روش تحقیق

وبلاگ کلاسی درس روش تحقیق

موضوع:تاثیر استفاده از تکنیک های روانشناسی صنعتی برروی کارمندان درسازمانهای صتعتی.

بیان مسأله:

گسترش روزافزون دامنه ی علم روانشناسی ونفوذ آن درزمینه های مختلف اجتماعی اقتصادی و حتی صنعتی شکل جوامع رااز لحاظ روابط افراد بایکدیگر به رنگ تازه ای دراورده است تا جایی که میتوان گفت بدون توجه به جنبه ی روانی مسایل نمیتوان در حل صحیح و منطقی آنها توفیق یافت.

وجود سازمان های مناسب درهر جامعه که بتوانند باکارامدی اثربخش از عهده وظایف خود برآیند از مهم ترین وسایل دستیابی به پیشرفت و ترقی است.روان شناسی صنعتی و سازمانی شاخه ای از دانش و معرفت است که تأمین کننده مهارت انسانی برای مدیران است.این شاخه از معرفت درپی کسب دانش در خصوص همه جنبه های رفتار آدمی در محیط های سازمانی ازقبیل انگیزش کارکنان ,ارتباط,رهبری, و دیگر نگرش های شغلی میباشد که آگاهی مدیران بر آنها بسیار سودمند میباشد.

هدف تحقیق

هدف حرفه روان شناسی, اصلاح شرایط انسانی بااستفاده از روان شناسی است.معنای این هدف برای روان شناسان صنعتی /سازمانی یاری دادن به سازمان هاست تا عملکرد بهتری داشته باشند و به بهبود رفاه کارمندان خود کمک کنند.اکثر این روان شناسان در سازمان ها سرگرم پرداختن به مسایل و مشکلات کارکنان هستندوبیشتر آنها برای گسترش  روش ها و راهکارهای بهتر پرداختن به مشکلات افراد درمحل کار یابرای درک رفتار آنان به تحقیق میپردازند.

ضرورت تحقیق

اکثرمردم جهان صنعتی شده, هرروز به صورت مستقیم یا غیرمستقیم باسازمان ها ارتباط دارند . این سازمان ها میتوانند ده ها یاحتی صدها هزارنفر از مردم رابکارگیرند و اداره ی این تعداد نیروی انسانی کار بسیار دشواری است.شاید برخی از متخصصان بخاطر اداره کردن بدون دردسر سارمان دراین نهادها استخدام میشوند در صورتیکه این اداره کردن مسوولیت دشواری است و نیاز به استفاده از تکنیک های  روانشناسی صنعتی دارد.

سؤالات تحقیق

1-آیا بکارگیری روانشناسی صنعتی درسازمان ها باعث افزایش علاقه کارمندان به شغل خود میشود؟

2-آیا بکارگیری روانشناسی صنعتی درسازمان ها تاثیری بر کاهش افسردگی شغلی افراد دارد؟

3-آیا بکارگیری روانشناسی صنعتی در یک سازمان موجب جذب نیرو به آن سازمان میشود؟

4-آیا صرفاعملکرد کارمندان سازمانی که از روانشناسی صنعتی  استفاده میکند بهتر از سازمانی است که استفاده نمیکند؟(دو سازمان باشرایط یکسان)

5-آیا بکارگیری روانشناسی صنعتی دریک سازمان موجب بالارفتن راندمان کاری افراد میشود؟

موضوع:بررسی افت تحصیلی دانش آموزان دبیرستانی عضودرشبکه های اجتماعی دراستان تهران.

بیان مسأله

شبکه اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گره‌هایی (که عموماً فردی یا سازمانی هستند) تشکیل شده‌است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی — مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوست‌ها، خویشاوندی، لینک‌های وب، سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی) — به هم متصل اند.ابعاد منفی یا استفاده نامطلوب و زیان آور از اینترنت از آنجاگسترش میابد که کنترل های رایج درمورد رسانه که بطورمعمول صورت میگیرد درمورد اینترنت نیست. میزان دسترسی دانش آموزان به اینترنت و نوع استفاده از آن دارای اهمیت است.از طرفی معلمان آنها میتوانند برتغییر یا اصلاح استفاده آنها از اینترنت تاثیربگذارند.

هدف تحقیق

هدف این است که معلوم کنیم این رسانه های اجتماعی بلواقع تأثیری بر روحیه این دانش آموزان میگذارد که باعث فاصله گرفتن آنها از درس و مدرسه شود.از طرفی استفاده درست ازاین این رسانه ها میتواند در زمینه تحصیل کمک زیادی به دانش اموزان کند. استفاده بیش از اندازه از اینترنت موجب اعتیاد اینترنتی نوجوانان شده و به افت تحصیلی شدید آنان می انجامد

ضرورت تحقبق

بدون استفاده از اینترنت و  رسانه های اجتماعی زندگی در این دهکده خاکی بسیار دشوار خواهد بود ازطرفی کنترل و نظارت بر آنها نیز امری ضروری است تا جامعه و بخصوص نوجوانان  دچار آسیب های اجتماعی نشوند. بسیاری از مردم از اینترنت برای تفریح و سرگرمی ,وقت گذرانی, فراموش کردن مشکلات و... استفاده میکنند درصورتیکه دربین این کاربران کسانی هم هستند که درجستجوی امور آموزشی هستند.

سؤالات تحقیق

1-آیا استفاده از رسانه های اجتماعی دربین این دانش آموزان موجب گوشه گیری انان در محیط مدرسه میشود؟

2-آیا استفاده از رسانه های اجتماعی دربین این دانش آموزان موجب بی انضباطی و عدم حضور آنان در مدرسه میشود؟

3-آیا این دانش آموزان به دلیل عدم توانایی دربرقراری رابطه بادوستان در مدرسه به افراد وفضای مجازی روی می آورند؟

4-آیا خود این دانش آموزان از رابطه بین افت نمراتشان و استفاده بیش از حد ازرسانه های اجتماعی آگاهی دارند؟

5-چگونه میتوان این افت تحصیلی را با استفاده از خوداین رسانه ها و فضای مجازی جبران کرد؟

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 1:2  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1تاثیر  خشکسالی آب بر تهراندر سال 93 :یکی از معضلاتی که اخیرا باعث یک مسئله جدی در تهران شده است معضل کمبود آب است به طوری که پدر کویرشناسی ایران بابیان اینکه انتقال آب تمام سدهای کشور هم معضل کمبود آب تهران را حل نمیکند گفت :ظرف دوسال آینده قطع وجیره بندی آب در تهران حتمی است.

 2 تاثیر رفتارو مدیریت کردن خود با همکار بالادستی و همکار  پایین دستی در شرکتهای خصوصی: (مدیریتی)یکی از مشکلاتی که افراد کارمند می توانند با ان دست پنجه نرم کنند رفتار با همکار خود میباشد که بالا دستی از ان سوئاستفاده نکند و پایین دستی رقیب ان نشود.

3 تاثیر رفتار والدین بر کودکان خردسال خود (1- 4سال):یکی از دغدغه های مادران وپداران امروزی تربیت کردن فرزندانشان هست چه رفتاری با کودک بکند که بچه لجباز- لوس- یه دنده ... تربیت نشود.

4تاثیر استفاده از برنامه های مجازی (لاین- وایبر...)بر دور شدن اعضای خانواه در دوسال اخیر:

امروزه استفاده از تلفن همراه و برنامه های مانند لاین و وایبر باعث شده است اعضای خانواده از هم دور بشوند وبا یک دیگر کمتر صحبت بکنند در کارها کمتر با هم مشورت کنند ومشکلات غیره .

5 تاثیر روغن پالم بر سلامتی در سال93: روغن پالم واژه یا به عبارتی ماده ای است که اگر چه جدید نیست اما در چند ماه اخیر وارد حوزه گسترده واژه های نگران کننده در ذهن ایرانیان شده است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام مهر 1393ساعت 16:5  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1تاثیر خشکسالی اب بر شهر تهران در سال 93

کم­بارانی از یک طرف، وجود چاه­های غیرمجاز از سویی دیگر، همه باعث شدند تا زمین خشک گردیده و عمق آب­های زیرزمین کاهش یابد. اما مسایلی دیگری هم در این زمینه نقش موثری داشتند و آن همانا عدم مدیریت مصرف آب، چه از سوی خودمان و چه از سوی مسئولان امر بود. مثلاً بی­تدبیری که در دولت­ها و مجالس سابق در امر صنعتی شدن انجام شد. هر جا رسید شعار صنعتی شدن دادند و برای آن که بگویند کاری انجام شده است بدون در نظر گرفتن شرایط زیست محیطی به ساخت و راه­اندازی کارخانه­ها، پتروشیمی­ها، نیروگاه­ها و ... همت گماشتند. از طرفی با رشد رفاه­زدگی بین مردم، مصرف آب خانگی افزایش یافت که سابق بر آن مدیریت می­شد-به خصوص در شهرهای بزرگ- اما در چند دولت اخیر به خود مردم واگذار شد و این در حالی بود که هیچ­گونه فرهنگ­سازی صورت نگرفت و از طرف دیگر مردم به دلیل عدم اطلاع، در مصرف آب اسراف کردند. به عنوان مثال از ابتدای تابستان امسال شاهد بودیم که مسئولان چندین و چند مرتبه تنها به جمله آب دارد پایان می­یابد اشاره کردند و هیچ­گاه ذهن مردم بخصوص مردم شهرهای بزرگ و علی الخصوص تهران به این نمی ­رسید که تا آخر تابستان آب ذخیره پایان می­یابد.

5 سوال :

1آیا چاه های زیر زمینی بر کمبود آب تاثیر می گذارد؟

2 آب بی تدبیری و مدیریت نا درست بر کمبود آب چه تاثیری گذاشته است؟

3آیا بارندگی کم یکی از علل بی آبی است ؟

4آیا مردم تهران از آب درست استفاده می کنند ؟

5آیا مردم برای کارهای نظافت یا آبیاری یا درختان از آب تصفیه استفاده می کنند؟

هدف : آب مهمترين عامل محدودكننده حيات در مناطق خشك و نيمه خشك جهان و از جمله ايران بشمار مي آيد. از جمله عواملي كه باعث كم آبي در ايران شدند مي توان : افزايش جمعيت، گسترش شهرنشيني و توسعه صنعت، تغييرات و عدم ثبات شرايط جوي و الگوهاي بارندگي، تداوم مديريت سنتي در بخش كشاورزي ،آلودگيهاي زيست محيطي منابع آبي، عدم توسعه فناوري استحصال و بازيافت آب و عدم توسعه فرهنگ عامه در حفاظت، بهره برداري و مصرف بهينه منابع آب را نام برد.هدف اين تحقيق بررسي و تجزيه و تحليل هر يك از عوامل بالا به صورت مجزا مي باشد.

ضرورت : شرایط کنونی پایتخت از نظر آلودگی آب و هوا نتیجه عملکرد سال¬های گذشته و نوع نگاه به بحث منابع طبیعی است و تخریب رویشگاه¬های طبیعی و رویش صنایع آلاینده به جای آن¬ها، نتیجه¬ای جز قرار گرفتن در صدر فهرست شهرهای آلوده جهان برای تهران در بر نداشته است.

 

 

2تاثیر روغن پالم بر سلامتی در سال 93

قرار بود شیر و ماست‌ها را از ابتدای پاییز با خیال راحت‌تری بنوشیم و بخوریم، قرار بود پاکسازی لبنیات آلوده با یک اقدام عملی پیگیری شود و درنهایت قرار بود «پالم» از اول مهر خداحافظی کند. اما از قرار معلوم همچنان این میهمان ناخوانده در لیوان شیر و ظرف خامه حاضر است. تنها خدا را شاکریم که فصل بستنی خوردن‌های فراوان رخت بسته است، چرا که پالم میهمان ویژه بستنی‌ها بوده و چنانچه مشخص است اگر از شیر و ماست و خامه هم برود، از ترکیب بستنی جدا شدنی نیست.

 

5سوال

1روغن پالم چه تاثیری بر سلامتی انسان میگذارد ؟

2 چرا کارخانجات لبنیات  از روغن پالم استفاده میکنند ؟

3چرا مسئولین به طور کامل نتوانست جلوی ورود این روغن را بگیرند؟

4این روغن چه معایبی دارد ؟

5این روغن از کی وارد کشور ما شد؟

هدف :هدف از بررسی این موضوع پی بردن به اینکه این روغن چه ضررهایی دارد و چه آسیب هایی برای بدن انسان بوجود میاورد. روغن پالم در بین روغن های گیاهی در رده ی آخر قرار دارد و به دلیل داشتن میزان بالای چربی های اشباع شده برای مصرف، بعد از تمام روغن های گیاهی دیگر توصیه می شود.

 ضرورت : روغن‌های جامد نباتی یا روغن‌هایی مثل پالم دارای اسید چرب اشباع بالا هستند، چنین روغن‌هایی می‌توانند باعث بالا رفتن چربی خون، افزایش کلسترول بد و در نهایت موجب گرفتگی و انسداد عروق شوند و این در حالی است که بیماری‌های قلبی و عروقی از مهمترین علل مرگ هستند

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام مهر 1393ساعت 15:55  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1- تاثیر استرس کارکنان در روند کار سازمان های دولتی شهرستان البرز در طی 4 سال اخیر :

علت انتخاب موضوع : پدیده استرس یا فشار عصبی از مسایل حاد در حال حاضر است که سلامت جسمی و روحی نیروی کار را به خطر انداخته که علاوه بر تاثیر بر زندگی خصوصی افراد هزینه سنگینی را نیز به سازمان وارد خواهد کرد.

2- بررسی امنیت شغلی نيروي كار در پرتو خصوصي سازي بانک های دولتی استان تهران از سال 90 تا 93 :

علت انتخاب موضوع : نيروي كار در بخش هاي دولتي پس از سالها سابقه كاري و انجام خدمت، بعد از تصميم دولت به واگذاري بخش هاي دولتي به خصوصي، موقعيت شغلي خود را از دست داده و با وجود داشتن مهارت كافي به پست هاي پايين تر يا به سازمان ديگر و با شرايط متفاوت منتقل شدند.

3- تاثیر اشتغال زنان زیر 40 سال بر ساختار قدرت در خانواده های شهر تهران طی 10 سال اخیر :

علت انتخاب موضوع : با اشتغال زنان، اصول زندگی سنتی درهم شکسته شده و ساختار قدرت بین زوجین تغییر یافته است. به نحوی که مشارکت زنان در تامین مخارج خانواده تا حدودی باعث اقتدار به نفع زن شده است.

4- تاثیر و کارایی دولت بر محیط کسب و کار اشخاص حقيقي و حقوقي در استان فارس در سال 1392:

علت انتخاب موضوع : این امر مهم از طریق سیاست گذاری مطلوب دولت در امور شرکت ها مثمرثمر خواهد بود که باعث بالا رفتن سطح اعتماد سرمایه گذاران به سرمایه گذاری و ... می شود.

5- نقش و تاثیر رفاه اقتصادي در پایداری خانواده در استان تهران در 5 سال گذشته :

علت انتخاب موضوع : تقسیم کار و تفکیک نقش ها در خانواده از عوامل موثر در روابط خانوادگی است. اگر اعضای خانواده نقش و مسئولیت های یکسانی داشتند نیاز آنها به یکدیگر کاهش میافت و همچنین رفاه اقتصادی خانواده از عوامل بسیار موثر در پایداری خانواده است همانگونه که فقر یکی از عوامل مهم طلاق است.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 18:43  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-يادگيري الكترونيكي يادگيري الكترونيكيبا استفاده از تكنولو‍‍ژي نوين مبتني بر فناوري اطلاعات كه باعث ايجاد روش جديد اموزشي ميگردد فرايند فراگيري را جذابتر و به روزتر و مطابق اموزش در سطح جهان قرار ميدهد . ارتقائ كيفيت برنامه هاي اموزشي ارتقائ دسترسي بر فعاليتهاي يادگيري و كاهش هزينه هاي اموزشي 3 دليل عمده براي توسعه سيستم هاي يادگيري الكترونيكي بوده . از سيستم هاي يادگيري الكترونيكي تعابيد مختلفي از جمله سيستم مبتني بر كامپيوتر سيستم اموزشي مبتني بر اينترنت روش اموزشي كه قادر است براي افراد نيازمند فرصتهايي را در مكان زمان و با محتواي مناسب فراهم نمايد شده است . ايجاد جذابيت و سهولت به منابع لازم در يادگيري يكي از دلايل موفقيت اموزش الكترونيكي است. هدف: هدف ازين موضوع بررسي مزاياي اموزش الكترونيكي در كنار اموزش سنتي و ارائه راهكارهايي در خصوص حل مسائل و مشكلات اين اموزش در ايران است. ضرورت: اموزش بايد بر اساس رسيدن به هدف خاص طرح ريزي و در برنامه هاي اجرايي ان نيز از روش تكاملي استفاده شود . بايد از اخرين فناوري هاي روز جهت هرچه سودمندتر كردن برنامه هاي اجرايي و دستيابي به نتايج مطلوبتر بهره برد داگر اهداف به درستي شناسايي نشود سرمايه گذاريها و جهتگيريها و هدايتها درست انجام نميشود. سؤالات: 1-نقش يادگيري الكترونيكي در ارتقائ نظام اموزشي دانشگاهي ايران چيست؟ 2-نقش سيستم اموزشي بر يادگيري الكترونيكي در دانشگاههاي ايران چيست؟ 3-نقش فناوري و منابع انساني متخصص بر يادگيري الكترونيكي در دانشگاههاي ايران چيست؟ 4-نقش رقتار اساتيد بر يادگيري الكترونيكي در دانشگاههاي ايران چيست؟ 5-محيط اموزشي چه تاثيري بر اين نوع اموزش دارد؟ تاثير ورزش صبحگاهي بر يادگيري دانش اموزان منطقه 4 تربيت بدني و ورزش در تامين بهداشت رواني كودك و نوجوان و همچنين در جهتگيري مطلوب جامعه بسيار مؤثر است . بهداشت رواني كودكان به خصوص بهداشت روان دانش اموزان است كه يك سوم كل جمعيت را تشكيل ميدهند جلوه ميكند . اعمال و خواسته هاي انها هم تحت تاثير نيازهاي زيستي و غريزي و بازي قرار دارد . عمده ترين ثمر پرداختن به ورزش دستيابي به سلامت جسماني و رواني است. اين برنامه با توجه به ويژگيهاي خاص دانش اموزان در 3 بخش گرم كردن پياده كردن هدف و بازگشت به حالت اوليه طراحي ميشود. اجراي ورزش صبحگاهي به طور منظم و روزانه ميتواند نقش بسيار مهمي در كسب امادگي جسماني رواني و شادابي دانش اموزان داشته باشد . هدف: نرمش مداوم باعث انبساط خاطر و شادابي ميشود بيشتر افسردگي ها در كودكان در دوران ابتدايي و در نوجوانان در دوره راهنمايي و دبيرستان است . دانش اموزاني كه اقدام به فعاليت منظم ميكنند تغييرات زيادي را در اهداف زندگي خود به وجود مي اورند . ورزش صبحگاهي تاثير بسياري در ارامش دانش اموزان و پيشرفت درسي انها و علاقه منديشان و نكته سنجي انها و.... دارد. ضرورت: در تامين سلامت و تندرستي منظور كردن ورزش و فعاليتهاي جسماني بعنوان يك ضرورت در برنامه هاي روزمرع از اهميت ويژه اي برخوردتر است . ورزش صبحگاهي در شروع فعاليت اموزشي مدارس ميتواند عامل مهمي در ايجاد نشاط و شادابي و تامين سلامت جسم و روح دانش اموزان باشد . سؤالات: 1-ورزش در رشد و پرورش اخلاقي كودكان و نوجوانان چه تاثيري دارد؟ 2-مدت زمان ورزش صبحگاهي بايد چقدر باشد؟ 3-مديران چه وظيفه اي در قبال ايجاد فضاي مناسب براي ورزش دانش اموزان دارد؟ 4-ورزش صبحگاهي تا چه ميزان بر يادگيريشان مؤثر ميباشد؟ 5-انتخاب چه اهنگي براي ورزش صبحگاهي بيشترين تاثير را در روحيه و شادابي دانش اموزان را دارد؟
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 12:58  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع : بیان مسئله 2 مورد از دغدغه ها

پریسا احسانی فرد

 

1 صنعت گردشگری و روش های جذب توریست در ایران چه اقداماتی در زمینه گردشگری باید انجام دهیم تا باعث جذب توریست در داخل و خارج از کشور شویم و هدف این است که با ارائه راهکارهای مناسب به رشد مطلوب در زمینه جذب توریست و توسعه گردشگری برسیم و هم چنین در رابطه با نحوه ی اطلاع رسانی به گردشگران است.

1-       رسانه ها چه کمکی در این زمینه می توانند بکنند؟

2-       چه سرمایه گذاری باید در این زمینه صورت گیرد؟

3-       افرادی که به عنوان تور لیدری آموزش می بیفتد باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

4-       توسعه گردشگری چه اثراتی بر رشد اقتصادی دارد؟

5-       چه طرح هایی جهت برنامه ریزی سفر برای گردشگران داخلی و خارجی و سفرهای هدفمند می توان ارائه کرد؟

 

2 مدیریت مصرف آب و نقش آن در کاهش سرانه مصرف آب و فاضلاب هدف شناسایی و معرفی روش های مناسب در خصوص الگوی مصرف آب و بهینه سازی آن می باشد و هم چنین چه روش هایی باید به کار گیریم تا باعث کاهش مصرف آب شهری گردد و چه اطلاع رسانی هایی باید در این زمینه صورت گیرد.

1-       نقش رسانه ها در زمینه کاهش مصرف آب چیست؟

2-       بارور کردن ابرها تا چه میزان می توانند به بارندگی ها کمک کنند؟

3-       تغییر در تجهیزات شیرآلات منزل چه کمکی می تواند در کاهش مصرف آب داشته باشد؟

4-       احداث سدهای جدید چه تاثیری می توانند داشته باشند؟

5-       چگونه می توانیم با فرهنگ سازی باعث کاهش مصرف آب شویم؟

موضوع : بیان مسئله 2 مورد از دغدغه ها

پریسا احسانی فرد

 

1 صنعت گردشگری و روش های جذب توریست در ایران چه اقداماتی در زمینه گردشگری باید انجام دهیم تا باعث جذب توریست در داخل و خارج از کشور شویم و هدف این است که با ارائه راهکارهای مناسب به رشد مطلوب در زمینه جذب توریست و توسعه گردشگری برسیم و هم چنین در رابطه با نحوه ی اطلاع رسانی به گردشگران است.

1-       رسانه ها چه کمکی در این زمینه می توانند بکنند؟

2-       چه سرمایه گذاری باید در این زمینه صورت گیرد؟

3-       افرادی که به عنوان تور لیدری آموزش می بیفتد باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

4-       توسعه گردشگری چه اثراتی بر رشد اقتصادی دارد؟

5-       چه طرح هایی جهت برنامه ریزی سفر برای گردشگران داخلی و خارجی و سفرهای هدفمند می توان ارائه کرد؟

 

2 مدیریت مصرف آب و نقش آن در کاهش سرانه مصرف آب و فاضلاب هدف شناسایی و معرفی روش های مناسب در خصوص الگوی مصرف آب و بهینه سازی آن می باشد و هم چنین چه روش هایی باید به کار گیریم تا باعث کاهش مصرف آب شهری گردد و چه اطلاع رسانی هایی باید در این زمینه صورت گیرد.

1-       نقش رسانه ها در زمینه کاهش مصرف آب چیست؟

2-       بارور کردن ابرها تا چه میزان می توانند به بارندگی ها کمک کنند؟

3-       تغییر در تجهیزات شیرآلات منزل چه کمکی می تواند در کاهش مصرف آب داشته باشد؟

4-       احداث سدهای جدید چه تاثیری می توانند داشته باشند؟

5-       چگونه می توانیم با فرهنگ سازی باعث کاهش مصرف آب شویم؟

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 10:1  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع : 5 مورد دغدغه

پریسا احسانی فرد

 

1-       صنعت گردشگری و روش های جذب توریست در ایران چه اقداماتی در زمینه گردشگری باید انجام دهیم تا باعث جذب توریست در داخل و خارج از کشور شویم و هدف این است که با ارائه راهکارهای مناسب به رشد مطلوب در زمینه جذب توریست و توسعه گردشگری برسیم.

2-       مدیریت مصرف آب و نقش آن در کاهش سرانه مصرف آب و فاضلاب معرف شناسایی و معرفی روش های مناسب در خصوص الگوی مصرف آب و بهینه سازی آن می باشد و هم چنین چه روش هایی باید به کار گیریم تا باعث کاهش مصرف آب شهری گردد.

3-       تأثیر فضای حجازی بر بلوغ

چه راهکارهایی را باید به کار گیریم تا این عادت منفی اعتیاد به فضای مجازی را از فرد دور کنیم، هدف پیشگیری از این آسیب اجتماعی است.

4-       عوامل تاثیر گذار در بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان چه روش هایی را باید در تربیت کودکان به کار گیریم تا باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس در کودکان است.

5-       تأثیر خلاقیت در بالا بردن بهره وری در یک سازمان چه روش هایی را باید به کار گیریم تا باعث به وجود آمدن خلاقیت در سازمان شود و هدف بالا بردن بهره وری سازمان با استفاده از خلاقیت می باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 9:59  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع 1: بررسی علل و عوامل موثر در گرایش افراد به طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی و آثار استفاده از آنان در روند بهبود بیماری در مقایسه یا داروهای شیمیایی در بین خانم های میانسال منطقه 15 تهران

در چند سال اخیر شاهد افزایش تمایل افراد به ویژه خانم ها در استفاده از داروهای گیاهی و افزایش فراوان پزشکان در این زمینه بوده ایم.لذا مطالعه و بررسی علل و عوامل ایجاد آن در جامعه و رواج یافتن آن در بین افراد،موضوعی مهم و قابل بحث میباشد .

همچنین بررسی آثار مثبت و منفی و فواید یا حتی زیان های استفاده بی رویه آن برای افراد بدون تجویز پزشک متخصص ضروری میباشد.

هدف از طرح این موضوع بررسی آثار این داروها بر سلامت افراد میباشد و همچنین بررسی اینکه آیا این پزشکان دانش و تخصصی در این زمینه دارند یا صرفا انگیزه های مالی باعث گرایش آنان به این بخش شده است؟ همچنین بررسی این موضوعات به علت فراگیر شدن گرایش افراد به طب سنتی لازم بوده وضروریست  به نتایج معتبری دست یافت تا افراد را نسبت به آثار استفاده ناآگاهانه از این نوع داروها یا رجوع به افراد غیر متخصص آگاه نمود تا مانع از زیانهای غیر قابل جبران مانند از دست دادن سلامتی و همچنین زیان های مالی افراد شد.

 

1.آیا افراد متخصص در این زمینه وجود دارند؟ مرجعی برای معرفی آنها به جامعه و تایید صلاحیت این افراد وجود دارد یا خیر؟

2.آیا وزارت بهداشت نظارتهای لازم را بر روی پزشکان و داروهای آن دارد ؟

3.آیا داروهای استفاده شده کیفیت و مطلوبیت لازم را دارد ؟ و نهادی ناظر بر آنها وجود دارد یا خیر؟

4.آیاآثار استفاده از این داروها در روند بهبود بیماران مطلوب بوده است؟

5.درمورد عوارض استفاده از این داروها تاکنون چه گزارشاتی اعلام شده است؟

 

موضوع 2: مقایسه کیفیت خدمات پس از فروش و مشتری مداری در دو اپراتور تلفن همراه ایرانسل و همراه اول و آثار آن بر رضایت مشتریان وفروش و سودآوری آنها در میان دانشجویان دانشگاه ارشاد 

ارائه خدمات پس از فروش مناسب و پشتیبانی مطلوب از جمله عوامل موثر در مشتری مداری و افزایش فروش میباشد لذا لازم است به بررسی این عوامل در بین دو شرکت و مقایسه آنها در میزان مطلوبیت خدمات ارائه شده در بین مشتریان و بررسی رابطه آن با میزان فروش پرداخته شود تا مدیران به اهمیت این موضوع پی بببرند.

هدف از اتنخاب این موضوع ارائه اطلاعات مرتبط با میزان فروش و مطلوبیت و همچنین لزوم خدمات پس از فروش در بین سازمان های مختلف میباشد تا با بررسی آمارها و اطلاعات موثق آگاهی لازم درمورد چگونگی ارائه مطلوب این خدمات به مشتریان و برآورده کردن به موقع و باکیفیت نیازهای آنان برای مدیران جوان الگو سازی شود و مشخص گردد که کدام خدمات برای مشتریان رضایت و مطلوبیت بیشتری می آورند.

همچنین انجام این تحقیق از آن جهت ضرورت می یابد که مشتریان ثروت هرسازمانی هستند و درصورت عدم مراجعه آنها سازمان حیات خود را از دست می دهد لذا در صورت عدم توجه مدیران سازمان ها به مساله خدمات پس از فروش با کیفیت و مطلوب و ایجاد رضایت در مشتری ،سازمان با زیان های جبران نا پذیری روبه رو خواهد شد.

1.ارائه کدام خدمات برای مشتریان مطلوبیت بیشتری آورده است؟

2.کدام گروه از افراد جامعه حجم بیشتر مشتریان را به خود اختصاص داده اند؟و علایق آنها چه مواردی میباشد؟

3.تاثیر خدمات پس از فروش مطلوب و رابطه مناسب با مشتری بر میزان فروش تاچه حد میباشد؟

4.ابزارهای دردسترس مدیران برای ارائه خدمات به مشتری کدام است؟ و به نظر مشتریان نقش کدام ابزار پر رنگ تر و مطلوب تر است؟

5.عدم ارائه کدام خدمت باعث از دست دادن مشتریان میشود؟

 


برچسب‌ها: آرزو نادری
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 0:20  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

بیان مساله ی اول:

تعریف:تآثیرات سطح سواد والدین بر پیشرفت تحصیلی فرزندان در چند سال اخیر در قم

هدف:اگاهی از تاثیرات و کاربرد راهبرد هایی موثر و کارا در جهت پیشرفت دانش اموزان

ضرورت:پیشرفت تحصیلی دانش اموزان از ابتدای مقاطع تحصیلی  باعث قوی شدن ان ها در پایه ی تحصیلی می شود که در اینده به طور کارا و موثرتری در زمینه ی شغلی فعالیت می کنند و در کل باعث پیشرفت جامع است و اطلاع در این زمینه امری ضروری است

سوالات مربوط به بیان مسأله:

1)ایا استعداد وعلاقه ی دانش اموزان در پیشرفت تحصیلی تآثیر دارد

2)ایا به روز کردن سطح اموزشی والدین در پیشرفت تحصیلی تاثیر دارد

3)ایا توسعه ی امکانات اموزشی و هوشمند شدن مدارس در پیشرفت تحصیلی تاثیر دارد

4)ایا کارایی و فعالیت کادر اموزشی در پیشرفت تحصیلی تاثیر دارد

5)ایا درک والدین از توانایی فرزندان در پیشرفت تحصیلی تاثیرگذار است

بیان مساله ی دوم:

تعریف:تاثیرات نگهداری حیوانات وحشی در شمال تهران در چهار سال اخیر

هدف:اگاهی از تاثیرات نگهداری حیوانات وحشی در خانه و تاثیر گذاری ان ها در رفتار شخص ،خانواده،جامعه

ضرورت:به علت تاثیرگذاری نگهداری حیوانات وحشی در حیات وحش کشور و در اکوسیستم اطلاع در این زمینه امری ضروری است

سوالات بیان مساله:

1)ایا نگهداری حیوانات وحشی در انقراض ان ها در حیات وحش تاثیر گذار خواهد بود

2)ایا نگهداری حیوانات وحشی در تهدبد خطر سلامت افراد نگهدارنده تاثیرگذار خواهد بود

3)ایا اموزش در ماهیت رفتاری حیوانات وحشی تاثیر گذار خواهد بود

4)ایا نگهداری حیوانات وحشی درتغییر اکوسیستم حیوانات تاثیر گذارخواهد بود

5)ایا نگهداری حیوانات وحشی در ترویج فرهنگ غیر اسلامی در جوامع انسانی تاثیرگذارخواهد بود

(حکیمه السادات میرصانع)

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 0:16  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1)تآثیر سطح سواد والدین با توجه به تغییرات سیستم اموزشی در پیشرفت تحصیلی فرزندان در چند سال اخیر در شهرستان قم:

 

یکی از دغدغه های والدین به علت تفاوت سنی زیاد با فرزندان شیوه های اموزشی و تغییرات ان در هر سال تحصیلی می باشد که ناچار به پرداخت هزینه های اضافی برای گرفتن معلم خصوصی برای یادگیری فرزندان خود میباشند 

2)تآثیرات تورم بر ازدواج در سال اخیر در تهران در منطقه ی نارمک 

یکی از دغدغه های رایج جوانان در جوامع امروز مشکل تورم می باشد با وجود نبود اشتغال ،اسکان،ادامه ی تحصیل و هزینه های بالای زندگی

3)تآثیرات استخدام افراد غیر متخصص در سیستم اموزشی واقع در تهران در نارمک سال های اخیر:

استخدام افراد غیر متخصص دغدغه ای است که علاوه بر مشکل در سیستم اموزشی به علت عدم اگاهی از کار خود در محیط کاری و ناتوانی انجام امور دچار کاهش اعتماد به نفس میشود

4)تآثیرات نگهداری حیوانات وحشی در خانه در شمال تهران در  چهار سال های اخیر :

یکی از دغدغه هایی است که به ندرت پیش می اید و باعث به خطر انداختن زندگی حیوانات در حال انقراض میشود علاوه بر ان به علت ناتوانی  در نگهداری هنگام بزرگ شدن حیوان ممکن است ان را در هر جا ازاد کند که اگر در شهر باشد باعث به خطر افتادن جان شهروندان هم میشود

5)تآثیر عدم اگاهی پزشکان در روبه رویی با بیماری های ناشناخته در جنوب تهران در دو سال اخیر:

یکی از دغدغه هایی است که ممکن است به علت عدم اگاهی و تشخیص نادرست بیماری و تجویز نادرست باعث  تشدید بیماری شود و برخی از مواقع باعث به خطر انداختن جان بیمار میشوند

(تغییرات در اصلاحیه با رنگ قرمز مشخص شده)

(حکیمه السادات میرصانع)

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 0:6  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1)تآثیر سطح سواد والدین با توجه به تغییرات سیستم اموزشی در پیشرفت تحصیلی فرزندان در چند سال اخیر در شهرستان قم:

 

یکی از دغدغه های والدین به علت تفاوت سنی زیاد با فرزندان شیوه های اموزشی و تغییرات ان در هر سال تحصیلی می باشد که ناچار به پرداخت هزینه های اضافی برای گرفتن معلم خصوصی برای یادگیری فرزندان خود میباشند 

2)تآثیرات تورم بر ازدواج در سال اخیر در تهران در منطقه ی نارمک 

یکی از دغدغه های رایج جوانان در جوامع امروز مشکل تورم می باشد با وجود نبود اشتغال ،اسکان،ادامه ی تحصیل و هزینه های بالای زندگی

3)تآثیرات استخدام افراد غیر متخصص در سیستم اموزشی واقع در تهران در نارمک سال های اخیر:

استخدام افراد غیر متخصص دغدغه ای است که علاوه بر مشکل در سیستم اموزشی به علت عدم اگاهی از کار خود در محیط کاری و ناتوانی انجام امور دچار کاهش اعتماد به نفس میشود

4)تآثیرات نگهداری حیوانات وحشی در خانه در شمال تهران در  چهار سال های اخیر :

یکی از دغدغه هایی است که به ندرت پیش می اید و باعث به خطر انداختن زندگی حیوانات در حال انقراض میشود علاوه بر ان به علت ناتوانی  در نگهداری هنگام بزرگ شدن حیوان ممکن است ان را در هر جا ازاد کند که اگر در شهر باشد باعث به خطر افتادن جان شهروندان هم میشود

5)تآثیر عدم اگاهی پزشکان در روبه رویی با بیماری های ناشناخته در جنوب تهران در دو سال اخیر:

یکی از دغدغه هایی است که ممکن است به علت عدم اگاهی و تشخیص نادرست بیماری و تجویز نادرست باعث  تشدید بیماری شود و برخی از مواقع باعث به خطر انداختن جان بیمار میشوند

(تغییرات در اصلاحیه با رنگ قرمز مشخص شده)

(حکیمه السادات میرصانع)

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 0:6  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-مدیریتی.بررسی چرایی تفاوت اثر مدیریت نوین مابین سازمانهای دولتی و خصوصی برای ارتقا شغلی

بدلیل تفاوتهای کاملا مشهود در ضمینه وفاداری و صداقت به شغل و سازمان مربوطه نسبت به استانداردها و اینکه چرا نظارت مستقیم که در شرکتهای خصوصی اعمال میشود باعث بهبود عملکرد کارکنان و در نتیجه سازمان میشود

2-مدیریتی.چرایی فضای بیشتر مردان برای پیشرفت در سازمان در سطح مدیریت نسبت به خانومها با در نظر گرفتن سطح مهارتی یکسان در شهر تهران

بررسی چرایی و علل کم کردن و سخت کردن فضا برای پیشرفت شغلی بانوان و  کم پنداشتن مهارتهای انان مخصوصا در سمت مدیریت بخشهای مختلف سازمان

 

3-مدیریتی.نقش شخصیت برند بر رفتار مصرف کننده در منطقه 3 تهران

بررسی دقیق مقدار تاثیر نقش طراحی فروش و طراحی محصول و تبلیغات و اثر هاله ای و دیگر عوامل مربوطه که تصویری از برند تحت عنوان شخصیت بر ذهن مصرف کننده جا میگذارند و تا چه حد در فروش بالاتر و محبوبیت اثرگذار است

4-بررسی علل کاهش انگیزه برای ادامه تحصیل در پسران دیپلم

به دلیل حضور کمرنگ اقایان در دانشگاهها و نیاز به متخصصین در تمامی رشته ها و بررسی علل اینکه چرا کار ازاد را به متخصص شدن در رشته مورد علاقه ترجیح میدهند

5-بررسی علل اسیدپاشی در ایران برای نمونه در شهر اصفهان

ریشه یابی روانی و فرهنگی  و چرایی اجازه دادن به خود برای قضاوت دیگران و محکوم کردن انها و در اخر تحلیل باورهای غلط برای روشن شدن و از میان برداشته شدنشان

6-عوامل  استفاده و تجویز زیاد انتیبیوتیکهای تزریقی از جمله پنیسیلین در ایران

چرایی ترجیح داروهای شیمیایی به داروهای گیاهی و ترجیح انتیبیوتیکهای تزریقی که اثر سریعتر دارند ولی در دراز مدت باعث ضعیف شدن گلبولهای سفید بدن مصرف کنندگان  در مقابله با میکروبها میشوند

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 23:55  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:تاثیر ورزش صبحگاهی بر یادگیری دانش آموزان متوسطه ناحیه 1 کرج

علت انتخاب موضوع
از آنجا که دانش آموزان به عنوان رکن اساسی نظام آموزشی کشور در دست یابی به اهداف نظام آموزشی نقش و جایگاه ویژه ای دارند بنابراین توجه به این قشر از جامعه از لحاظ آموزشی و سلامت جسمانی و روانی موجب باروری و شکوفایی هرچه بیشتر نظام آموزشی جامعه میگردد.دست یابی به چنین اهداف ارزشمندی فقط از راه تدوین برنامه های نظامدار و هدفمند امکان پذیر است.

هدف تحقیق
آمادگی جسمانی دانش آموزان یک امر بنیادی و اساسی است که سلامت و قدرت افراد و اجتماع را تضمین میکند. دانش آموزی که قدرت و کارایی لازم بدنی را دارد قادر است وظایف و کارهای روزانه خود را بدون احساس خستگی انجام دهد و توانایی لازم را برای گذراندن اوقات فراغت یا مقابله با پیشامدهای ناگهانی به دست آورد.چنین فردی از بیماری و نارسایی ها و نواقص جسمی به دور خواهد ماند و استقامت چابکی انعطاف پذیری و سرعت از ویژگی های چنین دانش آموزی است.از جمله اهداف دیگر تربیت بدنی هدفهای اجتماعی شناختی و عاطفی روانی است که به آسانی در درس ورزش به دست می آید.

ضرورت تحقیق
ورزش و تربیت بدنی که خواص و ویژگی های عملی آن  در ابعاد فرهنگی و اجتماعی بارز و روشن است و در بهداشت و سلامتی جسم در نشاط  و تفریح خاطر و در افزایش قابلیت های کاربردی عضلات هنگام انجام امور مختلف و بالاخره در آموزش های اخلاقی ئ اجتماعی نقش موثر و کارساز دارد.ورزش و نرمش کردن پدیده ایست که در شرایط کنونی زندگی  بشر برای پر نمودن خلا ناشی از زندگی ثابت و بدون تحرک اساسی صورت میگیرد و دربرگیرنده یک سری حرکات سیستماتیک و حساب شده برای حصول به هدف بالا بردن درجه سلامتی تن و روان میباشد.در این پژوهش بر آن باور هستیم که با به کارگیری و عملی ساختن این پروژه باعث افزایش بهره وری و کارایی دانش آموزان در جهت دست یابی به اهداف آن که همانا نشاط و شادابی یادگیری پیشرفت تحصیلی دست یابیم و آن را به بخش های دیگر جامعه تعلیم دهیم.


 سوالات

آیا ورزش صبحگاهی تاثیری در یادگیری دانش آموزان دارد؟
آیا ورزش صبحگاهی تاثیری در ایجاد روابط اجتماعی  دانش آموزان دارد؟
آیا ورزش صبحگاهی تاثیری در مهارت های درسی و غیر درسی دانش آموزان دارد؟
آیا ورزش صبحگاهی تاثیری در افزایش سرعت یادگیری دانش آموزان دارد؟
آیا ورزش صبحگاهی تاثیری در برقراری ارتباط نزدیک تر بین معلم و دانش آموز دارد؟

موضوع:بررسی تاثیر عوامل مختلف بر سن ازدواج زنان شهر تهران منطقه 13

علت انتخاب موضوع

    ازدواج بعنوان یکی از رویدادهای مهم وحیاتی در زندگی روزمره افراد جامعه می باشد و ازجنبه های مختلف می توان آن را مورد بررسی قرار داد. یکی از این زوایا سن شروع و به اصطلاح وارد شدن به ازدواج است.ازدواج علاوه بر پاسخگویی به نیازهای جنسیتی وعاطفی فرد،نیازهای اقتصادی،ارتباطات اجتماعی وفرهنگی او رانیز تنظیم می کند و بخاطر اهمیت و تاثیری که دارد،بعنوان هنجاری پذیرفته شده در تمامی کشورهای دنیا به حساب می آید . (آزاد ارمکی، 1386 : 99 )

 

هدف تحقیق

  عوامل مختلفی مانند افزایش شهرنشینی و باسوادی و به ویژه تحصیلات زنان و تمایل به کسب درآمد و شغل مناسب قبل از ازدواج از نشانه های حرکت جامعه به سوی مدرنیزه شدن می باشد که باعث افزایش سن ازدواج و تاخیر در سن ازدواج شده است .
سن ازدواج سني است كه افراد در آن سن به زندگي زناشويي وارد مي شوند. طبق بررسي هاي به عمل آمده، عامل تعيين كننده آن در گذشته و حال تغيير يافته اند ولي سن زنان در اولين ازدواج در گذشته بستگي به نوسانات اقتصادي داشت.   (میشل ،33:1354)
 نتایج حاصل از این تحقیق می تواند راه گشای ذهنی مسئولین برای شناخت عوامل موثر بر تاخیر
 در سن ازدواج بوده و با شناخت این عوامل برنامه ریزی جهت برداشتن موانع و بهبود اوضاع
 اجتماعی آسان خواهد شد. با استفاده از نتایج این تحقیق می توان میزان تاثیر عوامل مختلف بر سن
 ازدواج را کنترل کرد و برای حل بهتر موضوه راه حل های موثر ارائه داد .

ضرورت تحقیق

   عدم آگاهی از عواملی که می توانند بر سن ازدواج تاثیر بگذارند و باعث افزایش سن ازدواج شوند.
ناآگاهی از این عوامل می تواند باعث بروز فساد و فحشا و رفتار های ناپسند در جامعه شود و پیامد
 های مستقیمی بر زندگی افراد می گذارد.

سوالات

عوامل موثر بر سن ازدواج زنان کدامند؟

 آیا تحصیلات بر سن ازدواج زنان اثر میگذارد ؟

آیااشتغال برسن ازدواج زنان اثرمیگذارد؟

آیاافزایش شهرنشینی برسن ازدواج زنان اثرمیگذارد؟

آیا فقر اقتصادی و بیکاری بر سن ازدواج زنان اثر میگذارد؟

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 22:35  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

 

تاثیر عوامل فرهنگی بر اختلاف دستمزد(آقایان وخانم ها)در سازمانهای دولتی

 بیان مسئله:

امروزه خانم ها در عرصه ی فعالیتهای اجتماعی نقش پر رنگ تری به قبل دارند، فعالیتهایی که خانم ها انجام می دهند را به عنوان فعالیتهای یک نیروی فعال به (دلیل باورهای غلط گذشته(با توجه به نگرش مرد سالاری))در نظر نمی گیرند. همچنین در سارمانهای دولتی اغلب ردهای مدیریتی به مردان داده شوند.هرچند فعالیتهای خانم ها در سازمان بیشتر است اما تفاوت فاحشی در حق الزحمه(دستمزد)(آقایان –خانم ها)را می بینیم.

 

هدف:

1-تغییر نگرش مرد سالاری در جامعه به ویژه در سازمانهای دولتی

2-بهبود شرایط کاری برای زنان و ایجاد انگیزه کاری بیشتر در زنان

3-افراد بدون در نظر گرفتن جنسیت از تسهیلات برخوردار شوند

4-از بین رفتن اختلاف دستمزد آقایان و خانم ها

 

ضرورت:

اختلاف دستمزدباعث تضعیف انگیزه ی فعالیت خانم ها در جامعه می شود.

همچنین موجب میشود که آنها در کارشان سهل انگاری یا کم کاری کنند. تسهیلات کاری که به آقایان داده میشود اگر ه خانم ها داده نشود باعث سرخوردگی در خانم ها می شود.

 

5سوال اصلی تحقیق:

1-آیا دولت برای بهبود شرایط کاری خانم ها فعالیتی داشته است؟

2-آیاعوامل فرهنگی به اختلاف دستمزد(آقایان-خانم ها)در سازمانهای دولتی تاثیر دارد؟

3-اشتغال زنان چه تاثیری در تربیت وسلامت فرزندان دارد؟

4-آیا بین پایگاه اجتماعی زنان و وضعیت اشتغال  انها رابطه ای وجود دارد؟

5-چه آسیب های شغلی برای زنان دیده می شود؟

 

اصلاح موضوع پنجم

علل افزایش گرایش به جراحی زیبایی در شهر تهران

بیان مسئله:

در چندین سال اخیر افراد جامعه به عمل های جراحی زیبایی گرایش زیادی پیدا کردند همانطور که در تحقیق ها بدست امده در خانمها (سنین18-45 سال)(95%) درصدبه این جراحی(لایپو ساکشن- بینی)و در اقایان(5%)درصد(کاشت مو- بینی) روی اوردند.همچنین از لحاظ اجتماعی بر خانواده ها و روابطشان تاثیر منفی می گذارد و این جراحی ها که بعضی از انها ناموفق است باعث نقص عضو وعوارض بعد از عمل را به همراه دارد.

 

هدف:

نحوه صحیح ارتباط والدین با فرزندان در خصوص راهنمایی برای این گونه جراحی ها(از لحاظ اجتماعی و اقتصادی)

اگاهی دادن پزشکان به مراجعه کنندگان که خواستار این عمل ها می باشند

(وجدان کاری)

اگاهی دادن افراد جامعه در خصوص عوارض جراحی و افرادی که جراحی ناموفق داشتند از طریق رسانه های اجتماعی

 

ضرورت:

1-بعضی از عمل های جراحی زیبایی توسط افراد غیر متخصص انجام شده و باعث نقص عضو می شود.

2-عدم اگاهی از عوارض بعد از عمل های جراحی زیبایی در افراد

3-بعضی از عملهای جراحی ناموفق بود و در افراد ایجاد یاس و نا امیدی می کند و یا منجر به مرگ انها می شود.

4-هزینه های سنگین که خانواده ها در این جراحی ها متقبل می شوند.

 

5 سوال اصلی تحقیق:

 

1-آیا افراد به دلایل اختلاط روحی(عدم اعتماد به نفس و....)به این جراحی ها روی می اورند؟

2-آیا افراد برای جراحی زیبایی پزشک متبحر ومتخصص یا هزینه پرداختی شان را ملاک قرار می دهند؟

3-آیا افراد به دلیل تاثیر اطرافیان خود(مد گرایی)به این عمل روی می اورند؟

4-عوارض عمل های جراحی زیبایی تا چه میزانی روی سلامتی افراد تاثیرگذار است؟

5-آیا افرادی که دارای نقص عضوهستند از سوانح(سوختگی)یا مادر زادی(لب شکری) به جراحی زیبایی پاسخ مثبت می دهند؟ 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 22:5  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1 - تاثیر ورزش صبحگاهی روی یادگیری دانش آموزان منطقه 4

تربیت بدنی یک پدیده اجتماعی است که با اعلای آن روابط افراد جامعه و سلامت روح وجسم آنها وهمچنان در تامین  بهداشت روانی کودک و نوجوان جامعه موثر میباشد.

2 - نقش یادگیری الکترونیکی در ارتقاء نظام آموزشی دانشگاهی ایران

یادگیری الکترونیکی ریشه در آموزش از راه دور را دارد وای نوع سیستم بطور مداوم و سریع از طریق پایگاه های اطلاعاتی برای تأمین نیازهای دانشی افراد را در دسترسی آن میگذارد.

3 - تاثیر اعتیاد بر افسردگی جوانان تهران

اعتیاد به مواد مخدر و الکل به فساد تدریجی شخصیت ، نابسامانی های روانی و اختلالات رفتاری منجر میشود.

4-تاثیر هورمون های غذایی روی سیستم بدنی افراد 

بعضی هورمون های موجود در مواد غذایی باعث اختلال در رشد افراد گاهی منجر به چاهی و گاهی نیز روی فعالیت و انرژی تاثیر میگذارد .

5 - تاثیر اخلاق و رفتار مدیران بر کارکرد کارکنان 

اخلاق خوب و بد مدیر بر کارکرد کارکنان تاثیر بسیاری دارد گاهی این نوع رفتارها در روند بهبود موسسه بسیار موثر است .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 21:8  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

(موضوع اول) به طور کلی ازدواج در سن پائین چه تاثیراتی در زندگی زناشویی افراد دارد ؟

علت :دلیل انتخاب این موضوع این است که میخواهم بدانم آیا ازدواج در سن پائین خوب است یا خیر و چه تاثیرات خوب یا بدی در زندگی افراد دارد

هدف: مشخص شدن این که به طور کلی ازدواج در سن پائین درست است یا خیر

ضرورت : اگر ازدواج در سن پائین تاثیرات نه چندان خوبی  در زندگی زناشویی دارد از افزایش آن جلو گیری شود  و اطلاع رسانی شود .

5سوال :

1- آیا رفتار بچهگانه  دختر یا پسر یا هر دو  به زندگیشان آسیب نمی زند .؟

2-آیا نداشتن شناخت کافی  هر دو طرف  از زندگی  واقعی درست است ؟

3- آیا میتوانند از پس مشکلات زندگی بر  بیایند ؟

4-  آیا ازدواج در سنین پائین باعث افزایش آمار طلاق در جامعه نمی شود ؟

5- آیا ازدواج در سنین پائین تاثیرات خوبی هم در زندگی زناشویی دارد ؟

   ( موضوع دوم)بررسی رفتار پرخاشگرانه فرزندانی که والدین آنها متارکه کرده اند .

علت :در بحث طلاق و جدا شدن زن و شوهر از هم فرزندان بیشترین آسیب را می بینند  به این دلیل این موضوع را انتخاب کرده ام تا بدانم چگونه میتوان این آسیب را کمتر کرد .

هدف :چگونه میتوان از رفتار ناصحیح یا پرخاشگرانه  فرزندانی که والدین آنها  متارکه کرده اند  جلو گیری کرد 

ضرورت :شاید  اگر رفتار این گونه فرزندان اصلاح نشود آسیب های زیادی  به جامعه وارد شود

5 سوال : 1- دلیل اصلی رفتار پرخاشگرانه این گونه فرزندان چیست ؟

2- چه رفتاری را باید در مقابل  این گونه فرزندان در پیش گرفت ؟

3-این پرخاشگری چه تاثیری بر رابطه آنها با افراد دیگر دارد ؟

4-این پرخاشگری فرزندان چه تاثیری در زندگی زناشویی  آینده شان  دارد ؟

5- آیا احتمال شکست و طلاق در زندگی زناشویی فرزندانی که والدین آنان متارکه کرده اند  رابطه مستقیمی با جدایی والدینشان  دارد ؟

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 20:3  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

ویرایش بیان مسئله
1.تاثیر مُدگرایی بر زندگی جوانان 25-18سال مناطق 18,12,5شهر تهران
مشاهده کردم که تعدادی از جوانان هستند که زندگی خودشان راتحت الشعاع مُد قرار می دهندو بر این اساس دوستان و اطرافیان خود را انتخاب میکنند.ایامیتوان گفت پدیده مدگرایی در بین جوانان تهرانی رایج تر از سایر شهرها است؟چرا افراد به سمت مد میروند؟

2.تاثیر آلودگی هوا بر وضعیت تحصیلی دانشجویان دانشگاه های منطقه 11 شهر تهران
من متوجه شده ام راندمان خودم در منزل بعد از یک روز در هوای بیرون کمتر از راندمان اقوام در شهر گیلان است.الودگی هوا تاثیری در افت تحصیلی دانشجویان دارد؟
 3.تاثیر اختلاف نظر دانشجویان 23-18سال دانشگاه ارشاد دماوند واحد خواهران با والدین خود
 در اقوام دیده ام که ای اختلاف باعث شده جوانان خود را سرگرم فضاهای مجازی و ارتباط با افراد خارج از خانواده کرده اند و در صدد دوری هرچه بیشتر از خانواده هستند.دلیل این اختلاف ها چیست؟

4.تاثیر رابطه ی بین استرس وپیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر دانشگاه ارشاد دماوند ورودی 89به بعد
در یکی از دوستان خود مشاهده کردم داشتن استرس در برخی از دروس وکلاس ها مانع از پیشرفت وی در ان درس شده است.چه عواملی باعث استرس میشه؟
5.تاثیرنقش متفاوت  بازی های کامپیوتری و قدیمی در رشد خلاقیت کودکان 6-5سال مناطق 8,7,6 شهر تهران
 امروزه در بسیاری از کودکان مشاهده میکنیم که بیشتر وقت خود را صرف بازی با رایانه کرده و دیگر سراغی از بازی های فکری و پر جنب و جوش قدیم نمیکنن و ساعت مشغول بازی های بی تحرک ولی پر هیجان رایانه ای میشوند.اصلا تفاوت این بازی در خلاقیت کودکان نقش دارد؟

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 19:36  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-  به طور کلی ازدواج در سن پائین چه تاثیراتی در زندگی زناشویی افراد دارد ؟

دلیل انتخاب این موضوع این است که میخواهم بدانم آیا ازدواج در سن پائین خوب است یا خیر و چه تاثیرات خوب یا بدی در زندگی افراد دارد

2-  تاثیر موسیقی برآرامش روحی و روانی انسانها

علاقه مندی من به موسیقی دلیل انتخاب این موضوع است و میخواهم در سطح وسیعتر بدانم موسیقی چه تاثیراتی بر روح و روان انسانها دارد

3-  بررسی رفتار پرخاشگرانه فرزندانی که والدین آنها متارکه کرده اند .

در بحث طلاق و جدا شدن زن و شوهر از هم فرزندان بیشترین آسیب را می بینند  به این دلیل این موضوع را انتخاب کرده ام تا بدانم چگونه میتوان این آسیب را کمتر کرد .

4-  تاثیرات وجود اختلاف طبقاتی و فرهنگی بر ازدواج 

دلیل انتخاب این موضوع  این است که چگونه میتوان از تاثیرات زیانبار  اختلاف طبقاتی و فرهنگی بین زوجین را در زندگی مشترکشان کم کرد یا به طور کلی چه تاثیرات   خوب  یا بدی  در زنگی زوجین دارد .

5-بررسی شیوع مشکلات  روانی دوران بلوغ و عوامل موثر بر  آن

به دلیل افزایش مشکلات روانی دوران بلوغ در جامعه این موضوع را انتخاب نموده ام

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 19:29  توسط دانشجویان کلاس اول  | 


1.تاثیر مُدگرایی بر زندگی جوانان 25-18سال مناطق 18,12,5شهرتهران
مشاهده کردم که تعدادی از جوانان هستند که زندگی خودشان راتحت الشعاع مُد قرار می دهندو بر این اساس دوستان و اطرافیان خود را انتخاب میکنند.ایا پدیده مدگرایی در بین جوانان تهرانی رایج تر از سایر شهرها است؟ایا بررسی این پدیده برروی دیگر جنبه های زندگی آنها می تواند موضوع تعیین کننده ای در آینده شان باشد؟آیا مد میتواند شخصیت افراد را به طور کامل تغییر دهد؟راهی برای مقابله با ان وجود دارد؟

2.تاثیر آلودگی هوا بر وضعیت تحصیلی دانشجویان دانشگاه های منطقه 11 شهر تهران
افرادی که در منطقه مرکزی و شلوغ تر و آلوده تر تهران رفت و آمد دارند خسته ترو بی حال ترند و دچار بیماری های متنوع تری هم هستند.من متوجه شده ام راندمان خودم در منزل بعد از یک روز در هوای بیرون کمتر از راندمان اقوام در شهر گیلان است.ایا پیامدهای منفی الودگی هوا خود باعث افت تحصیلی دانشجویان میشود؟ 

3. تاثیر اختلاف نظر دانشجویان 23-18سال دانشگاه ارشاد دماوند واحد خواهران با والدین خود
وجود اختلاف نظر در بین والدین و فرزندان باعث ایجاد تصمیمات خودسرانه فرزندان می شود.  برای مثال در اقوام دیده ام که ای اختلاف باعث شده جوانان خود را سرگرم فضاهای مجازی و ارتباط با افراد خارج از خانواده کرده اند و در صدد دوری هرچه بیشتر از خانواده هستند.ایا این اختلاف نظر رامیتواند تا حدی بر طرف کرد؟وجود این اتلافات باعث از هم پاشیدگی خانواده میشود؟
4.تاثیر رابطه ی بین استرس وپیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر دانشگاه ارشاد دماوند ورودی 89به بعد
در یکی از دوستان خود مشاهده کردم داشتن استرس در برخی از دروس وکلاس ها مانع از پیشرفت وی در ان درس شده است.ایا میتوان استرس را از بین برد؟بهترین راه برای مقابله با استرس چیست؟ایا استرس میتواند مانع پیشرفت تحصیلی شود؟
5.تاثیرنقش متفاوت  بازی های کامپیوتری و قدیمی در رشد خلاقیت کودکان 6-5سال مناطق 8,7,6 شهر تهران
 امروزه در بسیاری از کودکان مشاهده میکنیم که بیشتر وقت خود را صرف بازی با رایانه کرده و دیگر سراغی از بازی های فکری و پر جنب و جوش قدیم نمیکنن و ساعت مشغول بازی های بی تحرک ولی پر هیجان رایانه ای میشوند.آیا این بازی های رایانه ای مانع رشد خلاقیت کودکان میشود؟آیا بازی های قدیمی بیشتر از بازی رایانه ای باعث رشد خلاقیت کودکان نمیشد؟
الف)  تاثیر رابطه ی بین استرس وپیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر دانشگاه ارشاد دماوند ورودی 89به بعد
هدف:اگاهی دادن به والدین و اساتید برای کمک به کم کردن یا حتی از بین بردن استرس دانشجویان به دلیل پیشرفت تحصیلی انها و دادن اگاهی کامل نسبت به مهارت های از بین بردن استرس
ضرورت:اگر استرس دانشجویان از بین نرود مانع پیشرفت تحصیلی انها شده و بعد از مدتی باعث از بین رفتن اعتماد به نفس نزد همکلاسی ها و گوشه گیری از انها میشود.
سوال:1)آیا تعداد واحدهای انتخابی میتواند در ایجاد استرس وعدم پیشرفت تحصیلی نقش داشته باشد؟
2)آیا استرس باعث افت تحصیلی دانشجویان میشود؟
3)آیا وجود استرس را میتوانیم یکی از دلایل عدم پیشرفت تحصیلی بدانیم؟
4)آیا عدم استرس میتواند باعث افزایش راندمان تحصیلی شود؟
5)آیا سختگیری اساتید میتواند در ایجاد استرس دانشجویان نقش داشته باشد؟
ب)تاثیرنقش متفاوت  بازی های کامپیوتری و قدیمی در رشد خلاقیت کودکان 6-5سال مناطق 8,7,6 شهر تهران
هدف:آگاهی به والدین که در صورت کنترل کودکان در بازی های رایانه ای میتواند مانع رشد کامل خلاقیت کودکان شوند و صرف وقت بیشتر با کودکان خود برای بازی های قدیمی که میتواند محرکی در رشد خلاقیت کودکان باشد
ضرورت :اگر بازی های رایانه ای محدود نشوند باعث عدم تحرک کافی و کاهش رشد خلاقیت کودکان شده وکودکان سراغ بازی های قدیمی که راهی برای ایجاد خلاقیت است نمیروند
سوال:1)آیا بازی رایانه ای مانع رشد خلاقیت کودکان میشود؟
2)بازی رایانه ای برای کودکان در رشد خلاقیت مفید تر است یا بازی های قدیمی؟
3)جذابیت بازی های رایانه ای میتواند باعث کناره گیری از جمع خانواده شود؟
4)بازی های قدیمی تا چه حد در رشد خلاقیت کودکان سهیم است؟
5)آیا بازی های قدیمی مانع کناه گیری کودکان ازجمع خانواده میشود؟    

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 19:21  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع اول:

گسترش شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر ارتباط خانواده ها در دوسال اخیر در تهران منطقه 6و7

بیان مسئله:

خانواده با اینکه کوچکترین نهاد اجتماعی است اما بزرگترین نقش را در ساختار اجتماعی بازی می‌کند. امروزه افراد زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند که طیف گسترده‌ای از آن‌ها را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند. استفاده بیش از حد نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی موجب ایجاد مشکلاتی برای آنها می‌شود، در شبکه‌های اجتماعی به فعالیت می‌پردازند و اطلاعات مربوط به خود را در این شبکه‌ها به اشتراک می‌گذارند .با توجه به افزایش و گسترش شبکه های اجتماعی میبینیم که زن و شوهر هر کدام سرگرم وارد شدن به شبکه‌های اجتماعی از طریق گوشی همراه خود هستندو فرزندان هم همینطور. در این صورت صمیمیت در خانواده کمرنگ می‌شود. با کمترشدن صمیمیت فرزندان رغبت کمتری برای حضور در خانواده پیدا می‌کنند و سعی می‌کند بیشتربا دوستان خود زمان بگذرانند و اگر هم در خانه باشند ترجیح می‌دهند که با استفاده از اینترنت و دیگر امکانات تکنولوژی خود را سرگرم کنند.

هدف تحقیق:

استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی ، می‌تواند به پدر و مادر‌ها کمک کند تا نمونه‌های مثبتی را برای فرزندان خود قرار دهند و به آنها نحوه درست استفاده کردن از این شبکه‌های اجتماعی را آموزش دهند.

ارتباط  بیشتر و محبت‌آمیز اعضای خانواده در فضایی صمیمی و حقیقی به ویژه والدین با فرزندان و همسران نسبت به یکدیگر

کمتر کردن ساعات استفاده از شبکه های اجتماعی و نزدیکی بیشتر و بهتر خانواده ها زمانی که در کنار هم هستند

حفظ سلامتی روحی و جسمی افراد خانواده و جامعه

ضرورت تحقیق:

آنچه که امروز در شبکه‌های اجتماعی مورد آسیب قرار گرفته اعتماد است، اعتماد افراد به عنوان یکی از مهم‌ترین پایه‌های زندگی فردی و اجتماعی است . در فضای مجازی افراد بدون هیچ شناختی از یکدیگر و تنها به واسطه برخورد کلامی و حضوری در آن فضا باهم آشنا می‌شوند و این آشنایی و رفاقت تنها در حد پیغام دادن انجام می‌گیرد و همین عدم شناخت موجب بروز و ظهور فسادهای اخلاقی و برملا شدن رازهای انسان‌ها و در نهایت بی‌اعتمادی بین افراد جامعه  و خانواده ها می‌شود. گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی مقدمه ای برای  نابودی باورهای سنتی، دینی است، استفاده نادرست از شبکه‌های اجتماعی مرزهای شخصیت انسانی را  از بین برده است  و موجب شده که بر روی فرهنگ ، اجتماع ، سیاست و حتی اقتصاد ما تاثیر بگذارد.

اعتیاد بیش از حد به اینترنت و وقت گذراندن در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه مانند وایبر، وات ساپ، تانگو و… نیز در نوع خود بسیار خطرناک است چون استفاده  بیش از حد آن‌ها تاثیری جزکمرنگ شدن روابط خانوادگی و  اجتماعی  ندارد .

سوالات تحقیق:

1-آیا شبکه های اجتماعی در روابط اعضای خانواده تاثیرداشته است ؟

2- آیا شبکه های اجتماعی بر سلامت روحی و جسمی افراد خانواده تاثیر داشته؟

3- آیا استفاده از شبکه های اجتماعی بر تحصیلات  فرزندان خانواده تاثیر گذار است؟

4- آیا شبکه های اجتماعی محیطی امن برای برقراری ارتباط است؟

5- شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر روابط زناشویی دارد ؟

6- آیا شبکه های اجتماعی اعتماد بین والدین و فرزندان به هم را از بین می برد؟

 

 

موضوع دوم:

میزان وام ازدواج و تاثیر آن بر ازدواج جوانان  گروه سنی 25 تا 30 سال در سالهای اخیر در تهران

بیان مسئله

به رغم اينکه افزايش وام ازدواج که يکي از اقدامات صحيح دولت است، اما این اقدام تنها برای عده ای از افراد با داشتن شرایط خاص راحتتر می باشد و سايرين کماکان از وام 6 ميليون ازدواج استفاده کنند که در نهايت تنها 3 ميليون به هر کدام از آن‌ها مي‌رسد و این اصلا عادلانه نیست. اگر هزينه هاي سرسام آور تهيه مسکن چه رهن و چه اجاره در کنار هزينه عروسي و تهيه جهيزيه بگذاريم تازه متوجه مي‌شويم که اين 3 ميليون تومان چقدر مي‌تواند جوابگوي هزينه هاي کلان زوج های جوان باشد اما سوال مطرح این است که چرا دولت بودجه بيشتري را براي تسهيلات ازدواج در نظر نمي‌گيرد تا وام ازدواج به مبلغي افزايش يابد که زوج‌هاي جوان بتوانند از طريق آن از پس قسمت اعظمي از هزينه هاي ازدواجشان برآيند و از اين طريق به تشکيل خانواده تشويق شوند. اما زمانی که دولت افزايش 2 ميليوني را تنها به پسران کمتر از 25 سال محدود مي‌کند، بايد این نکته را نیز در نظر داشته باشد که جواناني در سنين بالاتر و اماده تر براي ازدواج هستند که به اين وام نياز مبرمي دارند و اين مبلغ اضافی مي‌تواند گره از کار آن‌ها باز کند.

اما عملکرد بانکها برای اعطای وام آنقدر اذیت کننده است که زوجهای جوان از گرفتن وام ازدواج پشیمان می کند و برخی اعتقاد دارند که دولت به جای اعطای وام زمینه اشتغال را برایشان فراهم کند که بتوانند از طریق درآمد و تسهیلاتی که از سوی سازمانی که شاغل در آن هستند از پس مراسم ازدواج خود برآیند.

هدف تحقیق:

با بهتر شدن عملکرد بانک ها و جلوگیری از پاس کاری وام ازدواج به یکدیگر رغبت جوانان نیز به ازدواج بیشتر می شود

راهکارهای دولت برای تسهیل ازدواج جوانان در سنین بالاتر

ایجاد اشتغال جوانان و کمک برای تامین مخارج ازدواج

 

ضرورت تحقیق:

براساس آمارها 11 میلیون زوج آماده ازدواج هستند که به دلیل مشکلات اقتصادی از جمله مخارج مربوط به ازدواج نمی توانند زندگی مشترک خودشان را تامین کنند گرچه میزان وام ازدواج تاثیر چندانی در مخارج ازدواج زوج های جوان ندارد اما برای برخی از جوانان میزان وام ازدواج نیز در زندگی شان  بسیار تاثیرگذار است.

ازدواج جوانان بخصوص 25 سال به بالا مهمترین معزلیست  که دولت با آن روبرو است و بسیاری از جوانان این گروه سنی  به دلیل مشکلات اقتصادی و اشتغال و مسکن و... تن به ازدواج نمی دهند

سوالات تحقیق:

1-نقش مراحل اداری وام ازدواج در عقب افتادن ازدواج جوانان؟

2- آیا وام ازدواج تاثیری بر انگیزه جوانان برای ازدواج دارد؟

3- آیا میان میزان درآمد جوانان و وام ازدواج رابطه متقابلی هست؟

4- آیا دادن وام ازدواج  از سوی دولت سیاست مناسبی برای تشویق جوانان به ازدواج است؟

5- آیا کسانی که به ازدواج  روی می آورند، از وام ازدواج استفاده می کنند؟

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 19:4  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع : تاثیر استرس کارکنان در روند کار سازمان

چرايي انتخاب موضوع : بنا به تجربه شخصي در محيط كار، داشتن استرس در اكثر مواقع اثرات منفي بر عملكرد و فعاليت هاي خودم داشت. تا جايي كه اين عامل علاوه بر تاثيرات رواني، تاثيرات جسمي نيز بر من وارد كرد و مرا از انجام به موقع فعاليت ها بازداشت.

هدف: استرس يا فشار عصبي از مسائلي است كه اين روزها اكثر افراد با آن مواجه بوده و سلامتي روحي و جسمي نيروي كار را به خطر انداخته است. استرس به نوعي ناهنجاري رفتار تلقي مي شود كه در هنگام قرار گرفتن فرد در شرايط نامطلوب بوجود مي آيد.استرس مي تواند موجب تزلزل اهداف سازمان شود.

هدف من از اين تحقيق اين است كه در چنين جهاني كه تكنولوژي روزبروز پيشرفت مي كند چگونه مي توان از اين عامل اجتناب كرد و يا به مقابله با آن پرداخت؟ چگونه ميتوان عوامل ايجاد كننده آن را شناسايي كرد و چگونه ميتوان مهارت كافي در مديريت استرس را كسب نمود؟

ضرورت: استرس شغلي يك بيماري است كه در اثر شرايط سخت كاري بوجود مي آيد. دليل تعداد بسيار زيادي از مشكلات روحي و رواني در برخي موارد مي تواند مستقيم از استرس هاي شغلي نشئت گيرد.  اختلالات خواب، سردرد، اختلال در رابطه فرد با خانواده و ... نمونه هايي از مشكلات وجود استرس در فرد ميباشد. همچنين نقش مهمي در انواع مختلفي از بيماريها و مشكلات مربوط به سلامتي را بهمراه دارد.

5 سوال تحقيق :

1- چه رابطه اي بين نارضايتي شغلي و استرس وجود دارد؟

2- آيا ميزان درآمد بر استرس تاثير دارد؟

3- آيا مهارت با استرس شغلي رابطه دارد؟

4- آيا بين حجم و ساعات زياد كارها و استرس رابطه اي وجود دارد؟

5- آيا بين شرايط محيطي‌ (نور، دما، سروصدا و ...) و استرس رابطه اي وجود دارد؟

 

موضوع : - بررسی امنیت شغلی نيروي كار در پرتو خصوصي سازي سازمانها :

چرايي انتخاب موضوع : طبيعتا حق داشتن شغل مناسب و حق كار كردن يكي از اساسي ترين حقوق هر انساني است. حيات انسان در جامعه با كار عجين شده است و براي كسب درآمد و امرار معاش راهي جز كار كردن وجود ندارد.

هدف : نداشتن امنيت شغلي را ميتوان شرايطي تصور نمود كه فرد در معرض خطر از دست دادن شغل يا تغييرات شغلي باشد. اينكه افراد از ثبات شغلي خود اطمينان نداشته باشند و هر آن منتظر باشند از طرف مقامات كه به بهانه اي توجيه  ناپذير، شغل وي را سلب نمايند حلاف اصل وجود امنيت شغلي است. هدف من از اين تحقيق اين است كه وضعيت امنيت شغلي كاركنان سازمانها پس از واگذاري به بخش خصوصي به چه ترتيبي است؟ و آيا دولت كه مسبب اين كار براي اجراي برنامه هاي اقتصادي و اجتماعي خود است وضعيت امنيت شغلي كاركنان خود را در نظر گرفته است و چه راهكارهايي براي آن ارائه داده است؟

ضرورت : عدم وجود به اندازه و معقول امنيت شغلي باعث كاهش راندمان كار و بهره وري مي شود و علاوه بر آن زمينه هاي بروز حلاقيت و نوآوري و استفاده از امكانات براي رسيدن به حداكثر بازده را از بين مي برد. لذا نداشتن امنيت شغلي علاوه بر كاركنان به ضرر سازمان و بنگاه نيز مي باشد.

5 سوال تحقيق : (مقايسه بين قبل و بعد از خصوصي سازي)

1- آيا تغييرات سازماني باعث بر هم زدن امنيت شغلي مي شود؟

2- بين امنيت شغلي و استرس كاركان رابطه اي وجود دارد؟

3- آيا خصوصي سازي باعث بالا رفتن امنيت شغلي نيز مي شود؟ يا تنها اثرات منفي بهمراه دارد؟

4- آيا بين امنيت شغلي و تعهد كاري رابطه اي وجود دارد؟

5- چه رابطه اي بين امنيت شغلي و روابط درون سازماني وجود دارد؟

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 19:4  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

خاطره عشقی بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی تحصیل دانشجویان با توجه به این که امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی همه گیر شده نوعی اعتیاد در بین افراد ایجاد شده و لازم است اسیب ها و معایب و مزایای آن بر روی روند تحصیلی افراد بررسی گردد.در این تحقیق نمونه آماری از دانشجویان انتخاب شده است.هدف از این تحقیق این است که آیا استفاده از شبکه های اجتماعی در مجموع مفید است یا مضر؟لذا ضرورت انجام این تحقیق این است که معایب و مزایا را بررسی کرده و به نتیجه مناسب برسیم.درآخر می خواهیم این آگاهی را به دانشجویان بدهیم که آیا استفاده از این شبکه ها برای تحصیل آنها مناسب است یا خیر؟ تاثیر انگیزش بر مدیریت عملکرد در شهر تهران در سال 92 در این تحقیق هدف ما بررسی تاثیر انگیزاننده ها مثل انگیزه مالی؛احترام شغلی؛ارتقای شغلی؛رضایت شغلی و...بر میزان عملکرد کارکنان می باشد.لذا ضروری است در ابتدا این انگیزاننده ها را بشناسیم و تاثیرات آنها را بر عملکرد کارکنان بسنجیم.چون عملکرد کارکنان با بهره وری سازمان و ارتقای سازمان در سطح جهانی کاملا مرتبط بوده و روی هم اثر دارند؛باید به مدیران این آگاهی داده شود که آیا با افزایش انگیزه می توان عملکرد کارکنان و بهره وری سازمان را بهبود بخشید یا خیر؟ما این تحقیق را انجام می دهیم تا به این سؤال باسخ دهیم که آیا انگیزاننده ها بر بهبود عملکرد سازمان مؤثرند یا خیر؟
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 18:43  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1- تاثیر استرس کارکنان در روند کار سازمان

علت انتخاب موضوع : پدیده استرس یا فشار عصبی از مسایل حاد در حال حاضر است که سلامت جسمی و روحی نیروی کار را به خطر انداخته که علاوه بر تاثیر بر زندگی خصوصی افراد هزینه سنگینی را نیز به سازمان وارد خواهد کرد.

2- بررسی امنیت شغلی نيروي كار در پرتو خصوصي سازي سازمانها :

علت انتخاب موضوع : نيروي كار در بخش هاي دولتي پس از سالها سابقه كاري و انجام خدمت، بعد از تصميم دولت به واگذاري بخش هاي دولتي به خصوصي، موقعيت شغلي خود را از دست داده و با وجود داشتن مهارت كافي به پست هاي پايين تر يا به سازمان ديگر و با شرايط متفاوت منتقل شدند.

3- تاثیر اشتغال زنان بر ساختار قدرت در خانواده های شهر تهران :

علت انتخاب موضوع : با اشتغال زنان، اصول زندگی سنتی درهم شکسته شده و ساختار قدرت بین زوجین تغییر یافته است. به نحوی که مشارکت زنان در تامین مخارج خانواده تا حدودی باعث اقتدار به نفع زن شده است.

4- تاثیر و کارایی دولت بر محیط کسب و کار اشخاص حقيقي و حقوقي :

علت انتخاب موضوع : این امر مهم از طریق سیاست گذاری مطلوب دولت در امور شرکت ها مثمرثمر خواهد بود که باعث بالا رفتن سطح اعتماد سرمایه گذاران به سرمایه گذاری و ... می شود.

5- نقش و تاثیر رفاه اقتصادي در پایداری خانواده در شهرهاي بزرگ :

علت انتخاب موضوع : تقسیم کار و تفکیک نقش ها در خانواده از عوامل موثر در روابط خانوادگی است. اگر اعضای خانواده نقش و مسئولیت های یکسانی داشتند نیاز آنها به یکدیگر کاهش میافت و همچنین رفاه اقتصادی خانواده از عوامل بسیار موثر در پایداری خانواده است همانگونه که فقر یکی از عوامل مهم طلاق است.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 18:19  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع:بررسی عوامل تاثیرگذار بر فراگیری ورزش یوگا در بین بانوان در تهران در1 سال اخیر.

علت انتخاب موضوع:در سالهای اخیر در جامعه خود شاهد بودیم که در بین دوستان و آشنایانمان برای ورزش یوگا رو انتخاب میکنن اما در حالی که آقایان برای ورزش اغلب ورزش های هوازی و تناسب اندام رو انتخاب میکنن.کسی درباره ورزش یوگا نگفته که این ورزش مختص خانم ها یا آقایان است اما از طرف خانم ها این ورزش فراگیر شده در سالهای اخیر.

سرفصل(هدف):هدف از انجام این تحقیق این است بررسی عوامل تآثیر گذار بر انتخاب ورزشی مانند یوگا که در چند سال اخیر ورزش یوگا  با این حال که ورزشی گران قیمت است در جامعه فراگیر شده و اغلب توسط بانوان بکار گرفته می شود و علت محبوبیت این ورزش در بین خانم ها بیش از آقایان است و همچنین بتوانم به این سئوال جواب بدهم:که چه عواملی باعث شده در بین ورزش های متفاوت مانند پیلاتس /ایروبیک/زومبا / یوگا در جامعه ما فراگیر شود و علت های انتخاب این ورزش توسط خانم ها و انتخاب نکردن توسط آقایان چیست.

سرفصل(ضرورت):این تحقیق را باید انجام بدم تا نقش ورزشی مانند یوگا بر سلامت جسم و روح بفهمیم و همچنین علت های محبوبیت این ورزش از ورزش های دیگر و هم  علت های محبوبیت آن در بین بانوان رو بفهمیم.

6 سئوال تحقیق:

1-      فرق عملکرد یوگا و ورزش های دیگر در چیست؟

2-      تآثیر یوگا در محدودیت زمانی مختلف یکسان است؟

3-      تآثیرات یوگا برگشت پذیر یا مضر هستند؟

4-      آیا یوگا باعث بالا رفتن تمرکز و کاهش استرس می شود؟

5-      یوگا قابل کاربرد برای تمامی سنین است؟

6-      یوگا تآثیرات متفاوت بر روی بانوان یا آقایان دارد؟

 

 

موضوع:بررسی تآثیرات مشاغل کوچک در رفاه مردم در شهر تهران.  

علت انتخاب موضوع:امروزه در شهرها مشاغلی هستند که از نظر عموم مردم وجهه مناسبی ندارند و به افرادی که در این مشاغل مشغول بکارند مانند مشاغل دیگر احترام گذاشته نمی شود.مانند: مرده شوری/رفته گری/آشغال جمع کنن ها / آبدارچی و ... .

سرفصل(هدف):من این تحقیق رو انجام می دهم تا بتوانم به نوبه خود نقش افرادی که در این مشاغل مشغول اند در زندگی و رفاه مردم را /در حالی که این مشاغل وجهه خوبی برای آنها ندارد اما با جون و دل و حقوق کم کار می کنند تا خدمتی کرده باشند و گره ای از کار مردم باز کرده باشند را بشمارم و بررسی کنم.

سرفصل(ضرورت):من باید این تحقیق رو انجام بدم تا لازم بودن وجود این مشاغل و ارزش آنها در زندگی روزمره را بتوانم اثبات کنم و همچنین بدانیم در حالی که این مشاغل را نامناسب تلقی می کنیم آنها خیلی ضروری  اند و اگر روزی افرادی نباشند تا به این شغل ها مشغول باشند در جامعه چه هرج و مرجی اتفاق خواهد افتاد و همچنین بفهمیم کم بودن یا ناکافی بودن حقوق آنها بر اثربخشی تآثیر دارد.

6 سئوال تحقیق:

1-      آیا ما به مشاغل کوچک نیاز داریم؟

2-      افرادی که در این مشاغل اند از نحوه برخورد مردم با آنها راضی اند؟

3-      آیا ما میتوانیم در کمک کردن به این مشاغل سهیم باشیم؟

4-      آیا این مشاغل برای بعضی از مردم به عنوان شغل دوم است؟

5-      آیا افرادی که به این مشاغل مشغولند از حقوق کارمندی یا کارگری بهره مند اند؟

6-      نحوه ی گزینش افراد برای این مشاغل چگونه است؟

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 11:32  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

هدف:ایجاد توانایی لازم در کارکنان برای انجام بهتر وضایف شغلی

ضرورت:باتوجه به بالا بودن هزینه جابه جایی نیروی انسانی این اموزش ها می تواند توانایی مورد نیاز سازمان را در افراد ایجاد کند و از جابه جایی بی مورد جلوگیری کند

سوال:

1-ایا اموزش قبل استخدام تاثیری بر عملکرد افراد دارد؟

2-چه اموزش هایی باید به افراد داده شود؟

3-ایا همه افراد نیاز به این اموزش ها دارند؟

4-این دوره اموزش در چه زمانی باید صورت بگیرد؟

5-ایا در صورت نداشتن دوره اموزشی افراد در انجام کار خود موفق نمی شوند?

 

 

 

هدف:بررسی عوامل موثر در عملکرد کارکنان و در نظر گرفتن این عوامل در هنگام استخدام

ضرورت:با توجه به نیازسازمان به کارکنان مجرب وتوانا بررسی تاثیر تحصیلات در عملکرد شغلی ضرورت می یابد

سوال:

1-ایا تحصیلات دانشگاهی تاثیر بر عملکرد شغلی دارد؟

2-ایا نوع دانشگاه در اینده شغلی موثر می باشد؟

3-ایا افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند در شغل خود موفق نیستند؟

4-داشتن تحصیلات دانشگاهی در چه شغل هایی موثر است؟

5-ایا افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند در شغل خود موفق هستند؟

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393ساعت 10:55  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع ۱

عوامل موثر بر گسترش پدیده ی تنبلی اجتماعی در بین افراد ۳۰ تا ۴۰ سال در منطقه ۱شهر تهران در سال های ۹۰ و ۹۱

 

بيان مسئله:

تنبلي اجتماعي موضوعي است كه در اين سالهاي اخير بسيار مورد توجه و بحث و بررسي قرار گرفته ، البته اين پديده كه به ايرانيان نسبت داده شده نوظهور و جديد نمي‌باشد، در واقع مي توان ادعا كرد كه پيشينه ی طولاني دركشورمان دارد و تنها در سال‌هاي اخير نمود بيشتري يافته به صورتي كه به عنوان يك مشكل اجتماعي نگريسته مي شود حتی در اين راستا رهبر معظم انقلاب در سخنراني روز اول فروردين از معضل تنبلي اجتماعي به عنوان دشمن دروني ايرانيان نام بردند.

جامعه ايراني از نظر رفتارهاي اجتماعي در اين سال‌ها از سوي صاحب نظران وكارشناسان داخلي و خارجي مورد انتقادات فراوان قرار گرفته كه عمده ترين اين انتقادات تنبلي است و شواهدي نيز بر تاييد اين مسئله ارائه شده، اين شواهد كه دال بر گسترش اين پديده در كشور است قابل تامل می باشد.

همانطور كه گفتيم تنبلي اجتماعي مضعلي است كه درجامعه ی ما رسوخ كرده و سايه ی سياه و سنگين آن بر همه ی زواياي زندگيمان گسترده شده است.

از جمله پيامدهاي اين پديده مي توانيم به موارد زير اشاره كنيم:

در اولين نگاه به عدم تمايل به درس خواندن دانش آموزان و دانشجويان در مراكز تحصيلي برخورد ميكنيم كه اين خود بوجود آورنده ی مشكلات ثانويه دراجتماع و بخصوص درخانواده هاست. از ديگر مشكلات پديد آمده از تنبلي كه در سطح جامعه بسيار گسترده شده و نارضايتي هاي بسيار ايجاد كرده ، راندمان پائين ميزان كاراداري و بهره وري كارمندان در ادارات و مراكز خدماتي بخصوص دواير دولتي و نيمه دولتي است كه نارضايتي ارباب رجوع را دامن مي‌زند. مسائل ذكر شده و تبعات بسيار ديگر اين معضل انگيزه اي شد تا به بررسي كوتاهي دراين مورد بپردازیم .

 

هدف تحقیق :

دراين تحقيق تلاش بر اين است كه در رابطه با معضل تنبلي اجتماعي به شناخت علل و عوامل موثربر آن از قبيل عوامل اجتماعي، فرهنگي، روانشناختي و غيره پرداخته شود تا بتوان به راهكارهایي در رابطه با بهبود و يا حتي رفع اين معضل عظيم و پي آمدهاي مخرب آن دست يافت .

 

ضرورت موضوع :

وجود معضل تنبلي اجتماعي و گسترش روز افزون آن در سطوح مختلف جامعه پي آمدهاي ناگواري دارد، از جمله باعث مي شود كه ميزان بهره وري كاسته شود و تنبلي و كم كاري باعث كاهش ميزان كارايي درامور مملكتي مي‌گردد، برنامه‌ريزي‌ها اثربخشي لازم را نخواهند داشت و افراد عادت به هنجارشكني و كوتاه كردن مسير براي دست يابي به اهدافشان مي نمايند و وحدت اجتماعي خدشه دار مي‌گردد.

دلايل فوق الذكر ايجاب مي‌كند كه به موضوع بانگاه جدي تر و كارشناسانه‌تري نگريسته شود تا از اثرات سوء و مخرب اين موضوع درجامعه كاسته شود .

 

سوال ها ی تحقیق:

۱-  آيا باور به تقديرگرائي و اعتقاد به تعاليم جبرگرايانه بر افزايش پديده تنبلي اجتماعي تاثيرگذار است ؟

۲-  آيا نوع ساختار حكومت بر افزايش يا كاهش اين پديده موثر است ؟

۳- نبود قانون و قانون‌گرائي چه تاثيراتي بر روند رشد تنبلي اجتماعي دارد؟

۴- ازچه عوامل و ابزاري مي‌توان به عنوان منابع كنترل تنبلي اجتماعي بهره برد؟

۵- آيا پيشينه ی فرهنگي و تربيتي و آموزه‌هاي ديني بر معضل تنبلي اجتماعي تاثير گذارند؟ يا خير

 

موضوع ۲

عوامل موثر بر عدم تمایل افراد به خرید بیمه های اختیاری شرکت بیمه ی ایران در ۶ ماهه ی اول سال ۹۳

 

بيان مسئله:

يكي از مواردي كه باعث نگراني افراد مي شود مشاهده خطراتي است كه همه روزه آسيب هاي فراواني به اموال و دارايي ها و حتي سلامتي آنان وارد مي سازد . ازاين خطرات مي توان: زلزله، سيل، آتش سوزي و آسيب ديدن ابزار و ماشين آلات را نام برد . بهترين راهكار براي خلاصي از اين نگراني ها استفاده از پوشش هاي بيمه اي است .

بيمه در بسياري از كشورها لازمه ی هر فعاليت اقتصادي به شمار مي رود و يكي از بهترين راه هاي برنامه ريزي مالي و رفع نگراني از پيامدهاي ناگوار حوادث و خطرات گوناگون است .

بيمه بهترين، به صرفه ترين و آبرومندانه ترين راهكار جبران خسارت هاي ناشي از آتش سوزي، از كار افتادگي و آسيب ديدگي ماشين آلات است . افراد با استفاده از پوشش هاي مختلف بيمه اي، خود را در حاشيه امنيت قرار مي دهند و با اطمينان خاطر بيشتر و بدون نگراني از خطرات مختلف، به مسائل اصلي كسب وكار خود مي پردازند.

با توجه به پايين بودن سطح ايمني در سطوح مختلف و نمود آن در كل جامعه و همچنين با در نظر گرفتن اين موضوع كه ايران و بالاخص شهر تهران شهري زلزله خيز است، با اين حال مردم تمايلي به استفاده از خدمات بيمه ی اختياري از خود نشان نمي دهند و كاهش چشمگير تعداد قراردادهاي شركت بيمه ی ایران در بازه زماني ۶ ماه نخست سال۹۳به عنوان نمونه نمايانگر اين قضيه مي باشد .

 

هدف تحقيق:

اين تحقيق تلاش دارد دلايل عدم تمايل افراد و شركت ها را به خريد بيمه هاي اختیاری مورد بررسي قرار دهد و ميزان تاثير عواملي هم‌چون وضعيت مالي خانواده ها و ميزان درآمد آنها، عدم ثبات اقتصادي جامعه و تورم و همچنين خدمات ارايه شده توسط شركت هاي بيمه را براين عدم تمايل به خريد اندزه گيري نمايد .

 

ضرورت موضوع:

به دليل بالا بودن ميزان حوادث مختلف در سطح شهر از جمله حوادث رانندگي، حوادث در كارگاه هاي صنعتي و ساختماني و غيره و پيامد هاي اين حوادث كه بعضاً باعث خسارات جاني و مالي و معلوليت ها مي‌گردد و جبران اين خسارات براي بسياري از افراد دشوار و حتي غير ممكن است، رويكرد به بيمه امري لازم به نظر مي رسد. همچنين در بروز برخي بيماريها كه براي درمان به هزينه‌هاي گزاف نياز است و دربسياري از موارد هزينه درمان از ميزان درآمد خانواده بيشتر است، وجود بيمه هاي تكميلي واختياري يك راه كار سودمند به نظر مي‌رسد و دررفع مشكلات كمك فراواني مي‌نمايد .

 


سوال ها ی تحقیق:

۱-آيا ثبات اقتصادي جامعه تقاضا براي خريد بيمه هاي اختياري را افزايش مي دهد ؟

۲-آيا ارايه خدمات نامناسب شركت هاي بيمه بر روي ميزان تقاضاي خريد بيمه تاثير مي گذارد ؟

۳-آيا با افزايش درآمد خانوارها تمايل آنها به خريد بيمه هاي اختياري افزايش مي يابد ؟

۴- آيا آشنا‌سازي مردم با خدمات بيمه و فعاليتهاي تبليغاتي شركت‌هاي بيمه براي گسترش آگاهي مردم و ترغيب آن‌ها به استفاده از بيمه ضروري به نظر مي‌رسد ؟

۵- آيا ميزان تحصيلات سرپرست خانوار در استفاده ازخدمات بيمه مؤثر است؟

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 21:47  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

۱. عوامل موثر بر عدم تمایل افراد به خرید بیمه های اختیاری شرکت بیمه ی ایران در ۶ ماهه ی اول سال ۹۳

علت انتخاب موضوع: علی رغم آسیب ها و خطراتی که هر روزه زندگی افراد را تهدید می کند اعم از بلایای طبیعی، حوادث مختلف ناشی از سهل انگاری، حوادث ناشی ازپایین بودن سطح ایمنی و آگاهی در محیط کار و زندگی و ... مردم برای جبران وکاهش خسارت خود به بیمه روی نمی آورند.

 

۲. تاثیر عوامل فرهنگی، اجتماعی و دینی در ارتقای فرهنگ اهدای عضودر بین افراد ۲۰ تا ۳۰ سال در منطقه ی ۵ شهر تهران در ۲سال اخیر

علت انتخاب موضوع: با اینکه از زمره کشورهایی هستیم که آمار نشان دهنده ی بالا بودن تعداد مرگ مغزی است ولی متاسفانه همین آمار نشان دهنده ی پایین بودن اهدای عضو است.

 

۳. عوامل موثر بر گسترش پدیده ی تنبلی اجتماعی در بین افراد ۳۰ تا ۴۰ سال در منطقه ۱شهر تهران در سال های ۹۰ و ۹۱

علت انتخاب موضوع: پایین بودن بهره وری و راندمان کاری در ادارات و مراکز کاری مختلف وحتی کل جامعه ونارضایتی مردم از وضع موجود.

 

۴. تاثیرضعف فرهنگ اجتماعی- دینی و نبود قانون مدون و برنامه ریزی مناسب جهت حفظ و ساماندهی حیوانات مجتمع های شهر تهران در سال ۹۳

علت انتخاب موضوع: رعایت نکردن حق زندگی حیوانات شهری و افزایش خشونت علیه آن ها.

 

۵.تاثیر مدیریت توسعه و ارتباطات بر روند عملکرد شهرداری های تهران وسازمان های وابسته آن در نیمه ی اول سال ۹۳

علت انتخاب موضوع: ''توسعه بدون ارتباط میسر نمی گردد.''

ضعف در برقراری ارتباطات کاری شهرداری با سازمان های مرتبط و همچنین ضعف همکاری های درون سازمانی.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 21:36  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع: تاثير افزايش دانشجويان رشته ي كسب و كارهاي كوچك در راه اندازي كسب و كارهاي كوچك در سطح تهران در 5 سال اخير

بيان مسئله:

رشته ي مدريت كسب و كار حدودا 5 سال پيش در دانشگاه هاي كشور ايران به عنوان يكي از شاخه هاي مدريت وارد شد در صورتي كه در كشور هاي پيشرفته ي دنيا به عنوان يكي از مهم ترين و اصلي ترين رشته ها از سال هاي بسيار دور تدريس مي شد.

دانشجويان تنها با ديدن دفترچه كنكور با اين رشته آشنا مي شدند و تعدادي از آن ها به دليل اسم اين رشته( مدريت كسب و كارهاي كوچك) و عدم آشنايي با اين عنوان از انتخاب آن سرباز مي زدند و تعداد ديگر پس از انتخاب اين رشته از ورود به آن هراسان بودندزيرا هيچ گونه اطلاعاتي به جامعه ي ايراني داده نشده بود و هيچ گونه فرهنگ سازي صورت نگرفته بود پس جبهه گيري در مقابل آن بسيار امري طبيعي است اما خوشبختانه با تلاش رسانه ها اين رشته به عنوان موتورهاي اقتصادي جوامع معرفي شد و سطح آگاهي ها تقريبا نسبت به گذشته بالاتر رفت و بنده به اين دليل خواهان مطالعه و تحقيق درباره ي اين موضوع هستم كه آيا اين آگاهي به درستي صورت گرفته است يا خير؟ و آيا به اقتصاد كشور كمك كرده است يا خير؟ و هدف من پاسخ به اين سئوال است.

ضرورت انجام اين تحقيق را آن گونه دانسته ام كه با وجود رو به افزايش بودن دانشجويان فارغ التحصيل مدريت كسب و كارهاي كوچك شغلي تحت عنوان اين رشته وجود دارد يا خير؟ و نگراني فارغ التحصيلان كه به اميد شاخه اي از مدريت وارد اين رشته شده اند و حالا از اين رشته به عنوان كارآفريني ياد مي كنند به جا است يا خير؟

از اين حيث اين موضوع را مهم مي دانم كه آينده ي شغلي اين افراد به كدام سمت مي رود؟ آيا به عنوان كارآفرين خود بايد به فكر راه اندازي شغلي باشند و يا بسترهاي لازم براي اين كار فراهم است؟ و اگر پاسخ اين سئوال خير است پس تفاوت آن با ديگر رشته هاي مدريت چيست؟ يا همانند ديگر رشته هاي مدريت به عنوان كارمند در ادارجات يا بانك ها ادامه به كار خواهند داد؟

پس ضرورت انجام اين تحقيق روشن كردن آينده ي شغلي اين دانشجويان است پس تحقيق خود را حول محور اين سئوال ادامه مي دهم كه آيا با افزايش فارغ التحصيلان اين رشته راه اندازي كسب و كارهاي كوچك هم رو به افزايش است يا خير؟

سئوال هاي تحقيق:

  1. با بالا بردن سطح آگاهي و استفاده از رسانه ها براي معرفي كارآفريني آيا رغبت به انتخاب اين رشته بالا ت رفته است يا خير؟
  2. آيا سياست هاي دولت كمكي به راه اندازي كسب و كارهاي كوچك كرده است يا خير؟
  3. آيا ديدگاه فارغ التحصيلان اين رشته با ساير افراد جامعه راجب راه اندازي كسب و كارهاي كوچك متفاوت است؟
  4. آيا حمايت هاي دولت و كمك هاي نقدي براي رسيدن به هدف افزايش كسب و كارهاي كوچك كافي است؟
  5. آيا آگاهي از وضعيت عدم اطمينان و ريسك در راه اندازي كسب و كار انگيزه ي جوانان را كاهش مي دهد؟

موضوع: تاثير بازي هاي كامپيوتري بر روي خلاقيت كودكان در 5 سال گذشته در شهر تهران

بيان مسئله:

در سال هاي اخير بازي هاي كامپيوتري به عنوان يكي از پرطرفدارترين سرگرمي ها به حساب مي آيد زيرا قيمت اين بازي ها نسبت به تفريحات ديگر پايين تر است و كودكان گرايش بسياري نسبت به اين بازي ها دارند با توجه به اين گرايش نگراني والدين بسيار زياد شده است اما جدا از معايب اين بازي ها مزايايي هم به همراه دارد و يكي از اين موارد افزايش خلاقيت كودكان است زيرا به آن ها مي آموزد كه راه هاي مختلف را تجربه كنند و از شكست نترسند زيرا هر شكستي راهي براي رسيدن به موفقيت است.

ضرورت اين تحقيق نگراني والدين نسبت به سلامت كودكانشان است در صورتي كه خلاقيت بايد از دوران كودكي تقويت  شود و با بي توجهي نسبت به آن ممكن است در همان دوران كودكي از بين برود و بازي هاي كامپيوتري عاملي براي افزايش اين خلاقيت است ولي رسانه ها تنها از معايب اين بازي ها سخن مي گويند هدف از اين تحقيق بررسي مزاياي بازي هاي كامپيوتري به خصوص خلاقيت كودكان است و رسيدن به نتيجه ي مطلوب در خصوص آگاه سازي والدين است در غير اين صورت اين بازي هاي كامپيوتري تنها به معزلي براي كودكان تبديل خواهد شد.

سئوال هاي تحقيق:

  1. آيا مزاياي بازي هاي كامپيوتري مي تواند از معايب آن بيشتر باشد؟
  2. آيا خلاقيت برگرفته از بازي هاي كامپيوتري در رفتار كودكان نمايان است؟
  3. آيا بازي هاي كامپيوتري بر رشد موثر كودكان اثرگذار است؟
  4. آيا والدين از مزاياي اين بازي ها آگاه هستند؟
  5. آيا با افزايش آگاهي، نگراني والدين نسبت به اين موضوع كاهش پيدا خواهد كرد؟
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 21:26  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

1-تاثیر حسادت و اثار مخرب بر فرد

حسادت یک احساس نا خوشایند است که ریشه ان در احساس ناامنی و تزلزل نهفته است.

بیان مهم بودن موضوع...

حسور در واقع معترض به حکمت الهی است و به همین دلیل کفر و شرک خفی دارد که خود از ان بیخبر است و حسادت رفتار و عمل غیر عادی است که فرد در مقابل عدم موفقیت در رقابت و هم چشمی با دیگران (اعم از کودک و بزرگسال)از خود بروز میدهد.

هدف...حسادت باعث میشود که فرد احساس اشفتگی وضعف و ناتوانی وترس شدید میکند..

ضرورت...حسد در درجه اول یکی از بزرگترین بلاهایی است که جامعه و مردم و خانواده ها را به تباهی می کشاند.

1-حس حسادت اساسا چیست؟

2-ایا حسادت با رقابت فرق دارد؟

3-چگونه می توانیم حسادت را از خود دور کنیم؟

4-بهترین روش برای از بین بردن حسادت چه راهی است؟

5-حسادت چه موقع به وجود می اید؟

موضوع دوم...

معنا و منظور حقیقی اعتما به نفس و تاثیر ان در زندگی افراد و رسیدن به حس رضایتمندی

چرا که اگر به طور واقعی احساس حقیقی اعتماد به نفس را در خود حس نکرده باشیم دستاوردها و موفقیتهای ظاهری هرگز ارزش حقیقی و واقعی ندارند.

مهم بودن موضوع...

وقتی به ماهیت حقیقی اعتماد به نفس دست یابیم قادر خواهیم بود که از این قدرت و احساس نامحدود و لایتناهی در معنای دستیابی به ارامش بهره ببریم..

هدف...

هدف از این موضوع این است که تا به شخصیت و هویتی برسیم که می بایست برسیم.

ضرورت...

رسیدن به احساس اعتماد به نفس بالا لازم و موثر است و یک احساس مبنی از لطافت و صلح واسایش را در انسان خلق میکند.

1-چگونه میتوان اعتماد به نفس واقعی را در خود ایجاد کنیم؟

2-چرا رهایی از خود کم بینی برای انسان سخت و رشوار است؟

3-تفاوت بین اعتماد به نفس و خود پسندی؟

4-چرا با وجود انکه تا حدودی به موفقیت شغلی و شخصی در زندگی دست یافته اید اما بطور واقعی احساس اعتماد به نفس نمی کنید؟

5-منظور از اعتماد به نفس حقیقی چیست؟

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 14:21  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

موضوع 1:

تأثیر استفاده از مارکهای خارجی و مارکهای ایرانی در تولید پوشاک در تهران در سال 93 و میزان استقبال مردم از هر کدام

چرایی مهم بودن موضوع:

کشور ما یک کشور در حال توسعه است و همچنین در دوران تحریم بسر میبرد که دوران بسیار سختی است و مجبور به خودکفایی هستیم. خودکفایی در تولید زمانی محقق میشود که با استقبال و همکاری و همیاری مردم جامه همراه باشد. از این نظر این مسئله مهمی است که با استقبال و حمایت از تولیدات ملی زمینه خودکفایی کشورمان را بیشتر فراهم کنیم.

سرفصل هدف:

هدف از انتخاب این موضوع بررسی چرایی هاییست در این زمینه که چرا ما ایرانی ها حاضریم بابت اجناس (پوشاک) با مارکهای خارجی که شاید حتی بی کیفیت باشند هزینه های بعضاً زیادی را تقبل کنیم ولی حاضر نیستیم برای حمایت از خودکفایی کشورمان اجناس (پوشاک) با مارک ایرانی که شاید با کیفیت هم باشند خریداری کنیم و چرا باید بعضاً برای فروش اجناس ایرانی مجبور به استفاده از مارکهای تقلبی خارجی شد تا تقاضا برای آن بیشتر شود؟!

سرفصل ضرورت:

این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که ما یک کشور در حال توسعه و در دوران تحریم هستیم که اگر از تولید داخلی حمایت نکنیم با مشکلات اقتصادی جدی مواجه خواهیم شد.

5سؤال تحقیق:

1-کیفیت پوشاک ایرانی چه تأثیری بر میزان خرید بیشتر دارد؟

2-بالا بردن کیفیت طرح و رنگ و مدل های ایرانی چه تأثیری در استقبال بیشتر مردم دارد؟

3-فرهنگ سازی در زمینه حمایت از تولید ملی چه تأثیری در رغبت بیشتر مردم نسبت به خرید اجناس (پوشاک) ایرانی دارد؟

4-تبلیغات رسانه ای چه تأثیری در نوع نگرش و عملکرد مردم در استفاده بیشتر از پوشاک ایرانی دارد؟

5-تلفیق طرح های اصیل ایرانی و طرح های مدرن و امروزی چه تأثیری در تشویق جوانان به استفاده از پوشاک ایرانی با مارک ایرانی دارد؟

 

موضوع 2:

تأثیر افزایش تورم بر وضعیت تحصیلی کودکان کار در تهران در دو سال اخیر

چرایی مهم بودن موضوع:

کیفیت امروزِ زندگیِ کودکان، آینده کشور را تأیین می کند و از طرفی سطح سواد یک جامعه به بالا بردن سطح فرهنگ آن جامعه نیز کمک می کند.

حق هر کودکی حداقل امکانات برای تحصیل است و نباید تورم بر وضعیت تحصیلی کودکانی مانند کودکان کار تأثیر بگذارد در حالیکه در دوسال اخیرما شاهد افزایش تعداد این کودکان در خیابانها در طول شبانه روز هستیم.

سرفصل هدف:

هدف از انتخاب این موضوع بررسی میزان تأثیر تورم بر وضعیت تحصیلی کودکان کار است. کودکان کار با مشکلات مختلفی سروکار دارند، می خواهم بدانم تورم تا چه اندازه بر کناره گیری این کودکان تأثیر گذاشته است و سهم تورم در بیشتر شدن این کودکان در دو سال اخیر چقدر است.

سرفصل ضرورت:

علاوه بر اینکه حق تحصیل یک حق مسلم برای کودکان است، آینده یک کشور هم به امروزِ کودکان بستگی دارد. تحصیل کودکان کار میتواند تا حدودی دوری آنها از بزهکاری را تضمین کند و اثرات تمام اینها به جامعه برمی گردد.

5سؤال تحقیق:

1-چند درصد از کودکانی که از حق تحصیل محروم می شوند در آینده بزهکار می شوند؟

2-تحصیل کودکان تا چه میزان می تواند در افزایش امید به زندگی آنها مؤثر باشد؟

3-رابطهء افزایش تورم با کناره گیری کودکان کار از تحصیل چگونه است؟

4-تحصیل رایگان چه تأثیری بر کیفیت زندگی فردی کودکان کار دارد؟

5-کناره گیری کودکان از تحصیل بخاطر کار ، چه تأثیری بر افزایش مشاغل کاذب دارد؟

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393ساعت 10:46  توسط دانشجویان کلاس اول  | 

مطالب قدیمی‌تر