انگلیسی ذکر شده اند. و در آخر پیوست که شامل اصل پرسش نامه است آورده شده است.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393ساعت 2:55  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

عنوان پایان نامه:بررسی تحلیلی نیاز فردی کارکنان در فرایند ارتقای مسیر شغلی بهینه در سازمان امور اقتصاد و دارایی استان کردستان فصل 1 .کلیات در ابتدا یک پیش فرض از موضوع برای اشنایی خوانندگان بیان شده است وسپس به بیان مسئله پرداخنه اند و چرایی ولزوم انتخاب موضوع عنوان شده است سپس اهمیت و ضرورت مسئله ذکر میشود سپس سوالات بیان شده که به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم شده است 6 فرضیه برای این مسئله بیان شده که عوامل موثر و متغییره یک به یک توضیح داده شده اند. در اخر این فصل مراحل اجرای پروره در جدولی نمایش داده شده است که خلاصه ای از فرایند را مرحله به مرحله ذکر نموده اند فصل2.ادبیات وپیشینه در ابتدای این فصل تحقیقات در این زمینه و پیشینه های نظری و تجربی چه در داخل و چه در خارج بیان میشود وسپس نظر خود گرد اورنده ارائه شده است در بیان پیشینه ها جداول ونمودارهایی به چشم میخورد که یک به یک دارای توضیح و تحلیل هستند در اخر نیز چارچوب نظری و فرضیه ای صفر و یک بیان شده است. فصل3.روش شناسی روش پروهش توصیفی و اکتشافی است روش توصیفی است یعنی مجموعه روشهایی که هدفشان توصیف مسائل موضوع است. پرسشنامه ای با روش لیکرت تهیه شده است که مشتمل بر 20 سوال میباشد این پرسشنامه توسط اساتید پر شده و زمان ارائه پرسشنامه نیز ذکر گردیده تجزیه و تحلیل اطلاعات با استفاده از نرم افزار spss , expert chois همچنین ازمون tانجام شده است این ازمون برای محاسبه فاصله اطمینان متغییرها و ازمون فرضیه ها به کار گرفته شده است روش نمونه برداری نیز تصادفی میباشد. فصل4.تجزیه و تحلیل اطلاعات در این بخش یافته ها به دو بخش توصیفی و تحلیلی تقسیم شده اند و جداول و نمودارها طبق روال شماره گذاری شده و هر یک دارای توضیح مختصری است البته تعدادی از جداول دارای توضیح نیستند که این از ضعفهای پایان نامه میباشد در پایان هم نتیجه گیری شده که متغیرهای مستقل چگونه بر متغیرهای وابسته اثر گذاشته اند. فصل5. نتیجه گیری و ارائه پیشنهادها در این بخش دوباره خلاصه ای از امار و ارقام و تحلیل ها وبیان مسئله ارائه شده است وفرضیه ها دوباره ذکر شده اند و علت رد شدن بغضب ها را دوباره مرور شده است. نویسنده در پایان با ذکر دلیل و بر طبق امار و ارقام پیشنهاداتی را ارائه کرده است. در اخر نیز منابع داخلی و خارجی (نام نویسنده.سال انتشار.نام کتاب.و...)امده است ودر پایان نیز پیوست ذکر شده است.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393ساعت 0:28  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر